Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Siin arutleme toimunud õnnetuste likvideerimise üle.
Orm
Postitusi: 5
Liitunud: 14:04, 10 02 2009
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Orm »

Tere head päästjad,
telesaade Vabariigi Valvurid kujunes tõesti väga sisutuks jutumulliks, sest ei mina ega proua Agni Kalda ei suutnud konkureerida endise ja praeguse PA peadirektori libekeelse logoröaga. Lihtsalt pole harjunud vahele ja üle rääkima, sorry.
Sestap postitan siia mõned oma mõtted seoses tolle lennuõnnetusega:
1. Nagu saateski mainisin, ei olnud tegemist suurõnnetusega, ega ka mitte tehniliselt eriti keerulise õnnetusega. Enim meedia tähelepanu pälvinud lennuki kaldale sikutamine polnud üldse enam päästetöö ja sellega poleks PA pidanud tegelemagi. Selle võinuks jätta lennuki omanikele teha, nii nagu omanikud tõstavad välja oma uppunud veesõidukid ja tirivad kraavist välja maanteesõidukid. Nii et tegemist oli PTJ üliagarusega, avaliku ressursi põhjendamatu kulutamisega. Selles kontekstis on sõjaväe kaasamine eriti crazy.
2. Tolle suht tähtsusetu lennukivedamise käigus tõmmati lagedaks Tallinna päästeressurss, mis näitab, kui haavatavad me tegelikult oleme. Kui oleks aga alla tulnud suur reisilennuk koos reisijatega? Kaos ja häving, sest piisavalt päästjaid lihtsalt ei ole. Ei aita siis seegi, kui kasvõi kõik ministrid sündmuskohale kokku tuleksid.
3. Samas ei jõua ükski riik üleval pidada nii palju kasarmeeritud pääsjõude, et neist suurõnnetuse korral jaguks. Lahendus on vabatahtlikud päästjad, kellel on korralik väljaõpe, kes on suur reserv kutseliste päästjate selja taga. Põhimõtteliselt võiks iga kutselise komando juures olla rühm vabatahtlikke, kes kutsutakse välja suuremate sündmuste korral. Kulud sellele oleksid minimaalsed.
4. Et aga Päästeamet on üks tavaline bürokraatlik organisatsioon, mida hästi iseloomustavad Niskaneni teesid (ametnike põhieesmärgiks on kasvatada oma asutuse suurust, eelarvet ja mõjukust, sest sellest sõltub nende endi sissetulek ja prestiiž), siis ei pruugi kutseliste ja vabatehtlike päästjate viimine ühe katuse alla õnnestuda PA huvipuuduse või lausa vastutöötamise tõttu.
5. Üheks lahenduseks võiks olla alternatiivse riikliku pääste- elik katastroofikaitseorganisatsiooni loomine ala Saksa THW, vt http://www.hot.ee/pritsukas/thw/MunchenTHW.htmSedasorti organisatsioon võimaldaks läbi viia ka asendusteenistust relva mitte käsitleda soovivatele noorukitele, andes neile päästealase väljaõppe. Ehk siis nagu olid vanasti päästekompaniid, aga ilma relvadeta. Siis ei peaks Päästeamet iga natuke suurema õnnetuse korral sõjaväelt abi lunima.
6. Praegu, uue päästeseaduse menetlemise ajal, on just paras aeg poliitikutel (ehk otsustajatel) mõtiskleda, miks meil Eestis on riiklik päästemonopol (ühes kõigi monopolile omaste puudustega) ja mida tuleks muuta. Selleks on poliitikutel vaja Raidma ja Timbergi arvamusele lisaks kuulata sõltumatuid asjatundjaid ja uurida, kuidas mujal maailmas päästeasju korraldatakse. Hetkel on eelnõu väga lahja, ei muuda ega lahenda suurt midagi.
7. Damoklese mõõgana toimib siinkohal pääste kõrge usaldusreiting ühiskonnas, mis annab poliitikutele signaali, et päästega on kõik korras, sellega ei ole vaja tegeleda, sinna ei ole vaja investeerida. Ja kui Raidma-Timberg kiidavad takka, et kõk on OK, kõigega tullakse toime, siis tulemuseks on stagnatsioon, millest ükskord raputab meid välja üks tõeline suurõnnetus.

Tervitades
Orm
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Andreas.R »

Sobib siia teema jätkuks ja vb. ka lõpetuseks - kuni järgmise ja siiskord äkki mitte enam nii õnneliku õnnetuseni: http://www.postimees.ee/?id=241117
Võimalus esitada asjalikke küsimusi millele eelduslikult saadud vastused sarnanevad eilses saates kuuldutele seepärast leidlikust küsimuste püstitamisel! Aga uudist illustreeriv pilt igati vahva ja tuju tõstev - pole hoopiski seda moodi nagu Tallinna mehed on ristinud - kes teab see teab! :cool: Pigem selline vapper väike tinasõdur...
Abiteenistuja
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Siim »

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=104306 siin siis eilne saade. Võib-olla on viga minus aga Timberg kahjuks ei suuda avalikuse ees korrektselt esineda (vähemalt televisioonis), igasugused korrutamised, pabistamised, poolikud laused...suutisid mu ajada sellisesse seisu kus ma lõpus lihtsalt kerisin edasi või panin hääle maha, kuna see jutt oli täiesti sisutühi.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Andreas.R »

Siim kirjutas:http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=104306 siin siis eilne saade. Võib-olla on viga minus aga Timberg kahjuks ei suuda avalikuse ees korrektselt esineda (vähemalt televisioonis), igasugused korrutamised, pabistamised, poolikud laused...suutisid mu ajada sellisesse seisu kus ma lõpus lihtsalt kerisin edasi või panin hääle maha, kuna see jutt oli täiesti sisutühi.
Andku Doktor andeks aga kopeerin siinkohal veelkord lingi mis näitab mis juttu ilmselt üpris varsti kuulda võime kui muutusi ei toimu: http://www.youtube.com/watch?v=e1dvSlvZLG8 Öeldakse küll, et uus luud on alati hullem aga ehk kannataks ikka ära... :-|
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Andreas.R »

Kuna kogu intervjuu oli ilmselgelt ajendatud lennuki teemast siis riputan siia ka vastused: http://www.postimees.ee/?id=241944#viimane

Nagu ise lugeda võite ja aru saate siis saab veel ümmargusemalt vastata aga ilmselt seekord piisab sellest... :cool:

Tervisi härra direktorile siinkohal - ta muuseas foorumi alaline külaline ja vb. ka kaasautor aga seda viimast mina juba kindlalt väita ei saa... :roll:
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Andreas.R »

Ehk on kuskil seda pressikonverentsi ka paremini kajastatud - kes leiab pange link ülesse... Siit aga on ilusti näha arvude keeles kes kui palju raha oskab küsida... :shock: http://www.tallinnapostimees.ee/?id=244650 Koostööpartner õige ahne. Kaitsevägi, kes sisuliselt asja ära tegi piirdub ilmselt reaalselt kulunud ressursi eest raha küsimisega... Prussihunnik, sain aru tuli ju kuskilt Mustamäe komando angaarist? Kuidas siis - kas peale igat korduvkasutust küsitakse jälle nö. soetamismaksumus? Reostust, nagu mina aru sain ju ei tekkinud? Osa kütust "püüti" kilevanni ja osa pumbati välja... Mingid poomid vist olid ka igaks juhuks vees? Kas see maksiski, kui reostuse likvideerimine 80 tuhhi? :roll: Loodetavasti jätkub riigil südikust hiljem need rahad regressi korras kas kindlustuselt või lennuki omanikult sisse kasseerida...
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas kalifa »

Kahjuks kujunes nii, et olin selle telesaate ajal juba laevaga teel Rootsi ja ei saanud sekkuda sellesse farssi, kus tegelikud praeguse olukorra süüdlased püüdsid õigustusi leida. Ju siis tunnetasid süüd.
Saate parim õigustus:"Jäime ettenähtud aja kriteeriumitesse!" (Sooviks ka seda kriteeriumite tabelit näha.)
Tegelikult oli see saade saatejuhi poolt ette valmistamata ja mängiti pealiskaudsetel emotsioonidel, jutu sügavuti minekut vahele segamisega katkestades. :oops:
Mis neisse prussidesse puutus, siis need osteti osaliselt teele jäävast ehitusmaterjalide poest! Samast oleks võinud ka vineeri võtta.
Eks anna juhtkonna kompetentsist ülevaadet ka jutt Op.-de nimedest ja sädemekindlast pootshaagist! :shock:
See oli sündmus, kus sügavuti vaadata ja edaspidiseks järeldusi teha.
Selle vabatahtliku jutu oleks võinud ära jätta, kuniks riigikogu ei muuda vabatahtlike rahastamise põhimõtteid.
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Andreas.R »

kalifa kirjutas:Kahjuks kujunes nii, et olin selle telesaate ajal juba laevaga teel Rootsi ja ei saanud sekkuda sellesse farssi, kus tegelikud praeguse olukorra süüdlased püüdsid õigustusi leida. Ju siis tunnetasid süüd...
Mismoodi Sa oleksid sekkunud, kui poleks helistades liinile pääsenud? Oleksid teleka kinni keeranud? :shock: Küllap nii "sekkusid" paljud... :lol: :lol:
Abiteenistuja
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Andreas.R »

Veel:
kalifa kirjutas:
Saate parim õigustus:"Jäime ettenähtud aja kriteeriumitesse!" (Sooviks ka seda kriteeriumite tabelit näha.)
Ei oska öelda konkreetse saate kontekstis (seal vajus kõik väga laiali) aga vähemalt kõige esmaste kajastuste faasis kus Timberg samuti sellist sõnastust kasutati võis aru saada, et selleks kriteeriumiks on 60 sek. e. aeg mis kulub auto väljasõiduks... :-|
Abiteenistuja
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas kalifa »

Andreas.R kirjutas:
kalifa kirjutas:Kahjuks kujunes nii, et olin selle telesaate ajal juba laevaga teel Rootsi ja ei saanud sekkuda sellesse farssi, kus tegelikud praeguse olukorra süüdlased püüdsid õigustusi leida. Ju siis tunnetasid süüd...
Mismoodi Sa oleksid sekkunud, kui poleks helistades liinile pääsenud? Oleksid teleka kinni keeranud? :shock: Küllap nii "sekkusid" paljud... :lol: :lol:
Mul olid saatejuhile mõned vihjed valmis mõeldud, mis ehk teemat sügavamalt oleks avanud, paraku jäid need edastamata meilile ja nii kahju on, et avalik võimalus ära lörtsiti.
Natuke olen ka rahul. :razz:
Kui vaadata siin foorumis teema arengu kellaaegasid, siis võin vist väita, et niisama soovitustega ei lahmitud, tegelikkuses nii läkski, ainult tahaks liigsed kulutused selle kollase jopega P2 arvele kirjutada, kes tegelikult vist kartis juhtimist üle võtta.
Milleks neid siis vaja on - saavad veel lisatasu ka!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Doktor »

Kuna ma täpselt ei teadnud kui palju nn euroalus kannatab, siis otsisin endale sellel teemal lugemist.
http://www.estonian-warehouse.com/failid/89047364.pdf
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Doktor »

Suvi on jää ja lume viinud. Kas keegi teab midagi õnnetuse analüüsi dokumentidest?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Lennuki hädamaandumine Ülemiste järve jääle 18.03.10

Postitus Postitas Doktor »

Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist