Operatiivsõidukijuhtide kvaliteet

Operatiivsõidukite juhtimine, olukorrad liikluses ja maastikul. Juhtimisvõtted.
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Ja kas see on siis tõesti seda tööd vääriv summa,vastuta meeskonna kohale viimise eest ,pese autot ja korrasta.See on ju neruväärt summa.PAREM OLEKS VÕINUD JÄÄDA SEE ASI NII NAGU VANASTI.Ei mingit eritasu.
Varg
Postitusi: 4
Liitunud: 22:56, 06 03 2007
Asukoht: lõunast
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas Varg »

2,5 krooni tunnis - vanemuise 64 hakatakse vist aru kaotama,mehed väärite selle suure mõtlemise eest seal "suurt " aplausi
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas kalju »

Miks päästjad ei saa lisatasu päästetööde, varustuse hoolduse eest? Ja mv-d juhtimise eest? Miks see autojuht nii "püha lehm" on? Minge "erru", kui nii kõvad sõidumehed olete. Hea autojuht leiab tasuvama töö alati.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Kalju???? Mulle paistab et sa oled sellest päästesüsteemist ikka väga kauge kaarega mööda käinud.MV saavad ju lisatasu oma ameti eest või on seal sinu juures teisiti?? Paistab et oled ise lihtlabane joajuht selle pärast tõstad seda sõjakisa.Tegelikult oleme ju kõik päästjad aga eks igaüks teab millega üritab nina taevapoole ajama. :^o
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas kalifa »

Panen siia üles alarmsõiduki reg. tunnistuse, kus mõned read on olulised väljasõidu seisukohalt, ehk tuletate meelde!
Kui esitate kontrollimiseks selle reg. tunnistuse koos juhilubadega(mis loodetavasti ei ununenud riietekappi), siis mina kontrollijana küsiksin järgnevalt, palun esitage alarmsõiduki juhtimist lubav tunnistus, sama moodi, nagu seda nõutakse teistelt veoautojuhtidelt või bussijuhtidelt, kus kehtivad teised tunnistused. Miks arvab päästeamet, et on kõrgem riigis kehtivatest nõuetest ja vilistab seaduste ja määruste nõuetele. Karistamine rikkumise korral ootab nii autojuhti, kui ka juriidilise isiku vastutavat töötajat, kes lubas rooli nõuetele mittevastava juhi!
Manused
Päästeauto reg.jpg
(97.47 KiB) Allalaaditud 556 korda
Viimati muutis kalifa, 22:03, 18 01 2008, muudetud 1 kord kokku.
mõtetes olen veel Teiega!
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas speyactilus »

VÄIKE PIGI kirjutas:Kalju???? Mulle paistab et sa oled sellest päästesüsteemist ikka väga kauge kaarega mööda käinud ... Paistab et oled ise lihtlabane joajuht ...
=D> =D>
kalju kirjutas:Miks päästjad ei saa lisatasu päästetööde, varustuse hoolduse eest? Ja mv-d juhtimise eest? Miks see autojuht nii "püha lehm" on? Minge "erru", kui nii kõvad sõidumehed olete. Hea autojuht leiab tasuvama töö alati.
aga vata sellepärast ei saa lisatasu päästetööde eest et see on põhitöö ja amet ja sellesamusepärast tööl käiaksegi ... sest see on kirjas ametijuhendi(te)s. aga kusagil pole kirjas, et sa pead oskama ja tahtma päästeautoga sõita ... kui ei maksta siis ei sõida ... 10 a. tagasi ei tahetud töölegi võtta kui autoga sõita ei suutnud, C-lube pold siis ei old kategooriat kah... a nyyd on teised ajad ... kuna kohustust ei ole siis tuleb maksta, et tehakse ... vat nii.

PS! ja head autojuhid sõidavadki mujal ka ... vat nii.
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas janark »

kalifa kirjutas:Panen siia üles alarmsõiduki reg. tunnistuse, kus mõned read on olulised väljasõidu seisukohalt, ehk tuletate meelde!
Kui esitate kontrollimiseks selle reg. tunnistuse koos juhilubadega(mis loodetavasti ei ununenud riietekappi), siis mina kontrollijana küsiksin järgnevalt, palun esitage alarmsõiduki juhtimist lubav tunnistus, sama moodi, nagu seda nõutakse teistelt veoautojuhtidelt või bussijuhtidelt, kus kehtivad teised tunnistused. Miks arvab päästeamet, et on kõrgem riigis kehtivatest nõuetest ja vilistab seaduste ja määruste nõuetele. Karistamine rikkumise korral ootab nii autojuhti, kui ka juriidilise isiku vastutavat töötajat, kes lubas rooli nõuetele mittevastava juhi!
Kuskohast sa võtad, et alarmsõidukijuhil peab olema kaasas alarmsõiduki juhtimist lubav tunnistus? Tegelik elu on selline, et piisab C-kategooria juhiloast tavakontrolli käigus. Jah, kõigil alarmsõidukijuhtidel peab olema läbitud alarmsõidukijuhi kursus ja neile peab olema väljastatud tunnistus, kuid kuskil pole nõutud, et see tunnistus juhil kaasas peab olema. Eelkõige on see mõeldud selleks, et mehed oskaksid autoga sõita nii tavasõidus, kui ka ekstreemsemas olukorras, tutvustatakse õigusakte jne ning peale avariid või kahtluse korral on seda võimalik tööandjalt kontrollida. (Politsei andmebaasidesse päästeasutuste alarmsõidukijuhi tunnistusi ei kanta). Maakonna teenistuste ajal anti meil välja A4 formaadis tunnistusi nagu ka algõppe, suitsusukeldumise jne tunnistusi. Kuidas sa kujutaksid ette selle tunnistuse kaasas kandmist? Tänaseks on sellele tunnistusele välja töötatud kindel formaat. Kui selgub, et siiski kursus on läbimata, vaata siis võib jamaks minna...

Järgmiseks tekib paljudel tahtmine suitsusukeldumise eest lisatasu saada? Eks igalühel on suhtumine kindlasti erinev, aga ma mäletan, et ise soovisin alati olla pigem autojuht, kui SS-ja.
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas janark »

Varg kirjutas:2,5 krooni tunnis - vanemuise 64 hakatakse vist aru kaotama,mehed väärite selle suure mõtlemise eest seal "suurt " aplausi
Mind huvitab, et mis on see summa, mida autojuht peaks teie arust lisaks saama?
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Lgupeetavad mehed!Ma ei saa kohe aru kas teil seal põhjas on siis asi kontrolli alt väljas.Aotol peavad kaasas olema reg.tunnistus,kindlustus ja autojuhil load ning alarmsõiduki kaart.Kui sul seda kaasas pole siis võrdub see lubadeta sõiduga.Käisin alles hiljuti koolitusel kus olid härrased OÜ Autosõit kohal ja rääkisid selle asja selgeks.Ja loomulikult peab olema autol tehtud ka volitus koos sinu isikliku allkirjaga ning vastava päästeasutuse juhi allikiri koos asutuse templiga.Minu mäletamist mööda on kusagil kirjas isegi et alarmsõiduki juhi tunnistus on kohustuslik aastast kas 2006 a .Ilma selleta on KEELATUD JUHTIDA ALARMSÕIDUKIT.Meil Lõunas on igaljuhul tunnistused väiksed nagu juhiload ja on ka reaalselt kaasas.Mehed ärge pellake minna ülemuselt nõu küsima sest mis ei tapa teeb tugevaks. :roll:
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas kalifa »

Põhjas sai ka pea kõik mehed koolitatud ja ka läänemaa mehed said siin käidud, tunnistused olemas! Ma arvan, et seal keskosariikides vist asi natuke soiku jäänud ja nüüd otsitakse põhjuseid mujalt, kui oma ülemuste seast. Probleem ehk hoopis selles, et ei tohi tööle võtta op. autojuhiks ilma algkoolituseta, siis püütaksegi võtta tõrjujaks ja pärast see juhtimine märkamatult "pähe määrida", jättes töölepingust selle välja! Ise olete lasknud endaga nii käituda!
mõtetes olen veel Teiega!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas janark »

kalifa kirjutas:Põhjas sai ka pea kõik mehed koolitatud ja ka läänemaa mehed said siin käidud, tunnistused olemas! Ma arvan, et seal keskosariikides vist asi natuke soiku jäänud ja nüüd otsitakse põhjuseid mujalt, kui oma ülemuste seast. Probleem ehk hoopis selles, et ei tohi tööle võtta op. autojuhiks ilma algkoolituseta, siis püütaksegi võtta tõrjujaks ja pärast see juhtimine märkamatult "pähe määrida", jättes töölepingust selle välja! Ise olete lasknud endaga nii käituda!
Ka meil on nendel meestel koolitus tehtud, kes reaalselt alarmsõidukitega sõidavad. Aga näidake mulle seda õigusakti ja seda punkti, mis kohustab teil seda tunnistust kaasas kandma. Mina ei ole seda leidnud, aga kui see on olemas siis näidake mulle ka. Mu eesmärk pole teiega vaielda ega olematuid probleeme lahendada vaid asi selgeks saada. Operatiivautojuhiks ei saa ju kedagi tööle võtta kui selliseid ametikohti meil pole.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas Doktor »

janark kirjutas:
kalifa kirjutas:Põhjas sai ka pea kõik mehed koolitatud ja ka läänemaa mehed said siin käidud, tunnistused olemas! Ma arvan, et seal keskosariikides vist asi natuke soiku jäänud ja nüüd otsitakse põhjuseid mujalt, kui oma ülemuste seast. Probleem ehk hoopis selles, et ei tohi tööle võtta op. autojuhiks ilma algkoolituseta, siis püütaksegi võtta tõrjujaks ja pärast see juhtimine märkamatult "pähe määrida", jättes töölepingust selle välja! Ise olete lasknud endaga nii käituda!
Ka meil on nendel meestel koolitus tehtud, kes reaalselt alarmsõidukitega sõidavad. Aga näidake mulle seda õigusakti ja seda punkti, mis kohustab teil seda tunnistust kaasas kandma. Mina ei ole seda leidnud, aga kui see on olemas siis näidake mulle ka. Mu eesmärk pole teiega vaielda ega olematuid probleeme lahendada vaid asi selgeks saada. Operatiivautojuhiks ei saa ju kedagi tööle võtta kui selliseid ametikohti meil pole.
Mina loeksin selle nõude välja autoveoseadusest (vt. järgnevat)

§22. Autoveo õigust tõendavate dokumentide kontrollimiseks esitamise kohustus
  1. Autojuhil peavad olema ja ta peab esitama teda kontrollivale politseiametnikule või muule teda seaduse alusel kontrollivale ametiisikule järgmised dokumendid:
  2. liiklusseadusest (RT I 2001, 3, 6; 2002, 92, 531; 90, 521) ja ühistranspordiseadusest tulenevad asjakohased dokumendid;
  3. autoveo liigile vastav sõidukikaart;
  4. rahvusvahelistest kokkulepetest tulenevad asjakohased dokumendid;
  5. autojuhi ametikoolituse tunnistus, kui see on nõutav ning, olenevalt veo liigist, ohtlikke veoseid vedava autojuhi või alarmsõidukijuhi tunnistus;
  6. muud veose liigist tulenevad dokumendid.
Üsna huvitav koht muidugi säärase nõude kirja panemiseks, aga seadus on seadus. :roll:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas janark »

Doktor kirjutas: Mina loeksin selle nõude välja autoveoseadusest (vt. järgnevat)

Üsna huvitav koht muidugi säärase nõude kirja panemiseks, aga seadus on seadus. :roll:
Tänan väga !
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas kalifa »

Ma tänan Doktorit, kes selle seaduse ilusasti välja tõi, olen sellele ka varasemalt vihjanud, aga meil siin eriti varasemaid kirjutisi ei sirvita.
Kui Teile esitatakse allakirjutamiseks ametijuhend, mis on töölepingu osa, siis pöörake ikka tähelepanu, milliste kohustustega Te nõustute ja millise raha eest. Nagu juba mainisin, ei saa ilma alarmsõidu algkoolituseta vormistada personaliosakond inimest tööle autojuhina, vaid seda tehakse vaikselt päästjaks ja siis antakse see juhtimisõigus tagantjärele ametijuhendiga, samas unustatakse mõnel pool siit lisatasu maksta.
Ma loen ka nurinaid, et suitsusukeldumisel pole mingeid lisatasusid, minu teada on ka päästja-autojuhil samad nõuded suitsusukeldumise osas tarvis täita, ehk Ta peab olema võimeline moodustama julgestuslüli ja vajadusel ka mitme juhi olemasolul ise sukelduma, siin ei ole nagu lisatasu ette nähtud, see kuulub selle ameti juurde- ärge aga unustage vastutust sõites!
mõtetes olen veel Teiega!
real
Postitusi: 31
Liitunud: 15:26, 18 11 2007
Kontakt:

Re: operatiivautojuhid

Postitus Postitas real »

Aga kas alarmsõidukijuhi koolitus peab olema tehtud alarmsõiduki juhtimiseks või alarmsõidu tegemiseks? St. Kui passis on märge "alarmsõiduk", kas siis C-kat. autojuht temaga lihtsalt punktist A punkti B võib sõita? Kus seaduses see kirjas on?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist