Kata mootor sureb äkkpidurdusel välja

Operatiivsõidukite juhtimine, olukorrad liikluses ja maastikul. Juhtimisvõtted.
Vasta
ffw
Postitusi: 15
Liitunud: 10:21, 05 04 2008
Kontakt:

Kata mootor sureb äkkpidurdusel välja

Postitus Postitas ffw »

Tere mehed!Jällegi lõppes ühe kata 3 tee kraavis.Kas on peale minu veel kellelgi kogemust,et automaatkäigukast suretab mootori välja äkkpidurdamisel???Scania esindus väidab et pole võimalik,aga omal nahal järgi proovitud.Täpselt ei tea ,aga tundub Muuga 11 ja Kohila 11ga juhtunud käivad küll selle alla!Jagage oma arvamust,minu nägemuses on süü suures osas auto tootjal.Aga kes vaidleb suurtootjaga kel palju juriste seljataga,laseme kõrvad lonti ja süüdistame valesti valitud sõidukiirust???
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Kata mootor sureb äkkpidurdusel välja

Postitus Postitas sosku »

Muuga tragöödia oli küll puhtalt autojuhi eksimuse tagajärg. Suurel kiirusel järsk pidurdus vihmaveest lainetaval teel, viib igasuguse sõiduriista käest ära.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Kata mootor sureb äkkpidurdusel välja

Postitus Postitas Doktor »

Mõte käib siis niimoodi, et mootor sureb välja ja võimendus kaob ning masin on seetõttu mittejuhitav? Kas ma sain õigesti aru?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
emsy
Postitusi: 14
Liitunud: 22:04, 20 10 2006
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kata mootor sureb äkkpidurdusel välja

Postitus Postitas emsy »

Kui on 4-seeria auto, siis tasuks üle kontrollida n.ö. gaasitross ja selle kinnitused, see võib kabiini suuremal liikumisel sellist viga põhjustada. Kui auto reg. numbrit teaks, siis saaks täpsemalt rääkida.
Endine pritsumees, praegune Scania Eesti töötaja.
VÄLE TUUL
ffw
Postitusi: 15
Liitunud: 10:21, 05 04 2008
Kontakt:

Re: Kata mootor sureb äkkpidurdusel välja

Postitus Postitas ffw »

Jah Doktor,olete õigesti arusaanud!Minu kogemus oli õnneks libedasõidu koolitusel ja väiksel kiirusel.295 ART kannab auto numbrit kui sellest kasu peaks olema.Scania ise väidab,et kokkuhoiu poliitika on probleem!!!ABS piduritega väidetavalt probleem puudub.Mina kui rumal inimene saan asjast aru kui see juhtuks manuaalkastiga,aga automaadiga???
emsy
Postitusi: 14
Liitunud: 22:04, 20 10 2006
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kata mootor sureb äkkpidurdusel välja

Postitus Postitas emsy »

Võib aidata mootori tühikäigupöörete tõstmine, aga seda soovitan ikkagi esinduses teha, sest sealt saab ka automaatkäigukast osa andmeid. Pärnu Scania tel: 6651251
Edu
VÄLE TUUL
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist