Tule taevas appi.

Siin arutleme teemadel, mis puudutab meie varustust. Raadiojaamadest hansalauani, joatorust autodeni.
Vasta
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Tule taevas appi.

Postitus Postitas tulehull »

Tule taevas appi ,nii ütleb meie peaminister,ja ütlen ka mina,kuigi ma pole reformi toetaja.Ostame 42 uut autot, mis maksavad ca 6milj.EEKI,ja arvame,et asi paraneb.ei usu küll. Kui uue autoga sõidab välja meeskond koosseisus 1+2,kagu tänapäeval enamikes komandodes juhtub ,siis sellest küll abi ei ole.Meil on põhiautto ZIL130 ja sellega oleme ära teinud kõik mis vaja ja veelgi rohkem.Puudu jääb ainult isikkooseisust,keda madala palga tõttu lihtsalt ei ole.Kas usute ,et kui sõidab õnnetuskohale uhke auto,mis maksab 6miljonitEEKi kustutab maja ära siis mina küll eiusu.Investeering on tehtud natuke vale kohaq peale välise efekti saavutamiseks.Selline asi küll meie julgeolekut ei paranda.Olen tegelemud tulekustutamisega üle kahekümne aasta ja peaks nagu kogemusi olema.Prafgune ülemuste otsustamine ainult tehnikale panustamine küll öige ei ole.Kui õnnetuspaigal seisab uhke tehnika,kui päästjaid napib,siis tulemus on NULL. TULE TAEVAS APPI.
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Ma niipalju tahaksin täpsustada, et need uued autod mitte ei osteta vaid liisitakse. Samas on ju vaja kuidagi uusi ja olemasolevaid mehi motiveerida ka muud moodi kui ainult palgaga. See ei ole muidugi õigustuseks madalale palgale, kuid kaasaegsem tehnika ja varustus hõlbustab ka tavainimesele kiirema ja kvaliteetsema abi andmist, kui seda on kasutamas vastava väljaõppe saanud mehed. Palju neid noori mehi pole, kes tahaksid Zil-i peale tööle tulla. Ja iga inimene ootab oma abi alati võimalikult kiiresti. Olen ka Zil-ide peal töötanud ja ega ei ole hea sõita tulekahjule vilkuritega, kui bussid ja rekkad mööda sõidavad.

P.S Järgmise satsiga peaks tulema ühekordse kabiiniga autod.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Ma arvan, et järgmise satsiga tulevad juba Poolast päästjad ka kaasa... Tuletage mu sõnu kunagi meelde!
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Postitus Postitas anttil »

Meil siin Pärnus oli kesklinnas tulekahju. Põles kahekordne puumaja. Keskkomando oli võimeline 2 põhiautoga välja saatma 3 tõrjujat, 2 paaki juhtidega. Tõrjujad hingasid ära vastavalt siis 7,6,5. hingamisaparaadi bolooni.
Meie õnnetud hinged päästis ära OP- kes kutsus appi tugikomandod. Need vennad tulid igavanade Scaniatega 5-6 meheliste meeskondadega.
Antti
tel. 58279009
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Tekib küsimus: Miks on tugikomandodes meeskonnad komplekteeritud? Võib-olla ei ulatu sinnani juhtkonnas tegutsevate "hallide kardinalide" mõttetud ideed ja korraldused, vaid valitseb rahulik meeleolu, kus hinnatakse rohkem inimlikku lähenemist!
Seda ei suuda murda keskkomando parem palgaaste ega parem tehnika, siin on ehk mõtlemisainet ametnikele!
mõtetes olen veel Teiega!
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!mõned mõtted seoses antud teemaga.ma poleks nii pessimist kui siin alguse poole keegi väitis,et uutest autodest pole kasu ja olukorda paremaks ei tee.seekordsel autode soetamisel on see vahe,et neid võetakse korraga võrreldamatult rohkem kui eelnevatel aastatel,seega rohkem masinaid komandodesse mis tähendab omakorda,et KK antakse mõni aasta vanem masin allapoole TK-desse(nagu Tõrva saab oma puukabiiniga Internationaali asemele...kui mu info valeks ei osutu??).tean omast käest,et kui saime Katariina oma zil,i asemele...tõstis see meeste rahulolu-motivatsiooni küll(kuigi ka Katal on palju puudusi..mida nt zil,il polnud)
Teine küsimus on aga hoopis,meeste puudus,motivatsiooni puudus ja TK meeste komplekteeritus.olen kogu oma teenistuse veetnud TK,s ja nagu siin keegi väitis,et ju on seal rahulikum(sisekliima)siis vb mõnes küll...kuid praeguses töötajate vaenulikus õhkkonnas pole meilgi kiita miskit...põhjus miks vb osades TK on mehed siiski täiskomplekt(kuigi seegi ei vasta tõele,sest täiskomplekt meestega tk on mõned üksikud...enamustes on tööl 1+1 või 1+0)on selles,et kuhu on sel mehel kes vb on juba vanuses üle 40+/- minna ja teiseks mehed teavad,et kui juhtub miskit nende omas kandis....et on teadmine,et nad on kohe võtta,sest KK on paraku siiski nii kaugel,et kohale jõudes on EVP(ei vääri päästmist!)see on see mis hoiab neid mehi seal vaatamatta sellele,et sattuti kõige madalamasse palga kategooriasse,et teenistus möödub vanast laudast kohendatud ruumis ning tehnika on al 60-datest lõpetades 80-datega.
siit vb ka mu ettepanek:Teavad ju igas mk ülemused või Rp/mv,et milline tk vääriks seoses oma asjalikkusele,võimetele rohkem motivatsiooni,et nad nt masinate uuendamise-vahetuse korras saaksid kk-rivist nt mõne Kata mis on seal teeninud no ütleme aastaid 3-5,sest palga,olme ja muude hüvedega meil ju neid tublisi mehi ei väärtustata...siis kasvõi tehnika näol võiks olla asi parem(räägin neist tk kus on meeskonnad siiski 1+2 või 1+3).edu!
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Postitus Postitas pealikk »

nüüd on vapsee.TK op arvestus 1+1...ja tõrjujaid enam välja kutsuda ei tohi...nüüd hakkab see kuluaeg ka pihta :shock: kes siis tööd teeb...aetakse autod kohale ja seal aint autojuhid..NALJA SAAB :roll:
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

pealikk kirjutas:nüüd on vapsee.TK op arvestus 1+1...ja tõrjujaid enam välja kutsuda ei tohi...nüüd hakkab see kuluaeg ka pihta :shock: kes siis tööd teeb...aetakse autod kohale ja seal aint autojuhid..NALJA SAAB :roll:
Panen videokaamera tööautosse kaasa! Seda, kuidas 2 meest kuni 5 hektari kustutusega hakkama saavad, peab vist jäädvustama, et maailm saaks õppida eesrindlikke tehnoloogiaid- meil siin eestis ju superinimesed!
Eks neil päästeameti ja päästekeskuse juhtkonnas istujatel ole ka elamised linnalähedal maal, saab näha, mis siis sünnib, kui sealkandis tuli möllama hakkab, kas tulevad Raua tänavalt kodanikualgatuse korras appi!
Jõudu kõigile igatahes selle katsumuse ületamisel!
mõtetes olen veel Teiega!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

pealikk kirjutas:nüüd on vapsee.TK op arvestus 1+1...ja tõrjujaid enam välja kutsuda ei tohi...nüüd hakkab see kuluaeg ka pihta :shock: kes siis tööd teeb...aetakse autod kohale ja seal aint autojuhid..NALJA SAAB :roll:
Mis on põhjenduseks, et mehi välja kutsuda ei tohi ?
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka »

Raha,raha, kulla mees.Kui väljakutsud pead ju väljakutsutavale 1,5 korda maksma(kätte tegelikult 1,1-1,4 ,sõltub lisatasudest),see tähendab omakorda lisakulutusi palgafondist.Mis omakorda vähendab võimalusi kontoriinimestele uusi kohti teha.Siit ettepanek:iga kuppu kandev kontori elanik peab kvartalis või 6 kuu tagant tegema ühe 24 h. valve(tõrjujana,autojuhina) ,mis talle loomulikult tasustatakse vastavalt tema palgale,või antakse vabad päevad.Kui see "suur"ametnik rabab see 24 h. metsas ,põllul,majas kus iganes kutsel ja tunneb omal nahal kuidas oleks vaja juurde paari meest(vahest ka veab ja ei sõidagi välja),siis ma arvan(võib-olla olen ma loll ja sinisilme),et enne ikka mõeldakse ka, kui isikkooseisuga seonduvat reguleeritakse.
HLK
Postitusi: 7
Liitunud: 10:34, 26 01 2006
Kontakt:

Väikses linnas

Postitus Postitas HLK »

Tugikomando põhitehnika on üle 30 a. vanune Scania ja meeskonna suurus 1+2 . Väike-Maarja Päästekooli läbinud noored mehed on läinud Soome ja Rootsi tööle. Tööpakkumiskuulutuste peale uusi mehi juurde ei tule. Neljandat meest aga vabast vahist võtta ei lubata. Põhjus oli eelpool juba ära mainitud. Kui tuleb uus tehnika, siis selle kasutamise efektiivsus kannatab kindlasti, kui ei saa peale vähemalt 1+3 meeskonda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist