Kontrollväljasõit

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Vasta
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Kontrollväljasõit

Postitus Postitas Klamber »

Palun Teie mõtteid kommentaare!
Tuleb teade komandosse, et põleb 2 korruseline elumaja X- tänavas, välja sõidavad auto 11 ja auto 21!
Jõudes x tänavani selgub, et regiooni vastutav vehib teeääres stopperiga ning hiljem selgub, et on kontrollväljasõit.

Paratamatult sellist väljasõidukorraldust kuuldes hakkab mv kohe mõtlema -aa see on see maja krt puidust, ligipääs sealt, vett saab sealt , abi jõuab x minutiga.... ja siis äkki keegi vehib teeääres.....

VV määrus 456 ning PA põhimääruse § 7 lg 2 punkti 8 alusel on tehtud peadirektori käskkiri. seal on selgelt kirjas kuidas peab toimuma kontrollväljasõit garaazist!

1. kas näites mainitud kontroll on õigustatud
2. millisese õigusaktiga on see reguleeritud?
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas Andreas.R »

Nagu ütleb meie suur juht Ansip: "Mina ei ole nii tark, et...", et öelda kuidas viimase kui ühe säädusepügala järgi täpselt peaks käima aga sellegitoolest mõned tekkinud mõtted, nagu oli palutud... :wink:
Kui põhjendatud on selline autojuhi sõidumeisterlikuse kontroll, sest ega see ju muud ei ole. Jah, veidi saab ka kontrollida sidepidamis korrast kinnipidamist. Aga kui kiiresti meeskond riietub, millal täpselt auto välja sõidab jne. jääb ju kontrollimata.
Paratamatult seatakse niimodi põhjendamatult ohtu nii kaaskodanike tervis kui ka vara - ka kõige suuremal proffil võib ükskord juhtuda! Ptüi 3X ... Ja siis ei vastuta mitte regiooni vastutav vaid ikka autojuht. Jah, alarmsõiduki juhi üks peamisi ülesandeid on viia meeskond ja tehnika turvaliselt sündmuskohale kuid tunnistagem, et reaalne sündmus ja õppus on siiski erinevad... Seega peaks häirekeskuse poolt antavast korraldusest igal juhul olema selgelt aru saada, et tegemist on kontroll väljasõiduga...
Lõpetuseks räägin sellise tõestisündinud loo: piisavalt kõrge ülemus sai kaardimängus kõrvade vahele ja korraldas suurest vihast selle peale läbi häireka kontroll väljasõidu koos suitsusukeldumisega torni kolmandale korrusele... Minuarust korraldusliku poole pealt täiesti korrektselt teostatud, sest enne oli isegi edastatud ähvardus, et olge valmis!!! Põhjuslik seos ja õppuse eesmärk aga olid muidugi täiesti paigast ära (inimlik solvumine)... Tulemuseks oli, et nimetatud härrasmees jäi selles vaba aja veetmise mooduses (kaardimängus) pea pooleks aastaks kõrvaltvaatajaks... :roll:
Abiteenistuja
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas tulehull »

Klamber,ka meil oli samalaadne kontrollväljasõit.Tundub olema sama mehe käekiri,millega tahetakse näidata seda ,kes on ülemus ja mida saab teha meiesuguste matsidega.Mina seda õigeks igatahes ei pea.
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas valuts »

Päästeameti Peadirektori käskkiri "Kontrollharjutused ning nende ajaliste normatiivide kinnitamine" Kirjeldab väga kenasti mismoodi teostatakse kontrollväljasõitu. Kui teatud isikud soovivad teostada kontrollväljasõitu siis tuleb seda teha ikkagi vastavalt operatiivtöötajate käitumisreeglitele. Üks asi on väljasõidu aja mõõtmine ja hoopis teine meeskondadele närvidele käimine. [-X Jäägem siiski inimesteks, töötame siiski ühes süsteemis ja ühe eesmärgi nimel. Sellistest nii öelda liba tulekahjudest olen kuulnud, et teatud isikud harastavad seda teha, aga kas sellised asjad vastavad ka nõuetele??? Mina isiklikult ei poolda sellist käitumist ja leian, et kontrollväljasõitu tegeva isiku kohustus on seda ka meeskondadele teavitada koheselt, et millega tegemist on. [-X
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas valuts »

Ja lugedes hoolikalt esimese postitaja jutt saan ma aru, et see nii öelda stoprimees on tegelikult kuskil x tänavas. Ainuke asi mida saavad vastutavad korrapidajad mõõta on garaazist väljasõitu aga mitte jõudmist kuhugi pärapõrgusse.
keeletu
Postitusi: 34
Liitunud: 10:45, 04 02 2008
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas keeletu »

olen ka juhtumisi möödunud aastal saanud väljasõidu korralduse-mingil tänaval põleb elumaja.muidugi kuna mõtled, et tegemist on reaalse sündmusega, siis mõtted töötavad igas suunas ju(ligipääs, lisavesi,kuna jõuab järgmine auto kuskilt,kas inimesi hoones jne. Ja kui olen jõudnud kilomeetri sõita -teatab hk , et tegemist õppeväljasõiduga.
olen ka arvamusel, et kui kõlab väljasõidu korraldus, siis lõppu lisataks , et tegemist on kontrollväljasõiduga. Ja see piirduks komando territooriumiga.isiklikult ei ole mul midagi kontrollväljasõidu vastu, kui see piirdub 3-4 korda aastas. kui muutub igapäevaseks, siis meenutab juba veneaegset sõjaväge.....paraku tundub , et mitmed asjad meie töösiseselt on nagu tagasi väänamine juhtkonna poolt(mõtlen , kui väljasõidult naasev meeskond ei või enam korraks poodi minna, et osta kosutav vesi või soe supp.........samas politsei istub tanklas ja rüüpab kohvi väikse pirukaga.)tööd see ei sega ju
lihtsalt väikse mutrikese arvamus
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas Andreas.R »

Ei saa kohe jälle muidu kui pean ikka oma noka ka lahti tegema... :wink: Kuidagi tundub olema Lõuna probleem mida selle teema all käsitletakse... :lol: Ei taha nüüd muidugi teistele kurja kaela kutsuda. Aga vb. toimetatakse seda muudes regioonides kuidagi mõistlikumalt? Ah? Ja seda ju muidugi ennegi kuuldud ja omagi nahal tunda saadud, et 1/4 Päästeteenistusest võetakse kõike öeldut ja tehtut väga isiklikult... Teie kindralitele tuletaks tõesti meelde: ühes süsteemis ja ühise asja eest võitleme ju! Samas ei eita ka vana tõde: "raske õppustel - kerge lahingus!".
Mis aga puutub sellesse, et mõte hakkab töötama selles suunas mis, kus ja kuidas sündmuskohal tegutseda siis see tuleb ainult kasuks! Iseenesest väike analoogia tagasi saadetud väljasõiduga :^o - lööb korraks adrenaliini üles!
Abiteenistuja
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas anttil »

Täiesti nõus Andreas´ega: See tundub tõesti lõunaosariikide probleem olema. Meil saadakse ilma selleta hakkama ja kui seda tehakse, siis on see tõesti inimlikumalt tehtud. Tuleb meelde näide Viljandist. Õhtul suutsime opile hinge s...da. Hommikul kell vara vara(palju varem kui te arvata oskate) kellad. Ilusti kenasti öeldi välja, et on kontrollväljasõit. Autod ukse taga vaadati asjad üle ja siis OP teataski meile- et ehk me järgmisel korral arvestame sellega, mida ta kõike teha võib. Vot selline näide siis lõuna osariikidest.
Antti
tel. 58279009
kukekas
Postitusi: 41
Liitunud: 17:54, 05 02 2006
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas kukekas »

Vennad rääkige kuidas on teistes regioonides normatiivkatsete kontrollimisega.Kas teil lendab ka op 2X kuus kohale ja teatab vat nüüd lapsukesed hakkame sõlmekesi tegema ja redeliga ronima aja peale.Mul ei ole professionaalsuse vastu midagi,mehed peavad asja kinnisilmi tundma ja tegema aga see sekundite taga ajamine on minu arust nõme.
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kontrollväljasõit

Postitus Postitas valuts »

Meil viljandimaal ei ole asi nii hull. Kui neid kontrollkatseid on vaja teha siis tehakse need ära. Muidugi ei hakka keegi neid sekundeid lõhki ajama, oluline on et kõik asjad korralikult selgeks saaksid ja kui vajadus tekkib siis oskaksid korralikult oma ülessandeid täita. Siiamaani oleme hakkama saanud :cool:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist