Ridaelamu põleng.

Siin arutleme toimunud õnnetuste likvideerimise üle.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Ridaelamu põleng.

Postitus Postitas kalifa »

Ridaelamu põleng Rannamõisa teel oli siin Tallinnale aste 4, kuid ikkagi laienes tule levik.
Ma loodan, et keegi kohal kustutajatest kommenteerib neid ehituse möödalaskmisi, mis takistavad efektiivseid kustutustöid ridaelamutes ja võimaldavad tule levikut naaberboksidele. Tegemist polnud kõige uuema ehitisega.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=23827983
http://www.reporter.ee/2009/06/09/ridae ... et-koduta/
Meeldiv oli leida Innari pilte ka päästegaleriist.
Eks sellest ole õpetlikku ka teistele meeskondadele.
mõtetes olen veel Teiega!
Innar
Postitusi: 131
Liitunud: 15:15, 19 01 2006
Asukoht: Tallinn - Emmaste
Kontakt:

Re: Ridaelamu põleng.

Postitus Postitas Innar »

Link siis albumile päästegaleriis : http://galerii.estrescue.eu/thumbnails.php?album=42

Esiteks kindlasti häirekeskus alahindas olukorda,anti küll aste II, kuid autoredelit ei saadetud. Reeglina ikka vähemalt kahekordsete hoonete puhul saadetakse Tallinnas.
Kuna elan praktiliselt samas kohas,siis olin kohal mõned minutid peale Lilleküla autosid. Sel hetkel oli juurde kutsutud ainult redelauto. Siis tegin ka oma esimesed pildid,mis ka albumis esimestena. Ma ei tea kuidas esimeselt fotolt tundub,aga isegi minu silm sai aru,et midagi on valesti. Suitsu immitses niigi kogu hoone laiuselt,katuseräästa vahelt. Tol hetkel ma vähemalt arvasin,et abijõud on ammu kaasatud. Esimese põhiauto appi kutsumiseni läks veel kümme minutit. Järgmised abiväed omakorda sellest 10min hiljem,siis juba aste III.
Kohe alguses pandi Lilleküla 1-2 hüdrandile,aga veesurve vedas alt. Mistõttu tekkisid tõsised probleemid vesivarustusega. Tegelikult hoonest 60m kaugusel on Tiskre oja,sealt kaudu oleks kannatanud nt ujuvpumba panna. Hüdrandist mööda teed minnes oli ojani 160m,sinna oleks kannatanud juba põhiauto imema panna. See kõik on muidugi tagantjärele tarkus.

Eluruumides esialgu leeke ei olnudki,samas kasvas kuumus ning suitsu hakkas üha rohkem tulema. Ilmselgelt oli põlemine pööningul. Probleem seisnes aga selles,et puudusid sissepääsu teed/avad pööningule. Kõikidel boksidel ei olnud need väljaehitatud eluruumideks. Suitsusukeldujad nägid meeletut vaeva,et leida sissepääse mida tegelikult ei olnudki. Kõik see võttis aega,kuni taibati,et tuleb hoopiski katust lammutama asuda. Lisaks siis eelpool mainitud vesivarustuse probleemid. Ning see,et paljud autod kihutasid Rannamõisa teel õigest teeotsast mööda ja pidid ümber keerama ja tagasi sõitma. Siis kokkuvõttes lõppeski asi aste IV kuulutamisega. Asjaolude kokkulangemisel läks seekord kahjuks niiviisi.

See on muidugi kõigest minu nägemus sündmusest. Põhineb paaritunnisel vaatlusel,vestlustel päästjatega jne.
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Ridaelamu põleng.

Postitus Postitas valuts »

Väga hea Innar selliseid kõrvalvaatajate kommentaare ja nägemusi võik rohkem olla. Loodetavasti ütleb siin oma poolse nägemuse ka seda sündmust juhtinud päästetöödejuht ja muidugi võiksid kõik asjaosalised sõna võtta, sest erinevaid seisukohti lugedes ja analüüsides võime ehk nii mõnegi sündmuse tulevikus kiiremini enda kontrolli alla saad.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Ridaelamu põleng.

Postitus Postitas kalifa »

Minu eesmärk oligi mõtteid ärgitada, et muuta midagi ridaelamute kustutamise taktikas ja samuti plekk-katuste kustutamise taktikas. Tänud Innarile kommentaari eest! :)
Kakumäe on veevaesete piirkondade nimekirjas, samas tuleb ju ridaelamut käsitleda mitmikelamuna, samuti, kui mitme lähestikku asuva elamu süttimise korral.
Oleme ise Assaku autoga pidanud kinni Peetri küla ridaelamute ehituse ajal ja tundnud huvi, kuidas on boksid eraldatud.
Topelt kipsplaat mõlemal pool puittalasid pidi olema piisav tulekindlus! Mõeldud oli muidugi tulekindel kipsplaat, kas aga hinda arvestades pandi.
Teades redelautode ja tõstukautode võimet tõsta ka raskusi, võiks tropi ja plekihaardekruviga tõsta lahti plekipaanide servad, et kiiremini sekkuda tule leviku tõkestamiseks. Kinnituskruvide lahti keeramine või ketaslõikuriga aukude lõikamine! on liiga aega nõudvad toimingud.
mõtetes olen veel Teiega!
Innar
Postitusi: 131
Liitunud: 15:15, 19 01 2006
Asukoht: Tallinn - Emmaste
Kontakt:

Re: Ridaelamu põleng.

Postitus Postitas Innar »

Antud ridaelamu puhul oli tegemist ruberoidkatusega. :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline