Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Siin arutleme tehnika ja taktika üle kitsamas mõttes. Räägime näiteks töövõtetest, päästetöö planeerimisest õnnetusel, likvideerimise taktikast jmt.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas kalifa »

Natuke ärevaks teevad viimaste päevade uudised, kui telekas mainitakse, et pärast tulekahju likvideerimist tuleb veel tagasi tulla järelkustutusele või peab kohalik elanik veel paar pange vett hõõguvatele tukkidele viskama! Lammutavate meeste vähesus annab esimesi märke!
Ma ennustan, et see on alles algus, sest vahetused on praegu veel vaid hommikul, mis siis uuel aastal saab, kui ka õhtul tuleb vahetuse aeg.
Olen lugenud, et kuumaanduritega on võimalik varjatud tulekoldeid avastada, ehk saab neid ka päästeautode komplekti tellida, mis hõlbustaksid meeskonna vanema tööd tulekahju likvideerimisel!
mõtetes olen veel Teiega!
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Teenuse kvaliteedist!

Postitus Postitas sosku »

kalifa kirjutas: Olen lugenud, et kuumaanduritega on võimalik varjatud tulekoldeid avastada, ehk saab neid ka päästeautode komplekti tellida, mis hõlbustaksid meeskonna vanema tööd tulekahju likvideerimisel!
Ükskord "112"-s näitas sellist asjapulka Tartu op-i käes. Põles puumaja ning andur näitas varjatud tulekollet seina taga, kuhu kohe ka mootorsaag sisse löödi. Aga seade oli (vist?) ainult 5-1 auto koosseisus.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Teenuse kvaliteedist!

Postitus Postitas Doktor »

sosku kirjutas:
kalifa kirjutas: Olen lugenud, et kuumaanduritega on võimalik varjatud tulekoldeid avastada, ehk saab neid ka päästeautode komplekti tellida, mis hõlbustaksid meeskonna vanema tööd tulekahju likvideerimisel!
Ükskord "112"-s näitas sellist asjapulka Tartu op-i käes. Põles puumaja ning andur näitas varjatud tulekollet seina taga, kuhu kohe ka mootorsaag sisse löödi. Aga seade oli (vist?) ainult 5-1 auto koosseisus.
Seade on tegelikult Tartu 11- s. Asub väikses kovrikeses mis on riiulil rühmapealiku pea kohal. Mingi kasu sellest muidugi on, kuid seade ei ole mõeldud töötama miinus kraadide juures. Ka ei ole see põrutus- ega veekindel ning kinnastega ei saa seda käsitseda. Samas on see parem kui mitte midagi ja ega meil tööinimesed :wink: s.t. päästjad sellega ringi käigi. Rohkem ikka punakuued :mrgreen:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Teenuse kvaliteedist!

Postitus Postitas Doktor »

kalifa kirjutas:Natuke ärevaks teevad viimaste päevade uudised, kui telekas mainitakse, et pärast tulekahju likvideerimist tuleb veel tagasi tulla järelkustutusele või peab kohalik elanik veel paar pange vett hõõguvatele tukkidele viskama! Lammutavate meeste vähesus annab esimesi märke!
Ma ennustan, et see on alles algus, sest vahetused on praegu veel vaid hommikul, mis siis uuel aastal saab, kui ka õhtul tuleb vahetuse aeg.
Olen lugenud, et kuumaanduritega on võimalik varjatud tulekoldeid avastada, ehk saab neid ka päästeautode komplekti tellida, mis hõlbustaksid meeskonna vanema tööd tulekahju likvideerimisel!
Millistest uudistest jutt käib? Mul on vist midagi kahe silma vahele jäänud.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas kalifa »

Järgnevad näited on avalikkuse ette jõudnud, kuid neid teistkordseid sõitmisi tuleb ka mujal ette, mis õnneks jäävad süsteemi teada!
http://www.reporter.ee/index.php/2007/1 ... a-puumaja/
http://www.postimees.ee/131207/esileht/ ... -elektrita
mõtetes olen veel Teiega!
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas kert. »

Naised saunas rääkisid, et selliste asjade peale mõeldakse. Koolis pidavat vist ka üks testimiseks olema. No aga tulgem ikka maa peale tagasi. Selliste asjade hind algab 100000.- eesti kroonist. Ei ole meil ju veel mõni tuhat maksvat GPS seadetki. :|
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas vanapEEr »

Mis asi on järelkustutamine, kas see on midagi sellist nagu järelsünnitamine?
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas Doktor »

vanapEEr kirjutas:Mis asi on järelkustutamine, kas see on midagi sellist nagu järelsünnitamine?
Üldiselt mõistetakse järelkustutamise all olukorda, kus tule levik on peatatud, lahtist leeki näha ei ole ning toimub tulepesade lahti võtmine. :roll:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
saarebeebi
Postitusi: 15
Liitunud: 11:31, 24 04 2006
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas saarebeebi »

Muuseas Viljandis on selline asjandus täitsa olemas ja P-5 poolt kasutusel.
kurat,me jääme hiljaks
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas vanapEEr »

Doktor kirjutas:
vanapEEr kirjutas:Mis asi on järelkustutamine, kas see on midagi sellist nagu järelsünnitamine?
Üldiselt mõistetakse järelkustutamise all olukorda, kus tule levik on peatatud, lahtist leeki näha ei ole ning toimub tulepesade lahti võtmine. :roll:
Andestust, aga kas võiks kasutada mõistet likvideeritud või ei ole likvideeritud.
Seni kuni ei ole tulepesi leitud ja kustutatud ei peaks kasutama mõistet likvideeritud.

Mulle tundub, et termin, järelkustutamine, annab võimaluse tegevusi edasi lükata.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas kalifa »

Mina mõtlesin siin järelkustutust, kui mittepõhjaliku likvideerimise tagajärjel teistkordset väljasõitu sündmuskohale, mis on seotud teistkordse väljakutsega samale aadressile. Mitte segamini ajada omaalgatusliku kontrollsõiduga, kui seda peetakse vajalikuks või teistkordse tahtliku süütamisega. Eks see on sündmuse juhi otsuses kinni, millal Ta annab likvideeritud ja lahkumiskorralduse!
mõtetes olen veel Teiega!
vanapEEr
Postitusi: 19
Liitunud: 13:20, 05 12 2007
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas vanapEEr »

kalifa kirjutas:Mina mõtlesin siin järelkustutust, kui mittepõhjaliku likvideerimise tagajärjel teistkordset väljasõitu sündmuskohale, mis on seotud teistkordse väljakutsega samale aadressile.
Kas see on siis nii, et järelkustutus=praak?
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas janark »

vanapEEr kirjutas:
kalifa kirjutas:Mina mõtlesin siin järelkustutust, kui mittepõhjaliku likvideerimise tagajärjel teistkordset väljasõitu sündmuskohale, mis on seotud teistkordse väljakutsega samale aadressile.
Kas see on siis nii, et järelkustutus=praak?
Tihti juhtub seda, et omanik või naaber ei viitsi/ei taha ise võtta ühte ämbrit veega ja suitsevale tukile seda peale valada. Lihtsam on ju kutsuda päästjad, kes seda teevad. Suure tulekahju puhul, kus on saepuru, turvast, heina jms siis kui päästjate lahkumisel ei ole näha tulekollet ega suitsu siis põleng vindub kuskil seal sees tunde enne kui hapnik ligi pääseb ja see uuesti süttib. Mina loeksin järelkustutuseks ka seda, kui üks meeskond jääb sündmuskohale ootama, et aur hajuks ja oleks võimalik veel viimaseid koldeid leida ja kustutada.

Aga teemasse ka:

Eks see kvaliteet sõltub suuresti päästetööde juhist, kes otsustab jõudude lahkumise või paigalejäämise. Päästjad tahavad ikka alati ruttu depoosse tagasi saada, sest suurem action on siis juba läbi. Ei loputata koldeid korralikult üle ja nii tulebki hiljem samasse kohta uuesti minna.
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas Klamber »

Seade mida sai koolis katsetatud on infarpunakaamera. Selle abil toimub kannatanute ja ka tulekollete leidmine, suitsuga täidetud ruumist, sekunditega. Väga asjalik ja vajalik seade. Raportis oli ka väike kaamerat tutvustav lõik aga ei suuda seda netist leida.
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Järelkustutuse kvaliteet ja kollete termomeetritega leidmine

Postitus Postitas kalifa »

Järgnev sündmus haakub ka natuke selle teemaga, sest järelkustutuseks saadi väljasõit.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=19279278
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=286172
Paraku saab siit artiklist lugeda ka selle päästeingli -kindlustuse- arusaamu tulekahjus kannatada saanud hoonete hüvitamisest. Sellise hüvitamispoliitika juures tulevad varsti omanikud päästjaid takistama!, et hüvitist maksimaalselt saada.
Pole küll teoreetiliselt lisaharidust saanud, kuid teades põlemise olemust, jäid need üksikud veejoad küll tulekahju summutamiseks ebapiisavaks, kuigi kohal oli vist kogu Võrumaa tehnika!
Pildilt hakkab silma ka püsti jäetud korsten, mis on suureks ohuks, sest võib suvalisse suunda vajuda ja õnnetuse põhjustada!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist