Kea hoone põleng Paides.

Siin arutleme toimunud õnnetuste likvideerimise üle.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas kalifa »

Kui päästeamet raporteerib suutlikest komandodest, siis järgnevad pildid kõnelevad teist keelt. http://jarvateataja.postimees.ee/375954 ... 1434920838
Suured puithooned ja B joad! Kas Te teete nalja siin! Rahvas vaatab ja imestab, päästeautosid kõik ümbrus täis aga maha põleb, nagu tavaks on saanud!
Andke mulle andeks endised kaasvõitlejad, aga mõelge sellele!
mõtetes olen veel Teiega!
wilba
Postitusi: 22
Liitunud: 22:16, 02 04 2007
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas wilba »

kalifa kirjutas:Kui päästeamet raporteerib suutlikest komandodest, siis järgnevad pildid kõnelevad teist keelt. http://jarvateataja.postimees.ee/375954 ... 1434920838
Suured puithooned ja B joad! Kas Te teete nalja siin! Rahvas vaatab ja imestab, päästeautosid kõik ümbrus täis aga maha põleb, nagu tavaks on saanud!
Andke mulle andeks endised kaasvõitlejad, aga mõelge sellele!
Et olukorda veel dramatiseerida, siis tegemist on ikkagi C - jugadega 42 - 52 mm, B - juga vähe tummisem 77mm vooliku otsas. B joal pole eriti otstarbekust, kuna kulutab mõttetult palju vett, kui kätte ei saa kuskilt.
virks
Postitusi: 7
Liitunud: 21:20, 25 01 2006
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas virks »

Pigem on "mõttetu kulutamine" see, kui C joaga kusta. Mitte midagi ei muutu - tuli põleb edasi.
wilba
Postitusi: 22
Liitunud: 22:16, 02 04 2007
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas wilba »

virks kirjutas:Pigem on "mõttetu kulutamine" see, kui C joaga kusta. Mitte midagi ei muutu - tuli põleb edasi.
Ma kahtlustan, et ilmselgelt on iga vee laskmine sinna suht mõttetu kulutamine ... Arvestades kui suures ulatuses põleb ... omanikul ka pärast lihtsam koristada. Ainuke kindel eesmärk seal on krvaliste hoonete kaitsmine ja mingi hetk tuli surnuks ära lüüa ... päästa pole seal suurt sittagi.

Pluss mõttetu kulutamise all mõtlesin seda, et läbi joa suudad rohkem läbi lasta, kui linnaveetrass või paakautod peale jõuavad vedada. Vähestes linnades veetrassi võimekused sellised, et saaks näiteks laffettigi kasutada. Vesi peab ikka suhteliselt piiramatult kättesaadav olema.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas kalifa »

Juba pikemat aega jälgin pilte, kus väga tähtsalt kastetakse mingit põleva hoone nurka ja loodetakse, et sellest on kasu- mäletan vanast ajast, et põledes on kolm komponenti; hapnik, mille juurepääsu ei saa lahtises keskkonnas piirata, põlev aine, mida ei saa olematuks muuta ja temperatuur, mida alandatakse veega jahutades, see tegevus peab olema aga efektiivne, teine võimalus on säästa vett ja vältida kõrvalhoonete süttimist. siis aga pole mõtet ka üksiku nurga peale vett raisata.- kas siis juurutatud kiirtühjendus kraanid ja basseinisüsteemid polegi kustutussuutlikust tõstnud, et ainult kohalikele hüdrantidele loodetakse, milleks siis paakautodele lafetid katusele telliti! Kustutustöödel on mitmed juhtimistasemed, aga välja kukub nagu alati- põleb jälle kasutuskõlbmatuks.
mõtetes olen veel Teiega!
lik
Postitusi: 15
Liitunud: 16:31, 03 04 2008
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas lik »

Ütleme nii, et võimalused on olemas aga teostus nagu ikka. Paagid, voolikuautod/konteinerid olemas - saab püsiva veevarustuse ülesse ehitada küll. Sellisel tulekahjul oleks näha tahtnud küll ainult B-jugasid ja lafette. Aga mingi pildi pealt oli näha isegi vana vene metsajoatoru :)
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas janark »

Tegemist oli seest puhtaks löödud hoonega, kõik 3 korrust, ehitusjärgus. Tule levik oli ideaalselt tagatud. Tulekahju avastati, kui tuli oli katusest väljas, seest kustutamine oli ohtlik meestele. Lafette kasutati, hüdrandid on seal linna parimad kuna mitme-astmeline pumbajaam on üle tänava, lisaks toide paakidelt. Veega probleeme polnud. Kutsehariduskeskus ja Südamemaja päästeti. jne-jne.
Ajakirjandusfotode järgi sopa kaela valamine näitab vaid suhtumist oma (eks)kaasvõitlejatesse!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas kalifa »

janark kirjutas:Tegemist oli seest puhtaks löödud hoonega, kõik 3 korrust, ehitusjärgus. Tule levik oli ideaalselt tagatud. Tulekahju avastati, kui tuli oli katusest väljas, seest kustutamine oli ohtlik meestele. Lafette kasutati, hüdrandid on seal linna parimad kuna mitme-astmeline pumbajaam on üle tänava, lisaks toide paakidelt. Veega probleeme polnud. Kutsehariduskeskus ja Südamemaja päästeti. jne-jne.
Ajakirjandusfotode järgi sopa kaela valamine näitab vaid suhtumist oma (eks)kaasvõitlejatesse!

Antud piirkonna vastutajana peaksid ikka peeglisse ka vaatama ja küünla panema, et samal ajal muid sündmusi ei juhtunud, isegi Põltsamaa oli kohal, Sinu isast rääkimata!
Krimi uudistes oli tõesti näha ka põlengu lõpu faasi, kus lafetid olid ka töös, paraku siis oli juba põleng liialt kaugele arenenud. Mäletan omast paagijuhi ajast, et kiire veevarustuse tagamine ja reageerimine suurema vee kogusega tõi nii mõnigi kord Kopli puumajade kustutamisel kiire lokaliseerumise, ehk on nüüd mitmetasandiline juhtimine liigselt aega nõudev tegevus, kus põleng saab liiga kaugele areneda.
On meeldiv, et sai jälle foorumisse vähe hinge sisse puhuda, ärge võtke isiklikult, kahjuks ei saanud lugeda Otepää Spaa omaniku süüdistusi kustutstööde kohta, aga eks kannatanud hakkavad koos kindlustustega ka tööde käiku jälgima, kuuldavasti on töövälisel ajal menetlejad ka valvest vabastatud, seega kisub pärast tõestamine häguseks!
mõtetes olen veel Teiega!
lik
Postitusi: 15
Liitunud: 16:31, 03 04 2008
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas lik »

Janar anna ole hea parem ülevaade kuidas siis veevarustus ja kustutustööd olid lahendatud (mis aste, mis jõud, palju jugasid jne.). Siis meil kõigil pilt selgem!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas janark »

Selleks ilmselt valmib analüüs, mida hiljem saame lugeda. Piirkonda ma ei juhi. Olin kohal vabatahtlikega, ilma isata! :lol: Minu arvates oli tulekahju kaugele arenenud juba selle avastamise hetkel. Päästjad tegid olemasoleva ressursiga (mis ei ole võrreldav Tallinnaga) head tööd, et kutsehariduskeskus ja Südamemaja alles jäid, mõlemad ca 10m kaugusel. Ei nõustu teemas eelnevalt postitatud kriitikaga.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Kea hoone põleng Paides.

Postitus Postitas Doktor »

janark kirjutas:Selleks ilmselt valmib analüüs, mida hiljem saame lugeda. Piirkonda ma ei juhi. Olin kohal vabatahtlikega, ilma isata! :lol: Minu arvates oli tulekahju kaugele arenenud juba selle avastamise hetkel. Päästjad tegid olemasoleva ressursiga (mis ei ole võrreldav Tallinnaga) head tööd, et kutsehariduskeskus ja Südamemaja alles jäid, mõlemad ca 10m kaugusel. Ei nõustu teemas eelnevalt postitatud kriitikaga.
Kuule ilma isata Janark :) Kas analüüsi siin ka näeb?

PS

Kogemata sõitsin mõned päevad hiljem mööda. Eks ta tehniliselt üks uur puitseintega ahi oli. :YMSIGH:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist