Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Vasta
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Postitus Postitas Siim » 12:42, 22 08 2009

Päästeameti pressiteade:
Täna toimub Viljandimaal Pärsti vallas Päri lennuvälja vahetus läheduses otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009».
Õppuse peamine eesmärk on harjutada erinevate operatiivteenistuste ja üksuste koostööd laiaulatuslikel otsingutöödel.
Lisaks harjutatakse juhtimisstruktuuri moodustumist päästetöödel, staabi tööd, kontrollitakse erinevate operatiivteenistuste ja teiste ametkondade valmisolekut suurt isikkoosseisu nõudvatele õnnetustele ning kuidas kasutatakse olemasolevaid tehnilisi vahendeid eri ametkondade koostöös.

Õppuse käigus on vaja üles leida kaduma jäänud inimesed, osutada esmaabi ja teostada erinevaid päästetöid. Legendi kohaselt teostab lennuklubi langevarjuhüppeid 4000 meetri kõrguselt. Kaks langevarjurit ei maandu tehnilistel põhjustel lennuväljal, vaid maandumispaigast oluliselt kaugemal, üks karjääri ja teine metsa. Üks langevarjur suudab endast lennuklubile märku anda, teise langevarjuri täpne asukoht ja tervislik seisund on esialgu teadmata.

Õppusel osalevad Lõuna-Eesti Päästekeskuse korrapidamisbüroo Viljandi korrapidamisgrupp ja Viljandimaa päästeosakond, Lõuna-Politseiprefektuur Viljandi osakond, Häirekeskuse Lõuna-Eesti keskus, Viljandi haigla kiirabi, Eesti Punase Risti Viljandimaa Selts, Kaitseliidu Sakala Malev ning Kõpu vabatahtlik tuletõrjeühing.

Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Minu nägemus toimunud sündmusest :)

Postitus Postitas Siim » 16:14, 22 08 2009

Esiteks tahan tänada meeldiva õppuse eest kõiki ning minul oli väga põnev vaadata, kuidas tegutsetakse mitmete organisatsioonide ning vabatahtlikega koostöös. Lisaks pressiteates mainitule olid ka kohal vabatahtlikena aitamas lennuklubi "Mulgimaa" langevarjurid, kelleks olid "maskeerunud" mitmete Viljandimaa komandode päästetöötajad.
Kokku oli antud situatsiooni lahendamas ligikaudu 70 inimest, mis on küllaltki suur arv õppuse kohta. Kõige suurema koosseisuga olid abistamas Punase Risti Viljandimaa Selts ning Kaitseliidu Sakala Malev.
Stenaariumi kohaselt ei maandu tehniliselt põhjustel lennuväljal kaks langevarjurit, kes kanduvad juhtimiskeskusest hoopis eemale. Esimene neist 1400 meetri kaugusele metsa ning teine 1500 meetri kaugusele veekogus asuvale saarele. Lennuklubi juht helistas häirekeskusesse 8:32 ning esimene päästeauto saabus Raudna ristis olevasse staapi 8:43. Kokku osales õppusel kolm Viljandi päästeautot: teine põhiauto, paakauto ning operatiivkorrapidaja, samas toodi ka hilisemalt asjaolude selgumisel Viljandi päästekomandost päästepaat. Sündmusel osales ka kaks politsepatrulli ning neist esimene jõudis kohale 8:48.

Kuna olid teada, et ühe metsa kukkunud langevarjuri vigastused on ülimalt eluohtlikud (kellega ei saadud ka kontakti), siis pidid kõik ühendama jõud ning tegutsema ülikiirelt.
Otsingute teostatamiseks moodustati rühmad, kus igasse rühma kuulus nii Punase Risti vabatahtlikke, kaitseliitlasi, lennuklubi liikmeid, Kõpu vabatahtlikke tuletõrjujaid, kui ka Viljandi päästekomando päästjaid.
Staap juhtis sündmusi ning seda juhatas politseiosakonna välijuht, keda abistasid nii päästeosakonna operatiivkorrapidaja, kaitseliidu esindaja kui ka meditsiiniliste organisatsioonide esindajad.
9:20 olid rühmad moodustatud ning algas metsaotsing, kuhu siirdusid otsingurühmad. Rühmapealikud olid varustatud raadiosaatjatega ning samuti olid neil GPS seadmed orienteerumiseks.

9:28 laekus teade, et ühte langevarjurit on nähtud Raudna karjääri saarel ning karjääri kaldale siirdusid nii Viljandi päästeauto, kui ka kiiirabibrigaad ning politsei liikluspatrull(samas tegutses siinkirjutaja metsapoolel, seega ma ei oska seal toiminust eriti rääkida, kuid ma usun, et üks kaasfoorumlane oskab :cool: ).

Metsa kukkunud langevarjurit oli otsida raskem ning mitmete otsijate sõnul kõndisid nad "sündmuskohast" mitmeid kordi mööda ilma, et oleks avastanud puu otsas maadnunud langevarjurit, kuid tema juuurde jõudsid päästetöötajad koos eritehnikaga 10:21 ning koheselt asuti selgitama kannatu olukorda, sealjuures konsulteeriti sündmuskohal olnud kiirabitöötajatega ning leiti parim lahendus, kuidas kannatu maapinnale transportida. Tuletõrjenööri ja päästjaga koostöös transporditi kannatu lõpuks maapinnale ning sündmus loetu lõppenuks 10:47, kui langevarjur oli lõplikult valmiks transpordiks kiirabiauto juurde, sellega ka lõppes õppuse praktiline pool ning hiljem veel koguneti kokku sõnavõttudeks ning peale seda oligi selleks korraks see õppus lõppenud, igastahes väga huvitav ja lahe oli...kindlasti on veel ka teistel midagi rääkida sellest...aga õhtuks näete pilte ka :cool:

Lisasin ühe skeemi ka (andmed pole väga täpsed, aga oletusliku otsingutööde ulatuse saab teada.
Pilt

valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Postitus Postitas valuts » 20:21, 22 08 2009

Suured tänud Siimule selle õppuse kokkuvõtte eest aga ma siis lisan väikese ülevaate sellest mis toimus karjääris, kus asus üks alla kukkunud langevarjuritest. Üks politsei patrull sai korralduse hakkata küsitlema ümberkautsete majade elanike, ehk keegi nägi või kuulis midagi. Ühest lähedal asuvast majas saigi politsei infot, et karjääris järve ääres nähti kalamehi liikumas, ehk nemad oskavad midagi täpsemat öelda. Ja nagu eelmisest juttust võib lugeda siis kell 9:28 leidiski politsei Raudna karjäärist ühe saare pealt langevarju, hüüdmise peale kustus saarelt ka oigamist. Seega oli selge, et üks langevarjur asub saarel, kuid mis seisus ta on ei olnud võimalik kaldalt kindlaks teha, selleks kutusti appi kiirabi brigaad ja päästjad. Saarele pääsemiseks ja kannatanu sealt ära toimetamiseks oli vaja paati mis saadeti sündmuskohta viljandi päästekomandost. Paadi kohale jõudmine sündmuskohta võttis aega ja seega otustas üks politseinik koos kiirabitöötajaga saarele ujuda, et teha kindlaks kannatanu tervislik seisund. Saarele minnes võtsid nad kaasa ka vaakumgraanulmadratsi, et vajadusel kannatanu ära fikseerida. 9:57 saabus sündmuskohta paat millega toimetati meditsiini töötajad saarele ja hiljem sealt koos kannatanuga tagasi. Siinkohal tahan kiita väga hea koostöö ja leidlikuse eest poitsei ja kiiirabi esindajaid, sellist sündmuse lahendus käiku ei osanud keegi korraldajatest ette näha aga kõik toimis ja kannatanu päästeti. Suured tänud kõigile kes antsid oma panuse väga huvitavasse ühisõppusesse.

sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Postitus Postitas sosku » 20:28, 22 08 2009

Siim, kuhu pildid galeriist kadusid? :cry:

Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Postitus Postitas Siim » 20:30, 22 08 2009

sosku kirjutas:Siim, kuhu pildid galeriist kadusid? :cry:
Tehniliste probleemide tõttu ma pidin pildid ajutiselt maha võtma, kuid luban, et tänase õhtu jooksul saavad kõik pildid ülesse :cool:

valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Postitus Postitas valuts » 20:46, 22 08 2009

Ma lisan siis ka pilte juurde :D

Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Postitus Postitas Siim » 23:38, 22 08 2009

Mehel sõnast, härjal sarvist. Pool tundi enne tänase päeva lõppu suutsin kõik vaatamisväärsed pildid ülesse laadida: http://galerii.estrescue.eu/thumbnails.php?album=63

Head vaatamist! Osadel sama kellaajalistel sündmustel võib tegevus segamini olla (näiteks redeli paigutamine on üks selline)

Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Otsingu- ja päästetööde ühisõppus «Päri 2009»

Postitus Postitas Siim » 22:44, 23 08 2009

Unustasin lisada seda, et kohapeal oli ka "Raporti" kaameramees, seega peaks õppusest tulema ka videolõik saatesse!

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist