"Elus" ja "Surnud" treening päästeteenis

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
scubamonkey
Postitusi: 4
Liitunud: 10:46, 17 05 2006
Kontakt:

Postitus Postitas scubamonkey »

Kui palju mahub voolikusse kadakaoksi ja saarlase kõhtu mõnusat koduõlut?
Arvan, et täiendavat koolitust ei oleks üldse vaja teha kui meeskond on piisavalt kompetentne paugust ärategema algõppe eksami. Teatavasti algõppe eksam on vajalik selleks, et väljastada kutsetunnistus Päästja I.
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!avaldaks ka oma arvamuse.kuna olen ametilt MV siis just väljaõppega tegelema peangi.....aga aga aga....seda teha on järjest ja järjest raskem,sest nii mina kui teised mv,võivad või peapeal seista kuid üks suur segav tegur on meeskonna motivatsiooni puudus ja see pole ei minu ega ka meeste süü,sest ausaltöeldes käivad mehed tuletõrjes puhkamas....kuna eranditult kõik me komandos rabavad mitmes kohas ja paratamatult makstakse nendes teistes kohtades teadagi paremini ning kogu meeste energija läheb sinna(ehitusmeestel on jutt vaid materjalidest ja tööst,autoremontijatel juppidest,autojuhtidel pikad väsitavad päevad....jne)ja siis tuleb üks mv ja ajab mingit väljaõppe juttu.Ja tõesti aastaid tööl olevatele meestele on suht igav kuulata loengut voolikutest,avariidest,esmaabist jne...ja nii ma mängingi tola meeskonna ees,kes teeb näo,et kuulab...kellel vajub vägisi silm kinni ja no mõni tõesti ka kuulab.samas on mehed väga vihased preagu,sest see mis tehakse on solvav,nimelt meid valgamaal eksamineeritakse-atesteeritakse juba aastaid,enamus meestel olid juba teised kategoorijad ja staas...kuid nüüd peale reorganiseerimist tuli välja,et mitte kellelgi pole ametitunnistusi kuna polevat olnud plankette mis seda tunnistaksid ja üldse ajab juhtkond juttu,et neil polnudki tegelikult päästeameti poolt kinnitatud väljaõppe programmi...aga maakonna siseselt asi toimis ja mehed said ka vastavalt palka oma teadmistele.kuid mis nüüd,on ülekohtune,et aastaid tööl olnud mees on ühel pulgal mehega kes on just läbinud väljaõppe ja nn kategoorijata tõrjujad.....ja siis tulebki tõsiasi,et see väljaõpe mida peab tegema kas KP või MV,saadetakse põrgu või tehakse vastumeelselt.teiseks on ikka nõme olukord kui on komandosi kus tööl on meeskonnad 1+0 või 1+1 või 1+2,siis küsin mina,et kui lugeda suitsusukeldumist või pinnaltpäästmist jne...siis vastavalt nõuetele ja ohutustehnikale on need vastuolus,mehed peavad ja ka teavad seadusi...ja on ju selged näited...siis mis välaõpe see selline on?Nt,pinnaltpääste on pandud kõigi tuletõrjujate kohustuseks kuid isegi varustust pole kõigis komandodes(hansalaud on luksus,isegi päästerõngast pole),veerand meestest ei oska ujuda(see olukord on üle riigi)ja siis sa lähed meeste ette ja räägid seda ja kuidas peab olema ning kuidas on....kuidagi selline kirjeldamatu nõme olukord ja tunne mis mind valdab seda pääste teemat puudutades.samas olen mina ja vabariigis on küllaldaselt mehi kes seda tööd teevad rõõmuga,sest on huvitav,põnev ja vajalik....kuid kui sulle hinge s::::takse siis kaob motivatsioon varsti ka meist.edu!
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Lõpuks ometi

Postitus Postitas Vana pealik »

Eelkõnelejat toetades, et lõpuks on keegi samal arvamusel. See on üks absurdsemaid asju, mida ainult päästeteenistuses tehakse. Või olete näinud kiirabis arsti, kellele iga aasta hakatakse lugema anatoomia esimesi tunde. Aga keda see huvitab, et mehi on komandos 1+1 või mehed ujuda ei oska. Tundub, et peale viimast reformi on asi ikka päris käegalöömise peale läinud. Ilmselt sai reformiga kõrgseltskonna jaks otsa ja edasi teha ei osata midagi. Tegelikult oli reformi ju vaja ainult ühel eesmärgil. See oli hea võimalus päästeteenistusest kõrvaldada ebasobiv element, kelles enamik olid pikaealised töötajad ja kellest muidu muud moodi lahti ei saadud. See aga läheb juba teemast mööda ja edasi ei kirjeldaks.
Ammu (aastaid) on räägitud atesteerimisest, aga mitte keegi ei tea mida või kuidas seda teha. Kui see lõpuks kontorirottide poolt välja mõeldakse siis ei kujuta ette milline jama sellest tuleb. Aga selleks ajaks on meil vist ainult kaitseliit ja kümmekond vabatahtlikku jäänud tööle
Ausus on hinnas
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Eelpool kirjeldatus on muidugi palju kibedat tõtt. Kahjuks. Juhin siiski tähelepanu asjaolule, et enesearendamisest loobumine karistab kõigepealt sind ennast. Ja võib- olla ka kedagi kontoris kui keegi juhtub surma saama. Nii et eelkõige on küsimus viitsimises treeningut huvitavaks teha ja soovis natuke pingutada. On igati vale arvata, et treeningust ja eelkõige elusast treenigust loobumine karistab kuidagi juhtkonda. Kui on rahulolematust, siis tuleb minna kontorisse jalad harki ajada ja küsida või esitada järelpärimine.

Aga arutlusteema juurde tagasi pöörudes. Ja see on jäik tunniajast kinni pidamine. Olulist inoft saab edasi anda ükskõik millises ajaühikus. Nii et tunni kummipaelana venitamine on paras jama. Ja teiselt poolt kui treening eeldab kolmetunnilist tööd, siis tuleb ka seda teha. Elusas treenimises on ka aja kasutus mõtestatud. Kuid vähemalt mina olen näinud küllaga tunde, mida vormilise eesmärgiga ajast ajani täidetakse.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist