Tulekahju Pikk tn 5 Valga

Siin arutleme toimunud õnnetuste likvideerimise üle.
Vasta
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Tulekahju Pikk tn 5 Valga

Postitus Postitas janark »

http://www.zone.ee/tulekahjuvalgas/

Pildid räägivad enda eest... :cry:
muuseumipapa
Postitusi: 11
Liitunud: 21:43, 17 01 2006
Asukoht: Järva-Jaani
Kontakt:

Postitus Postitas muuseumipapa »

Asjaolusid teadmata pole nagu õige kommenteerida, kuid natuke kummalisevõitu?! Kas keegi teab ehk sellest õnnetusest rohkem?
valgamaa
Postitusi: 3
Liitunud: 08:31, 25 01 2006
Kontakt:

Kohalolija

Postitus Postitas valgamaa »

Laupäeval sai Valga keskkomando väljakutse Pikk 5 kus põleb kelder.Esimene põhiauto oli kohal 2,5 minutit peale korralduse saamist.
Tegemist oli kahekordse puidust 4 korteriga elamuga,mis väljast silikaatvoodriga.Mõõtmed 13*18 m.
Esimese meeskonna kohale jõudes oli tuli levinud keldri torusahtist teisele korrusele ja pööningule,leegid katusest väljas ei olnud,kuid tuli oli keldris,teise korruse korterite vahelagedes ja seintes ning pööningul.
Hapniku juurdevoolu tõttu oli maja paari minutiga laustules.
Suitsulülil ei olnud võimalik teisele korrusele sukelduda,kuna teise korruse lae konstruktsioonid juba varisesid ning suitsulüli viibimine hoones muutus eluohtlikuks.Samuti põles esimesel korrusel korter,kus plahvatas gaasiballoon,mis muutis põlengu veel intensiivsemaks,selle tagajärjel ei olnud elamut enam võimalik seest poolt kustuda,seega asuti kaitsma kõrval asuvaid mööblivabriku hooneid(puidu kuivati,valmistoodangu ladu jne.)ja elamut asuti kustutama väljastpoolt.
Tulekustutusel osales 2 põhiautot 4 paakautot, redelauto,käre pakase tõttu -28 külmus ühel paakautol pumbakraanid,põhiautol(Kärmas Katariinal)purunes pumba väljavõtte ventiil,külmusid näidikud,ss lüli raadiojaamad ei toiminud,mobiilid lülitusid külma tõttu välja.Kustutustööde käigus sai kergeid vigastusi keskkomando päästja,kes lubati pärast arstlikku läbivaatust koju.
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Ei näita

Postitus Postitas Vana pealik »

Õige märkus, kui sündmuse asjaolusid ei tea siis ei maksa väga sõna võtta. Me ei peaks tegelema "Sõnumilehe" moodi. Seletusest selgub, et tegu on ikka väga raske juhtumiga.
Ausus on hinnas
konks
Postitusi: 26
Liitunud: 15:18, 11 01 2006
Asukoht: Vanemuise 64
Kontakt:

Postitus Postitas konks »

Selleks, et meedia ei saaks spekuleerima hakata on meie süsteemi avalike suhete spetsialistidel vaja kiirelt edastada täpsemaid asjaolusid selgitavat infi. Kas see ka nii on ja kas kohapeal keegi vastutab, et inf jõuaks üles? Kes oskab see vastaku. Kuidas Valgas oli?

Tean (kõik, kes on läbinud koolituse teavad ka), et meediaga suhtlemisel õpetatakse rääkima võimalikult väheinformatiivset juttu, kuid kas see ei ole mõnes mõttes endale ka vähe kahjulik?
kõigi maade pritsumehed ühinege
Rommin
Postitusi: 25
Liitunud: 14:36, 18 01 2006
Asukoht: Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Rommin »

Ma kuulsin uudistest, et tehnika oli viimase peal- siin on hoopis teine jutt.
Ja siis, kui ma vaatasin pilte, mul tekkis tunne, et Valga lihtsalt põletas maja maha.
Miks siis selline valetamine meediasse pumpade kohta?
Ja veel mees telekast ütles midagi Ida-Virumaa kohta- peab valima ikkagi, mida sa meediasse räägid. Kui ei oska- minge kooli...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Argumenteerimisest

Postitus Postitas Doktor »

Ma kuulsin uudistest, et tehnika oli viimase peal- siin on hoopis teine jutt.
Ja siis, kui ma vaatasin pilte, mul tekkis tunne, et Valga lihtsalt põletas maja maha.
Miks siis selline valetamine meediasse pumpade kohta?
Ja veel mees telekast ütles midagi Ida-Virumaa kohta- peab valima ikkagi, mida sa meediasse räägid. Kui ei oska- minge kooli...
Rommin... ??? :|

Keegi ei väitnud uudistes, et tehnika on viimase peal. Mälu järgi tsiteerides, öeldi, et suuremaid probleeme ei olnud või midagi sarnast.

Otsustada fotode järgi selle üle kas taktikalised otsused olid õiged on vale. Ülevaade teistest faktoritest jääb puudulikuks. Näiteks tuule tugevus.

Valetamine pumpade kohta???

Ida- Virumaa kohta öeldi, et meil s.t. Valgas töötasid Scania ¹assiiga kustutusautod enam- vähem.

Kokkuvõtteks lahmiv kriitika ei kõlba üldse mitte =;
konks
Postitusi: 26
Liitunud: 15:18, 11 01 2006
Asukoht: Vanemuise 64
Kontakt:

Postitus Postitas konks »

...jäägem jah väärikaks, palun!
kõigi maade pritsumehed ühinege
valgamaa
Postitusi: 3
Liitunud: 08:31, 25 01 2006
Kontakt:

Scania

Postitus Postitas valgamaa »

Uudistes väitis see mees,et erinevalt Ida-Virumaast ei ole Valgas probleeme Scania käivitamisega ja mootori töötamisega,Katariina hakkkas -28 kraadiga "vahele jätma" tühikäigul,kuid pöörete lisades see kadus,küll on aga probleemid pumpade külmumisega,seda mainiti ka uudistes
Rommin
Postitusi: 25
Liitunud: 14:36, 18 01 2006
Asukoht: Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Rommin »

Palun suured vabandused!
Kuigi taktikaliseid otsusi ja nende kriitikat ma pole esitanud, pole vaja selle peale rõhutada!!!
sander.pollumae
Postitusi: 3
Liitunud: 16:40, 21 01 2006
Asukoht: Sisekaitseakadeemia
Kontakt:

Postitus Postitas sander.pollumae »

Kas keegi oskaks öelda veebilehel avaldatud fotode autori nime ja kontaktandmed?
Remm
Postitusi: 20
Liitunud: 22:58, 01 02 2006
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Remm »

Ei ole üldse mõtteski, et selle tulekahju puhul taktikalised juhtimise puudujäägid olid. Ilmselt tegu halbade juhuste kokkulangemisega, et maja nii viimseni maha põles. Ja pole siin ju midagi imestada - kõik pritsimehed teavad seda, et iga maja pole päästa võimalik.
Juura
Postitusi: 3
Liitunud: 21:06, 07 02 2006
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Juura »

Kohal oli yks mu tuttav kes kah tõrjuja, tema andmetel oli mehi pahasti puudu ja seetõttu lipsas ka asi käest
Ojaste on me liider ;)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist