Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Andreas.R »

Kaasfoorumlased!

Tekitan siia keskkonna kuhu saab postitada küsimusi mis võivad tekkida uutel liitujatel aga ka juba kauem toimetanud ühingu liikmetel. Saavutasin kokkuleppe Ivo´ga, et ta hoiab sellel teemal silma peal ja üritab leida vastuseid ja/või siis suunata ja juhendada kuskohast informatsiooni otsida/leida. Loodan, et see teema ei kujune kuivaks dokumentide, seaduste loeteluks vaid suure ühingu kogemusega Ivo´l on palju näiteid tuua oma isiklike toimetamiste põhjal...

Tundke huvi sest teadmistes peitub jõud!
Abiteenistuja
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Ivo »

Hea meelega vastan, kui Te ainult küsiksite...
Ivo
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Doktor »

Mis kuupäeval loodi päästjate ametiühingu esimene rakuke?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Ivo »

Jah
Leidsin üles oma liitumisavalduse, kus on kuupäev 28. 01. 2004.
Tegelikult olid üheksakümnendate keskel Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti tuletõrjujad sellises ametiühingus nagu EMAL (Eesti Munitsipaaltöötajate Ametiühingute Liit). Selle esimees oli Tiit Tammaru. Mingil ajahetkel selle ametiühingu tegevus sai otsa, kuid mehed maksid liikmemaksu ikka edasi. Alles tükk aega hiljem, kui hammustati läbi, et on makstud kuhugi "tühja auku,"tuli suur pahandus, kus hulk mehi vandus, et nad kunagi enam säärase ettevõtmisega tegemist ei tee.
Töötasin siis veel Nõmmel, sain ise ka petta, aga eriti ei põdenud.
Juba Lillekülas töötades kuulsin ROTAL-ist ühe töökaaslase käest (enam ei tööta), kes tundis Kallet isiklikult. Sammusin siis ka ROTAL-i kontorisse, mis tollal asus veel Rävala puiesteel, ning 28. jaanuar 2004 aastal astusin liikmeks. Olin Lillekülast üksi, Nõmmelt astus ROTAL-isse neli meest (tollal oli osakonna moodustamiseks vaja viit avaldust). Kokku siis Tallinna peale viis meest.
2005 aasta detsembri alguses korraldas ROTAL koosoleku Tartus Lutsu tänaval. Sain sellest kuidagi kuulda, ning panime Lillekülas meeskonna kokku, kes Tartusse startis. Koosolekul saime innustust nii meie, kui ka lihtne pritsimees E. Torro, kes lubas Tartu pool asja käima tõmmata. Seal olid varjusurmas maakondlikud ametiühingu osakonnad (Tartumaa, Põlvamaa, Võrumaa). Tallinnas otsustasime komandopõhiste osakondade kasuks. Rääkisime nädala jooksul (4-10 detsember 2005) meestega läbi, Lilleküla osakond moodustati detsembri keskel, mingi aeg tegi osakonna ära ka Nõmme (said viis meest kokku), mitu aastat olime Põhja poolt ainsad, sest EMAL oli meestel hästi meeles, ühel mehel siiani põhjuseks, miks ta ametiühinguga ei liitu.
Ivo
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Doktor »

Aitäh eelmise vastuse eest.

Nagu me seadusest loeme siis...
Ametiühingu valitud esindajat, kes on tööandja töötaja ja täidab käesoleva seaduse §-s 21 nimetatud valitud esindaja kohustusi (edaspidi ametiühingu usaldusisik), käsitletakse töötajate esindajana töölepingu seaduse tähenduses.
Kes on päästjate usaldusisikud?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Ivo »

Lilleküla komando kodulehel http://www.lillekula.ee on ametiühingul oma infonurk. Seal on ametiühinguga liitunud päästekomandod ja nende komandode usaldusisikud. Kõiki ma veel ei tea, aga jõudumööda täiendan seda linki.

http://www.lillekula.ee/ametiuhingus-te ... dusisikud/
Ivo
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Andreas.R »

Andreas.R kirjutas:Kaasfoorumlased!

... suure ühingu kogemusega Ivo´l on palju näiteid tuua oma isiklike toimetamiste põhjal...

Tundke huvi sest teadmistes peitub jõud!
Ivo nüüd jälle ühe kogemuse võrra rikkam. Kas seletaksid meile (mulle), mistõttu murdusid just siis kui SUUR VÕIT oli kõige lähemal. Ja miks müüsid maha oma kolleegid täna? Mis oli tasu selle eest? Kas tõesti vaid eneseimetlus? Miks Sa ei deklareeri nüüd: "Mina Ivo Paulus, lasin koondada 30 meest!"
Eks mul on veel küsimusi aga iga asi omal ajal...
Abiteenistuja
mooses
Postitusi: 24
Liitunud: 17:29, 11 09 2009
Asukoht: päästeamet
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas mooses »

Tere
Kuule Andreas.R, mis on nüüd probleemiks, kohe mitte ei saa aru? Sa saavutasid näljastreikiga 15 mil.,hoidsid ära enamuse koondamise .Müts maha sinu ees.
Saavutasime 24/72 aga arvan ,et 12 tunni puhul oleks kõik sama moodi läinud ja veel sitemini. See umbusalduse avaldamine ja selle ärajätmine oli õige samm, vähemalt see kord. Läbirääkimised ongi koht kus tuleb teha kompromiss ja seda me ka saavutasime.
Nüüd tuleb maha istuda ( türile) ja panna uus kava paika 2010 aastaks. TULEB MINNA EDASI
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Ivo »

Mind on viimase kuu aja jooksul solvatud rohkem kui kord, nii et see viimane ei pane ka eriti põdema. Aga Moosesel on õigus, juba praegu räägitakse uuest kärpest. Kas seda tehakse jooksvalt või mitte jne.
Ivo
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Andreas.R »

Paulusest sai Saulus... Seda kujundit on siin juba korra kasutatud. Mida taotlen? Tahan, et saaksite nägijaks... Vene ajal öeldi: "Reeturi palk on 30 rubla kuus!" Praegu siis võib öelda, et 30 mehe töökoht. Ei ole mõtet kraaksuda praegu "õhus" olevatest koondamistest kui ise tegite uue graafiku (2h) vastuvõtmisega selle imelihtsaks. Ei kahtlegi, et kokku 90 meest koondatatkse "käigu pealt" + veel ca. 60! Ärge tehke nägu, et sellest pole räägitud! Ei väidagi, et läbirääkimistel ei tohi teha kompromisse. Aga kus need on? On vaid järgiandmised! Isegi sellises põhimõttelises küsimuses nagu koondamine! Ja seda olukorras kus viisime neile raha mida Timberg enam ei lootnud saada! Tema sõnad! Avalikkus oli meie taga, rahanduskomisjon, Riigikogu! Muuseas see raha taheti ära "tõmmata" veel viimasel tunnil e. 04.12.2009 kell 10. Tunnistaja olemas! Ja "külma tegijaks" väga suure kaliibriga tegija! Kunagi, kui viitsin panen selle kõik kirja... Mina ei läinud tookord õnge aga teie lasite ennast täna ära lollitada! Vennad proovisid ja teie tõmbasitegi püksid alla! Osad olid seda kokkuleppel kindlasti juba varem teinud! Ramon jäi kindlaks - minu lugupidamine!
Kuidas edasi? Minu seisukoht - vaid siis kui usaldut kuritarvitanud inimesed lahkuvad... Kas te siis aru ei saa, et meil ei oleks tohtinud olla läbirääkimistel isiklikku seisukohta! Milleks siis Türi? Veel tänagi kuulsin siseminnis a´la, et: "...mind huvitab isiklikult Tapa..." Mul ei ole midagi Tapa PK vastu aga nii need asjad ei käi! Kõikide eest tuleb rääkida!
Umbusaldus! Täiesti selge põhjus oli seda täna teha! Oli juba ammu! Aluseks kasvõi seesama kompromissitu koondamisplaan e. nende mõistes teenistusmudel!

Aga Ivo ei vastanud küsimusele?!
Abiteenistuja
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas Ivo »

Vastus
Lähedal oli hoopis "Suur Kaotus;" Kedagi mina ei ole koondanud, pole sellist võimu lihtsalt; Kedagi maha pole müünud, ühtegi senti kusagilt pole saanud - vastupidi - maadlen hoopis mobiiliarvega (pritsumehe palgale paras põnts). Olen kõik teinud, et koondamisi vältida.
Mis puutub eneseimetlusse, siis - Kas kardad, et võtsin sinu koha ära? Ära karda, mul on läbilööki ka muudel elualadel.
Allikad Toompeal? Ka mul on omad sidemed.
Ja üldse, tasub vaadata asju laiemalt, mitte oma mätta otsast, mitte olla oma kinnisideedes kinni, mitte hüsteeritseda. Asi võib lõppeda skisofreeniaga, mis on iseennast süvendav haigus.
Ivo
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas pealikk »

B-( :-T
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
reps214
Postitusi: 8
Liitunud: 09:17, 17 04 2008
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas reps214 »

Ivo kirjutas:Vastus
Lähedal oli hoopis "Suur Kaotus;" Kedagi mina ei ole koondanud, pole sellist võimu lihtsalt; Kedagi maha pole müünud, ühtegi senti kusagilt pole saanud - vastupidi - maadlen hoopis mobiiliarvega (pritsumehe palgale paras põnts). Olen kõik teinud, et koondamisi vältida.
Mis puutub eneseimetlusse, siis - Kas kardad, et võtsin sinu koha ära? Ära karda, mul on läbilööki ka muudel elualadel.
Allikad Toompeal? Ka mul on omad sidemed.
Ja üldse, tasub vaadata asju laiemalt, mitte oma mätta otsast, mitte olla oma kinnisideedes kinni, mitte hüsteeritseda. Asi võib lõppeda skisofreeniaga, mis on iseennast süvendav haigus.
Mis oli see "Suur Kaotus"? ja üldse vasta küsimustele, mis sa siis teinud oled, et koondamisi vältida? mitte ära põikle mingi nõmeda jutuga!!!!!!!!!
mooses
Postitusi: 24
Liitunud: 17:29, 11 09 2009
Asukoht: päästeamet
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas mooses »

Küsimus Ivole!
Kas kehtivast kollektiivlepingust, mis on sõlmitud Rotali, Päästeameti ja Siseministeeriumi vahel on võimalik lahti öelda? Pean silmas seda , et päästeamet ja siseministeerium ütlevad ühepoolselt lepingu ülesse. Kuluaarides on seda vist isegi kaalutud.
marks
Postitusi: 25
Liitunud: 13:22, 19 10 2009
Kontakt:

Re: Ametiühingu tegevust käsitlevad küsimused

Postitus Postitas marks »

Need tobedad süüdistused mis siin üksteisele tehakse on küll naeruväärsed. Praegu tundub ,et eesti päästjad on kaheks tõmmatud põhi ja ida on Ivo ja Raineri poolel, lõuna ja lääs seisavad Andreas R selja taga.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist