Maastikupõleng Elliste rabas.

Siin arutleme toimunud õnnetuste likvideerimise üle.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Maastikupõleng Elliste rabas.

Postitus Postitas kalifa »

Ootan huviga rindeteateid Elliste rabast. Aasta saab varsti täis eelmistest suurematest maastikupõlengutest, raha on raisatud ja uut tehnikat soetatud, mis praegu peaks oluliselt hõlbustama kustutustöid.
Kahjuks ei ole ajakirjanduse vahendusel midagi kuulda sellest lendavast õhupallist ja ikka tehakse seirelende helikopteriga, samuti kõigub territooriumi suurus, kas siis ka need GPS-id ei ole veel varustusse võetud, mille annaks ATV-le või luurajale kaasa panna, staabikonteiner koos arvutipargiga paistis sündmuskohal olema.
Eks sinna rabasse kannata märgajana ära kasutada ka see suur kogus vahuainet, mis vajalikul hetkel enam voolamisvõimeline ei olnud, nüüd suure soojaga ehk ikka liigub neid imemisvoolikuid pidi.
Kurb on muidugi lugeda, et juba esimesel päeval on päästeametil käsi pikal aitajate järele, paagivarud Lääne-Harjus kõik hõivatud, huvitav, mis siis saab, kui veel üks 3 aste peaks Paldiski suunal tulema(seal ju see igasuvine Klooga).
Soovin kõigile peatset paduvihma ja jaksu seal tolmuses rabas!
mõtetes olen veel Teiega!
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

olin rabas/ metsas pühapäeval. Panime üles pumbad, mis peaks toitma 150mm liini. Kõigepealt ei sobi pumba ja voolikute liitmikud. Teise kurva tõsiasjana tuli välja, et soetatud 150mm voolikute otsad on halvasti seotud- enamus pani ajama. Voolikuid vahetades tuli lisaks veel välja, et omavahel ei sobi kokku erineval ajal ostetud magistraali liitmikud ( vene omad ja mitte vene omad),( sama probleem, mis katadel`gi) nii et katkiste voolikute vahetamise asemel tuli välja vahetada kogu magistraalliin, magistraali liitmikud, mis ei ole vene omad ei lähe jagajate otsa jne. Laupäeva õhtuks/ööseks vastu pühapäeva suudeti tuua 15 b- voolikut tüviliinidele, sama lugu oli c- voolikutega.

Kurb tõsiasi on see et kõrgesti haritud juhtidel puudub metsakustutamise kogemus. Vähemalt esmamulje jäi selline. Aga juhtida ja tähtsad tahavad olla kõik kutsutud ja seatud.

Samas oli tegelikult hea , et juhte meie lõigus nägi väga harva. Sai lihtsalt rahulikult teha seda, mida seal olemasolevate vahenditega vähegi ära teha sai. Ja niikaua kui me metsas olime see väikenegi asi toimis.

Meil oli kasutada ka kümmekond kaitseväe vabatahtlikku, kes siis kui õhtuks mingi vee magistraalist tööliinidesse saime tegid tublit tööd.

See eelnev jutt oli Pärnu lõigu ja pühapäevase päeva kohta. Mis seal täna toimus ei tea. Homme hommikul lähen jälle ja saan teada.

Aga eks õpivad vast kõik ja siiamaani pole ükski tulekahju kustutamata jäänud.
Antti
tel. 58279009
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Eks see Kose reserv ole teab mis ajast, ime siis, et ei toimi. Suure hurraaaga veetakse metsa, teadmata, mis ja kuidas. Paberil ju ilus kokku lugeda, palju neid kilomeetreid kokku saab, kahjuks arvuti aga ei näita tegelikku seisukorda. Eks oleks pidanud ikka enne kulu seal riiuli juures ka käega katsumas käima, siis oleks ehk otsad ümber seotud ja vajalikel jagajatel ka tihendid üle määritud!
Olete igati tublid, et aega veel nii kaugelt tulla, kuidas aga tasustamisega!
Kahju muidugi, et"metsakustutusspetsialist" hr. Plees lahkus, nüüd ju juhtkonnas vaid linnamehed, kes ei ole suutnud eelmistest aastatest õppida!
mõtetes olen veel Teiega!
Remm
Postitusi: 20
Liitunud: 22:58, 01 02 2006
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Remm »

Mina sel aastal vabast vahetusest enam metsa tõenäoliselt ei lähe, kuna möödunud aasta tõmmati metsas töötatud tundidega täiega. Ise pidi täpset arvestust pidama ja pärast oma õigust taga nõudma. Algul lubati suure suuga 1,5 kordselt maksta. Kallid kolleegid, pidage oma metsatundidega ise ranget arvestust. Usun et ilma raha saamata enamus metsa kustutama ei kipu.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Suured-suured tänud Keila meestele abiks olnud Põlva, Võru ja Kanepi meestele! Oli väga meeldiv selliste tõsiste töömeestega koostööd teha, kes vastuvaidlematult ja oskuslikult oskasid iseseisvalt anda suure panuse oma lõigu kustutamiseks. Aitähh!
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Suurem rabapõleng sellel aastal siis vist läbi. Tunneks huvi, kui palju Te kohtasite seal vabatahtlikena endisi pritsumehi? Meil peaks ju olema sadades koolitatud endisi ametivendi, kes suundunud muudele töökohtadele. Samas ei ole neil vist praegu õige aeg appi tulla, sest siis nad teeksid karuteene veel ametis olevatele tõrjujatele ja soodustaksid kahjulikke "reforme". Mina igatahes "streigimurdjaks" hakata ei kavatse, sest päästjate nõudmiste taga on nende perede saatused!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist