Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jmt]

Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jmt]

Postitus Postitas Andreas.R »

Loon siia sellise rubriigi ajendatuna sellest uudisest: http://www.e24.ee/?id=240625

Võite mind nüüd hakata kutsuma usurpaatoriks ja kelleks iganes aga minu arust need asjad nii ei käi! Mis mõte on sinna minna plakatiga vehkima kui asi on tegelikult juba otsustatud! Sama oli lugu sellega kui Rotal küsis meie toetust selle eelnõu vastu samal päeval kui oli protestiallkirjade üleandmise tähtaeg! Ehk tahan öelda järgmist - kas ongi need tegevused planeeritud sellisena, et neil ei oleks mõju!? Ehk lihtsalt näidata, et ametiühing on Eestis siiski olemas. Samas usun, et meie juhid EAKL´is ja Rotalis ei ole nii sinisilmsed, et usuksid selliste "25 tunnil" tehtud avalduste mõju tehtavatele otsustele... Järelikult ei tahetagi, et midagi teistmoodi läheks... Tulemuseks on see, et avalikus saab vaid ilkuda ametiühingu mõtetuse üle! Sellise käitumise puhul õigustatult! Kas on mingeid kokkuleppeid millest meie ei tea ja see seletab miks kõik asjad nii lähevad nagu nad lähevad? :cool:

Meid on ühingus nii palju (minu teada üle poole või ligi pool Rotali liikmeskonnast), et me võime ja peame nõudma oma õiguste paremat ja effektiivsemat esindatust! Me peame liikuma panema selle jõu mis selles massis on! Kahjuks osutus valeks meie (ka minu sügav veendumus), et liikmete arv on piisav argument läbirääkimistel! Järelikult jääb üle vaid liikmete ühtsuses peituv jõud mis leiab väljenduse muul moel kui läbirääkides... Seadusega on lubatud meelsuse avaldused ja piketid...
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine

Postitus Postitas Andreas.R »

Ahhoi!

Teie arvuti kell on õige ja minu postitus lihtsalt hiline (mõne jaoks kindlasti varane)! Ei tule und! Olen ennast jälle tegutsemas leidnud ja mõtted ning ideed ei lase magada! :shock:

Tere kõigile kolleegidele, südame ja hinge poolest päästjatele. Kaasfoorumlastele, tänastele ja endistele pritsumeestele ja muidu asjast huvitunuile. Tere ka foorumit külastavatele vabatahtlikele. Ja muidugi tervitus kõigile ühingu rohkem või vähem aktiivsetele liikmetele.
Tervitusest lähtuvalt võib aru saada, et vean õige laia kaare - soovin ühendada kõik, kes leiavad, et mingi talle mõistlikuna tunduv mõte oli minu teemat alustavas kirjatükis olemas... :cool:
Ei oska isegi seletust leida mis on see põhjus, et ei saa rahulikult istuda ja pealt vaadata kuidas vanker vägisi kraavi kipub vajuma. Võib-olla on see Che Guevara hing mis minusse puges kui olin nelja kuune - n.ö. C.G. reinkranatsioon... :roll:
Minu ettepanek on järgmine: kõigil kel jagub keskmisest rohkem tegutsemistahet/viitsimist ja on näpuotsaga antud esinemisjulgust ning kamaluga organiseerimisvõimet antke oma huvist teda privaatsõnumiga. Palun juurde lisada oma nimi, e-mail (mitte rescue.ee), kodukomando ja pulga kõrgus ametiredelil. Samuti kuulumine/mittekuulumine ühingusse - see ei ole ei diskrimineeriv ega ka soodustav tingimus! Juhul kui aga tead kedagi kes teab kedagi kes võiks olla huvitatud, aga foorumit ei külasta :cry:, anna see info edasi...

Ja siis vaatame pisitasa edekohe... :cool:
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine

Postitus Postitas Andreas.R »

Arvamuseavaldus kommentaariumist Taliga väitele et veetilk uuristab kivisse augu...:


24.03.2010 19:26
tankist
: Ma vaatasin üht Mehhiko teemalist krimifilmi ja seal oli tehasetöölistest,ametiühingust ja poliitikutest.

Ja hiljem ma natukene mõtlesin/fantaseerisin,et onju tegelikult võimalik ,et mõni võib organiseerida ;oma mehe; sinna juhatusse
ja siis on tegelikult nii,et ametiühing on rohkem paberite järgi
ametiühing aga tegelikult on rohkem firmade ja poliitikute poole peal,sest
kui nn. ametiühing on paberite järgi olemas aga tegelikult ei
kaitse töötajate huvisi siis ei ole töötajatel enam kuhugi pöörduda eriti kui poliitikud on ka huvitatud kallutatud
ametiühingust.
Ja samas on veel nii ,et ametiühingul on võimalik teha leppeid
riigiga ja firmadega (aga kui palju küsitakse töötajate käest kas on nõus või ei ole).
See on rohkem minu fantaasia aga kui palju kes seda teab!
Samalt IP-aadressilt on siin varem kommenteerinud ka tankist(19:14 24.03).
-0 -1 +1 +1
24.03.2010 19:49
tankist
: Iseenesest ei tiksu paika siin nii lihtsalt midagi pigem tiksub mitte selles suunas,
vaata ,mis välismaal inimesed teevad.,et oma nõudmistele
kaalu anda(juba skandaali mõttes),isegi Venemaal on inimesi kes korraldavad aktsioone(kuigi räägitakse ,et Venemaal on problemid).
Küsiks ,et mis probleemid Eestis on ,et inimesed ei osale aktsioonidel?
räägitakse ju ,et vaba maa jne.

Email:tank.t34@hot.ee
Samalt IP-aadressilt on siin varem kommenteerinud ka tankist(19:14 24.03) ja tankist(19:26 24.03).
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine

Postitus Postitas Andreas.R »

Mõned mõtted:
Vaadates nende kahe postituse lugejate arvu ja tehes väikese tehte võib öelda, et ca 2,5% päästjatest on külastades foorumit ka seda teemat lugenud. On ka olnud vastajaid. Teades üldiselt levivat mõttelaiskust ja ignorantsust ei panegi mind imestama, et kedagi justkui ei huvita...

Viibisin nädalavahetusel ühel ühingu koosolekul. Kahjuks seoses kella keeramisega magasin küll sisse aga sellegi poolest venis vestlusring pea viie tunniseks! Järelikult on mõtteid ja küsimusi millele inimesed vastuseid otsivad ja ootavad. Murelikuks tegi seisukoht, et "mina olen liikmemaksu maksnud ja seega oma panuse andnud, tehke nüüd midagi...!" Arutledes edasi selle üle mida iga ühingu liige siiski ka ise saaks teha selgus, et pole lihtsalt aega: pere, hobi, armuke, muidu möll, teine töökoht jne., jne! Kõik võtab oma aja...

Küsin nimoodi: mis te arvate, kuhu me niimoodi jõuame? Miks eeldatakse, et keegi teine peaks midagi tegema? Mina olen samuti oma liikmemaksu kohustuse täitnud!

Lõpetuseks/õpetuseks! ;) Kes arvab, et ühing võiks siiski edasi tegutseda ja oma seatud eesmärgid ka saavutada, uued suunad maha märkida - arutame seda!
Võtke minuga meili või PS kaudu ühendust ja lepime kokku aja. Istume maha ja kuulame ära millised mõtted liiguvad. Usun, et mõistate mind kui ütlen kohe, et ma ei hakka teise Eesti otsa sõitma ainult selleks, et näha vaid valves olevat rühma. Võtke ennast niigi palju kokku ja leidke tund-kaks muude tegemiste kõrvalt, et pritsumajas kokku saada!

Kohtumiseni!

Mittefoorumlastele e-mail: 112vajababi@gmail.com
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine

Postitus Postitas Andreas.R »

KOOD 3 PUNANE

Homme hakkavad päkapikud jooksma... Sättisin maja akendele nn. kolmnurgad särama ja kallasin klaasipõhja mõne lonksu jagu Grants´i... Jõuluootus võib rahulikult alata... :cool:

Niimoodi ilmselt mõtlevad ka meie peadirektor ja siseminister, sest: päästjad on pikalt saadetud, koht ukse juures kätte näidatud... (vt. postitust teadaannete rubriigis). Üritasid töllid siin midagi tõestada!

Horatius (Quintus Horatius Flaccus), eKr65-eKr8, rooma luuletaja on öelnud: "Kui tahad rahu, siis valmistu sõjaks!". Seda olemegi alates märtsist teinud...
Enamusele jääb artusaamatuks KOOD 3 PUNANE ja niimoodi see oligi mõeldud. Ei ole vaja, et ametil oleks kõik meie plaanid juba ette teada. Sellepärast ei peagi sellest teadma ametiühingu aktivist G. Pant või tema niiditõmbaja I.P., kaugeltki mitte ei ole meie ühingu asjadega aega tegeleda vapral "läbirääkijal" R. Asukülal sest pikad preemiareisid Haitile ja Pakistani võtavad kogu aja mis oli plaanitud "osaeesmärkide" elluviimiseks... :lol: Ühesõnaga, teavad need kellel on seda vaja - ja neid on palju... Lähipäevil, hea kolleeg, võtab Sinuga ühendust ustav mees ja ka Sul on võimalus ühise asja eest võitlusesse astuda...
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine

Postitus Postitas Andreas.R »

Et minul puudub otseside Raua 2 ja regioonide valitsejatega edastan sõnumi neile foorumi vahendusel sest nii on selle kohalejõudmine kõige kiirem:
"Ärge hakake piketile tulijate hirmutamiseks midagi ette võtma - on kasulik Teie renomeele. Esiteks ei karda keegi neid "koondamis" ja "sulgemis nimekirju" mis lubatakse ellu viia. Teiseks jõuab info sellisest käitumisest kindlasti avalikkuseni ja siis on Teil endil seletamist palju. Mehed aga kes ei karda tuld ja suitsu tulevad kokku ikkagi!"

Metskapten Mulk
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine

Postitus Postitas kalifa »

mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jm

Postitus Postitas Doktor »

Head pritsimehed. Nagu eelnevalt teada on antud toimub homme neljapäeval Päästeameti juures demonstratsioon. Kes tahab ise kohale tulla, siis Päästeamet asub siin. Operatsiooni nimetuseks on "Kahetunnine kahe tunni protestiaktsioon". See algab 09.12.2010 11:00 ja kestab kaks tundi . Kohal peaks olema ikkagi pisut varem.

Kui palju ametnikke uksest välja tuleb ei oska öelda. Enamik piirdub ilmselt akna peal vahtimisega. Osa ameti aknaid on Raua tn poole. Probleemiks võib kujuneda asjaolu, et mõned valitsusele truud ja juhitavat demokraatiat pooldavad ajakirjanikud tulevad ilmselt õelaid küsimusi esitama. Ütleme stiilis milleks on komandodes voodid jmt. Iga päästja võib kuid sugugi ei pea sääraste tarkpeadega vestlema. Provokaatorid võib lahkesti suunata korraldajate käsitleda. Korraldaja tunneb ära sellest, et tal on suur K- täht kõhul. Korraldaja abi tunneb sellest ära, et tal on kõhu peal suur K- täht ja A- täht. Neile kes oma õiguste eest seismisel esimesi samme teevad saagu kiireks mäluvaiaks järgmised lausungid.

Oleme täna siin, sest- Siseminister ja Päästeameti peadirektor:
  • rikuvad jämedalt töölepinguseadust !!!!!!!!!! (TLS § 47 lg 2) ja ei soovi rikkumist lõpetada;
  • ning päästjad ei saa enda õigusi kaitsta - puudub streigiõigus!!!!!
Mida siis täpselt rikutakse? Milles seisneb rikkumine?
  • Meile on kehtestatud tööaja sisene vaheaeg aga seadus ei võimalda sellist vaheaega päästetöötajatele kehtestada; NB! oleme terve tööaja ühesuguses valmisolekus ja tööandja käsutuses ja sõidame alati väljakutsele 1 minuti jooksul olenemata aastaajast, kuupäevast, kellaajast.
  • Lisaks sellele hoidis Päästeamet 2010 a kokku ainult graafikujärgselt tööl käivate töötajate arvelt- iga päästja tegi kuus riiklikust normkoormusest 14-16 h ulatuses rohkem tööd ja sai selle eest sandikopikaid (150 eek/ kuus) NB! Aasta peale töötab iga päästja sisuliselt tasuta rohkem ca 160 ületundi, mis võrdub 1 kuu normijärgse töökoormusega.
Väide, et Päästeameti, Päästekeskuste, Siseministeeriumi, Valitsuse jne mistahes ametnikud ei saa endale kehtestada nn MASUpäevi ei pea paika. Mitte midagi ei juhtu, kui mistahes juhtkonnas, osakonnas või büroos olev ametnik võtaks sarnaselt Politseile palgata, kasvõi 10 puhkusepäeva (mis teeb ainult 80 h eest saamata jäänud tulu ametniku kohta aastas) või veel parem käiksid igas kuus tasuta ühe nädalavahetuse tööl.

Nõuame, et :
  • 24-tunnine valvekord tuleb tasustada täies ulatuses, ilma tunnitasu alandamata
  • kõik töötunnid läheksid tööaja hulka;
  • valmisolek tagataks riigieelarveliste vahenditega, mitte päästjate tasuta tööga;
Teadmiseks:
  • 2009. aastal toimus 8-protsendilisele palgakärpele, lisatasude kaotamine ning töötajate koondamine/komandode sulgemine.
  • Viimase kahe aasta jooksul on koondatud ligi 100 inimest;
Loodame ikka rohket osavõttu ja pidagem meeles, et esmakordne protestiaktsioonil osalemine on nagu süütuse kaotamine. Alguses on valus, hiljem on mõnus, lõpuks tahad ise.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jm

Postitus Postitas Doktor »

Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jm

Postitus Postitas Doktor »

Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jm

Postitus Postitas kalifa »

Paneks ka Terevisiooni klipi: http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=37949,
nüüd sai küll "puust ja punaseks" selgitatud! :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jm

Postitus Postitas Doktor »

Ja pritsimehe amet on ikka raske. Lähed protestima ja siis paneb ka ilm näkku. Ma ütlen [************************************************************]. Varem oli ikka nii, et raskel tulekahjul, mittetöötava sidega ja öösiti oli lisaks ka veel halb ilm. Nüüd siis vabal päeval ka x(
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jm

Postitus Postitas Doktor »

Kuidas ma pean nüüd ütlema. http://www.postimees.ee/?id=354433 Õigupoolest on kõigil õigus mitte protestida ja ülepea üldse mitte möelda. Sellisel juhul on aga targem olla vait.
Saaremaa päästeosakonna juhatajal Margus Lindmäel ei ole andmeid selle kohta, et keegi maakonna päästjatest pealinna aktsioonis osalema läheks.
Ei ole andmeid, et keegi astuks välja tema surve alt mitte minna.
Ta kahtlustas, kas pealinnas läbiviidav üritus mingisugust tulemust annab, sest päästeosakonna juhile tundub, et praegu minnakse pealinna pooliku sõnumiga, sest võideldakse nende asjade eest, mis juba ammu selgeks räägitud.
Ma kutusun üles M Lindmäed tulema siia foorumisse ja kehtivate seaduste varal selgitama, kas päästja on nende 2 tunni ajal tööl. Mina isiklikult aru ei saa.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Meelsuse avaldamine [demonstratsioonid, meeleavaludse jm

Postitus Postitas Doktor »

Doktor kirjutas:Kuidas ma pean nüüd ütlema. http://www.postimees.ee/?id=354433 Õigupoolest on kõigil õigus mitte protestida ja ülepea üldse mitte möelda. Sellisel juhul on aga targem olla vait.
Saaremaa päästeosakonna juhatajal Margus Lindmäel ei ole andmeid selle kohta, et keegi maakonna päästjatest pealinna aktsioonis osalema läheks.
Ei ole andmeid, et keegi astuks välja tema surve alt mitte minna.
Ta kahtlustas, kas pealinnas läbiviidav üritus mingisugust tulemust annab, sest päästeosakonna juhile tundub, et praegu minnakse pealinna pooliku sõnumiga, sest võideldakse nende asjade eest, mis juba ammu selgeks räägitud.
Ma kutusun üles M Lindmäed tulema siia foorumisse ja kehtivate seaduste varal selgitama, kas päästja on nende 2 tunni ajal tööl. Mina isiklikult aru ei saa.
Lääne- Eestiga on üldse vist kehvasti. Pärnu ka nagu ei lähe vist...?!
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline