1. leht 1-st

Kulupõlengud

Postitatud: 19:28, 08 04 2006
Postitas Innar
Ma küll ei tea kas on olnud juba kulupõlenguid või mitte. Aga täna niipalju kui ma vaatasin ja pildistasin eemal toimuvat siis, Lilleküla mehed (ilmselt)käisid küll kulupõlengul. Vähemalt tundus kuluga tegu olevat.
Hakkab see hooaeg siis jälle pihta...

Postitatud: 21:08, 08 04 2006
Postitas Doktor
Panime Emajõe luhal koos Tõrvandiga märgi maha. Umbkaudu 5 ha. Kes pakub rohkem...

Postitatud: 10:08, 10 04 2006
Postitas Kristo
Lilleküla mehed käisid küll jah- ilmselt on hooaeg avatud:D

Postitatud: 18:49, 10 04 2006
Postitas janark
Eile tegid ka Paide mehed "avalöögi" :(

Postitatud: 10:04, 17 04 2006
Postitas reinuvader
Tere!see mis kirjutan,käib siia teemasse KULU...kuid olukord mis toimus nv pani mind ja peaks panema ka kedagi teist mõtlema!?vabandan juba ette,et ma ei nimeta konkreetset komandot,nimesi ega kohta...sest mina seal ei osalenud...kuid kuulsin läbi raadioeetri asjade kulgu...ning tundsin südamest kaasa tööd tegevale mehele!?....
Asjast:suurem kulupõleng,tuli ähvardab-või juba on kuuse noorendikus ja teiselt poolt ähvardab elumaja,si!inimesed paaniliselt pommitavad häirekeskust ja paluvad kiiret abi.....ning häirekeskus saadab nagu kord ette näeb välja masina(1.2 siis antud juhul gaz-66)siiani kõik klapib....kuid,nüüd teatab HK(häirekas)"1.2 tehke kiiresti asi on seal hull....inimesed jätkuvalt helist".....mehe vastus"sain aru...kuid sõidan nii kiiresti kui masin sõidab".....u 5min hiljem HK.."kuulge 1.2....miks te ainult ühe masinaga lähete...seal on põleng suures ulatuses...vaja on kõiki masinaid...kas said aru sa pead kõigiga minema!"...." ja nüüd MEHE VASTUS"....ning asja tuum...mis ajendab mind seda kirjutama"..."kulla daamid...mis kõigi masinatega,kas TE siis aru ei saa ega tea,et täna on tööl 1 MEES...kuidas ma saan sõita kõigi masinatega".....nüüd pikk vaikus HK poolt!!??masin on kohal ja nähes hullumaja palus kohe abi....."HK...kas sa kedagi kodust ei saa endale depoosse juurde kutsuda,et nad sulle masinaid jurde toovad"?....."mees..."kulla naised laske mul ikka tuld ka kustutada ja juurde kutsuda...jumal issand...selle jaoks olete teie,op korrapidaja,komando pealik"!!!!!HK"saime aru...."ja siit läks sündmus edasi......Kuid minu küsimus tõesti,milleks me anname iga hommiku meeskonna aruande HK,le.....millest saab teada ka OP...kuidas on võimalik...eriti praegu,et depoos on üks mees(tegu TK)ja juba hommikul miskit ette ei võetud,et ebanormaale olukord saaks lahendatud?Teate kui halb oli seda jama pealt kuulata...samal ajal mul endal kolm masinat depoos ja kogu meeskond olemas....kuigi ühes mk,korra käis peast läbi,et pakun ennast appi...kuid jätsin siiski HK otsustada(tegelikult ma ei teagi kes sinna appi saadeti...või kas üldse,sest nagu selgus ka seal olev lähim komando oli juba väljas ja varsti ise abi palus).vot selline huvitav lugu...kas ka õpetlik...või kas sellest miskit muutub...vaevalt.sorry,et nii pikk lugu tuli.

Postitatud: 15:53, 17 04 2006
Postitas ruudolf06
kurb kuulda,aga mida siis ette saab võtta.mehi on täpselt niipalju,kui alles jäänd ja need mehed käivad teisel tööl.vaevalt küll,et keegi oma teiselt töölt ära tuleb(tahaks seda ülemust näha,kes hea meelega laseb oma töölisi poole töö pealt minema joosta) selleks et saada seda piskut mis ületundide eest makstakse või antakse hoopis vabu tunde.ka misjoonitunne ei aita,peret peab ka üleval pidama.selline olukord hakkabki olema ,kui läheb nii et palgad ei tõuse ja meeskondi likvideeritakse.lihtsalt tuleb sellega leppida,et eestile on tähtsam iraagis ja afgaanis sõdida kui oma inimesi kaitsta.edu teile,kes veel tuld tõrjub.

KULU AEG ON KÄES!!!

Postitatud: 23:21, 15 03 2007
Postitas pealikk
Avalöök on juba tehtud kuluga....niiet mehed jõudu ja jaksu teile.. :wink:

Postitatud: 01:36, 16 03 2007
Postitas kalifa
Kalju, Sulle tuleb vaid kaasa tunda, arvestus 1+1 ja suured maastikumassiivid poolsaarel! Pead vist ennast ka igapäevaselt arvesse panema! Kas Harju-Risti EPM tuleb ikka appi?

Postitatud: 07:31, 16 03 2007
Postitas Doktor
Tartus läks ka kuluralli lahti.

Postitatud: 11:59, 31 03 2007
Postitas Ivo
Ärge muretsege vennad. Juhid on lennukiga taeva all ja avastavad kulupõlengu juba enne selle algust.

Postitatud: 20:52, 31 03 2007
Postitas kalifa
Paistab, et mingites fondides on vist raha liiast või loodavad nad nende trahvidega lennutunnid kinni maksta!
Paneks neile juhtidele ühe Zil 131 ka valmis, siis saavad kulu ka ise kustutatud, las sõidavad koos lennukiga pidevalt ringi- oleks ju veel rahulikum!
Mulle tundub, et neile põhilistele süütajatele- peale tunde vabanevatele koolilastele, need meetmed paraku ei mõju ja tuleb ikka enne poolt kahte kindlasti süüa, muidu võib see näljaperiood pikaks kujuneda.

Päästeminutid. Teema: "KULU!"

Postitatud: 22:55, 13 04 2009
Postitas Andreas.R
Neile kes vaid "Elmarit" :roll: kuulavad teadmiseks, et esmaspäeviti raadios Kuku saade nimega "Päästeminutid". Vedavaks tavaliselt duo Porss ja Simulmann (vabandan kui eksin kirjapildis). Nii mõnigi kord on tulnud tahtmine neile tagasisidet anda - meie töös on kõik asjad kindlalt paigas ja fikseeritud, seega riivab kõvasti kõrva kui kasutatakse sündmuste kirjeldamisel väljendeid nagu umbes, kuskil, 3 või 4 jne.
Saade ise muidugi vajalik, teavitamaks tavakodanikku meie töödest - tegemistest ja raadiokuulajat sellised asjad mis minu tähelepanu püüavad ilmselt üldse ei häirigi. Tänase saate teema oli põhiliselt kulu põletamine ja lõkke tegemine. Püüdsin siis kuulata n.ö. "Kodanik Männikesena"... Saate külaliseks Hr. Aguraijuja Põhjast. Küsimuse peale, miks ei tohi alates neljapäevast enam kulu põletada vastas külaline: "Inimesed hindavad oma võimeid üle ja põleng väljub kontrolli alt.". Kahtlen sügavalt, et keskkonnaminister selliselt oma määruse sõnastas. :?
( § 2. Tuleohtlik aeg ja ala

(1) Tuleohtlik ala käesoleva määruse tähenduses on metsa ning muu taimestikuga nagu kuluheinaga, tuleohtliku põõsastikuga (kadakas), poolpõõsastikuga (kanarbik, sookail, põõsasmaran) ja kuivanud rooga kaetud ala ning turbapinnasega ala.

(2) Tuleohtlik aeg algab kevadel pärast lume sulamist ning lõpeb sügisel vihmaste ilmade saabumisel. Tuleohtliku aja alguse ja lõpu määrab igal aastal Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut ning teavitab sellest avalikkust massiteabevahendite kaudu, sealhulgas vähemalt kahes üleriigilise levikuga ajalehes.)
Ehk siis kui hindan oma võimeid õigesti ja suudan tuld ohjeldada võiksin justkui rahumeeli tossutada? Veel. Praktika on näidanud, et ca. 2 nädalat (enne kui EMHI teavitab) peale lume sulamist on eelpool nimetatud tegevus justkui lubatud. Kas sel perioodil võib siis veidi süüdimatumalt käituda? Võtan laialt ette ja kui lähebki käest ära küll siis poisid tulevad kustutama... Trahvihirmu ju enne keeldu pole...
Üks huvitav nüanss tegi veel tähelepanelikuks: kui päästjad on kulu kustustamas võib kuskil mujal süttida maja ja siis on ressursiga kitsas käes... Kas hakatakse tõesti aru saama, et pool Eestit on kaitseta või arvatakse edasi, et kui loota endiselt, et mitme suurema sündmuse samaaegne toimumine on väga-väga-väga vähe tõenäoline ja selleks ei peagi justkui valmis olema... #-o
Tule tegemisest. Jäi arusaam, et esmase tulekustutusvahendiga (näitena toodi ämber veega) peab lõkke tegija suutma vajadusel lõkke kustutada... Ega vist suurema tulega kui UFO grillis põleb ei tasu riskida... :shock:

Re: Päästeminutid. Teema: "KULU!"

Postitatud: 23:32, 13 04 2009
Postitas kalifa
Jätsid vist mainimata, et antud saadet rahastab G4S, mistõttu on mulle jäänud mulje, et pressiesindajad seal turva promot teevad!
Kel saadete vastu huvi, võiks kuulata neid: http://podcast.kuku.ee/saated/paasteminutid/