iPad / iPhone kasutamisest Pääste tarbeks

Kui oled leidnud uue lahenduse, muutnud varustust funktsionaalsemaks. Jaga tehtut teistega!
Vasta
Kasutaja avatar
response
Postitusi: 4
Liitunud: 10:50, 19 12 2011
Kontakt:

iPad / iPhone kasutamisest Pääste tarbeks

Postitus Postitas response »

Lugupeetud, käesolevaga lisan ka väikesele teemaalgatusele mõningad lähtekohad, kuidas kujundada rohkem avatud süsteemil põhinevat Pääste lahendusi.

Tean, et siin foorumi teise rubriigi all on "pääste arvutiseerimise" teema all käsitletud teemat ühest (praegusest) vaatenurgast, tooksin laiema huvi ja vajaliku probleemipüstituste ja eesmärkide mõtestamise avardamiseks teise suuna, milleks sobis rubriik "leidlikud lahendused".

Mis on asja mõte? Tegeleda asja tuumaga, leida lisavõimalusi ja sobivaid lahendusi, mis on vajalikud.

Kuna, siinkirjutaja ei oska ennetada, paljud teist Apple iPad2te või üldiselt iPadidega on kokku puutunud, aga siinkohal räägiksin olulistest aspektidest, millest oli ka teis rubriigi all juttu, kuid rakendus on teine. Näiteks ekraan, mis oleks suurem kui tavaline GPS ja oleks võimalikult "värina vabalt" nähtav. Nüüd iPad2 on üks kasutajasõbralikemaid platvorme (sh võimalik valida ka 3G võimekusega), mis on ka kättesaadav (Eestis alates 2011 maist). 9.7 tollise ekraaniga (1024x768px) ja mugavalt laetava akuga (kestvus 8-9 tundi) väga mugav abivahend, millele luuakse väga arenenuid rakendusi. Seda platvormi kasutab ka US; UK; Singapuri, Lõuna Korea jne riikide militaarstruktuurid - seega on olemas kompetents just üldkasutatava tarbeelektroonika kasutamiseks spetsiifiliste probleemide lahendamiseks. Miks see on hea?

- inimeste (kasutajate) väljaõpe on ressurssi kokku hoidev ja kiire;
- tehnilise rikke puhul kiirelt välja vahetatav;
- platvormi edasiarendust ei ole vaja subsideerida;
- platvormi arendamine ei sõltu väiksest huvigrupist ega monopolist;
- kogusest ei olene platvormi hind;
- Eestis on valmisoleks teha ise rakendusi just Eesti vajadusi ja soove silmaspidades.

Need on vaid mõned punktid teema algatuseks. Kui praegused (siiani tehtud) hankeid vaadata, siis näiteks ekraani hoidev kinnitusjalg võib maksta rohkem kui näiteks seade. Ning ega kasutaja pole ekraani ette liimitud ega ei taga see kombinatsioon ka parimat kasutajamugavust tegelikes situatsioonides. Teatavasti on ideaalilähedasem vibratsiooni vähendaja näiteks inimese käsi. Seega iPadi saab kasutaja LIHTSALT käes hoida - ei maksa midagi.

Pilt

lisaks räägin lähemalt üsnagi levinud app'ist teatud ringkondadest - Commander Compass ja Spyglass

Pilt
Pilt

See 2.99 eurot maksev app annab:

- kasutajasõbraliku navigerimise;
- 3D navigatsioonikompassi, multiply sihtmärkide ja reaalajas ka päikese, kuu või tähtede järgi navigeerimise võimaluse (mida vist väga palju vaja ei lähe);
- mil-spec kompass (võibolla on teist kokkupuutunud asimuudi etc muutujatega);
- gürokompassi (sensoritevaba);
- taktikaline GPS, koordinaadid, kõrgused, GEO ja milspec formaadis, kiirused, erinevate mõõtühkute valik jne;
- finder - otsid asukohta, saab salvestada asukohad (veevõtukohad, asukohad jne) neid track'ida;
- tracker (jälgimiseks/järgimiseks) - iga asukoha positsiooni järgimine reaalajas, saab kaugused sihtkohtadest, mitmete objektide jälgimine korraga;
- kaardid, satelliit, tänavatega või hübriid.

Pilt
Pilt

Ülaltoodud kolme eurosed rakendused kasutavad ka iPadi / iPhone sisseehitatud kaamerat, mille abil saab näiteks mõõta majal akna või katuse kõrgust maapinnast - see aga võib olla oluline info (kui kõrget redelit vaja / või hoopiski redelautot), samuti on nähtavad kaugused, kui metsatuka otsast-teise vaja voolikuid vms vedada, saab mõõta hetkega vahemaad. Kokkuvõttes on see ikkagi üks lihtne käepärane seade, mida on lihtne paljudel kasutada ja seda mitmete eesmärkide saavutamiseks. Ise kasutan ilma 3G-ta varianti, kuna näiteks telefon saab ise vajalikku WiFi levi tekitada. Kuna riigil on võimalus arendada kaht viisi Pääste võimekusi, üks on õhuke ja teine on kujundatud süsteem, siis näen võimalust laiapõhjalisema Pääste kujundamisel leida võimekusi, kuidas "vähemaga" saavutada teatud puudujääkide osas ka võimalikke positiivseid arenguid ja võibolla ka uusi võimalusi.

Käesolevaga, kui keegi lugejatest tunneks huvi tulevikus näiteks ESTRESCUE oma appi loomiseks, nii iPhonele kui iPadile või selle võimalike originaalsete probleemipüstituste-lahenduste või preaguse töö mõningast paremini tegemise võimalust -või viisi, siis oleksin väga tänulik teie abile ja kuulan (st loen) teie ettepanekuid või argumente, mis selles teemas võiksid kasulikud olla.

kõike paremat!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist