Arutelu uuema päästetehnika teemal

Siin arutleme teemadel, mis puudutab meie varustust. Raadiojaamadest hansalauani, joatorust autodeni.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

hjarg kirjutas:No kuulge, tõesti. Buss on uus, mehed sees on ju samad. Kui nad teid varem sisse sooja lasid, miks nad peaksid siis nüüd teistmoodi olema?
Olen huviga ootamas nende meeskonnavanemate ja päästjate nimesid, keda sinna bussi sooja lasti, või käib ikka see vana Volvo meeste ja päästetute jaoks sündmuskohal.
Kui arvestada PEPK juhtkonna raha kulutamisi ja sellest tõusnud kasu, siis jääb küll mulje, et kõik need ehitused: staabibuss, staabikonteiner, keemiakonteiner ja eks see õhupall ka siia otsa- ole mõeldud rohkem Sisekaitse akadeemias kursantidele õppel poosetamiseks, sest ka juhtkonnast nii mõnedki lisaks sellega tegelevad, samas võivad palju pakilisemad mured, näiteks GPS seadmed operatiivkorrapidajatele, tunduda mittevajalikena, las meeskonnavanemad ise mõõda seda maastiku põlemisala piiri oma sammudega!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Kalevike, kui opkorrapidajatele GPS-seadmed muretseda, siis meeskonnavanemad käiksid ikkagi seda maastiku põlemisala piiri oma jalakestega mõõtmas. Ka siis, kui neil GPS oleks, käiksid nad seda ikkagi oma jalakestega mõõtmas, ainult GPS istuks küljes ja dubleeriks.

Samas, GPS-il GPSi pärast ei ole sügavat mõtet. Kuni pole olemas süsteemi, mis suudaks saadud andmetega midagi ette võtta, pole ka GPS-il otsest funktsiooni.

Muud asjad: no mis sul näiteks keemiakonteineri vastu on? Seda ma nüüd mõttetuks rahakulutamiseks küll ei julgeks nimetada. Tõsi, ta seisab täiesti kasutult ja annaks jumal, et niimoodi ka jääks. Aga kui tuleb suurem keemiaõnnetus, siis on üks "mõttetu" keemiakonteiner väärt oma kaalu kullas. Mõtleme nüüd koos sellel teemal edasi: sama kehtib ka nende staabibusside ja õhupallide ja muude asjade kohta. Seisavad jahh rajakad täiesti kasutult, eks? Võib juhtuda, et aastate kaupa ei kasutata muuks, kui kursantidele poosetamiseks, eks? Võib juhtuda, et nii see asi jääbki- sest ükski nendest asjadest pole mõeldud igapäevaseks kasutamiseks ja kui neid mitte kunagi vaja ei lähe, onju hästi läinud. Aga sama kehtib kõigi nende kohta- kui tuleb olukord, kus neid vaja läheks, siis on nad kulda väärt. Näiteks staabikonteinerist oli Agusalus küll kasu.

PS! Ma siiski ootaks neid nimesid, kes bussist välja visati? Või on too buss üldse väljas käinud?
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Siit siis moraal, kui kuskil on nähtud, siis tuleb meile ka ehitada, eks oleme siis täitsa maailma tasemel, ainult inimesed, kes sellega töötama peavad, on millegipärast kehvikute palgaga tasustatud, ehk oleks siiski mõtet need elu prioriteedid õigesse järjekorda panna, eks siis ajapikku jõuab kõike teha.
Näide elust enesest, mis mulle ei anna vist surmani rahu- eks ikka öeldakse, et oma kätega tehtud, see rohkem hinges:
"Vares 2002" õppuseks sisustati ja kohandati aastate eest hangitud spetsiaalne päästeauto furgoon ja ei olnud mitte häbi seal näitusel kõrvuti soomlaste ja rootslastega seda näidata, peale õppust aga lõhuti kõik see sisustus, sest oli vaja sinna sisse panna keemiavarustus, mis ainult näitamiseks ongi vajalik, samas on plahvatustel ja varingutel käidud lahtise kastiga, sest vastav konteiner on alles plaanimisel!
Kas tõesti keegi loodab, et suurema keemiaõnnetuse korral saab eesti päästeteenistus selle konteineriga ise hakkama, seal näitusel oli soomlastel hoopis vingem sisustus keemiakonteineris ja kogu see süsteem oli tehtud ka läbimõeldult, mitte lihtsalt asju seinale riputades.
Olen eelnevalt ka ise seda staabikonteinerit vedanud, ikka jalgpallivõistlusele ja akadeemia õuele!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Hmm, et sinu loogika järgi peaks vastupidi olema? Vene roobade ja joatorudega, kuid hästi kinni makstud pritsumehed tossutavad ZILidega kohale, panevad hapnikumaskid pähe ja tormavad tulle? Aga palk on hea!
Muideks, ise nõuad ju ka GPS-e, mis sinu loogika järgi peaks samamoodi töötajate palga arvelt tulema.

Mõlemat peab olema...

Sa ei ole mõelnud, et varingute varustus on täpselt samamoodi ainult näitamiseks- kuni tuleb varing. Sama on keemiaga- suurepärane asi, mida näidata. Samas, kui keemiaõnnetus juhtub, siis saad vast sinagi aru, et see siiski ei ole mõeldud ainult näitamiseks.

Ning kui sa staabikonteinerit jalgpallivõistlustele vead- tore ju, et sellele on ka teine funktsioon leitud ja seda ei hoita ainult võimalike suurõnnetuste puhuks.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

hjarg kirjutas:Hmm, et sinu loogika järgi peaks vastupidi olema? Vene roobade ja joatorudega, kuid hästi kinni makstud pritsumehed tossutavad ZILidega kohale, panevad hapnikumaskid pähe ja tormavad tulle? Aga palk on hea!
Minu arvates on ainult tuletõrjujana töötavast puhand mehest kasvõi Zil-ga kohale tulles rohkem kasu, kui mitmel kohal tööd rabavast ja Man-niga kohale tulevast väsinud mehest.
Nii mõndagi tehnikat sai näha ju sellel Tarmeli mööblitööstuse põlengul, kuid kahjuks läks ikka nii, nagu tavaliselt- olime võimetud suure tule ees:
kuhu jäid siis need lafetid ja angaare täis puhuv kergvahu generaator!
Ei suuda see staabibuss tuld kustutada, kui inimfaktor on väsinud ja ükskõikne.
Viis aastat varem oli sarnane tulekahju Paljassaare sadamas kakaolaos, samuti varisesid samasugused paneelid sisse jne., seejärel soetati betoonilõhkujad, et saaks paneelidesse auke teha ja sealtkaudu kustutada, samas kaotati Lilleküla EPM-s tõrjujad, kes nende riistadega töötaksid, seisab see varustus jõude, mis tast siis kasu!
Olen juba aastaid mõelnud, miks päästeametis käib selline mõttetu rahaga lahmimine, kõike ostetakse kokku, tahetakse olla maailma tasemel, unarusse jäetakse aga see põhiline-"TÕRJUJA"

Raha puuduse üle päästeametis küll kurta ei saa, vaadake või neid igast suunast linna kohale vuravaid vilkuritega sõiduautosid, mis hommikuti peresid linna veavad! Pole küll näinud ühelgi ülemusel palgareal palgalisanana 24 tundi käes olevat ametiautot!
mõtetes olen veel Teiega!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Hjarg, asi ei ole selles, et uuemat päästetehnikat ei oleks vaja. Eks päästeteenistuski võiks kasutada kaasaegset varustust. Küsimus on selles, et paigas peaksid olema vähemalt mingisugused arusaadavad põhimõtted ja tegutsemise suunad. Praegu on nii, et elementaarse kustutus- ja päästevarustuse puuduse foonil soetatakse varustust, mille kasutussagedus on üliharv. Hea näide on kohe käepärast. Kellegi otsusega ehitati ümber meie roomikauto. Nagu näha on masin tore ja võimas sõiduriist, aga komandos mille ees see masin seisab ei ole päästjatel vajalikul arvul käsiraadiosaatjaid. Seda Eesti suuruselt teises komandos. Selle roomiku esmane sõidukoht on maastik, kus see just tihti ei käi. Kuid sidevahendeid kasutatakse: maasikupõlengutel, varigutel, hoonete tulekahjudel, liiklusõnnetustel, reostustel. Sõnaga kõikjal ja alati. Siin on loogikaviga. Kordan, et teenistus vajab igasugust varustust, kuid soetada tuleb kõigepealt seda mida kasutatakse sagedamini.

Päästja keskpunkti asetamine tähendab seda, et otsese varustuse kasutaja käest tuleb küsida, mida tal vaja on.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Arutelu uuema päästetehnika teemal

Postitus Postitas Andreas.R »

Siia Doktori aastate taguse kommentaari sappa haakub hästi arutelu viimase suurema uuenduse - ESTER´i - üle. Millised on kasutajate head ja vb. ka halvad kogemused? Peale vaadates tundub ju igati kena vidin olema aga ilmselt vähemalt esialgu puudub teatud regioonides tema korralikuks toimimiseks vajalik tugiteenus. Näide elust enesest: kelladest kuni ajani mil jõudsime levipiirkonda kulus ca. 4 min. - see aeg fikseeriti ka väljasõidu ajaks. Õnneks ei olnud tegemist suure sündmusega (algselt teatati küll elumaja põlengust). Selgus, et väljasõidu sõnum ei fikseeru Häirekeskuses mitte saatmise kellaaja vaid ikkagi kättetoimetamise aja järgi... Kui oleks sündmusel olnud tõsised tagajärjed ja kaasnenud uurimine siis kuidas sa tõestad, et minutiga majast kadunud olime... Rääkimata sellest, et arusaadavat teejuhatust ei õnnestunudki raadiosaatjast kuulda vaid lõpuks tuli ikka minna mobiilsidele...
Abiteenistuja
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Arutelu uuema päästetehnika teemal

Postitus Postitas anttil »

Siinkohal tuleb mullegi meelde üks omaette huvitav vahejuhtum elliste rabast.

Nimelt vedasin mina seal maha Lääne 150- se liini. Kas teisel või kolmandal päeval maandus minu juures staabi ATV ja mul paluti kaardil näidata kust- kuhu minu pandud liinid jooksevad. Asja iroonia seisnes selles, et kõigil kes selle ATV- peal olid rippusid puusa peal GPS-id :shock: . Seal tekkis ka küsimus, et miks neid asjanusi vaja on, kui ma pean kaardi peale oma liini joonistama. Joonistasin oma liini, aga vastust küsimusele ma ei saanudki. #-o
Antti
tel. 58279009
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Arutelu uuema päästetehnika teemal

Postitus Postitas janark »

Esteri kohta võiks eraldi teema teha, aga Andrease mure on teada ka kõrgemal tasemel ja loomulikult suur mure. Teeme endast võimaliku, et see mure kiiresti lahendatud saab.
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Re: Arutelu uuema päästetehnika teemal

Postitus Postitas Klamber »

Kuidas meelib ESTER?
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Re: Arutelu uuema päästetehnika teemal

Postitus Postitas jõmm »

käsijaamadel komandos levi O
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Re: Arutelu uuema päästetehnika teemal

Postitus Postitas Klamber »

jõmm kirjutas:käsijaamadel komandos levi O
Ja mis komando see on?
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist