Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Vasta
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas valuts »

Kõik teavad, et varsti on tulemas läbirääkimised Kollektiivlepingu üle. Tulemused mõjutavad meid kõiki, olenemata sellest kas kuulutakse ametühingusse või mitte, seega peaks huvi asja vastu olema päris suur. Või leidub tõesti veel neid keda see ei huvita :?:
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: AMETIÜHING

Postitus Postitas kalifa »

Jälgin suure huviga selle teema arengut, kuid kahjuks ei saa enam siin agitatsiooni teha, liiga palju on olud muutunud.
Samas võib vaatamiste arvust üle kümne küll panna minu arvele! :cry:
mõtetes olen veel Teiega!
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: AMETIÜHING

Postitus Postitas valuts »

Huviga jälgivad kõik aga asja edasi arendada ei soovita. Kas puudub piisavalt infot aü tegemiste ja suundade kohta või lihtsalt ei julge keegi sõna võtta ja oma arvamust avaldad :?:
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: AMETIÜHING

Postitus Postitas ipi »

AÜ võiks ju siia teemasse selgelt kirjutada, mille eest või mida minnakse ministri juurde nõudma. See on selge et 24 h vahetust, aga mis hinnaga ja millisteks kompromissideks ollakse valmis.
Kuna just täna külastas sm Pomerants Rakveret, siis tema sõnade järgi on tal jäänud mulje, et osa AÜ usaldusmehi on seal rohkem nagu enda eest väljas ja ei paista välja, et tal toetus selja taga oleks. Kui õigesti sm-i jutust aru, siis nö vana 24/72 mudelit täpselt sellisel kujul nagu meil oli me tagasi ei saa.

Samas kui ei olda meie nõudmistega nõus, siis mida vastu pakutakse ja mis kujul. Võibolla koorub siin foorumis välja mõlemit poolt rahuldav ettepanek.
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: AMETIÜHING

Postitus Postitas valuts »

Hetkel peaks olema tähtsamal kohal palk ja koondamine :!: Või on tõesti nii oluline võidelda iga hinna eest 24h tagasi :?:
pook
Postitusi: 48
Liitunud: 15:00, 09 02 2006
Kontakt:

Re: AMETIÜHING

Postitus Postitas pook »

Fakt on see, et minnakse läbirääkima ministriga. Läbirääkimiste laual on kolm teemat
1. Meie palk
2. Koondamine
3. Valveteenistuse töökorraldus
Need kolm teemat peaksid läbi oma peas mõtlema kõik päästjad ( ka ametnikud)ja järjestama tähtsuse järjekorras. Seda teevad kindlasti kõik ametiühingu liikmed ja vastavalt enamuse arvamusele reastatakse teemad tähtsuse järjekorras ja seatakse eesmärgid. Seame endale vähem eesmärke ja täidame need. Fakt on ka see, et kui a/ü ei esinda enamust on eesmärke täita ülimalt raske, saavutada läbirääkimistel dialoogi ja kompromissi. Mis koondamisse puutub siis a/ü pole nii võimas et ära hoida komandode sulgemist küll aga suudame( püüame) kaitsta seal töötavaid päästjaid. Komandode sulgemist suudavad ära hoida poliitikud ja jätame selle probleemi nende lahendada. Mis puutub siseministri tunnetesse siis läbirääkimiste laual pole ei tundeid, emotsioone, sõpru – on HUVID.
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: AMETIÜHING

Postitus Postitas valuts »

Nõustun eelneva postitaja arvamusega ja viimane aeg oleks see info viia kõikide päästjateni.
pook
Postitusi: 48
Liitunud: 15:00, 09 02 2006
Kontakt:

Re: AMETIÜHING

Postitus Postitas pook »

Lähimal ajal a/ü on tekkimas suur probleem. Kohe kohe ületab meie liikmete arv 500 inimese piiri ja vastavalt seadusele tuleb meil tööle võtta inimene kes hakkab tegelema päästjate a/ü asjadega igapäevaliselt. Kalifa sa oleksid hea kanditaat sellele kohale.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Doktor »

Tundub, et mul on jälle vaja ühe oma lemmikuurmisobjekti e propaganda juurest läbi astuda. Mis puudutab ministri Rakveres esitatud arvamusi, siis =)) ühesõnaga...

Ladina keelest kõlab see argumentum ad verecundiam.

Persoon A väidab end olevat autoriteedi valdkonnas X.
A esitab väite y teema X kohta.
Seega väide y on õige kuivõrd persoon A väidab end olevat autoriteedi valdkonnas X.

Ministri tunded @};- @};- @};- @};- @};- @};- on ka olulised, kuna minister on inimene. Aga üldiselt ei saa ühtegi ministrit komandodesse kui just läbirääkmised ukse ees ei ole.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Andku nüüd Doktor mulle andeks aga minuarust oled Sa tõstnud siia nüüd küll asjad milles on küll juttu ka palgast ja koondamistest aga põhjusmõtteliselt kuuluvad nad ikka rubriiki "AMETIÜHING"...
Abiteenistuja
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Siim »

http://estrescue.eu/joomla/index.php?op ... &Itemid=69 kes soovib võib oma hääle anda. Iga hääletaja saab hääletada ühe korra, äkki oleks huvitav näha milliseks seis kujuneb.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Siim kirjutas:http://estrescue.eu/joomla/index.php?op ... &Itemid=69 kes soovib võib oma hääle anda. Iga hääletaja saab hääletada ühe korra, äkki oleks huvitav näha milliseks seis kujuneb.
Ilmselt ma ei hääleta... :-| Mina kohe kardan selliseid asju :roll: ! See ei ole nii üks-ühene: esimene ja teine variant on ilmselgelt teineteisega SM´i poolt nii jäigalt seotud, et neid ei saagi lahus vaadata... Kuidas siis hääletada saab?
Abiteenistuja
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Siim »

Andreas.R kirjutas:
Siim kirjutas:http://estrescue.eu/joomla/index.php?op ... &Itemid=69 kes soovib võib oma hääle anda. Iga hääletaja saab hääletada ühe korra, äkki oleks huvitav näha milliseks seis kujuneb.
Ilmselt ma ei hääleta... :-| Mina kohe kardan selliseid asju :roll: ! See ei ole nii üks-ühene: esimene ja teine variant on ilmselgelt teineteisega SM´i poolt nii jäigalt seotud, et neid ei saagi lahus vaadata... Kuidas siis hääletada saab?
Ei ma lihtsalt pakkusin omapoolse variandi. Polle võib ju mitmesuguseid teha, sõnastage omapoolne variant ära ja paneme ülesse...kui huvi on!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Kuulda on, et komandopealikud on ametis uute töögraafiku variantide sobitamisega... Minuarust on ju päästjad täiesti selgelt oma arvamuse välja öelnud, et vaid 24/72 on meile vastuvõetav, milleks siis ressurssi kulutada? :shock:
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas kalifa »

Andreas.R kirjutas:Kuulda on, et komandopealikud on ametis uute töögraafiku variantide sobitamisega... Minuarust on ju päästjad täiesti selgelt oma arvamuse välja öelnud, et vaid 24/72 on meile vastuvõetav, milleks siis ressurssi kulutada? :shock:
Mina tunneks siiralt huvi, millise meeskonna suurusega neid graafikuid tehakse, minimaalse väljasõidu arvestus on juba viidud mõiste alla "võimalusel tagada"! :roll:
Olen jätkuvalt seda meelt, et regioonid teevad ja päästeamet kinnitab need kärped-koondamised ministri korraldusel(planeeritava raha alusel) ja siis hakkab seda minister kollektiivlepingusse sisse suruma.
Kui regioonide juhtkonnad ja päästeamet 24 tundi ei soovi, siis seda ka ei tule.(erandiks vaid Lõunas pika graafiku kehtestamine).
Kui OP-d ja komando pealikud on veel ehk päästjate poolel, siis järgmistes tasandites pööratakse Teie muredele selg ja vaadatakse, kuidas juhtkonnas hakkama saada(lugege võimalusel koosolekute stenogramme) ja Raua tn. 2-le meeldida!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist