Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Vasta
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Postitus Postitas Andreas.R »

"Dead or alive!" :cool:

Meie organisatsioon on kasvanud nii suureks, et peab mõtlema inimese (tegelikult isegi kahe) peale kes võtaks meie eest seismise endale põhitööks! Seadusest tulenevalt on üle 500 liikmega ühendusel õigus valida sellele kohale inimene kes tegelebki ühingu asjadega 40h nädalas ja amet maksab talle selle eest palka. Ka see on mõtlemise koht kuidas me edasi liigume. Kas nii nagu praegu või moodustame oma, päästjate ja demineerijate ametiühingu. See oleks siis ROTAL´i liikmena tegutsev iseseisev juriidiline isik, oma põhikirja ja juhtorganiga...

Tekitasin selle teema, et hakata siia tasapisi koguma ettepanekuid ja ka kandideerimissoove ülalmainitud ametisse. Kui kandidaadid on valitud siis saavad nad siin või ka alateemades oma seisukohti ja mõtteid tutvustada ning küsimustele vastata. Loodame, et millalgi lähitulevikus valmib ka ühingu kodukas - siis saame nende teemadega tegeleda ilma asjast mittehuvitunuid häirides... Kas üldse on mittehuvitunuid? :shock: Mõni kindlasti! :cry:
Viimati muutis Andreas.R, 00:32, 19 11 2009, muudetud 1 kord kokku.
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: OTSITAKSE LIIDRIT!

Postitus Postitas Doktor »

Tooksin arutamiseks ja ametiühingumudeliks arstkonna ametiühingud.

Ilmselt on paljud kuulnud Eesti Arstide Liidu sõnavõttudest. See jätab mulje justkui kuuluksid Eesti arstid otse Eesti Arstide Liitu. See on tõsi ainult osaliselt. Selgitan järgnevas pikemat aega eksisteerinud mudelit. Arstid koonduvad geograafilise asukoha järgi liitudesse või seltsidesse. Nii on olemas Tallinna Arstide Liit ja Hiiumaa Arstide Liit ja Viljandi Arstide Liit jne. Ükskõik kuidas nad ennast ka nimetavad on tegemist teatud piirkonna arstide ühendusega ja ühtlasi selle piirkonna aü- ga. Igakuiselt makstakse liikmemaksu ja igal piirkonnal on eraldi juhatus, raamatupidamine, aruandekohustus maksuameti ees jmt. Organiseeritakse ühisüritusi jm seltsitegevust.

Eesti Arstide Liit on aga sisuliselt liitude liit e nn katusorganisatsioon. Kokku on lepitud, et Eesti Arstide Liitu saab kuuluda vaid piirkondliku liidu vahendusel. Olemata piirkondlikus liidus ei saa olla Eesti Arstide Liidus. Seega ei teki suure liikmeskonnaga piirkondade nagu Tallinn ja Tartu domineerimist, sest kõik piirkonnad on liikmed võrdsetel alustel. Ka Eesti Arstide Liidul on oma raamatupidamine, juhatus jne. Kohalike küsimustega tegeleb aga kohalik liit. Näiteks hiljuti soovis Tartu Ülikooli Kliinikum vähendada arstide palka. Selleks peeti läbirääkimisi Tartu Arstide Liidu mitte Eesti Arstide Liiduga.


Jällegi omavahelise kokkuleppe alusel võtab Eesti Arstide Liit sõna üldiselt Eesti tervishoidu puuduvatavates küsimustes. Olgu sellleks siis arstide üldine miinimumtasu või hiljuti teemaks tõusnud seagripp.

Mis on sellel ühist päästjatega? Ehk oleks päästjatelgi mõtekas moodustada nn piirkondlikud liidud. Põhja aü, lõuna aü, ida aü ja lääne aü. Demineerijad, keda on suhteliselt vähem moodustaksid oma dem aü. Lisanduda võivad päästekorraldajate aü. Juhul kui op' id tahvad omaette olla tehku oma aü. Ühtlasi peaks siis olema ka katusorganisatsion a la pääsala kutseliit vmt. See süsteem on hea sellepoolest, et kõik on esindatud. Ei teki suurt massiivset organisatsiooni, milles väikse liikme mure haihtub. Säärast süsteemi on ka lihtsam administreerida. Ja lõpuks toob selline piirkondade süsteem vastutuse ja liikmeks oleku mõtte päästjatele koju kätte. Ei teki olukorda kus Räpina ajab umbes sellist juttu, et ah see uus aü Tallinnas seal otsustasid midagi. Piirkondliku ja katusorganisatsiooni juhataja võiks saada mõistlikku tasu kuid ei peaks tööst eemale jääma, sest siis kaugeneb ta süsteemist ja päästjate soovid ei ole enam nii selged.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
mooses
Postitusi: 24
Liitunud: 17:29, 11 09 2009
Asukoht: päästeamet
Kontakt:

Re: Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Postitus Postitas mooses »

Tervist kaasvõitlejad!
Võitlus ministeeriumiga on peetud. Tahaks nüüd teada, mis edasi saab? Kas suures tööpuuduses on loodud üks töökoht, kes tegeleb ühingu asjadega 40h nädalas?
On selgusetuks jäänud AÜ käesoleva aasta ja üldse tuleviku plaanid. On liikumas jutud, et AÜ usaldusisikud on omavahel tülli läinud ja paljud liikmed on juba välja astunud või astumas. Kas AÜ-l on mingi kindel suund tuleviku plaanide suhtes, et jätkata osalust AÜ liikmena?
Päästjad Kaalukojast. :lol:
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Postitus Postitas valuts »

Lp Lõuna-Eesti PK AÜ usaldusisikud

Aeg oleks ka meil valida endale uus peausaldusisik, seoses sellega lugege aü postkasti, kõigile peaks olema info laiali saadetud. Ja kellel ei ole siis võite kirjutada viljandiau@hot.ee
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: OTSITAKSE LIIDRIT!

Postitus Postitas Andreas.R »

Doktor kirjutas: Mis on sellel ühist päästjatega? Ehk oleks päästjatelgi mõtekas moodustada nn piirkondlikud liidud. Põhja aü, lõuna aü, ida aü ja lääne aü. Demineerijad, keda on suhteliselt vähem moodustaksid oma dem aü. Lisanduda võivad päästekorraldajate aü. Juhul kui op' id tahvad omaette olla tehku oma aü...
Olen juba veidi aega mõlgutanud mõtet, et tegelikult ei pruugiks meil üldse olla neid peausaldusisikuid. Tahtmatult kopeerime me seda sama süsteemi millega ise suures osas rahulolematud oleme e. regioonide toimimist. Kogu jutt "ühest süsteemist" on ju regioonide tekkimise ja jätkuva tegutsemisega ära nullitud. Tegemist on justkui nelja vürstiriigiga kus kõik üritavad oma olemasolu vajalikust tõestada... Jah, osaliselt tingib see ka meil P, Lõ, I, Lä selgema eristumise vajaduse kuna lahendamist vajavad küsimused on kohati paljuski erinevad. Samas aga arvan, et küsimusi, mis pidevalt nõuavad regiooni peausaldusisiku sekkumist ei ole nii palju, et sellega ei saaks hakkama Päästjate ametiühingu esimees... Mingil madalamal tasemel kordineerimist on muidugi vaja aga selle toimimise mehhanismi üle võiks arutleda eraldi... Minuni jõudnud kuulduste kohaselt aga on meie kõigi esindaja (kellele viitan oma teemaavangus) valimise vajadus üldse kalevi alla pandud... Kas ja kelle huvides selline tegutsemine? Igaüks mõtleb oma rikutuse tasemel...! :evil:
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Postitus Postitas Andreas.R »

Praegu käib aktiivne "sebimine" Lõunas peausaldusmehe valimiste ümber. Eelnevalt avaldasin arvamust kas asjade selline käik ja süsteem just kõige mõtekam on aga kui ta praegu nii on siis selle muutmiseks ei piisa vaid minu arvamusest. Tegelikult tahtsin aga kirjutada hoopis muust:

Kas on Põhja ja Ida mehed - need kes kuuluvad ühingusse - mõelnud sellele, et milline on nende peausaldusisiku mandaadi legitiimsus?

Mis ajendab mind küsimust niimoodi püstitama? Seletan. Ajal mil praegused liidrid valiti (kui üldse valiti) kuulus ühingusse kordades vähem mehi kui nüüd. Seega oleks igati õigustatud, et küsitakse ka uute liitujate arvamust. Mis ajendab mind niimoodi kirjutama. Minu head sõbrad kes juba tatti põsekoopasse koguvad - teile võin öelda, et sellisele järeldusele tulin kuulates rahulolematuid hääli nii Põhjast kui Idast selle üle, et ei olda rahul oma regioonide eestvedajatega, kes väidavad end esindavat kõigi arvamust seda tegelikult küsimata. Seega, et asi oleks aus kutsun üles nii Paulust kui Lahnet taandama oma kandidatuuri, et osaleda võrdsetel alustel, avalikul konkursil regiooni peausaldusisiku kohale.
Abiteenistuja
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Postitus Postitas Ivo »

Nii Ivo Paulus kui Heldur Lahne on nõus uuesti kandideerima.
Miks peaks end taandama?
Kui päästjad ei taha mind või Heldurit enam aü eesotsas näha - siis uued valimised?
Näen seda Reinbergi Lääne peausaldusisikuks valimist juba pool aastat - tulemus - null
Doktori foorum on ammu oma tõsiseltvõetavuse minetanud, pigem on tegu Reinberi kibestunud isiku väljaelamis kohaga. Isiklikult näen Lääne peausaldusisikuna Rekmar Vaarmat.
Tulen Türi komandosse 23. aprill
Ivo
Ivo
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Postitus Postitas Andreas.R »

Nii nagu lubasin olen "mõttepuhkusel" - foorumist... Midagi ei ole parata kui mul on asjade kohta oma arvamus ja ka tahtmine see välja öelda. Ja kui see arvamus on kriitiline süsteemi toimimise efektiivsuse suhtes siis sinna ei saa ma küll midagi teha... Saan tõesti toimidagi nii nagu olen teinud - lõpetanud kommenteerimise ja seda suuresti põhjusel, et sama kasumlik oleks oma värskelt paberile pandud mõtted ahju visata - keegi kaasa ei mõtle - järelikult ollakse rahul selle stagnatsiooniga mis meie alal võimutseb... Viimasel ajal on taas mõned ilmekad näited "tegelikust elust" kuuldavaks saanud aga keegi isegi ei tõstata teemat... - pean silmas käskkirja selle kohta mis puudutas lennuõnnetuse sündmuste üleeestilist jälgimist ESTER´i kaudu... Vene aeg tuleb vägisi tagasi... Selle kohta tõi üks staažikas pritsimees näite kus nõuka ajal põles 90 t vastvarutud heina küünis ära aga kirja läks, et põles 3 t vana põhku... Paraleel eelnenuga - ei ole kellegil vaja teada mis toimub! Siis saab rahulikult "ämbreid" kolistada!!! Kibestumine? :shock: Võib-olla... :cool:

Ja siit Pauluse kirjutise juurde... Vastan talle väljavõttega ühest teisest teemast:

Re: Töökorraldus 2010 Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?

Postby Ivo » 04.12. 2009. 05:56
Mina
Ivo Paulus
Tõin Teile 24
On ta siis 22/2 või mingi muu summa.
Kui ei meeldi
Siis
On võimalikud erisused
Regiooniti hääleti Põhi, Ida- Lõuna - poolt (Ramon oli ka vastu - Põhi ei olnud ühtne! / minu lisandus)
Reinberg Lääne esindaja - peausaldusisik vastu
Taul (sitt 24) poolt (Hääl ei loe. kuna on puhkusell)
Aga komandode erisusi pole
Nii, et Lääs jääb 12
Võidelge oma võitlemised ära
(Tahate näha, ma surun selle12 Teile ministeeriumis läbi) (Selles, et sa Ametis "oma jope" oled ma peale 3-4. dets. 2009 ei kahtlegi! / minu lisandus)
Ivo
Samas, Lääne keskkomandod ja opid tahavad 24 - mis teil toimub? Kes Teie eest otsustab?
Ivo

Ivo

Posts: 143
Joined: 07.02. 2006. 21:17
Location: Lilleküla Keskkomando


Re: Töökorraldus 2010 Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?

Postby Andreas.R » 04.12. 2009. 08:58
Revolutsioon õgib oma lapsed...

Ma ei väidagi Ivo´le vastu, et midagi oleks kuidagi teistmoodi olnud - vast ehk niipalju, et Põhi jagunes kaheks. Seega kaks delegatsiooni liiget jäid kindlaks Türil vastu võetud käitumisjuhistele. Paluks mitte külvata meeste hulgas segadust, et nad sellega olid 24h vastu. Otse vastupidi - nad olid 24/72 poolt kus kõik tunnid on tööaja sees ja tundidest kaks tasustatud 25%´ga. PA variandi vastuvõtmise järel saadi ühtemoodi aru, et see pakkumine on lepingutingimusi halvendav (juristi palvel otsustati siiski kasutada sõna kitsendav).

Võid täitsa rahulik olla - keegi ei võta Sult seda medalit, et just Sina tõid meile selle graafiku. Kuigi Sa ei ütelnud minu mäletamist mööda kohtumise jooksul mitte ühtegi lauset... Ilmselt olid teinud siis eeltööd ja kohtumine oli vaid vormistamise küsimus...

Keda ma siis esindan? Olen siiamaani ikka öelnud, et Türi PK´d. Kunagi ei ole väitnud, et olen Lääne peausaldusisik. Seda tegid siin Sina. Jah, kandidaadina olin selleks küll üles seatud aga olen juba mõni aeg tagasi teavitanud Kalle´t sellest, et taandan enda kandidatuuri...

Loodan väga et, selleks,et mind mõistetaks ei pea ma hakkama kirjutama kahe-kolmesõnaliste lausetega...

Mida peab päästjate foorum hakkama peale teadmisega mis sa 23 aprillil teed? Ja mis peavad Türi PK mehed selle teadmisega tegema? Või on see personaalne teade mulle? Mind igaljuhul sel päeval Türil kahjuks ei ole - seepärast kui tahad oma "mulli" mida sa nii mõneski komandos oled ajanud ka Türil puhuda jääb see minust kuulmata - ja ega ma midagi küll ei kaota...
Abiteenistuja
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi...

Postitus Postitas Raido Haas »

Lähtudes teema pealkirjast "Ametiühingu perspektiivid 2010 ja edasi..." siis mina regioonide peausaldusisikute valimisse ültse ei süvene. Ivo ideed Lääne peausaldusisikuks Rekmar Vaarma valida toetan kahel käel, väga tasakaalukas ja rahulik vend. Omab oma nägemust aga ei suru seda teistele peale , sorry kui mõni tunneb ennast puudutatuna. Samas mind huvitab ikka, milla siis luuakse päris meie oma Päästjate ametiühing. Mingid dokud on läbi jooksnud. Selgusetuks jäänud veel see kas see on selline kaalukauss mida kaalutakse kas jääme ROTAL-i alla või teeme endale Oma. Või on tegemist juba millegi loomisega?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist