Sehkendamine 2012 a. kollektiivlepingu ümber

Vasta
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Sehkendamine 2012 a. kollektiivlepingu ümber

Postitus Postitas Andreas.R »

Ahhoi,

Tõstan siia ümber kaks postitust suletud teemast, et saaksite mind materdada paranoia pärast mis on mul tekkinud seoses PTAÜ sooviga sõlmida meie jaoks sügisel leping. Loodan, et kaasamõtlejaid jagub muidu jääb kõlama vaid abiteenistuja ja juhatuse liikme arvamus :roll:
Nopin Toomase kirjast vaid ühe lõigu: "Seal on Timbergi sõnad, et arengukava kehtib ja muutumist ette pole näha. Komandode sulgemise suurusjärk aastaks 2014 on 12." Päästekomandode võrgustiku planeerimise dokumendis on suletavate komandode arv aastaks 2015 28 Selles kogu õnnetus ongi, et sinisilmselt seda punti, kes teeb kõik selleks, et oma toolist kinni hoida ja vajadusel kasvõi kõik päästjad allavett lasta, usute! Tark õpib teiste kogemustest (e. seni peetud läbirääkimistest). Teete mis te teete - peaasi, et te tunde ära ei anna. Kindlasti hakkab selle üle lehmakauplemine a´la: kui te 2 (või 2+) tunnist ei loobu peame nii ja niipalju mehi koondma... Fakt on aga see, et võimle kuidas tahad - komandod mis on plaanis kinni panna need kinni ka lähevad! Ja äraantud tunnid teevad vaid lihtsamaks koondamisraha maksmise (aga see on kõik juba vana jutt mida võite lugeda eelmiste aastate postitustest)...



Re: Uudised ja teadaanded

Postby Andreas.R » 05.07. 2011. 23:29
Palun selgitada õiguslikku olukorda mis tekib teie kavatsusega hakata ise suurt poliitikat tegema e. kollektiivlepingut sõlmima? Kui seni laienes kollektiivleping kõigile töötajatele (vastavalt seadusele) siis mismoodi hakkab leping mõjutama töötajaid kes praegu kuuluvad ROTALi osakondadesse ja mis saab nendest kes otsustavad endile ise ametiühingu moodustada? Ei tundu just kõige õigem, et üks oragnisatsioon (PTAÜ) võtab endale volituse kõigi nimel midagi sõlmida... Mis veel tõenäolisem - kõik p...e keerata!

Lisaks on mul küsimus nende PA´ga peetud arutelude kohta: arutate seal tähtsaid struktuurimuutusi PA´s (kusjuures oluline on, et koosseis jääb samaks - JUHHUU! :lol: ) aga ei sõnagi komandode sulgemisest!!! Kui Tammsalu annab mõni päev peale teiega kohtumist korralduse esitada keskustel ümberkorralduste argumenteeritud kavad (sulgemisele 28 komandot) k.a. esimeseks juuliks siis tahaks väga teada miks te seal Tallinnas käite kui nii olulistest asjadest ei räägi? Või ei räägi te meile? Ka eelviimastel läbirääkimistel jagati osadele meist (R.Asuküla) informatsiooni mis aitas ilmselt kaasa kahe orjatöö tunni heakskiitmisele teatud seltsimeeste aktiivsel eestvedamisel! :cool:

P.s. Kui adminn peab vajalikuks tõstatatud teema laiemat arutelu võib selle postituse ka mujale viia aga Suigusaare selgitust ootaks siiski
Abiteenistuja





Re: Uudised ja teadaanded

Postby ToomasS » 20.07. 2011. 20:33
Vastuseks Hr. Reinberg´ile
Meie ei tee suurt poliitikat.
Meie tööandja on Päästeamet. Päästeameti töötajate aü saab ja peakski sõlmima kollektiivlepingu Päästeametiga. Selles lepinguga võiks kokkuleppida täiendavaid sotsiaaltagatisi päästjatele (näit. sportimisvõimaluse osaline kompenseerimine; tervisepäevad; esimesse klassi mineva lapse lapsevanemale 1.sept. puhkepäev jne.) Kollektiivleping Siseministeeriumi ja Rotal´i vahel laienebki kõigile. Meil on Rotal´iga kokkulepe, et oleks esindatud kõik, need kes pole tulnud Rotal´ist Eesti Päästeala Töötajate Aü´sse kui ka need kes on üle tulnud. Kollektiivlepingu Päästeametiga sõlmime koos Rotal´iga.
Need, kes soovivad luua ise Aü. Miks mitte!!!!!!!!!!!!!!!
Seadus ju lubab seda ja sõlmigu siis ise kollektiivleping Päästeametiga. Mitme aü korral tulebki lepingusse punkt, et kehtib ainult nende aü liikmetele.
Minu arvamus on, et päästjad peaksid kuuluma ühte aü´sse, mitte mitmesse.
Rotal sõlmib kollektiivlepingu Siseministeeriumiga. Selles lepingus on määratud minimaalne töötasu vastavalt gruppidele ja töökorraldus.
Kuna ollakse Rotal´i osakonnad siis on Rotal´il volitused kokkuleppida mida iganes. Rotalis on oma juhatus ja volikogu kes otsustab. Päästjad on nendes esindatud. See, et päästjaid kaasatakse läbirääkimistele siseministeeriumiga on nende vastutulek.
Selleks peakski päästjatel olema oma aü organisatsioon oma juhatuse ja volikoguga, et saaksime olla Rotal´iga võrdväärne partner.
Normaalne oleks, et Päästeamet ja päästjate aü oleksid läbirääkimistel siseministeeriumiga ühelpool lauda ja ministeerium teisel pool.
Kõik kohtumised mis on toimunud ministeeriumis ja päästeametis on protokollidena ülesse riputatud siia foorumisse ja samuti on kõik viimased kohtumised lindistatud. Seal on Timbergi sõnad, et arengukava kehtib ja muutumist ette pole näha. Komandode sulgemise suurusjärk aastaks 2014 on 12.

Ja postituse viimase osa kohta vastuseks
Olen pakkunud Hr. Reinberg´ile mitmeid kordi vedada koos aü asja ja ka osaleda kohtumistel. Tema vastus: Ta on rabelenud küll ja rohkem ei taha. Enda elu tahab ka elamist ja tema vaatab seda asja kõrvalt

Toomas Suigusaar
Eesti Päästeala Töötajate AÜ
juhatuse liige
mob: 56454713
toomas.suigusaar@gmail.com
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Sehkendamine 2012 a. kollektiivlepingu ümber

Postitus Postitas Doktor »

Iseenesest ma toetan Andrease skepsist ja olen alati nõus, et kõikidesse ameti väljaütlemistesse on parem suhtuda "Tambovi koefitsendiga".

Samas usun, et PA tõmblevat juhtimisstiili, salatsemist, kahepalgelisust jmt ei ole õige nuhelda ametiühingu, antud juhul Toomas Suigusaare, kraesse. Komandode sulgemise suudaks ära hoida vaid päästjate üldine streik. Seda on aga palju loota.


Ei ole kahtlust, et PA soovib hetkel teha koostööd. Vähemalt virtuaalset koostööd nad soovivad. Muud põhjust ei näe ma ka K Timbergi ringi tatsamisel viimastel suvepäevadel Lemmerannas. Peame siis meeles, et PA üldiselt ei erista virtuaalset reaalsust (paberreaalsust) ja reaalsust.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Sehkendamine 2012 a. kollektiivlepingu ümber

Postitus Postitas Doktor »

Doktor kirjutas:Iseenesest ma toetan Andrease skepsist ja olen alati nõus, et kõikidesse ameti väljaütlemistesse on parem suhtuda "Tambovi koefitsendiga".

Samas usun, et PA tõmblevat juhtimisstiili, salatsemist, kahepalgelisust jmt ei ole õige nuhelda ametiühingu, antud juhul Toomas Suigusaare, kraesse. Komandode sulgemise suudaks ära hoida vaid päästjate üldine streik. Seda on aga palju loota.


Ei ole kahtlust, et PA soovib hetkel teha koostööd. Vähemalt virtuaalset koostööd nad soovivad. Muud põhjust ei näe ma ka K Timbergi ringi tatsamisel viimastel suvepäevadel Lemmerannas. Peame siis meeles, et PA üldiselt ei erista virtuaalset reaalsust (paberreaalsust) ja reaalsust.
Ja ühte asja tahaks veel öelda. Sageli on mul tunne, et pritsimehed (ja veel rohkme kõik eestlased) vajavad pidevalt mingit piksevarrast kelle peal ennast välja elada. Olles seejuures ta ükskõik mis vormis läbi sõimanud, lähevad nad rahulikult minema ja kõik läheb endist rada. Energia peaks ikka edumeelsetele tegudele minema.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Sehkendamine 2012 a. kollektiivlepingu ümber

Postitus Postitas Andreas.R »

Nii nagu arvata oligi ei huvita see teema mitte kedagi... Ja olgu siis pealegi.

Kas ja miks on Toomas sattunud selleks keda tahaksin näha tõrvaga ülevalatuna ja sulgedes keerutatuna... Kui nii arvate siis olete veidi valesti mõistnud. Tema on lihtsalt selle organisatsiooni kõneisik kes arvab, et PA´ga on võimalik istuda ühel pool lauda... :lol: :lol: :lol: Millegipärast on nad (kindralid) aga alati kivist nägudega (osad ka punase näoga) istunud ministri vasakul käel! :cool: Ja nii jääbki!

Minu lühike (ja palju kordi korratud sõnum on): loome sel aastal uue olukorra - ärme lähe läbirääkimistele! Las vana leping kehtib edasi sest ministrid on korduvalt öelnud, et paremaks midagi ei lähe! Järelikult?! Kui läbirääkimised avada ongi võimalik asja vaid hullemaks pöörata!

Veel Toomasele (ja ka avalikuks saladuseks): hoolimata sellest kuipalju mehi Sa oma selja taha saad oled Sa ikkagi üksi (paar-kolm aktiivsemat meest veel). Liikmete number ei näita tegelikku jõudu sest teist nii laiska ja mugavat kontingenti kui on pritsimees mina ei tea. Seda teab ka amet! Kisa tõuseb alles siis kui minister komando uksele taba riputab! Seda räägin omadest kogemustest aga vb. olen ma lihtsalt sitt organisaator!

Jõudu!
Abiteenistuja
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist