Mati Raidma hommiku TV-s

Suletud
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Mati Raidma hommiku TV-s

Postitus Postitas jõmm »

Hr. Raidma väitis, et oleme suutelised ise metsi kustutama.
Milleks siis vabatahtlikke, kaitseliitlasi, metsamehi jne. appi vaja?
Komandodes mehi siis parasjagu, polegi alakomplekteeritud.
Palga tõusuga lubasid endised töötajad tagasi tulla.
Mina isiklikult pole näinud meest, kes 20-30 tuhandeselt palgalt tuleks näiteks 10 tuhandesele palgale.

Kuulaks heade kolleegide arvamusi ka. Tervitan kõiki kes veel rivis.

http://www.etv24.ee
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!No kui hr Raidma arvas,et "oleme ise ikkagi suutelised kõike kustutama"siis huvitaval kombel ei näe probleemi ka siseminister,kes eilses postimehes väidab,et"pole hullu midagi,ei lähe need mehed massiliselt kuhugi ja üldse neil on plaanis vaadata kriitilise pilguga üle komandode paiknemine ja koosseis,et vb pole vastavalt väljasõitudele nii suuri meeskondi kõikjale vajagi"!?
ma ei saagi aru,et kas suured juhid ja õpetajad elavad kuskil pilvedes või teises riigis.kui hr Raidma räägib ja see on muidugi tõsi,et päästeteenistused on eesti riigiasutuste kõige usaldust väärinud osa....siis kaua me nii oma usaldust väärime kui nt maainimeste lähedusest likvideerime kõik komandod ära ja teeme neile õnnetustele reageerimise aja veelgi pikemaks.lugesin aasta alguses ajalehest,et vist oli see võrumaal kus vald ja külavanemad võtsid asja ise käsile,soetasid mootorpritsid,sest päästeteenistusest polnud neil enam kasu kuna lühikese aja jooksul põles ära kolm suurt talu ja pritsumehed vaid tukkide loputamise ajaks kohale jõudsid ja samas mis ongi kasu kui siis tänu meie suurte isade ümberkorraldustele jõuabki kohale üks mees 66-ga?eestis pidi võim olema rahva käes(põhiseadusega)ja kõik võrdsed olenemata kus kandis ta elab.....siis millegi pärasat on võrdsematest võrdsemaid.kahju kuid see on reaalsus ja aina hullemaks läheb.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Möönan, et Mati intervjuu oli kohati liiga optimistlik, kuid tervikuna ma eelkõnelejate karmusega ei ühineks. NB! Jutt käib ikka sellest tänahommikusest intervjuust. Ega ta nüüd midagi valesti öelnud, selles mõttes, et tegemist oli kena kokkuvõttega praegusest olukorrast. Päästjad ilmselt ootaksid, et sõnavõtud oleksid jõulisemad.

Ministri sõnavõtte ei maksa väga tõsiselt võtta, neilt ikka pudeneb vahel pärleid teemal "Kuidas elu paremini korraldada". Mul on siiani meeles intervjuu kui unzip' lt küsiti, et kuidas on Päästeteenistuse lahinguvõimega, et langeb teine. Unzip vastas, et (mälu järgi tsiteerin):"Vastupidi tänane päästeenistus on oma reageerimisvõimelt parem kui iial enne ja (NB!)see on ka riigi strateegi olnud. :D Tuletab väga meelde kuulsat "Marja" poe varingu Tallinnas, mille kohta käibis naljand, et valitsus arutas juhtunut oma istungil, M. Laar tegi ettepaneku, et selliseid õnnetusi ei tohiks enam juhtuda.

Aga :-k , mida ma küll teeksin oleks see, et kutsuks ühe teise teema raames tõsiselt arutama komandodes sulgemise üle.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

kahjuks seda saadet ise ei näind,aga lugesin selle kokkuvõtet.seda ju tore arutada jah et me veel usalduse suhtes esirinnas ja kui raske on seda usaldust hoida.ka sellest saan ma aru,et likvideerides osa komandosi või vähendades koosseise saame ju palku tõsta.aga sama võiks ju teha ka juhtkonnas,ka sealt vabaneks hulga vahendeid kui näiteks üks direktori asetäitja teeks ka lisaks raamatupidamist ja teine oleks varustaja.sellega seoses vabaneks nii materjaalseid kui ka inimresursse,mida siis saaks suunata kustutustöödele.kahju on ka sellest,et sellistest komandode koosseisude vähendamisest või komandode sulgemistest ei räägita tavainimesele,et mis nagu kodanik oma maksude eest ka saab.seda saab ta alles siis teada,kui tulevad pritsumehed kahekesi kohale ja ootavad veel hulga minuteid et saabuks mehi mujalt juurde ja saaks alustada korralikku kustutustööd.kurb,kurb,kurb.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist