1. leht 1-st

Rootsi abina saadud suruõhu kompressorid

Postitatud: 15:21, 19 02 2006
Postitas tulimees
Kas keegi neid veel kasutab ka ?Kui kasutate kuidas siis hooldate või saate kontsultatsiooni kui kompressoril mingid vead ilmnevad?
Kas üldse eestis on meest , kes seda kompressorit otsast lõpuni "jagab"

Postitatud: 11:38, 21 02 2006
Postitas janark
Kui ma ei eksi, siis kehra mehed kasutasid mõned aastad tagasi seda kompressorit. Mis neil nüüd on või mis vanast sai, ei oska ma öelda.

Postitatud: 14:18, 21 02 2006
Postitas kalju
Need kompressorid olid veel hiljuti paljudes Harjumaa komandodes. Oskajaid ja manuaale siin jalaga segada.

Postitatud: 16:41, 21 02 2006
Postitas Doktor
Ma tunnistan nüüd oma teadmatust. Mis tüüpi kompressorist jutt käib? Tulimees järsku lingid kuskilt võrgust pildi ja paned ehk tüübi ka kirja.

Re: Rootsi abina saadud suruõhu kompressorid

Postitatud: 21:40, 21 02 2006
Postitas kalifa
tulimees kirjutas:Kas keegi neid veel kasutab ka ?Kui kasutate kuidas siis hooldate või saate kontsultatsiooni kui kompressoril mingid vead ilmnevad?
Kas üldse eestis on meest , kes seda kompressorit otsast lõpuni "jagab"
Tere. Uuri Lilleküla EPM- st, seal oli neid mitu tükki Tallinna tarbeks, näiteks laevade kustutusel veeti ka sündmuskohale, mõni oli ka tagavaraks, oli ka mingi spets, kes kohale tuli- need olid kollased VW mootoriga kompressorid. Jõudu! Kalifa

Postitatud: 11:27, 06 07 2006
Postitas janark
Õnnestus see kompressor siis ühe hädise aparaadiga pildile saada:

http://www.hot.ee/uneedit/pildid/kompressor1.jpg
http://www.hot.ee/uneedit/pildid/kompressor2.jpg
http://www.hot.ee/uneedit/pildid/kompressor3.jpg

Konkreetne kompressor on pärit Paide keskkomandost. Ammu juba pole kasutatud ega ka hooldatud. Varem oli kaks meest komandos kellel oli kompressori koolitus läbitud ja tunnistus taskus. Ühte pole enam ja teisest on saanud ülemus. Nüüd kui kasutada tahaks, tuleb teha suurem hooldus kuna aparaat on tõesti kaua seisnud. Aga kui nõu vaja küsida, siis ehk saab ka.

Postitatud: 15:22, 06 07 2006
Postitas Tundmatu99
viljandis k2ib iga n2dal hooldus jne...

Postitatud: 10:18, 07 07 2006
Postitas reinuvader
Tere!ka meil Otepääl on see rootsi oranz kompr olemas ning töötab ja teine(on heas korras kuna leiab vähem kasutust)asub Tõrvas.mingisugust eriväljaõpet me ei oma samas kõige parem väljaõpe on praktika ja seda saime me aastal 1995 küllaga kuna Pühajärves olid MM võistlused allvee orjenteerumises nädal aega ja meie ning tõrva kompr olid seal põhilised hingamisaparaatide täitjad(saime kõvasti kiita kuna asi oli hästi orgunnitud ning õhk mis sisse lõime olevat olnud väga hea...ilma õli maitseta,nagu sukeldujad väitsid).
Hooldusest ja tööst.....minu arvamus on see,et kui masin töötab pole vaja talle teha sellist kadalippu e iganädalast käivitust,sest antud isend võtab hullult bensiini.tunnistan ausalt,et meil seda iganädalast filtrite kuivatust e masina käiamist ei toimu kuid meil on omal tuukrid ja nende balloone saab kuus korra vast ikka täidetud ning veel kunagi pole kuulnud nende suust,et õhk oleks halva maiguga või miskit viga.soojade ilmadega on vaid probleem see,et kompr ei jõua sisse tampida seda rõhku mis balloon vajab,seda protsessi saab parandada kui löömise ajal ballooni veega jahutada.kuid jah masin on ajast ja arust ning selle transportimine nt kuskile kaugele järelveetavas stiilis pea mõtetu,sest paberite järgi on masina lubatud liikumis kiirus 20km/h,vedrustus pea-aegu puudub ja asi ise on üpris raske.

Postitatud: 20:50, 19 08 2006
Postitas Ivo
Tallinnas töötab see täie auruga Mustamäel. Need komandode "Kodu Anttila" kompressorid on koga aeg tuksis. Nii käimegi õhku Mustamäel pumpamas - nii öösel kui päeval.