12h/24h üleminek; 12h sobivus; tagasi 24h peale

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

pole mõtet pead vaevata,sest seda ei suutnud vastata ka siseministeeriumi esindaja ja pole vastand ka meie ameti esindajad.ainuke mida toonitati,et abi kvaliteet paraneb(milles see seisneb ei osatud ka vastata).eks see ole nüüd siis miljoni küsimuseks,või äkki isegi Nobeli preemia vääriline.edu lahenduse väljamõtlemisel.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

speyactilus kirjutas: Mis puutub palgatõusu 12 tunnine valvekord? ...
Kui on võimalik, siis ehk Hr. Klaos lahkaks seda kysimust (kui on midagi lahata), sest kedagi kõrgemat siin meile vastamas ei käi.
ette tänades
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Kas Sinu klaviatuuril puudub "ü" täht? Valmista mulle 17. juulik hunnik küsimusi ette, oskan siis neile Su tulles vastata. Selle küsimuse saatsin juba vastamiseks ära.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Postitus Postitas kert. »

Doktor kirjutas:Nimelt 12- tunnine töövahetus ei oma 24- tunnise vahetuse ees majanduslikke eeliseid e. rahalist kokkuhoidu uuele süsteemile üleminekuga ei saavutata.
Kindel? Aga pühad? :wink:
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

see annaks üle eesti 12 tundi iga püha kohta kokkuhoidu, mis ei ole ju eriti märkimisväärne
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Kolleegid, ma ei suuda Teie mõtet päris hästi jälgida. Olge head ja selgitage palun kuidas pühade puhul kokkuhoid tekib? Me peame siin silmas arvatavasti nn. topeltvahetusi.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Postitus Postitas kert. »

Pühad ehk topeltvahetused. Kui praegu tuleb pühade puhul maksta 48 tunni ulatuses, siis varsti 36. "Kopikas" küll, aga ei saa öelda, et ei ole vahet :wink:
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Parandage kui ma eksin.

Riigipüha kestab mingil kuupäeval 0:00-23:59

24- tunnine valvekord

Vahtkond nr.1 töötab nn. topeltasuga 0:00- 8:00 8h [8h]
Vahtkond nr. 2 töötab nn. topeltasuga 8:00-23:59 [16h]

12- tunnine valvekord

Vahtkond nr. 1 töötab nn. topeltasuga 0:00-8:00 [8h]
Vahtkond nr. 2 töötab nn. topeltasuga 8:00-20:00 [12h]
Vahtkond nr. 3 töötab nn. topeltasuga 20:00-23:59 [4h]

Märkus
Eeldan, et ka kavandatavad 12h vahetused algavad 8:00.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
montgo
Postitusi: 12
Liitunud: 09:24, 24 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas montgo »

Pühade pealt pole võimalik kokku hoida. Kui inimene on töötanud kasvõi ühe nn pühade tunni, siis saab ta kogu vahi eest sama rauaga. Ehk siis - põhjus ei saa olla selles. Põhjus saab seista ainult päästjate vihkamises.

Jään selle seisukoha juurde, kuni alamused pole oma reformi põhjendanud.
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Postitus Postitas kert. »

Palgaseadus - § 16. Riigipühal tehtud töö tasustamine
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
montgo
Postitusi: 12
Liitunud: 09:24, 24 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas montgo »

Härrased. Kokkuhoid tuleb ju nende komandode arvelt, kes jäävad 24-tunnise graafiku peale ja teevad sedasama tööd edasi 30-40 protsenti madalama tasu eest. See on Timbergi ja Pihli arusaam õiglusest.

Nii nagu Raidma arusaam palgatõusust oli põhipalga tõstmine ja lisatasude langetamine.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

12-tunnisele valveteenistusele üleminek iseenesest mingit kokkuhoidu ei anna. Peamiseks probleemiks, mis põhjustab vastuseisu 24-tunnisele valveteenistuse, on kohustus tagada töötajale 24-tunnise töövahetuse ajal 6 tundi puhkeaega. Seega on sõltumata töökoormusest ja kõigest muust juba sisse programmeeritud 25% sellist aega, mil töötajal on õigus saada puhkeaega, kuid mille eest tuleb maksta täies ulatuses palka. Seega on 24-tunnise valvegraafikuga töötajad juriidiliselt 75% osalise tööajaga töötajad. Sellise töökoormuse juures ei ole poliitikud nõus maksma palka, mis on konkurentsivõimeline 100% tööajaga töötavate töötajatega.
Kahtlemata võib sel teemal pikemalt vaidlema hakata, kuid kui jõuame sinna, kus tuleb hakata selgitama, kui palju oma tööajast tegelikult päästetöid tehakse, siis reaalselt päästetöödel ei viibi ka kõige suurema väljasõiduarvuga komando meeskonnad aastas rohkem kui 17-18% oma tööajast (sellele lisandub koolitus, töö tehnika ja varustusega jne). Selliselt asjale lähenedes võime palkade nõudmisel veelgi rohkem ummikusse joosta, sest neid ametikohti, kus päris suure osa ajast saab olla töö ootel, ei ole just eriti palju ning konkurentsivõimelisest palgast võib ainult unistada.
Kui viimase aja sõnumeid sügavamalt analüüsida, siis mulle tundub, et kõige suuremalt mängib päästjaid nurka ametiühing. Praegu tehakse avalikkusele ja poliitikutele selgeks, et päästjate kõige olulisem motivaator on 24-tunnine vahetus, millega kaasneb pikk vaba aeg teisel kohal töötamiseks. Palk on lihtsalt tööga kaasaskäiv boonus, mida on niikuinii vähe, seega ei ole palk see, millega päästjaid kinni hoida.
Uskuge, seda juttu ei mõista avalikkus selliselt nagu te soovite. Enamik inimestest käib 5 päeva nädalas tööl ühes töökohas ja teenib palka, mis üldjuhul ei küüni riigi keskmise palgani.

Minu jaoks on 24-tunnine töövahetus oluliseks osaks päästeteenistuse organisatsioonikultuurist ja selle muutmine on olulise mõjuga. Seejuures ei rõhuta mina esimeses järjekorras mitte võimalikke lahkujaid, vaid seda süsteemi, mis alles jääb. Kas see on ikka seesama päästeteenistus...

Margo Klaos
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

See kõik tundub õigustatud ja vajalik. Minule jääb peamiseks küsimuseks kõikide muutuste (ka vajalike) salastatuse vajalikkus. Miks seletatakse alles hiljem neid nüansse? Praegu on algamas sama asi nende komandode ümber-millised jäävad 24 tunnile, millised 12 jne? Jälle kõik asjaosalised väidavad, et ei tea. Tegelikult ju keegi teab midagi...
Võimaliku palgatõusu jutt on muidugi jura. Arvutasime ka täna nii ja naa, aga üle Eesti keskmise ei saanud kuidagi uut palka. Seega lisaraha teenimise vajalikkus ei kao küll kuhugi. Seega jutt puhanud päästjatest, kes saavad palju aega tulevikus perega veeta, on utoopia.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Siit jääb küll mulje, et hästitöötavat süsteemi on plaanis lihtsalt laiali ajada.Need ,kes töötavad päästjatena on oma ala fanaatikud,töötavad nad ju sõna otseses oma vabast ajast.Kui aga seda niinimetatud vaba aega ei jää,siis lihtsalt ei saa töötada.See suur palga tõus on lihtsalt puru silma ajamine,uskuge mind.Hr Klaose jutu põhjal võib oletada,et tal on ka plaanis poliitikasse trügida,kuid meie hääli ta küll ei saa.Amitiühingut küll mõtet süüdistada ei ole,sest see on ainuke organ,kes meie muredele kaasa elab ja püüab meid aidata
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

Margo Klaos kirjutas:Peamiseks probleemiks, mis põhjustab vastuseisu 24-tunnisele valveteenistuse, on kohustus tagada töötajale 24-tunnise töövahetuse ajal 6 tundi puhkeaega.
Töö- ja puhkeaja seadus

§ 16. Vaheaeg puhkamiseks ja einetamiseks
(1) Tööandja on kohustatud töötajale andma vaheaja puhkamiseks ja einetamiseks pärast neli tundi kestnud töötamist, kui kollektiivlepingus ei ole sätestatud teisiti.
(2) Vaheaeg puhkamiseks ja einetamiseks kestab 30 minutist kuni 1 tunnini.
(4) Töödel, kus töö iseloomu tõttu pole võimalik anda vaheaega puhkamiseks ja einetamiseks, luuakse töötajale võimalus einetada tööajal. Einetamise aeg arvatakse tööaja hulka.

§ 20. Tööpäevade ja töövahetuste vaheline puhkeaeg
(1) Tööpäevade ja töövahetuste vahelise puhkeaja kestus on vähemalt 11 järjestikust tundi.
(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust võib teha erandeid tööaja summeeritud arvestuse korral kollektiivlepingu, seaduse või muu õigusaktiga.

midagi muud ma sealt seadusest välja ei lugenud mis puudutaks puhkeaega.
Mis seadusest tuleb see 6 tundi siis mida hr Klaos mainis ???
Isegi 11 tundi kahe valve vahel ei ole selle seaduse mõistes kohustuslik sest sellele saab teha erandeid.
Margo Klaos kirjutas:Seega on 24-tunnise valvegraafikuga töötajad juriidiliselt 75% osalise tööajaga töötajad. Sellise töökoormuse juures ei ole poliitikud nõus maksma palka, mis on konkurentsivõimeline 100% tööajaga töötavate töötajatega.
see siis ikkagi ei ole ju juriidiliselt korrektne (eriti see 75%) sest see 24 tundi peab töötaja olema täielikult operatiivses valmisolekus, tulekustutamine ja muud reaalsed päästetööd on vaid osa sellest ... seda kyll raskem osa
Margo Klaos kirjutas:kui palju oma tööajast tegelikult päästetöid tehakse, siis reaalselt päästetöödel ei viibi ka kõige suurema väljasõiduarvuga komando meeskonnad aastas rohkem kui 17-18% oma tööajast (sellele lisandub koolitus, töö tehnika ja varustusega jne). Selliselt asjale lähenedes võime palkade nõudmisel veelgi rohkem ummikusse joosta, sest neid ametikohti, kus päris suure osa ajast saab olla töö ootel, ei ole just eriti palju ning konkurentsivõimelisest palgast võib ainult unistada.
... et siis tegelikult peaks palk olema 17 - 18 protsenti mingisugusest summast mis tegelikult vääritakse ??? aga spetsialiseerumine yhele alale mis tegelikult (olete ju lugenud ometigi neid ilusaid suuri punaseid tööohutuse mappe) on sada ala mida kõike peab oskama ja kogu selle asja juures VASTUTUS ... a las poliitikud teevad siis statistilise uuringu mis kellaaegadel ja kus kohas on kõige rohkem reaalseid väljasõite ja panevad selle kokku 17-18 % praegusest tööajast ning hakkame sel ajal ainult tööl käima.
ja muide TÖÖ OOTEL olen ma siis kui ma juhtumisi tööl ei ole
Margo Klaos kirjutas:Praegu tehakse avalikkusele ja poliitikutele selgeks, et päästjate kõige olulisem motivaator on 24-tunnine vahetus, millega kaasneb pikk vaba aeg teisel kohal töötamiseks. Palk on lihtsalt tööga kaasaskäiv boonus, mida on niikuinii vähe, seega ei ole palk see, millega päästjaid kinni hoida.
A kui kogu elu on ylesehitatud 24 tunni peale ... mitte ainult ise ei te 24 tunniseid vaid ka naine teeb. kui tulevad 12 tunnised vahetused siis kuidas kurat ma oma perevärginduse sätin ... siis oleks juba tohutut palgatõusu vaja et suudaks ka lapsehoidja palgata või siis ei peaks naine tööl käima ... või las naine teeb tööd ja mina ei tee ...????
Margo Klaos kirjutas:Minu jaoks on 24-tunnine töövahetus oluliseks osaks päästeteenistuse organisatsioonikultuurist ja selle muutmine on olulise mõjuga.
Sellel on ikka jõle mõju.

Ja siiski mina näen selle reformi (12 tunni värk) mõtet ainult selliselt, et see on KELLEGI tahtmine (Reiljan vist hoiatas midagi varjatud jõududest, hakka või uskuma) ... yhtegi vettpidavat argumendi pole ma kohanud, aetakse inni otsitakse mingeid yksikuid seaduse lõike mille järgmine punkt kummutab (võibolla ma eksin aga andke mulle see seadus mis käsitleb 6 tunni puhkamise kohustust) ... söödetakse see ette ja õigustatakse takka et te ju käite teisel tööl veel ... no ja kui käingi mis sellest ... igalpool on töökäte puudus (või hakkab see muutuma), ei või siis teha tööd vä ... KAS YLEMUSTEL VÕI POLIITIKUTEL ON KADE KUI MA KÄIN TEISES KOHAS KAH TÖÖL ET SAAKS SAMAMOODI LARISTADA POES NAGU YLEMUSED ...
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist