Kiiruse peale harjutused- tarbetud või vajalikud?

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

Speyactilus
Ei taha Sinuga vaielda, aga tundub, et said minust valesti aru. Olen ise olnud loll ja oma elu raskeks teinud- olen viimase paari aasta jooksul töötanud kolmes erinevas komandos, olles samas komandos erinevates rühmades, mis kõik on olnud ühest äärmusest teise. Olen näinud viimase peal meeskonnatööd ja täielikku üksteisele vastutöötamist/ autoriteeti rühmapealikuna ja vastupidist. Samas ei saa ma mitte jätta tunnistamatta, et kõige parem oli töötada rühmas, kus töötasid Väike- Maarjas käinud tõrjujad- kool ongi see, mis paneb meid ühtemoodi tegutsema ja õppima. On suur vahe, kas olla rühmas, kus on 6 meest ja rühmas, kus on 15 meest. Kui Sul polegi rohkem mehi tulekhjule saata kui poolik autotäis- loomulikult mehed nutavad ja teevad, sest mis neil muud üle jääb. Aga pane ennast olukorda, kus tulekahjule sõidavad korraga umbes 10-12 meest, kellest nii mõnega kohtud esimest korda ning kellele eesti keel on tihtipealeväga raskeks katsumuseks.

Kes teeb tuletõrjuja vead heaks? Olles tõrjuja tikun ma selle peale ütlema, et kui on head m/v; r/p, kes suudavad mulle selgeks teha, mida ta mult konkreetses olukorras tahab ja ootab siis ..... Selle peale on jah hea öelda, et tõrjujalt oodatakse seda, et ta teeks seda, mida ta tegema peab, sest see on ju nii iseenesestmõistetav. Katsu siis oskustega peale lennata kui Su paarimees ei saa Sinust aru, Sina ei saa temast aru, meeskonnavanem/ rühmapealik ootavad et Sa loeksid tema mõtteid või on hoopis kusagile kadunud ja lõppude lõpuks on meid lausa nii palju, et selle asja võiks ära teha hoopis keegi seitsmes.

Ja lõpuks Tegelikult ikkagi lähen tulekahjule küll selle mõttega, et teha oma tööd võimalikult hästi ja paremini kui eelmine kord, samas saan ma sealt ju uue kogemuse ja õpin- nii oma kui ka vast teiste vigadest. Jah loll õpib, tark teab isegi, samas ei tasu unustada, et kui lolle poleks ei paistaks ju tarkade tarkus välja.
Antti
tel. 58279009
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

jutt hakkab teemast mööda minema ... teema oli "kordamine on tarkuse ema" ... ja kysimus oli kas ja kuidas keegi õpib kordab harjutab ... eluraskuste hala kohta võib teise teema teha ...

EDIT: nyyd on siis teema aegade harjutused ... a eelnev mõte jääb samaks ...
Viimati muutis speyactilus, 22:21, 16 02 2006, muudetud 1 kord kokku.
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

speyactilus, 10 punkti! Jagasin teema kaheks ja kõigile kohustusliku lisana veelkordne foorumi reeglite lugemine.
Remm
Postitusi: 20
Liitunud: 22:58, 01 02 2006
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Remm »

Lisaksin ka omapoolse mõtte. Mis puutub kordamisse, siis Maarjas käinud mehed teavad seda hästi (voolik kokku-lahti-kokku-lahti jne.) Ja kurat, unepealt võisid kõike neid harjutusi teha. Ise kunagi Maarjas käinuna on mulle siiamaani meeles see koostöö sujuvus õppustel-harjutustel. Kõik teadsid mida tegema pidi. Viimasepeal. Kahjuks pole teenistuses sellist koostööd kohanud. Ja mis veel, mehed, südamele panna. Oma tööd tuleb võimalikult hästi teha ja selleks, et seda hästi teha tuleb ka natuke vaeva näha. (Seda teame me kõik et palk on s.tt). Aga mulle ei mahu hinge kui inimesed ei tea kus tal mingi tööriist auto peal asub! Ja selliseid pohuiiste on ma usun igas komandos. Kokkuvõtteks - kui ikka midagi regulaarselt harjutada, siis reaalses olukorras ikka nii väga ei kohmitse ka. Aja peale võib harjutada küll. Juba enese sportlikust huvist. Mehed, ärge olge NII lõdvad!!!
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Õppus

Postitus Postitas Vana pealik »

See, et mees ei tea kus auto peal asjad on see on paha, paha... Aja peale asja ülesleidmise harjutus - pole ka paha. See, et mehed nii lõdvad on - kah ehk õige tähelepanek. Kuid kogu selle asja taga on mis? Vanasõna, et kala hakkab mädanema peast. Tahate või ei, aga kui 5 aastat tagasi mees oli nõus 3500.- krooni eest liigutama siis täna liigutab ta selle võrra vähem. Ja mida sa talle ette saad heita? Arvesta, et ta peab järgmine päev kuhugi teenima minema. Keda üldse praegu huvitab peale peale teie endi, et oleks võimalik inimestele kiiresti abi anda?
Ausus on hinnas
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Veidi OT, aga , kellele ei meeldi selle väikese palga eest rabeleda, ei pea siin töötama! Ja kes veidi rohkem liigutab, saab veidi rohkem ka ;)
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Liigutan

Postitus Postitas Vana pealik »

Õige vastus, ainult miks peaks ära minema kui ta ei liiguta. Selle palga eest on ta nõus istuma ka. Teine küsimus kuidas liigutaja rohkem palka saab, on teil mingi selline premeerimissüsteem olemas. Kui on, siis on hea. Üldse ei räägi ma tööst vaid õppustest. On selge, et kui on probleeme siis tuleb seda valdkonda lihvida/treenida. Aga kui inimene oskab lugeda peab seda siis iga päev treenima ? Ma ehk eksin, aga vooliku kokkukerimise kiirus ei tohiks küll inimese päästmist mõjutada
Ausus on hinnas
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Nu jah, iseasi, kas mul on sellist töötajat vaja, kes ainult istub selle palga eest. Ja kui kaua aega pole lugenud, läheb see oskus ka meelest ;)Treenitakse ikka ajapeale selliseid asju, mida on vaja ka kärmelt sündmuskohal teha. Õnneks on jah meil ( Harjumaal ) täitsa normaalne motiveerimissüsteem olemas.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

motiveerimissüsteem? :o
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.
konks
Postitusi: 26
Liitunud: 15:18, 11 01 2006
Asukoht: Vanemuise 64
Kontakt:

Postitus Postitas konks »

Et kõigile oleks üheselt mõistetav,Kalju, palun seleta see motiveerimissüsteem detailselt lahti.
kõigi maade pritsumehed ühinege
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Kristo kirjutas:motiveerimissüsteem? :o

Huvitaks mindki. Praegu tõesti on motivatsioonipuudus meestel. Kui tükk aega on viimasest harjutuset möödas siis muidugi on mehed nõus kaasa tegema ja meelde tuletama, mida aeg-ajalt saab ka tehtud. Kuid üldiselt on umbes pooled mehed sellega rahul, et saab seitsmel päeval kuus komandos "puhkamas" käia, ja needsamad mehed on nõus ka selle palgasuhtega...
tulimees
Postitusi: 2
Liitunud: 12:01, 18 02 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

harjutamine teeb meistriks

Postitus Postitas tulimees »

Harjutamine on iseenesest väga hea tegevus, aga ma olen tähele pannud et harjutamisega kaasneb olukord kus töövahendid hakkavad lagunema ja senikaua kui me ei ole leidnud võimal´ust kus redelid, lõikurid ja joatorud jne. ei seisa laos virnas kust on võimalik vajadusel võtta ka tagavara osad, on harjutamine eriti kiiruse peale lausa kuritegu. Ülemustel on hea küll nõuda aga kui miskit laguneb siis uue asja taotlemine käib väga valuliselt, siis pole ka enam ülemusi kes aitaksid.Loomulikult on siin osa süüd ka mõningatel meestel, kelle käes lihtsalt asjad lagunevad rohkem. aga kui teid väga kiusatakse selle kiirusega siis annan soovituse et laske mõni asi( näiteks redel, Katariina katuselt ) justkui kogemata üks ots ees vastu asfaldit prantsatada, peaks minema kõveraks nii et ei käi kokkku ja lahti korralikult. :D
Oma meestele püüan seletada (kuigi tihti tulutult) igasugust tööoperatsiooni tuleb sooritada võimalikult korrektselt ja ratsionaalselt, kiirus on kõige viimane faktor, mida ei pea arvestama
tahame alati paremat....
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: harjutamine teeb meistriks

Postitus Postitas janark »

tulimees kirjutas: aga kui teid väga kiusatakse selle kiirusega siis annan soovituse et laske mõni asi( näiteks redel, Katariina katuselt ) justkui kogemata üks ots ees vastu asfaldit prantsatada, peaks minema kõveraks nii et ei käi kokkku ja lahti korralikult. :D
See on ikka väga väga väga halb soovitus. Mul endal on alati väga vastik vaadata kui mõnda päästevahendit loobitakse või isegi kui kogemata kukub. Kui töömees ei pea tööriistast lugu, siis pole ka töömees selle riista jaoks õige. Ja kui sellist asja peaks harjutamise käigus juhtuma, siis tuleks veel rohkem harjutada, et selliseid asju ei juhtuks.
Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

aga kui teid väga kiusatakse selle kiirusega siis annan soovituse et laske mõni asi( näiteks redel, Katariina katuselt ) justkui kogemata üks ots ees vastu asfaldit prantsatada, peaks minema kõveraks nii et ei käi kokkku ja lahti korralikult.
minagi arvan et see ei ole lahendus :( isegi väga halb lahendus sest nendesamuste töövahenditega on vaja oma tagumenti kindlustada tihtipeale
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Tulimehele-
Lisaks varustuse lõhkumisele on mul veel paar nõuannet; et teid ei saaks kiusata "väravate ette" tegemisega, laske põhiautol kummid tühjaks! Mis nad siis kiusavad teid!
Et pääseda üldse kõigist nöökimistest, päev enne tööle minekut jookske täie hooga 3- 4 korda peaga vastu seina. Jälle mured murtud!
Jõudu!
P.S.
Moded, vist võite minu konto sulgeda :)
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist