põleng vanadekodus venemaal

Siin arutleme toimunud õnnetuste likvideerimise üle.
Vasta
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

põleng vanadekodus venemaal

Postitus Postitas ruudolf06 »

vaatasin siis vene pealt uudiseid ja tuli kuidagi tuttav asi ette.põles siis vanadekodu,päästeautod tulid kohale ca50 km kauguselt.surma sai 60 inimest.tulekahju avastati suht alguses ja kohalikud töötajad tõid ka hulga inimesi välja aga kuna sõita pikalt jõuti kohale liiga hilja.ja ennäe imet 50 meetrit haiglast asus tuletõrje depoo seal ZIL 131 täis paagiga ja täies varustuses.näidati,et käima läks ka peale paari pööret.aga suures kokkuhoiu tuhinas oli depoo ametlikult likviteeritud ja tõrjujad lahti lastud.kas pole tuttav asi.meil on küll depood alles,aga vaid paari mehega ei tee ju ka eriti midagi.
Viimati muutis ruudolf06, 08:08, 22 03 2007, muudetud 1 kord kokku.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Postitus Postitas pealikk »

...jube õudne õnnetus oli kyll.....kokku hukkus seal 63 inimest...seal teatati tulekahjust umbes tund enne selle algus...
Ega meie ylemused seal kõrgemal ei saa enne aru kui on meid ka tabanud taoline pauk... :roll:
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!jah iga hukkunuga õnnetus on tragöödija ning kui veel sellise hukkunute arvuga kui antud juhtum...tragöödija kuubis,aga kas meil poleks siit miskit õppida,või juba eos ennetada selliseid tagajärgi?
ma ei taha olla prohvet ja sellist õnnetust,hoidku kõige vägevam,et meil kellelgi poleks tarvis lahendada.aga reaalne elu.....meil oli aasta tagasi nn obejektidega-asutustega tutvum plaan,meeskond sõitis kohale,vaadati ruumide paigutust,veevõtu võimalusi,suheldi inimestega ja oli vastastikune info vahetus.kuid mind kummitab siiani üks must stsenaarium,seoses nt Hellenurme hooldekoduga(vana korpus)tegu on muinsuskaitse all oleva hoonega,mis paneb suured piirid nii rahalised-ehituslikud renoveerimisele,maja on puidu küttega(vist oli u 5 ahju),tegu on vanuritega,kes enamus on kas füüsilise puude või vaimsega voodi haiged ja nt ilma jalgadetta patsiendid olid paigutatud keldri korrusele kust väljapääs on praktiliselt olematu....ja nüüd minna sinna tulekahjule,evakueerima....20km kauguselt 1+3 mehega....ma parem ei lõpeta seda mõtet!!!!!
Ja olen üsna kindel,üle vabariigi on selliseid hooldekodusid veel ja veel,ses suhtes istume ka meie sarnase pommi e õnnetuse otsas kui venemaal-lätis....meil on siiani õnneks läinud,loodan siiralt,et läheb ka edaspidi!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

reinuvader kirjutas: Ja olen üsna kindel,üle vabariigi on selliseid hooldekodusid veel ja veel,ses suhtes istume ka meie sarnase pommi e õnnetuse otsas kui venemaal-lätis....meil on siiani õnneks läinud,loodan siiralt,et läheb ka edaspidi!
Eks mõni Lilleküla vanem olija või kirjeldada seda "Seevaldi" põlengut, maja siiani seisab katuseta.
On sama ohtlikud ka need sotsiaalmajad, mis maal vanades hoonetes ning Tallinnas pikkade koridoridega ühiselamud, kust kõrgemad korrused tuleb evakueerida akende kaudu.
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist