Kui lähed töölt ära, maksa kooliraha tagasi!

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Vasta
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Kui lähed töölt ära, maksa kooliraha tagasi!

Postitus Postitas janark »

Et siis selline artikkel:

http://www.postimees.ee/200906/esileht/ ... 218919.php

Tegelikult on sellest juba ammu räägitud. Nüüd paneb ikka mõtlema küll, et lisaks õppelaenule peab veel muud koolituskulud kinni maksma. Jah õppelaen on küll vabatahtlik, kuid meiesuguste puhul paratamatu. Ja siis me jälle imestame, et miks keegi kooli minna ei taha... Hea võimalus muidugi palga pealt kokku hoida - ta peab meil töötama, isegi siis kui ta ei taha !!!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Eesti riik on ikka igati tubli raha kulutama, 1999. aastal Tallinna TPA-s oli minu algõppe koolituse maksumuseks veel 10 000 krooni, kas ma olin siis niipalju halvem tuletõrjuja, et nii odavalt koolitati!
Kui Väike-Maarja kohad täis ei tule, läheb see koolitus veel kallimaks, ega kooli keegi sellest väiksemaks ei tee!
Annaksin ka väikse praktilise soovituse: on aeg kindlustada see rahaline risk, sest päästesüsteemis on selline tuuletõmbus, et mina küll ei julgeks pikaajalist töötamist planeerida.
mõtetes olen veel Teiega!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Selle asja üle järele mõeldes - üha enam tundub, et tegemist on ühe suure totrusega. Kui meil iga aasta lõpetab 30-50 inimest päästekolledži, siis kuhu peaksid need kõrgharidusega ametnikud tööle minema? Pole ju mõtet Eestisse kõrgharidusega tõrjujaid toota, samas pole ka päästekeskustes nii palju kohti. Ja kui siis selle haridusega riigitööle ei lähe või isegi ei saa, siis oledki sunnitud töötama selle nimel, et enda koolituskulud (68 000 - 240 000 EEK aastas :shock: :shock: :shock: ) kinni maksta. Juba see aasta olid suured probleemid Sisekaitseakadeemia täituvusega. Kui Sisekaitseakadeemia sellise otsuse vastu võtab siis ei võida Eesti riik ega ka akadeemia ise.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist