Füüsilise normatiivid

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark »

Mina tahaks ükskord juures olla, kui normaalses mõõdus mees teeb ühe minuti jooksul 58 korda istesse tõusu täpselt nii nagu nõuded ette näevad. Minu arust see aja peale "köögutamine" ei ole õige ja ei näita midagi.
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Postitus Postitas kert. »

Täiuslikku istesse tõusu harjutust maksimaalsele tulemusele tahaks näha küll 8)
On ka kellelgi kunagi tulnud mõnel õnnetusel 2700m joosta? :roll:
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo »

Mina tahaks jälle juhtkonda jooksmas näha. Minister võiks kõige ees silgata :D
Ivo
Maetagusevana
Postitusi: 1
Liitunud: 20:33, 27 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Maetagusevana »

Iga töölevõetud mees teeb oma tegeliku võimete piires selle, mis ta suudab, pole mõtet aega võtta.
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas tulehull »

Tere kaasvõitlejad .Tulemas on füüsilised katsed,tahaksin teada,mis saab nendest,kes ei soorita katseid kehtestatud normatiividele.Kas on tulemas järjekordne päästjste vähendamine või mida? Tean ,et 100%-ilist sooritamist kindlasti ei toimi vanemate meeste osas..
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas Ivo »

Kindlasti vallandatakse. Jõgeva maakonnas lasti juba viis meest lahti. PEPK on probleemiks, et komandopealikud ei karista mehi piisavalt palju. Mehed olevat ülbeks läinud, astuvad ametiühingusse ja seisavad enda õiguste eest inimväärsele kohtlemisele. Kui Hr. Saart peaks seda postitust lugema, siis teadku, et ta võidaks tohutult, kui ta ühe mehe (T.P.) lahti laseks.
Ivo
Ivo
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas janark »

Päästeteenistuse seaduse vastuvõtmisega muutus ka määrus, mis on võrreldes eelmisega natuke leebem. Aga kui mees ei vasta oma ametikohale kehtestatud nõuetele siis ei jää kahjuks muud üle, kui töösuhe temaga lõpetada. Füüsilistel katsetel on õnneks olemas ka 2 korduskatset erinevalt tervisekontrollist. Miinimumnõuded peaks ikka iga päästja ära tegema.
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas Ivo »

See, et natuke leebemaks muutus, on ametiühingu töövõit. Seisime just vanemate kaasvõitlejate eest.
Ivo
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas kalju »

Näh! Pole seda teemat varem märganudki...
Olen kaks korda näinud, kuidas see 58 istesse tõusu eeskujulikult sooritati- Kivi Muugalt ja Solntsev Keilast, kui ei eksi. Filatov kesklinnast ka tõenäoliselt, aga ise ei näinud.
Kert, küsi Metsarult mitu kilti ta Ellemaal esimese auto vanemana eelmine suvi silkas. Rahvas räägib, et 6-7 kindlasti. Ei olnud mingeid ATV-d ega muud imetehnikat.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas janark »

Ma juhin igaks juhuks tähelepanu sellele, et teema on aastast 2006.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas kalju »

Sealt ka minu imestus. Aga poiste küsimused olid siiani vastuseta. Seda ei tohi lasta juhtuda.
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas Margo Klaos »

Päästjana saavad töötada inimesed, kes vastavad neile nõuetele, millele päästjad peavad vastama. Kui tervis ei luba seda tööd teha, siis peab sellelt töölt lahkuma. Kui füüsiline võimekus ei luba seda tööd teha, siis peab töölt lahkuma. Kõlab julmalt, aga see on elementaarne. See ei too kaasa päästjate vähendamist, vaid vajaduse otsida uusi päästjaid.

Füüsilised nõuded vähemalt miinimumide osas ei saa olla ülejõu käivad inimestele, kellel oodetakse võimekust teiste inimeste elude päästmiseks.
Tervisele on nõuded kehtestatud selleks, et kaitsta päästjaid endid ning nende meeskonnakaaslasi, et rasketes oludes ootamatuid terviserikkeid ei tekiks ning olla veendunud, et päästja tervis peab vastu vahetustega töö ja keerukad töötingimused.

Margo Klaos
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas pealikk »

ei noh...ka noore ja tugev päästja tervis võib igakell üle öelda ja ei ole neid inimesi midagi niipalju kes tuleksid ja oleksid nõus selle palga eest tööd tegema,kuna nõudmised on ju suured :| Need kes on jänud need on...mina arvan nii :!:
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas Doktor »

Margo Klaos kirjutas:Päästjana saavad töötada inimesed, kes vastavad neile nõuetele, millele päästjad peavad vastama. Kui tervis ei luba seda tööd teha, siis peab sellelt töölt lahkuma. Kui füüsiline võimekus ei luba seda tööd teha, siis peab töölt lahkuma. Kõlab julmalt, aga see on elementaarne. See ei too kaasa päästjate vähendamist, vaid vajaduse otsida uusi päästjaid.

Füüsilised nõuded vähemalt miinimumide osas ei saa olla ülejõu käivad inimestele, kellel oodetakse võimekust teiste inimeste elude päästmiseks.
Tervisele on nõuded kehtestatud selleks, et kaitsta päästjaid endid ning nende meeskonnakaaslasi, et rasketes oludes ootamatuid terviserikkeid ei tekiks ning olla veendunud, et päästja tervis peab vastu vahetustega töö ja keerukad töötingimused.

Margo Klaos
Siin pean küll nõus olema. Ning lugupeetud päästjad, arstina näen Eestis küllaltki jubedat tervisekäitumist. Aga inimesele on üldse omane põhimõte mitte hinnata seda mida on palju. Miinimum nõuded on kõigile jõukohased. Maksimumväärtused nõuavad ilmselt eraldi ettevalmistust.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Füüsilise normatiivid

Postitus Postitas kalifa »

Tekkis ka üks huvitav küsimus:"Kas kõik vastutavad ja suurele sündmusele staapi moodustavad ametnikud on läbinud ka nõutava tervisekontrolli, või kehtivad need nõuded vaid lihtrahva jaoks? Vabatahtlik paagijuht peab siis arstil käima, aga füüsilisi katseid tegema ei pea!"

§ 13. Tervisenõuded
(1) Päästeteenistujad jaotatakse tervisenõuete alusel nelja gruppi, lähtudes töökeskkonna ohuteguritest ja terviseriskidest ning päästeasutuse töö korraldusest ööpäevaringse operatiivse valmisoleku tingimustes:
1) I grupp – päästeteenistujad, kes teevad õppetöö või päästetööde käigus suitsu- või keemiasukeldumist, demineerimistöid või otsingu- ja päästetöid veekogudelt, kandes kaitsevahendeid ja -riietust;
2) II grupp – päästeteenistujad, kes päästetööde tegemiseks või korraldamiseks või õppetöö käigus sõidavad sündmuskohale, kuid ei võta osa punktis 1 loetletud töödest;
3) III grupp – päästeteenistujad, kes häirekeskuses korraldavad päästetöid;
4) IV grupp – päästeteenistujad, kes teevad või õpivad tuukritöid.
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist