Tegutsemine varingute korral.

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Tegutsemine varingute korral.

Postitus Postitas kalifa »

Tunneksin huvi, kas kusagil komandodes on korraldatud õppusi ka varingute likvideerimiseks, kus on kaasatud ka tsiviilkraanad, kopad, ekskavaatorid ja kallurid, minu kogemus Valgamaa suurõppusest hoone varingu likvideerimisel, kus pimedas tuli peale rasketehnika, tegi mõtlikuks: ei olnud likvideerimistööde juhtidel eriti ettekujutustki, kuidas laadida, troppida, millises järjekorras lahti harutada, kuidas autodele laadida.
Tehakse kokkuleppeid laadimisfirmadega, aga ei ole eriti kuulnud, et seda tööd ka harjutatud oleks, või on kellelgi peale "Päästerühma" liikmete näiteid tuua.
Vaadates sadavat lumekatet ja ümbruskonnas toimuvaid õnnetusi, on teema aktuaalne.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Vaikus kinnitab ainult ühte, ei ole. Eks see seisab raha taga. Erafirma omanik ütleb kohe, et maksa mul masinate tööpäevad kinni ja palun. Samas, oleks siis teoreetilistki materjali, aga ei ole. Nii et tööd väljaõppeseptsialistidele peaks jaguma :)
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Tallinnas

Postitus Postitas Ivo »

Tallinnas on migid vahendid Mustamäe eraldi paiknevas meeskonnas olemas ja neid on ka Pae tänava plahvatuste korral kasutatud. Mingi õppekonspekt vedeleb ka komandos. Rohkem küll ei tea.
Ivo
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tallinnas

Postitus Postitas kalifa »

Ivo kirjutas:Tallinnas on migid vahendid Mustamäe eraldi paiknevas meeskonnas olemas ja neid on ka Pae tänava plahvatuste korral kasutatud. Mingi õppekonspekt vedeleb ka komandos. Rohkem küll ei tea.
Olin ise seal Pae tänaval töötamas, see, et kastiga prussid kohale tuuakse, ei ole küll varustus, vaid hädaabinõu.
Kellel oli võimalik osaleda "Vares 2002" õppusel, see ehk omab ka ülevaadet sellest varustusest, mis näitamiseks konteinerisse komplekteeriti ja ka kasutuses oli varingus, pärast aga sai tähtsamaks keemiaõnnetused ja see konteiner likvideeriti.
Seal samal õppusel oligi näha, et päästetööde juhtkond ja ka tõrjujad ei omanud eriti teadmisi ja oskusi, mis teha siis, kui kannatanuid elavalt ei ole enam lootust leida ja lastakse peale rasketehnika- kraanad, ekskavaatorid ja kallurautod, mis varisenud osi hakkavad eraldama ja mujale transportima. Paraku ei tule kraanadega kaasa troppijaid, kes käemärke oskavad ja tegutsemist jagavad, see elementaarne peaks ka päästjatel selge olema. Tungraudadega paneele tõsta ehk juba oskame.
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist