Tööjõu puudus tuletõrje- ja päästetöödel

Siin arutleme toimunud õnnetuste likvideerimise üle.
Vasta
komandopealik
Postitusi: 30
Liitunud: 10:19, 25 01 2006
Kontakt:

Tööjõu puudus tuletõrje- ja päästetöödel

Postitus Postitas komandopealik » 11:31, 07 02 2006

kas selline asi meil mõjuks, et aru saada kui vähe meil päästjaid järgi on...

http://www.etv24.ee/index.php?0&popup=video&id=363

speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus » 11:41, 07 02 2006

ei tahaks kyll targutada aga sellise ulatusega tulekahjud ei kuulu ainuyksi päästjate kompetentsi ... siin peaks kaasatama ka teisi abijõudusid ... aga keda nimelt (kutsume pästekompaniid jälle kokku nagu eesti riigis kohane, ehitame - ei meeldi, lammutame - ei meeldi, ehitame vana tagasi - ei lammutada oli ikka parem, ah las lõõmab raha pole :D:D:D)
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...

janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark » 11:50, 07 02 2006

Ei tahaks küll kurja välja kutsuda ega kellelegi halba soovida, aga mis siis hakkab juhtuma kui peaks korduma väga kuum suvi ja korduks Vihterpalu ??? Kas sellele praegu keegi üldse mõelda julgeb ? Eks neid reguleerijaid, ennetajaid ja spetsialiste oleks seal kohe hulgem, kuid reaalseid kustutajaid vist ei jaguks enam...

reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Tööjõu puudus tuletõrje- ja päästetöödel

Postitus Postitas reinuvader » 09:27, 17 06 2006

Tere!on käimas siis teine tõsisem metsapõleng ja jätkuva järjekindlusega on meile teada ning üldsusele kuulata,et on tööjõu puudus ja abis on vabatahtlikud,KL,piirivalve,metsamehed jne.mul ei ole midagi abistajate vastu ja tänu neile praegustes-tulevastes õnnetustes on meile ka abi.....aga kas peavad inimesed tulema ja tegema seda tööd milleks on ellu kutsutud päästjad!?vot mingi riigikogu nõunik tuli kord ideele,et TEMA on näinud,välismaal ja natos pole "päästekompaniisi"järelikult pole neid ka meile vaja ja meie otsustajad lasid euroopa ees kõrvad lonti ja likvideerisid need.aga mis kõige hämmastavam,meie omad päästeameti otsustajad(ise teades,et sellest tuleb suurõnnetustes tööjõu puudus)lasid asjal lihtsalt sündida.asi tegelikult nii,et riigi siseturvalisus on riigi enese asi ning mitte ükski euro direktiiv ei käskinud meil neid likvideerida.....aga meil käib mingi kellelegi näitamise maania,et teeme kõik nagu teistel on,teeme isegi paremini...mis siis,et ise käpuli oleme....vähemalt teistel on siis hea vaadata.oli ikka suur vahe kui suurõnnetusele tulid väljaõpetatud mehed,kellel oli kindel distsipliin,mõningane varustus-tehnika,jõud ja kohustus seda teha......ja praegune olukord,kus tilgutakse kohale erinevatel aegadel,iga üks on enda ülem-stiilis,ilma väljaõppe ja varustuseta(aga seda viimast ei peagi neil olema...nad pole ju selleks ellu kutsutud).aga mis juhtub siis kui see mõni tubli vabatahtlik peaks saama viga või veel hullem...hukkuma,kes siis vastutab või kelle kapsa aias siis kivi on?
See,et lasti vaikival nõusolekul likvideerida päästekompaniid on suur viga ja me saame seda praegu ning kahjuks ka tulevikus omal nahal näha-tunda.ja riigikogu,omavalitsuste,päästeameti jne juhtkond istub soojas ruumis...vaatab AK uudiseid vangutab pead ja arvab,et ikka jama küll kui mehi ei jätku.....aga oh,õnneks on meil vabatahtlikud,nii,et kõik pole veel kadunud.......on ikka küll ja kui regioonide moodustamisega räägiti päästeteenistuste ühtlasest arengust...siis kus on see areng?....taandareng on õigem sõna.
Mehed-naised kes te seal harju metsades möllate,edu-jõudu-vastupidavust teile!arvan,et saaks ise siit valgamaalt kokku ühe sõiduauto täie mehi(tuletõrjujaid-vabatahtlike)seda järgmise nädala alguseks....kuigi ütlen kohe,et rahaliselt oleks see tulek põnts me rahakotile.EDU TEILE VEELKORD!

Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo » 10:02, 22 06 2006

Lisaks veel, et Põhja-Eesti Päästekeskus sai lõpuks kaks aastat ehitatud bussi valmis. Nüüd saavad juhid istuda soojas bussis ja seal kohvi lürpida ning kustutamist juhendada. Juhte on palju - staabi konteinerisse ei mahu enam ära. Vanasse bussi lasti talvel tuletõrjujad ka sisse sõrmi soendama, uude enam vaevalt - määrivad veel midagi ära.
Aga metsakustutajate ees muidugi müts maha - vaadake mis ilm on väljas. Selle asemel, et perega rannas vedeleda ja jäätist süüa rassivad orjapalka saavad mehed ja vabatahtlikud ööd ja päevad metsas ja seda meie kõigi kallima vara - Metsa säilimise nimel.
Loodan südamest, et neile pangakontole ka vääriline tasu selle eest laekub.
Ivo
Ivo

Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor » 13:49, 10 03 2007

Peadirektori pöördumine kõigi päästetöötajate poole


11.12.2003 08:51:58

Austatud päästetöötajad

Mind ajendas teie poole pöörduma soov, et kõik meie päästeala töötajad mõistaksid üheselt Päästeameti poolt väljaöeldavaid seisukohti, mis on seotud vajadusega ümberkorraldusteks Eesti päästeteenistuses.

Muutuste läbiviimise vajadusest oleme rääkinud juba mõnda aega. On tõsiasi, et täna on meie järelevalveinspektorid ilma jäetud menetlusõigusest ning ka mitmed päästetööde juhtide poolt antavad korraldused (näiteks sündmuskohtadel eraisikute ning tehnika ja muu eravalduses oleva vara päästetöödele kaasamine) ei oma üheselt tõlgendatavat seaduslikku alust, jättes sellega korralduse andjale isikliku vastutuse kõigi võimalike tagajärgede eest. Need ongi asjaolud, mis sunnivad Päästeameti juhtkonda otsima lahendusi tekkinud olukorrast kõige valutumal viisil väljatulekuks ning vajalike muutuste läbiviimiseks ja päästeala olemasolevasse õigusruumi sobitamiseks.

Sisuliselt tähendavad muutused meie jaoks seda, et päästeteenistus ei allu enam maavanemale (samas püüame igati säilitada ja arendada konstruktiivseid ja häid suhteid maavalitsustega), vaid moodustab kõigi ülejäänud teenistuste ja Päästeametiga ühtse terviku. Siis saame me maavalitsuste hallatavate päästeasutuste asemel rääkida Päästeameti kohalikest asutustest, mida seovad ühtsed põhimõtted nii teenindusstandardites kui ka töö tasustamises. Selle muutuse eesmärgiks ei ole ei komandode arvu vähendamine, töökohtade kaotamine ega töötajate koondamine. Edasistes arengutes tahame kuulata ära kõigi asjaosaliste arvamused, mitte kiirustada, vaid kaaluda ning analüüsida erinevaid mudeleid, et tulem saaks parim ning valmiks võimalikult laiapõhjalises koostöös. Sellist muudatust vajab täna Eesti päästeala ja sellist muudatust Päästeamet ka kavandab.

Päästeteenistuste õiguslikku staatust saab muuta alles seejärel, kui kõrgema võimu esindajad Riigikogus on heaks kiitnud ning vastu võtnud Päästeameti eestvedamisel valminud ja tänaseks Siseministeeriumi poolt kooskõlastusringile saadetud päästeseaduse muudatusettepanekud ja päästeteenistuse seaduse.

Austatud kolleegid, kutsun teid kõiki üles säilitama aktiivset koosmõtlemist ja tasakaalukat meelt, mis siiani meid keerulistest aegadest üle on aidanud. Hoiame kokku ja katsume kõik koos ühte – Eesti päästeasja ajada, vaid nii võime loota, et meie sõnum üldsuseni jõuab ja meie tegudest võimalikult suur kasu tõuseb nii Eestimaale kui rahvale.

Mati Raidma

Päästeameti peadirektor

http://web.archive.org/web/200312250900 ... php?id=242
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.

Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka » 17:56, 10 03 2007

Puudu on ju ainult(peaaegu) neid mehi,kes reaalselt inimelusid päästavad.See tähendab:tõrjujad,autojuhid,meeskonna vanemad,rühmapealikud,mõningad op.korrapidajad.Kontori rahvas,ehk ülemused ,nende kohad on 90-100% täidetud ja kohti tehakse juurdegi,kuigi jutt on teine.Nii et kaotatakse tühjad kohad alt poolt ja statistika läheb paika,see ongi see uutmine.

jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

strandberg tööjõupuudusest

Postitus Postitas jaan kaera » 19:17, 10 03 2007

hiljaaegu roheliseks värvunud, kuulus rublamüüja, sm. M. STRANDBERG, ütles hiljaaegu riigitöötajate palgatõusust rääkides, et õite meile neid päästepoisse vaja, mõni üksik võiks ju olla, aga ülejäänud töö teeme ühiskondlikus korras, nagu mujal maailmas - vabatahtlike kätega. nii et - ei ole meie süsteemis küll, TEMA ARVATES, töökätest puudus. et meid süsteemis eriti vaja pole, sm. Strandberg, seda näitab ka eelmisel nädalal kaks kohutavate tagajärgedega tulekahju!!!
edukat edasiümbervärvumist sm. Strandbergile!!!
me lähme rukist lõikama...

hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg » 10:37, 12 03 2007

Kusjuures, sa oled mõelnud, et palju pritsumehi vaja on, et kogu Eesti kiiresti ja efektiivselt katta?

Aeg on tulekahju avastamise ja pritsumeeste kohalejõudmise vahel on tegelikult peamine faktor, eks? Mida kiiremini kohale jõuate, seda vähem põlenud on ja seda suurema tõenäosusega suudetakse asja päästa.

Et võimalikult kiiresti tulekoldeni jõuda, peaks tegelikult pea igas külas oma depoo olema, mitte ainult 5-6 kohas maakonnas nagu hetkel. Samas, arvesta ise, palju üks väike depoo (st ca 16 meest+pealik) maksma läheb- nii ehitus ja ülalpidamiskulud, varustus, autod kui ka meestele makstav palk. Korruta see umbes sajaga. Siis mõtle asja üle järgi.

Sm Strandbergil on jällegi mõnes mõttes õigus. Kui igas külas oleks vabatahtlikud, kes kiiresti kohale jõuaksid ja tulekahju piirama hakkaksid, oleks see ju igati tore. Riigile vähem kulukas ka. Kui vabatahlikud ja kutselised saaks paralleelselt toimima, oleks ju kõigil elu parem ja turvalisem, eks?

reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader » 12:03, 12 03 2007

Tere!kui seda viimast mõtet edasi arendada,siis ega siin miskit väga uut pole,sest mõned aastad tagasi või no vene ajal oligi olemas pea igas vallas,sovhoosi-kolhoosi keskuses jne vähemalt 1 tuletõrje masin ja nö vabatahtlikud nende peal.samas on üsna selge,et sellist aega enam tagasi ei tule ja nii palju mehi ning masinaid poleks vist kuskilt võttagi,et see süsteem taastada.
kuid mina arvan,et ega mehed kes oleks oma kodukoha kaitseks valmis pole kuhugi kadunud,ja kindlasti oleksid olemas ka mingisugunegi köetav ruumike kuhu paigutada 1 tuletõrje masin ja tsipa varustust aga seda siis nii,et kui vald tunneb,et nad on valmis oma turvalisuse huvides natuke toetama vastava komando loomist(või olemasoleva alles jäämist)siis riik võiks vallala luua nö initsiatiivi saavutamiseks-hoidmiseks teatud soodustusi,kas siis mingite maksusoodustuste näol või toetada kuidagi regionaalsete programmide kaudu ning päästeamet omalt poolt võiks eraldada nt lahingarvestusest maha kantavaid masinaid(muidugi millel oleks veel ressurssi tööks)olen üsna kindel,et need tublid maa-tehnikamehed oleksid suutelised neid sõidukorras hoidma küll(sest on mängus ju ka oma huvi e kodukoha turvalisus)kuid selge on ka see,et metsikut tegevust st,et mehed ise teavad mis teevad ja kuidas käituvad,peaks kuidagi raamidesse panema küll.kuid see oleks juba valla ja päästeameti vaheliste kokkulepete küsimus.loomulikult peaksid mehed saama mingisugusegi elementaarse väljaõppe,et neid meiega koos saaks ühtsetel põhimõtetel tulekahjul rakendada,st,et ka nemad saaksid aru reeglitest miks ja kuidas MEIE e ELUKUTSELISED tulekahjul käituvad ja mis reegleid järgivad.muretsema neile sidevahendid ja tegema kasutamise väljaõppe.(Sidevahendid pole tegelikult ka probleem...kuna väikeste vahedega on rehvormide käigus muudetud ja uuendatud suht uusi raadiojaamu komandodes...mis on saanud vanadest?...arvan,et kui annaks neid ümber häälestada...saaks neist asi vabatahtlikutele?).ja kui koostöö läheks nö lahti...oleks ju tulekahjul-õnnetustel kohe näha,et kas on meil vabatahtlikest abi või pigem probleem.muidugi peab välistama seda,et neil st vabatahtlikel ei istuks nt rooli vastavat kat mitte omav autojuht,et mehed oleks kained ja ei saabuks sündmusele stiilis paljas pea,sandaalid jalas ja puhvaika seljas,et ei oleks sellist asja et....naabrimehel on ehitus pooleli,paneme tuletõrje masina sinna vett vedama või nö lilli kastama ja pärast esitame vallale-päästeametile-riigile kütuse arve või amortisatsiooni kulu.
tegelikult on asi nii,et mehed-autod(mis mädanevad kodus või kuskil kuuri taga....aga on väikese sättimise juures töökorras)on küll....siis miks mitte kui tuleb ka valla e vabatahtlike poolt initsiatiiv, mitte toetada?meil nt on väga kahju või kui soovite...tunneme lausa puudust nt Hellenurme meestest ja masinast(mis tegelikult pole kuhugi kadunud ja uhke-vana 4x4 Bedford mädaneb kuuri taga).
Ja veel,see,et nt Võrumaa ääremaa vallad pidid ühiskondlikus korras soetama enda kaitsesks mootorpritsid,sest riigi kaitse e tuletõrje jäi neist reformide käigus nii kaugeks,et nende otstarve kadus....pole tegelikult võrdsete võimalustega riigis(mis oli suur valimisloosung)normaalne.

jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan kaera » 12:33, 12 03 2007

sada prossa teiega nõus!!! see süsteem on ka praegu juba olemas, aga ei oma erilist riigipoolset toetust. vaja natuke toetada ja asi funktsiks.
ma tahtsin aga meie kõigi tähelepanu juhtida sellele, et sm. punaroheline strandberg sülitas, enne uue valmimist, vanasse kaevu ja siis veel meile kõigile näkku. nii meeldiv!!!
me lähme rukist lõikama...

raigo
Postitusi: 169
Liitunud: 12:49, 03 09 2006
Asukoht: Rapla
Kontakt:

Saame hakkama 2 suure põlenguga e pritsimeeste väike arv

Postitus Postitas raigo » 15:40, 16 06 2007

Seoses Elliste rabapõlenguga saadeti eile meie komandost kõik tõrjujad raba kustutama ning depoosse kutsuti üks tõrjuja vabast ajast. Toimus raske avarii kuhu välja sõitis ainult autojuht ja tõrjuja.Avalikkus ei tea mis olukord tegelikult depoodes on seoses suuremate põlengutega.Ja siis suured pealikud jutustavad et tuleme toime 2 suure metsa/raba põlenguga.Jah, saame hakkama,aga mis tagajärgedada??!!
112

Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka » 18:34, 16 06 2007

Nii kaua kui,mõne suure nina ja ma mõtlen ikka minister jne.maja suvila mis iganes maha ei põle,või sugulane/tuttav surma/viga ei saa kuskil õnnetusel,nii kaua ei muutu midagi.Näiteks Tallinnas Tartu mnt.remont,jahuti juba aastaid,et tee on jama,tolku ei midagi.Lõhkus kellegi kantsler(enam täpselt ei mäleta milline)oma AMETIautol ,kas pooltelje või midagi taolist sellel teel sõites ära ja oh imet algas remondi eelne remont.Siit moraal keda need tavainimesed ikka kotivad.Eile 15.06 rääkis TV-3 sisekaitseakadeemia rektor Männik (vist oli nii ta nimi),et ega päästjad tahagi eriti palka saada,nad selline napakas rahvas,aga kui pannakse juurde,siis nad on selle PISKU eestki väga tänulikud.Loo lõpuks:rahvale võid ju meedias kõiksugu puru silma ajada,nad usuvad.Räägib ju PEADIREKTOR,või mõni muu DIREKTOR.

kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju » 21:37, 16 06 2007

Sarka kirjutas:Eile 15.06 rääkis TV-3 sisekaitseakadeemia rektor Männik (vist oli nii ta nimi),et ega päästjad tahagi...
Aee IT gurud, pange see lingina siia üles!
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)

Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka » 22:12, 16 06 2007

Ei valda seda värki hästi ,aga jutt oli selline
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=16188729

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline