Mitte kasutajate juurdepääs

Midagi ei tööta, midagi võiks olla teisiti. Kasutajaskonna ja tegijate vaheline suhtlemine.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Doktor »

Miks mitteliikmed enam foorumit ei näe? Logige korraks välja ja näete, et kõik teemad on kadunud?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Doktor »

Klamber Montgo, olete õigustes midagi valesti ära muutnud ja kogu foorum on mitte liikmete eest varjatud.....
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Andreas.R »

Loodetavasti tõesti vaid uute peremeeste näpukas (eks Doktor Sina peaksid ju teadma, mis ja kuidas!?). Aita asi jälle jooksma... See raskendatud ligipääs juba mõnda aega jõus olnud ja paljud isegi minult huvi tundnud: " Et mis värk on... " Olingi just seda teemat üles riputamas... :P
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Doktor »

Andreas.R kirjutas:Loodetavasti tõesti vaid uute peremeeste näpukas (eks Doktor Sina peaksid ju teadma, mis ja kuidas!?). Aita asi jälle jooksma... See raskendatud ligipääs juba mõnda aega jõus olnud ja paljud isegi minult huvi tundnud: " Et mis värk on... " Olingi just seda teemat üles riputamas... :P
Vat häda selles, et ma ei pääse enam admin paneelile ligi. Muidu leiaks ehk ka vea ülesse.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas janark »

Mina arvasin, et see on meelega nii tehtud, sest siis näeb kui palju ja kes tegelikut foorumit külastab, ja kui on juba sisse logitud siis ehk teinekord on huvi ka kohe sõna võtta. Mõnes mõttes võib see foorumi kasutamist aktiviseeridagi. Teisest küljest on muidugi oht, et keegi ei viitsigi sisse logida.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Andreas.R »

Küllap vast on kasutajate jälgimiseks teised mõõdikud, nii kui olen Doktori vihjetest aru saanud. Samas, igasugune bürokraatia, mis piirab ja raskenab foorumi kasutamist on taunitav (esimese korra ehk anname adminnidele andeks aga järgmine kord-vasakust jalast torni kuivama! :P ). Mida rohkem lugejaid, seda parem -infopuudus meie kõige suurem vaenlane ja "kindralite" parim liitlane! Loodan, et keegi ei hakka mind siinkohal süüdistama kunstliku lõhe loomises nende kahe grupi vahel - kel silmad lahti :shock: näeb selle olemasolu isegi selgesti! Kahju on, et paljud kes võiks midagi öelda-arvata foorumist lihtsalt silmad üle lasevad...
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Doktor »

Kuulge uued peremehed. Laske mittekasutajad ligi.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
montgo
Postitusi: 12
Liitunud: 09:24, 24 04 2006
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas montgo »

Janark tabas "uute peremeeste" eesmärgi üsna täpselt ära. Registreerumine ei tohiks infoajastul kellelgi tükki küljest võtta ja usutavasti annab kord juba registreerunud kasutaja "kuradil sõrme" ja hakkab edaspidi ühepoolse infovahetuse asemel ka ise sõna sekka ütlema. Leiame, et erinevate arusaamade/arvamuste paljusus ainult rikastab foorumit.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Doktor »

montgo kirjutas:Janark tabas "uute peremeeste" eesmärgi üsna täpselt ära. Registreerumine ei tohiks infoajastul kellelgi tükki küljest võtta ja usutavasti annab kord juba registreerunud kasutaja "kuradil sõrme" ja hakkab edaspidi ühepoolse infovahetuse asemel ka ise sõna sekka ütlema. Leiame, et erinevate arusaamade/arvamuste paljusus ainult rikastab foorumit.
Mis seal ikka :) Näis kas aitab. Ainult üks ettepanek oleks küll. Juhul kui foorumi seadistustes mingeid kardinaalseid muutusi teete, siis andke ikka kasutajatele ka teada. :), muidu ei saagi aru mida taodeltakse.

Selline ettepanek ka. Praegu annab foorum vaikimis teate, et teemasid ei ole. Las siis annab teate, lugemiseks pead sisse logima, muidug tekib mulje, et foorum ei tööta enam.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Andreas.R »

Klamber ju ennast "lõunakaks" märkinud. Peaksid kursis olema, et siinpool meestel ehk kõige rohkem inglisega ja üldse arvutiga hakkamasaamisel raskusi. Leian jätkuvalt, et igasugune juurdepääsu raskendamine ei tule info liikumisele kasuks. Kes sõna sekka tahab öelda, see teeb seda registreerununa niikuinii ja kes siiani on vaid lugenud (seega ka infot saanud), võib ju ennast suure hädaga registreerida aga ega kirjutama sellegipoolest ei pruugi hakata - põhiliseks takistuseks just ingliskeelne keskkond. See ei ole minu fantaasia - paljud on seda omavahelistes vestlustes (uskuge - olen neid viimastel kuudel palju pidanud, seoses ühe teemaga :wink: ) kurtnud. Aga eks see tuleb ju statistikast välja - ootame siis kuuaruannet!
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Doktor »

Andreas.R kirjutas:Klamber ju ennast "lõunakaks" märkinud. Peaksid kursis olema, et siinpool meestel ehk kõige rohkem inglisega ja üldse arvutiga hakkamasaamisel raskusi. Leian jätkuvalt, et igasugune juurdepääsu raskendamine ei tule info liikumisele kasuks. Kes sõna sekka tahab öelda, see teeb seda registreerununa niikuinii ja kes siiani on vaid lugenud (seega ka infot saanud), võib ju ennast suure hädaga registreerida aga ega kirjutama sellegipoolest ei pruugi hakata - põhiliseks takistuseks just ingliskeelne keskkond. See ei ole minu fantaasia - paljud on seda omavahelistes vestlustes (uskuge - olen neid viimastel kuudel palju pidanud, seoses ühe teemaga :wink: ) kurtnud. Aga eks see tuleb ju statistikast välja - ootame siis kuuaruannet!
Isiklikult olen ka selle meetodi osas pisut skeptiline. Mul on endal oli see ka mingil hetkel plaanis, kuid loobusin just eelpool kirjutatu pärast. Kuid aeg näitab.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Doktor »

Mulle tuli täna päästeteenistuse välisest süsteemist signaal, et miks ei tööta. Soovitan jätkuvalt foorum jutustamiseks avada. Osa inimesi tõesti ainult loeb ja ei kirjuta. Ei kirjuta ka siis kui sisse logivad. Toetan hääletust.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas hjarg »

Ma olen ka samateemalisi kaebusi kuulnud.

Lisaks, lurkerid ehk need kes loevad ja ei kirjuta, on iga foorumi lahutamatu osa. Võib juhtuda, et lurkerist saab postitaja, kuid seda siiski peamiselt siis, kui ta NÄEB teemat, mis on talle südamelähendane ja tunneb, et lausa peab vastama. Kui soovid lurkerit postitama meelitada, siis laske pigem kõigil vabalt lugeda ja varem või hiljem tekib teema, milles ka lurker soovib sõna sekka öelda.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas Andreas.R »

Siiani sain foorumit kasutades asjast nii aru, et nn. külalised on foorumit külastavad mitteregistreerunud lugejad. Nüüd, kui ma pean foorumisse sisenemiseks end sisse logima ei saa ma aru kuidas näen ikkagi infot, et hetkel foorumis nt. 1 reg. kasutaja ja 3 külalist?
Abiteenistuja
hjarg
Postitusi: 65
Liitunud: 10:08, 16 10 2006
Asukoht: LEPK
Kontakt:

Re: Mitte kasutajate juurdepääs

Postitus Postitas hjarg »

phpBB kogub (kui ma nüüd õigesti mäletan) külastatavuse statistikat viie minuti raames. St et hetkel sees olevad kasutajad on viie viimase minuti omad.
Lisaks, kui sa külalisena tulid ja siis sisse logisid, siis oled sina kirjas ühe külalise (enne sisselogimist) ja ühe kasutajana (peale).
Veel arvestab see kõiki foorumi külastusi- st et tuleb külaline, vaatab seda va sisselogimisakent, kehitab õlgu ja paneb brauseri kinni, läheb ka see külastaja alla.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist