Mis tehtud, mis teoksil...

mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas mrali »

Huvitav, kust see väide tekkinud, et Lihula kinni pannakse? Niipalju kui tean pole sest kunagi juttu tehtud, küll ühe inimese koondamisest sealt.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Andreas.R »

Vaadates kaarti tundub see (Lihula) tõesti uskumatu. Ehk siis võrduks sulgemisotsuse tegijale n.ö. poliitilise enesetapuna. Aga vb. ei ole Sa mrali selles ringkonnas kus niisugustest otsustest räägitakse? Olles ise käinud Lihula PK´s võin öelda, et ega nad seal just üleliia muretud küll ei olnud. Ja meile peaks ju teada olema see kõnekäänd: Kus suitsu - seal tuld!
Abiteenistuja
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Siim »

sosku kirjutas:Väga hea avaldus :!: Kirjutan kahe käega alla.
Duubeldan, kui keegi oskaks interneti kaudu allkirju koguda, siis võiks lisaks ju kasvõi sellise aktsiooni teha...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas kalifa »

Välja on öeldud, et suurendatakse elupääste võimekusega komandode arvu, seega on oodata liigsete päästjakohtade ümberkantimist, seda muidugi vaid regiooni juhtide soovide kohaselt, tegelikkuses aga tehakse kellelegi ettepanek kas ümberasumiseks kuhu vaja või koondatakse siin inimene ja otsitakse-kanditakse sinna keegi teine.
Olen kuulnud, et Lihulas läheb üks täidetud liigne päästjakoht ümberkantimisele Pärnu-Jaagupisse.
mõtetes olen veel Teiega!
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas mrali »

Teadmiseks muule rahvale, et olen täiesti süsteemiväline asjahuviline.

Veel üks huvitav asi, mis tuli välja, vaadates: http://www.rescue.ee/5163:34636437_107413

Lühidalt seda excelit vaadates tuli välja, et Kolga-Jaani kuus kohta kanditakse kah pärast 1. märtsi ümber, lisa saavad Võru kahe ning Vastseliina, Võnnu, Põlva ja Alatskivi ühe kohaga.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Andreas.R »

Minu seisukoht on, et kui Põlvas, Võnnus ja kus iganes veel on mehi puudu siis tuleb nad tööle võtta ja riik peab selleks raha leidma! Kolga - Jaanist ei hakka mehed Võrru ja Alatskivile tööl käima! Ja kõige olulisem: mrali poolt nimetatud komandodest ei sõideta Kolga - Jaani valla tulekahjusid kustutama! Seega - selle n.ö. kohtade kantimisega probleemi ei lahendata. Üritatakse vaid väljapoole ja asjasse mitte süveneda viitsijatele jätta mulje, et kehvemaks ju ei lähe! :evil: Kas ei lähe? :twisted:
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Andreas.R »

Tartu päästekomando päästjad Teie: 14.12.2009 ja 18.12.2009
Türi päästekomando ametiühingu liikmed Meie:18.01.2010 nr 9-5/9925


Vastus pöördumistele

Täname Teid tähelepanu juhtimise eest päästeteenuse arendamisega seotud probleemidele.

Vähendatud eelarve mahu juures tuleb leida erinevaid võimalusi kokkuhoiuks. Päästeameti eelarvest kõige suurema osa moodustavad riiklike komandode valmisoleku tagamisega seotud kulud, seetõttu tuleb kokkuhoiu võimalusi otsida ka komandode arvelt. Sellistel otsustel on väga oluline mõju siseturvalisusele, seetõttu ei tohi otsuseid teha kiirustades, vaid tuleb kaaluda erinevaid võimalusi ja leida kompensatsioonimeetmeid turvalisuse taseme säilitamiseks. Siseministeeriumi ja Päästeameti eesmärgiks on suurendada vabatahtlike päästjate osakaalu, mis on üheks võimaluseks siseturvalisuse taseme säilitamisel.

Riiklike komandode töö ümberkorraldamine on eelkõige võimalik nendes piirkondades, kus väljakutsete arv on minimaalne ning kus on võimalik käivitada komando töö vabatahtlike baasil. Riikliku komando sulgemine ilma täiendavate kompensatsioonimeetmeta on eelarve kokkuhoiul viimane võimalus, mida tuleb vältida. Samuti tuleb vältida hea koolitusega professionaalsete päästjate koondamist ning võimalik koondamine peab toimuma eelkõige päästeteenistujate kutsenõuetele mittevastavate päästjate arvel.

Päästeteenus on avalikkuse turvalisuse tagamiseks mõeldud avalik teenus ning teenistusmudeli näol on tegemist strateegiadokumendiga, millel on oluline mõju avaliku teenuse arendamisele. Avaliku teenuse muutmine peab toimima läbipaistvalt ja sihikindlalt. Teenistusmudeli avalikustajaks saab olla selle koostaja ehk Päästeamet. Päästeamet avalikustab teenistusmudeli koostamise lähtealused ning korrastab viimaste statistiliste andmete põhjal dokumendi analüüsi ja järelduste osa ning teeb need avalikkusele kättesaadavaks.


Lugupidamisega
(allkirjastatud digitaalselt)
Marko Pomerants
siseminister


Sama: Päästeamet


Selline sai siis vastus. Ja nagu tööga tõsiselt koormatud ametnikkonnale kohane - ikka seadusega lubatud viimasel tähtajal...
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Doktor »

Ma olen neid vastuseid ja pöördumisi siin lahanud, nii et enam nagu ei viitsi. Eks ta üks ümmargune jutt ole. Peaks, tuleks jmt. Loodame, et ministri sõnad ka teoks saavad ja teenistusmudel ka avalikustatakse. Kahtlusi tekitab vaid asjaolu, et teenistusmudel vaadatakse üle koos viimaste andmete. Tore oleks oleks lugeda ka originaali. Ootame siis järgmist ajakirja.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Doktor »




Selle peale ei oskagi muud öelda kui et "You aint seen nothing yet"

Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Andreas.R »

Vaatan, et Doktor kutsub siin läbi "lillede" barrikaadidele!... :cool: Huvitav kuhu on kadunud need mehed kes lubasid edasi võidelda!? Kas need meie n.ö. "osaeesmärgid" on siis unustatud... Loobuksin siinkohal kasutamast selliseid väljendeid nagu võitlus ja vastasseis. Ütleksin lihtsalt enda ja kaaslaste eest seismine. Kas seda on? Usun, et teatud tänava kabinetirägastikus hõõrutakse rahulolevalt käsi... Doktor ei võtnud ministri vastust analüüsida ja ega seal polegi midagi suurt avastada. Tähelepanuväärne on aga vastuse päis ehk siis kellele on vastatud... Kahe komando meestele... Niipalju siis ühtsusest ja üksteise toetamisest... Senikaua kui kõik vaikselt, kõrvad peadligi oma kodukomandos istuvad ja loodavad, et järgmine pauk läheb ehk mööda ei ole meie suurel liikmeskonnal ka mingit tähtsust. Kui te ise seda ei adu siis "seal" on sellest väga hästi aru saadud. Keegi on vist isegi siin foorumis kunagi imestust avaldanud, et kuidas need, tulekahjul nii julged ja kartmatud mehed väiksemagi pagunikandja ees sedasi kössi tõmbuvad... :-|
Abiteenistuja
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas tulehull »

Tõsi see on, etoleme vaikseks jäänud.Arvan,et üks põhjus on kartus töölt sulg sappa saada.Aktiivsematest tahetake lahti saada,näide onju olemas Peetri näol.Tulemas on atesteerimine ja mine sa tea,oleme ju parasjagu ülemuste luubi all.Ma ei usu,et vaikus on tingitud tulemuste rahuloluga.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Andreas.R »

Lugedes seda Raido kirjapandut: "See nägemise arutelu ja nõuded nägemisele on olnud pidevalt terav teema. Olen ka ise lühinägelik mis tõttu tunnen ennast ka nö. selles ohustatute liigis olevat. See nägemise nõue selge peab olema aga, et ta nii karm on nagu ta praegu kirjutatud on ma ei näe ühtegi mõjuvat põhjust. On põhjendatud seda sellega, et suitsusukeldumise pärast selline nõue sees aga siit minu küsimus. Suitsu sees sa nii kui nii mitte midagi ei näe. Muid päästetöid saab ka prille kasutades teha kontakläätsedest rääkimata(va. keemiasukeldumine) Samas praegune ühiskond kus ilma internetita on pea võimatu hakkama saada ja mida aeg edasi seda rohkem hakkab internett meie elus suuremat rolli mängima. Seda kehvemaks muutub ka meie nägemine võrdeliselt sellega mida rohkem me arvutikuvari ees istume. Minu enda arvamus, et see nägemise nõue peab olema aga mitte nii karm nagu ta praegu on sest sealt saab kõvasti õhku välja lasta ilma, et meie tegevus ja enda turvalisus kannataks."

ja teisi tema mõtteavaldusi peaks olema piinlik kirjutada nii:
tulehull kirjutas:Tõsi see on, etoleme vaikseks jäänud.Arvan,et üks põhjus on kartus töölt sulg sappa saada.Aktiivsematest tahetake lahti saada,näide onju olemas Peetri näol.Tulemas on atesteerimine ja mine sa tea,oleme ju parasjagu ülemuste luubi all.Ma ei usu,et vaikus on tingitud tulemuste rahuloluga.
Kui isegi anonüümselt värisetakse võimalikus lahtilaskmise hirmus siis miks eeldada, et kellegil üldse tekib tahtmine meie õiguste eest võidelda? Kui me seda ühiselt ei tee ja eestvedajaid avalikult (massiivselt) ja kartmatult ei toeta oleme juba ette kaotanud! Mina ei ole veel lootust minetanud kuigi mulle on nii süsteemi siseselt kui ka väljaspoolt selgesti mõista antud, et mehed kes ise enda eest ei seisa ei vääri ka seda, et nende eest võidelda!

Jah. Olen endale teadvustanud, et teatud ringkondades võib tekkida kiusatus aktiivsematest tegutsejatest vabanemiseks - nagu asja esitas juhtkonna esindaja viimasel koolitusel - kui mehed ühes komandos hakkasid liiga palju õppepäeval küsima järgnesid "juhuslikult" normharjutused ja muu ajupesu... Madal!

Seega - tulebki olla tasemel nii tervise kui teadmiste poolest. Kas see ei riiva tõesti eneseväärikust kui tead - nii sina ise kui ka kaaslased, et said eksamilt või "füüsilisest" läbi tänu sellele, et oskasid olla juhtkonnale meelepärane...
Abiteenistuja
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Raido Haas »

Panen kirja mõned mõtted. Põhjuse lahtilaskmiseks leiab alati isegi siis kui oled atesteerimise korralikut läbinud. Pole see midagi nii hull vastad mõnele küsimusle silkad mõned km ja siis teed oma jõu ja ilu numbreid ja ongi tehtud. Atesteerimine on õige asi, sest mina külle ei suudaks elada teadmisega, et minu teadatusest või suutmatusest kaotas inimene elu või jäi sandiks.
Sellega tuleb leppida, et pead ennast pidealt arendama ja juurde õppima. Kes aga ei suuda ajaga kaasas käija järelikult neil tuleb mõni teine amet omale võtta. Paraku on pea igas komandos inimesi, kelle jaoks on pritsumaja hea äraolemise koht ja sellised inimesed ei peaks päästes töötama.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas kalifa »

Raido Haas kirjutas:Panen kirja mõned mõtted. Põhjuse lahtilaskmiseks leiab alati isegi siis kui oled atesteerimise korralikut läbinud. Pole see midagi nii hull vastad mõnele küsimusle silkad mõned km ja siis teed oma jõu ja ilu numbreid ja ongi tehtud. Atesteerimine on õige asi, sest mina külle ei suudaks elada teadmisega, et minu teadatusest või suutmatusest kaotas inimene elu või jäi sandiks.
Sellega tuleb leppida, et pead ennast pidealt arendama ja juurde õppima. Kes aga ei suuda ajaga kaasas käija järelikult neil tuleb mõni teine amet omale võtta. Paraku on pea igas komandos inimesi, kelle jaoks on pritsumaja hea äraolemise koht ja sellised inimesed ei peaks päästes töötama.
Siin leian koha oma mõtted ka lisada. Tekib tunne, et see atesteerimine on muutumas asjaks omaette, mis tagab juhtkonnas komisjoni liikmetele töö, küsimused koostab inimene, kes ise pole selle teemaga praktikas tegelenud ja see sagedus vist sunnib pöörduma õiguskantsleri poole, sest on ju diskrimineerimine, kui tuleb enda pädevust nii tihti tõestada. Väga paljudel erialadel tuleb ennast pidevalt koolitada ja siis atesteerida, kuid selles on siiski mingi inimlik ajavahe!
Teatud vastutusrikastel erialadel saab vaid kohtu kaudu inimese pädevust vaidlustada, päästeteenistuse reaalsed päästjad aga on pidevalt tule all!
Kõigele lisaks sunnitakse veel pähe õppima määruseid ja korraldusi, mis järgmise ametisse saanud osakonnajuhataja arvates on valesti koostatud ja tuleb kiiremas korras ümber teha- see aga näitab juhtkonna ja planeerijate ebapädevust!
mõtetes olen veel Teiega!
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: Mis tehtud, mis teoksil...

Postitus Postitas Raido Haas »

Absoluutselt Kalifaga nõus. Minu eelmine post oli suunatud konkreetselt atesteerimise ja selle vajalikusele. Aga see millele Kalifa tähelepanu pööras on asja teine külg.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist