Firexpress high power unit

Siin arutleme teemadel, mis puudutab meie varustust. Raadiojaamadest hansalauani, joatorust autodeni.
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Firexpress high power unit

Postitus Postitas Doktor »

Täna siis oli esitlus ja sai ka proovida. Kas keegi on seda rohkem kasutanud ja mida arvatakse. Seadme hind 150 000.

Pilt

http://www.firexpress.com
Viimati muutis Doktor, 10:33, 29 06 2006, muudetud 1 kord kokku.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

Pärnus on/oli selline asi olemas. Kasutati ATV-l maastikutulekahjude kustutamiseks.
Tegemist on vast siiski esmase tulekustutusvahendiga.
Samas tasuks vaadata ja uurida millise vahuainele ta projekteeritud on.
Antti
tel. 58279009
Remm
Postitusi: 20
Liitunud: 22:58, 01 02 2006
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Remm »

Parandan veidi. Pärnus katsetati seda riista tõepoolest. Mõned tähelepanekud: joatoru suhteliselt raske (kulu kustutamisel liialt koormav), surve väike ja vooluhulk suur (võrreldes praegu Pärnu ATV-l kasutatavaga). Pärnu ATV-l on peal 300 liitrine paak, millest jagub ca 20-30 minutiks. See uus toode kasutas selle vee ära 8 minutiga. Plussiks on muidugi vahuaine lisamise võimalus. Aga selle riistapuu hind on metsik. Minu arvates mõttetu raha raiskamine. (Pärnu oma aretatud süsteem olevat maksnud kusagil 30 tonni). SEE ON MINU ARVAMUS SELLEST RIISTAST.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Mis mulle niiöelda teoreetiliselt silma jäi, seda siis õppevideo ja esitluse põhjal oli see, et aparaat on väga vahuaine keskne. Kõikjal efektiivsust demonstreerinud materjalis on ikka ja jälle juttu vahuainest. Sellega aga on nagu on ehk ei ole. Või on vähe. Sama lugu märgajaga. Ja nagu juba eespool öeldud palja veega on selle apraadi kasutegur madal.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist