p. 10.4 ja p. 8.3.1

Arutelu kõigi Päästeteenistust puudutavate õigusaktide üle.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Kui sind jätkuvalt ainult sõnademäng huvitab, siis olgu see siis nii:
Tööaeg algab 8.00 ja lõppeb 8.00
Töö- ja puhkeaja seaduse §2 Puhkeaeg on aeg, mis ei ole tööaeg.
MOTT (mida oligi tarvis tõestada)

Ilusat Vabariigi aastapäeva!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Margo Klaos kirjutas:Kui sind jätkuvalt ainult sõnademäng huvitab, siis olgu see siis nii:
Tööaeg algab 8.00 ja lõppeb 8.00
Töö- ja puhkeaja seaduse §2 Puhkeaeg on aeg, mis ei ole tööaeg.
MOTT (mida oligi tarvis tõestada)

Ilusat Vabariigi aastapäeva!
Kaunist aastapäeva Teilegi :)
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Kui sind jätkuvalt ainult sõnademäng huvitab, siis olgu see siis nii:
Tööaeg algab 8.00 ja lõppeb 8.00
Töö- ja puhkeaja seaduse §2 Puhkeaeg on aeg, mis ei ole tööaeg.
MOTT (mida oligi tarvis tõestada)
Mind väga huvitab,millise seaduse alusel siis mehed hommikul rivisse tulevad, kas kell 8.00 või veidi varem ja millisest ajast alates komandosse tagasi hilinedes hakatakse lugema ületunde, kas 8.15 autoga väljasõidult tagasi jõudes, arvestatakse juba 0,25 lisatundi?
Jääb mulje, et seal LEPK on vist määrav juhataja ja päästjaid on vaja vist ainult selleks, et oleks kedagi juhatada.
Kas Te ei arva, et nii meestesse suhtudes, jääte varsti päris üksi, mina hoiaksin neid, kes veel on alles jäänud!
mõtetes olen veel Teiega!
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Loen ja loen ja tekib ikka tunne, et siin on pigem tegu juuksekarva lõhkiajamise kui tõsise suure probleemiga. See vahetuste vahetus on niimoodi olnud ning osaliselt loomulikult traditsioonina. Samas, kui järele mõelda, millised teised võimalused on? 25-tunniseid tööpäevad? Ei taha? Tore, mingi töökaitseamet ka tõenäoliselt ei taha ja ei lase.

24-tunnised tööpäevad, mis ennast vastavalt ümber kohandavad? Näiteks algab esimene vahetus hommikul kell kaheksa. Et järgmine vahetus juriidiliselt korrektselt saaks tööle tulla, peab siis tööpäeva algust tsipa nihutama- näiteks kell 7:30. Nii jääb vahetusele pool tundi vastuvõtmiseks ja pool tundi üleandmiseks. Järgmise vahetuse tööpäev algab siis 7:00, järgmise 6:30 jne jne....

Margo mainitud 12 (või 13-tunnised) tööpäevad? Paljas mõte sellele ajab enamike teist tagajalgadele?

Ehk siis, lugupeet Doktor- äkki oleks pidanud enne vaidlema asumist mõtlema, millised on alternatiivid? Või aru pidama et milleks see süsteem taoline on, selle asemel, et lipp kätte võtta ja barrikaadidele tormata?
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Tere ka minu poolt.Mulle tundub ,et hr Klaos ei jaga meie muret,kas ei saa aru või ei taha aru saada.Siiani pole ühelegi küsimusele olnud ammendavat vastust,või ei saa mina asjale pihta.
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

see vaidlus paneb mind ikka ja jälle mõtlema sellisele asjale:et kui on vaja sellised asjad kirjutada seadusena,mis juba hulga aastaid on olnud iseenesest mõistetavad,siis kas poleks ka meil aeg hakata mõtlema seaduste (eriti ohtustehnika ja suitsusukeldumise seaduse )täpsete täitmiste peale.sest pole ju vahet,kas sõidab kohale kaks,või kaheksa tõrjujat ega midagi tegemata siiani pole jäetud kuigi eeskirjad keelaksid sellist tegevust.(neid näiteid nii varemast ajast,kui ka praegusest ajast võtta)olen ka ise selles suhtes patune,kuna ei saa niisama vahtida kui juba välja sõidetud.tänu sellisele meie tegevusele ongi hea ju raporteerida,et meie süsteemis kõik korras,töö ju tehtud.tuleb meelde ühe ülemuse jutt,kes praegu kõrgel kohal, ütles siis keemiasukeldumise kohapealt,kui me ütlesime et pole ju varustust(olid vene opsi sasitnõi komplekti-d-murenend ja taatlemata jumal teab kus seisnud)millega enda elu ohtu ei seaks,tuleb niimoodi ära teha,sest mida inimesed meist muidu arvavad.ja ühte tahaks veel öelda.mehed see 12 tunnine vahetus on kui püha piits,et kui te mehed peaksite pead tõstma ja midagi nõudma siis teeme 12 tunnise vahetuse.tehke ta siis ükskord ära.saab süda rahu ja kõik mulisejad lähevad ära.edu teile ja hoidke end.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Slim
Postitusi: 17
Liitunud: 10:24, 13 01 2006
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Slim »

milleks eeskirjad, kui need on soovitusliku iseloomuga???
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Eeskirjad ei reguleeri ainult kohustusi nagu kõik miskipärast harjunud on ja eeskirju näha tahavad. See töökorralduslik dokument, millest käesoleva teema all juttu on, reguleerib teatud osas ka õigusi. Näiteks on kirjas, millisel perioodil on valveteenistuse liikmetel õigus puhkepausidele, einestamise pausidele jne. See, et need punktid siin eeskirjas on, ei tähenda ju kaugeltki seda, et kõigil on kohustus puhata või süüa või s...... vastavalt sellele, kui kell käib.
Veelkord põhjendus selle kohta, miks peab ka valvesse asumisele eelnev aeg olema kuidagigi reguleeritud. Valvesolev meeskond vastutab selle tehnika ja varustuse eest, mis nende kasutusse ja käsutusse antud on. Ühelgi kõrvalisel isikul ei ole ÕIGUST tulla töövälisel ajal autosid ja varustust näppima. Selleks, et see õigus tekiks, peab see olema kirjalikult lubatud. Praegu ongi selleks ajaks, mil valvesse asuv meeskond võib kontrollida tehnika ja varustuse olemasolu ja korrasolekut, antud 7.45 - 7.55. Selle regulatsiooniga antakse valvesse asuvale meeskonnale teatud õigused võtmaks alates 8.00 vastutus ning tagatakse neile kaitse töötervishoiu- ja tööohutuse seaduse mõistes tööõnnetuse korral. Selline regulatsioon on vajalik ennekõike valvesse asuvale meeskonnale ja eriti meeskonna vanemale või rühmapealikule.

Mis aga puutub 12-tunnist valvet kui püha piitsa, siis vaadake kelle käes see piits on. Mina juhin vaid tähelepanu sellele, et siin on tegemist põhjus-tagajärg seosega. Ma ei mõista inimesi ja nende õigustajaid, kes kusevad kaevu, millest ise (koos heade kolleegidega) joovad. Maksimaalne võimalik valvevahetuse pikkus on 24-tundi ja katsed seda pikendada viivad paratamatult kõiki bürokraatia reegleid järgides selle lühendamisele. See vastab füüsika reeglitele sama hästi kui kummi venitamine. Kui kumm on venitatud maksimaalse võimaliku pikkuseni, siis selle edasine venitamine lõppeb ootamatult plaksuga, mille tagajärjel on meil kaks lühikest kummitükki.

Bürokraatia ei tohi muutuda nähtuseks omaette. Arutelu algas siiski sellest, et mida selle 7.45 - 7.55 aja reguleerimisega saavutada sooviti. Leian, et kogu taust on lahti selgitatud ja järgnev on olnud lihtsalt rahulolematu tähenorijalik jonnimine.

Soovin rohke mõista-tahtmist!
Margo Klaos
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

hr.Margo Klaos.see on väga tervitatav,et lõpuks lahti sai seletatud Teie poolt seadusse kirjutatud asi.aga ma ei saa siiani aru,miks selle saavutamiseks tuleb siin vaielda ja kellegil kuskil õigust nõudmas käia.kas poleks tunduvalt lihtsam sellistele asjadele lühike seletuskiri kohe kaasa panna,või siis komandopealikele seletada,mis ja milleks ja nemad räägiks edasi,nii ju hulga lihtsam.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Aga selle küsimuse vastuse võib leida sinu enda varasemast kommentaarist - "... et kui on vaja sellised asjad kirjutada seadusena,mis juba HULGA AASTAID OLNUD ISEENESEST MÕISTETAVAD..."

Margo Klaos
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

ja seda küll,aga inimestel tekib psüholoogiliselt alati tõrge,kui neil lisatakse kohustuslikus korras midagi nende tööülesannete juurde ilma,et sellega kaasneb materjaalne kompensatsioon,see on justkui lisakohustus.missest,et tegelikult oled seda asja koguaeg teinud.on ju kaks eri asja,kas vabatahtlik vastutulek või kohustus.ja sellepärast ongi vaja seletada tagamaad lahti ja kuulata ka teist poolt.sest kui päris seaduses järge ajada,siis on ju doktoril õigus.ja selleks ongi vaja rohkem suhelda ja seletada,et leida kompromiss.V.I.Lenin ütles alati ,et vaidluses selgub tõde.mina toetan seda lauset alati.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

hjarg kirjutas:Loen ja loen ja tekib ikka tunne, et siin on pigem tegu juuksekarva lõhkiajamise kui tõsise suure probleemiga. See vahetuste vahetus on niimoodi olnud ning osaliselt loomulikult traditsioonina. Samas, kui järele mõelda, millised teised võimalused on? 25-tunniseid tööpäevad? Ei taha? Tore, mingi töökaitseamet ka tõenäoliselt ei taha ja ei lase.

24-tunnised tööpäevad, mis ennast vastavalt ümber kohandavad? Näiteks algab esimene vahetus hommikul kell kaheksa. Et järgmine vahetus juriidiliselt korrektselt saaks tööle tulla, peab siis tööpäeva algust tsipa nihutama- näiteks kell 7:30. Nii jääb vahetusele pool tundi vastuvõtmiseks ja pool tundi üleandmiseks. Järgmise vahetuse tööpäev algab siis 7:00, järgmise 6:30 jne jne....

Margo mainitud 12 (või 13-tunnised) tööpäevad? Paljas mõte sellele ajab enamike teist tagajalgadele?

Ehk siis, lugupeet Doktor- äkki oleks pidanud enne vaidlema asumist mõtlema, millised on alternatiivid? Või aru pidama et milleks see süsteem taoline on, selle asemel, et lipp kätte võtta ja barrikaadidele tormata?
Hjarg, tule Tartu Keskkomandost läbi. Tööl olen 14.03.07 ja järgmisest päevast lugedes igal neljandal päeval. Näitan sulle hea meelega seadusi ja direktori käskirju. Teed pakun ka. Tule ja mõtleme koos. :D :D
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Postitus Postitas hjarg »

Tänan lahke pakkumise eest! Kui sa veel kohta kus tukkuda ka pakuksid, oleks eriti tore, sest keskmine seadus mõjub mulle samamoodi kui hea annus unerohtu või pehme armastav löök nuiaga piki pead.

Ning on sellel tähtsust üldse? Ma olen siiamaani elanud pigem terve mõistuse kui seaduse järgi. Muidugi, paistab, et mul mõistus on piisavalt ebaterve, et Eesti Vabariigi seadustega ma pole pahuksisse läinud :p

Sama kehtib vähemalt minu arvates ka nende valvevahetuste kohta- pigem jätkame samas vaimus, "sest nii on kogu aeg tehtud ja see töötab" kui hakkame otsima olematule probleemile ülikeerulist juriidilist lahendust, soovitavalt veel Euroopa Inimõiguste kohtus.

PS! LEPK juhtkonnale erimärge: ma ei ole see, kes te arvate! Ausõna! Tõesti! Samuti olen ma seaduse ja määrustega hästi kursis. Või olen vähemalt kursis sellega, et nad olemas on :D :D
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Tõmbaks korra selle teema veel käima, aga küsimus oleks tiba vastupidine- töölt hiljem ärasaamine. Ühesõnaga, kuidas on kellelgil kogemused kui olude sunnil ei saa kell 8 vahetust lõpetada? Positiivsed näited on, et kom pealik vahetab tulekahjul mehi ja märgib ületunnid kenasti kirja, ning negatiivne näide, kui H-Risti mehed ei saanud enne metsast koju, kui lubasid takso asutuse kulul järgi kutsuda. Kell oli siis juba 14 kanti. On kellelgil taolisi probleeme tekkinud ja kuidas asi lahendatud?
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

õnneks meil tõrvandis selline olukord,kus komando pealik otsib ikka vahetuseks mehi ja ka tunnid pannakse korralikult kirja.kui aga mees ise nõus edasi töötama siis lubatakse ka seda.kui aga tahab ära minna (peale oma 4 lisatundi)ei teha ka selle kohapealt takistusi.eks ole ülemusi ka ju mitmesuguseid.ühed need,kes kardavad ülevalt pähe saada,kui pole suutelised vahetust leidma ja on ka neid,kes loevad seadusi ja mõtlevad ka meeste peale.ja ma arvan,et kuigi need teised saavad vahel ülevaltpoolt peapesu,siis neile tulevad mehed ikka rohkem vastu ja kui vähegi võimalik tulevad appi.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist