Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Siin arutleme teemadel, mis puudutab meie varustust. Raadiojaamadest hansalauani, joatorust autodeni.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas kalifa »

Doktor kirjutas:Mulle laekunud info kohaselt on uuel konteinerautol eesmistel sildadel maanteerehvid, sest idee poolest peaks see sõitma 110 km/h. See osa, mis seletas kuidas täiskoormaga ja sh täishaagisega veoauto Eesti teedel 110 km/h tunnis sõidab jäi mulle pisut segaseks.
Eks siin riigihanke koostajate väike ebakompetentsus paistab välja. Saksamaa kiirteedel pikkade vahemaade korral saab kindlasti 110 km/h sõita, meil siin peaks kiirused ikka normi piiridesse jääma. Olen Tallinna Volvoga 120 km/h ka Järvevana teel sõitnud, tühja raamiga, kuid enne kurvilist lõiku läks kiirus liiale, jäägem ikka realistideks!
Kandevõime 20 tonni on ka üle pingutatud, selline konteiner peaks olema ääreni kive täis laotud! Kui auto registrimass on Eestis lubatud 32 tonni, jääb haagise registrimassiks vaid 8 tonni(praegu 18 tonni) ja autorongi registrimassiks 40 tonni(praegu 50 tonni), seda ületades tuleb taotleda eraldi sõiduks teeluba!! :shock:
Siis saab ju olla haagisel ilma teeloata vaid 3-4 tonnine konteiner!
Olgem realistlikud ja õppigem praktikutelt, ideaalne konteinerite transpordisüsteem töötab Kuusakoskis, kes transpordib vanametalli mööda vabariiki, seal pole nagu vaja 8x4 autosid ja haagisele saab ka normaalse koorma peale panna!
Lahendus oleks: Võtta konteineri maksimaalseks kaaluks 12 tonni ja vastavalt sellele vähendada auto ja haagise kandevõimeid ja registrimasse, mis peaks andma autorongi registrimassiks 40 tonni! :roll:
Rehvidena on kasutusel vist ruutmustriga rehvid, nagu oli ka paakautodel- see on minu arvates meie talveoludes parim valik kokkuhoiu tingimustes. Kuigi lennuvälja masinale pandi täismaastikurehvid, erinevad nende sõiduolud(lennuradade kõrval sõitmine) üldliikluse oludest, samas peaks see ruutmuster aitama talveoludes kaasa auto juhitavusele.
Katsetustel põllul sõites käitusid need rehvid rahuldavalt, hoiduda tuleks rataste puksimisest ja pehmele kohale seisma jäämisest!
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas Andreas.R »

Ei hakka ennast kordama: vaata minu postitust 24 sept. 23:30 :evil:
Abiteenistuja
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas Siim »

https://www.osta.ee/index.php?fuseactio ... &id=194166 pole küll päris operatiivsõiduk.
Innar
Postitusi: 131
Liitunud: 15:15, 19 01 2006
Asukoht: Tallinn - Emmaste
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas Innar »

VÄIKE PIGI kirjutas:Tere mehed.
Kuna viimane konteinerauto on üle antud siis peaks see asuma Elvas aga käies läbi sealt, ei olnud seda masinat kusagil. Pidi olema Tartus ja jääma ka sinna? Kas siis maakonna mehed ja komandod on saast, et siia midagi uut ei anta? Vana Volvo mis oli Tartus pidi tulema Elvasse.Kas siis selline asjade ringi kantimine käib kogu meie päästesüsteemis ülemuste poolt? Milleks siis räägiti ,et Elva saab uue masina? Paluksin siinkohal ka suurte ülemuste kommentaare(hr.Lõuna direktor,minuteada ainuke kes siis foorumis,vabandan kui eksin) ja muidugi mehed mida arvate sellisest asjast?
Edu soovides kõigile meestele
http://fireimages.net/albums/userpics/tar5.jpg
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Nagu siis näha asub auto Tartu päästekomandos ja sinna ka jääb. Linnas peavad ju olema uued masinad siis on ülemustel ka parem uni.
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Aga ootan siis ka suurte ülemuste kommentaari sellisele asjale nagu tehti.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas kalifa »

Mina kuulsin põhja poolt, et see masin ei mahu normaalselt garaazi sisse ja ega see hoov ka seal Elvas eriti suur ei ole! :oops:
mõtetes olen veel Teiega!
Innar
Postitusi: 131
Liitunud: 15:15, 19 01 2006
Asukoht: Tallinn - Emmaste
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas Innar »

kalifa kirjutas:Mina kuulsin põhja poolt, et see masin ei mahu normaalselt garaazi sisse ja ega see hoov ka seal Elvas eriti suur ei ole! :oops:
Egas Tartus ka eriti ruumiga laiutada pole,kui selle MAN'i haagis tahab ka veel majutamist ilmselt. Seepärast vist viidi Tartu 1-3 ka Tõrvandisse?
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas pealikk »

VÄIKE PIGI kirjutas:Nagu siis näha asub auto Tartu päästekomandos ja sinna ka jääb. Linnas peavad ju olema uued masinad siis on ülemustel ka parem uni.
Siin on tunda kadeduse tooni :razz: vbl eksin!!
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Lugupeetud pealikk.
Kuidas saab olla kadedust selles jutus kui isegi auto uksele on kirjutatud Elva.Kas siis sinu arust on see mõistlik tegu. Pole veel kuulnud,et Elva aub Tartu päästekomando alluvuses.Aga seda tean,et ega linnakomandod sõida vanade romudega sinna ikka uus tehnika, sest seal sõidetakse rohkem kui maakonnas ja kui ära lagastatud on siis võtke oma auto meie saame uue.Ja siis maakonna mehed jälle remondivad.
Mina igatahes ei taha sellel teemal enam sõna võtta sest egas see asi parane.

Edu mehed, sest kohe kohe on läbirääkimised,mis meist edasi saab,pühendume parem sellele.
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas manivald »

Ma olen kindel, et auto ka Elvasse läheb, aga ilmselt ei mahu ta praegu sinna sisse. Mis ta peaks seal õues seisma siis? Kannatust ja vähem emotsioone kuulujuttude põhjal!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas kalifa »

Täna saavad nimed uued autod, tutvustust saab lugeda lühidalt siin: http://www.rescue.ee/26619
Huvitav on aga see, et roomik masin ei suuda teisaldada kustutuskonteineril paiknevat pumba- ja voolikumoodulit! :shock:
Midagi on vist suures planeerimises läinud viltu, kas sooviti kõiges maksimaalset tulemust. Nüüd tuleb selleks tööks kaasata veel lisa masin-õnneks on vanad Kamaz 6x6 mõnel pool veel olemas, kes pumbamooduli veekogu pehmele kaldale viivad. :razz:
Viimati muutis kalifa, 14:57, 07 10 2009, muudetud 2 korda kokku.
mõtetes olen veel Teiega!
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Mis siis uute maimukeste nimed on?
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas pealikk »

Saage tuttavaks Tõrsi, Suure-Tõllu, Metsa-Tõnni ja Kilteriga.
http://www.ttpa.ee/?section=news&action=view&newsID=596
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Tuletõrjeautodest - Üldine teema.

Postitus Postitas Andreas.R »

Jäin oma nimepakkumisega hiljaks "Tõrs" oleks võinud pigem olla "Mõtetu"... :cool:
Abiteenistuja
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist