Päästeteenistuja pidulik vormiriietus?

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Päästeteenistuja pidulik vormiriietus?

Postitus Postitas Klamber »

Küsimus järgmine: kas seda on üldse vaja, ja millistel juhtudel ta peaks seda kandma?
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jõmm »

Meie komandos ei ole ühelgi mehel algusaastatest peale vormiriietust. Pealikul on.
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Postitus Postitas Klamber »

Ega jah vaheriietust ei saa päris vormiriietuseks pidada!
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

väga täpselt on see sellise õigusaktiga määratud -> https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=72508
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Postitus Postitas Klamber »

Väga ilus jutt on seal kirjas aga kuna asi sinnamaani jõuab, et mehed saaks normaalselt riidesse????
Äkki oskab mõni "VÕLL" sellele vastata!!!!
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Räägi lähemalt, mis riideid silmas pead ? Igal mehel peaks ju normaalsed vaheriided olemas olema. Nagu ka antud õigusaktis kirjas on siis töövormiriietuse saavad kõik Päästekooli või Päästekolledži õpilased, ning pidulike vormiriietuse saavad Päästekolledži lõpetajad. Kuid jah nagu elu näitab, ei kehti see kaugõppes õppivate üliõpilaste kohta. Kui sa arvad, et igal pritsimehel peaks olema töövormiriietus, siis küsin miks? Kas arvad, et mehed peaksid tööle tulles ja koju minnes kandma vormi või mingil muul ajal?
Isiklikult arvan, et töövormiriietust võiks kanda need ametnikud, kes suhtlevad inimestega väljaspool süsteemi. Näiteks direktorid, inspektorid, ennetusööd tegevad ametnikud, komandopealikud jms. Praegu kohtab seda vormi ikka väga harva..
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Postitus Postitas Klamber »

Võibolla tõesti pole päästjale vaja pidulikku vormi aga mina arvan, et võiks ju olla.
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Selle teema juures juhin tähelepanu asjaolule, et tööpüksid ja vaheriietuse püksid on samast materjalist, tööpükste ülesanne on näiteks õppetunnis viibimine, kus viigipüksid on tõesti ilus vaadata, samas ei sobi see materjal vaheriietuseks, sest ei oma higi läbilaskvat võimet.
Kõik kustutustöid tegevad päästjad ju teavad seda, paraku olete leppinud olukorraga!
Minu vaheriietuse pükstel oli 8 vöötrippi, huvitav, millised need siis veel olid!!!
Püüdsin tervisekaitse spetsialisti tuua sisepõlengu simulaatori õppusele, et tõestada vaheriietuse mittesobivust, kuid paraku mul seda teha ei lubatud, ehk keegi teine teeb ära.
Vaheriietuse pükstena peaks olema kasutusel vaheriietuse jaki materjalist alt soonikutega dressi- tüüpi püksid, mis laseksid higil eralduda.
mõtetes olen veel Teiega!
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Postitus Postitas Klamber »

See on õige küll, et see riie on jama. Veel hullem on nende higistatud pükstega valves edasi olla. Aga tuleb hoida paar t-särki ja dressipüksid kapis igaks juhuks. Aga mida saaks ette võtta??
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!lihtsalt üks tähelepanek või mõte.....kas oleks vaja pidulikku vormi!?asi võiks olla nii,et igal mehel oleks võimalik soovi korral ta endale muretseda.on ju üle riigi ühtne vorm ja päästeteenistustel oma sümboolika jne.näen esindusvormil kahte(vb on neid ka rohkem)otstarvet...esiteks pritsumehe matus,on see siis lihtsalt eluringi täis saamine või õnnetus...mida ma kellelegi meist ei soovi...kuid mis me tööga kaasas hiilib.näide elust enesest....ok need kes kirstu kannavad on lahing riietega...kuid teised pritsumehed...nemad ju võiks sel puhul olla ühtses vormis?teiseks...juhtusin mõni aeg tagasi militaar inimestest koosnevale ballile,kus kõik mehed olid vormides...va mina(naised muidugi õhtu-toalettides)ja mõnes mõttes oleme ju ka meie üks jõustruktuuridest...siis miks ei võiks sel puhul vormi kanda?tundsin tookord ennast nagu valge vares teiste seas.aga noh need on vaid mõtted...mis ei taotle midagi.edu mehed!
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Postitus Postitas Klamber »

Eelnevas postituses on väga hästi põhjendatud miks pidulikku vormiriietust vaja. Kui suur on võimalus,et kunagi me need ka saame?
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas jõmm »

Reinuvaderiga täitsa nõus. Kui struktuurile on kinnitatud vormiriietus, siis peaks kõigil see ka olema. Vormiriietuse kandmise kohta on olemas omad reeglid.
See on minu isiklik arvamus.
saarebeebi
Postitusi: 15
Liitunud: 11:31, 24 04 2006
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas saarebeebi »

Ja siis oleks ka kusagile kinnitada see staaži märk mida usinalt jaotati.
kurat,me jääme hiljaks
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Seda määrust lugedes tekib üldse küsimus, et milliseid paguneid peaks kandma päästekeskuse ja päästeosakonna töötajad. Pole nad ju ei Päästeameti töötajad ja ka mitte maavalitsuse hallatava ega Tallinna linna päästeasutuse päästetöötajad.
montgo
Postitusi: 12
Liitunud: 09:24, 24 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas montgo »

Enim ärritavad mind vaheriietest püksid, mis järsul kummardumisel persevahest rebenema kipuvad. Kolm paari pükse mul on ja kõik kolm paari olen mitu korda üle õmmelnud. Suvel oli uhke tunne Maakaitsepäevadel valge niidiga traageldatud pükstes rongkäigul Päästeametit esindada.


PS. Pidulik vormiriietus on teistes riikides elementaarne varustuse osa, mida päästjad uhkusega kannavad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist