www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

www.EstRescue.Eu - PäästePortaal * PäästeGalerii

Postitus Postitas Siim »

Tere sõbrad-foorumlased.
Plaanis on käima lükata projekt "Päästegalerii", mis kujutaks endast eelkõige Eesti päästeteenistusega seotud galeriid.

Teema lõin sellepärast, et küsida Teie arvamust struktuuri kohta, millisena meeldiks Teile seda galeriid vaadata.
Minu mõtted on sellised:
*TEHNIKA (Päästekeskuste kaupa ära jaotatud)
*ÕNNETUSED (Aastakäikude kaupa + suuremad õnnetused eraldi galeriidena välja toodud)
*KOMANDOD (Eestis paiknevate tuletõrjekomandode pildid)
*PÄÄSTJA ARGIPÄEV (Tegemised, õppused j.m.s ehk ühesõnaga fotod läbi päästja silmade, pidi ju üks pilt ütlema rohkem, kui tuhat sõna...)
*VÄLISMAA (Välismaal leiduvat tehnikat, komandosid j.m.s)

Ma ei plaani pakkuda konkurentsi fireimages.net-ile, kuid minu põhirõhk (kordan veel!) on Eesti päästjatele ja päästeteenistuse näitamiseks. Sain aru, et kunagi oli siin foorumis galerii..., kuid nüüd andke tuld, et välja tuleks just see mis sobiks ENAMIKULE!
Viimati muutis Siim, 11:08, 25 05 2009, muudetud 5 korda kokku.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas kalifa »

Asi võiks ju toimida, eks ole nii mõnelgi mehel pilte tehtud, mida teistega jagada. Foorumi pildid vist suleti suure mahu tõttu, mille eest pidi serveris ruumi juurde ostma, samas polnud see raha vabatahtlik maksmine modedele ja üldsusele vastuvõetav!
mõtetes olen veel Teiega!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

Minu plaani järgi oleks esitletavad pildid automaatselt suuruses 900x675, mis on näiteks ühes teises galeriis ruumimahtu vähendanud tunduvalt.

Hetkel on seal galeriis ca. 2300 pilti ning kasutatud on on kuskil 15% kogu kettamahust (lisaks veel foorum ja uudisteportaal).
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas pealikk »

väga hea mõte =D>
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

Nii poisid ja tüdrukud!
Vaatamiseks (ajutisel aadressil) on variant välja panna: http://galerii.estrescue.eu/ - avaldage arvamust!
P.S Hetkel veel registreeruda j.m.s teha ei saa.
Viimati muutis Siim, 12:26, 09 03 2009, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas kalifa »

Midagi konkreetset siis olemas, tasuta lõunaid paraku pole- palju siis raha sellise pidamine nõuab.
Pildi formaat on muidugi nii väike, et suurendust palju ei kannata, samuti peaks vist ära otsustama, kuidas kopeerimise piiranguga jääb. Ekraani taustaks see pilt ei sobi!
mõtetes olen veel Teiega!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

kalifa kirjutas:Midagi konkreetset siis olemas, tasuta lõunaid paraku pole- palju siis raha sellise pidamine nõuab.
Pildi formaat on muidugi nii väike, et suurendust palju ei kannata, samuti peaks vist ära otsustama, kuidas kopeerimise piiranguga jääb. Ekraani taustaks see pilt ei sobi!
59.- kuus on serverirent, aga see selleks.
Pildi formaadi variant sai valitud eelkõige effektiivsuse (tõin ma ühes oma postituses näite) pärast. Ma mõtlesin, et kui kellegile pakub huvi originaalpilt, siis võib ta ju seda küsida autorilt otse...
Samas võime alustada nii, et originaalis lähevad ka pildid ülesse ning siis tulevikus mõelda piltide 900x675 suurusesse ühtlustamiseks.

Mõelge!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas kalifa »

See väike variant on mõttekam, originaal kuulub pildistajale ja selle saab sealt ju ise küsida. Teemadest siis veel võiks olla: õppused, sündmused, vabatahtlikud, naljakad juhtumised.
mõtetes olen veel Teiega!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

Tehtud, kõik arvamused-ettepanekud oodatud ja loodetavasti esmaspäeval-teisipäeval (hiljemalt!) läheb asi käima, seniks aga vaadake oma suured kollektsioonid üle, et kas leiate ka midagi jagamiseks ;) =D>

Päikest!

Selgituseks ütleksin, et sündmustest on siis kaks galeriid.
*Eraldi teemagalerii "Sündmused", kuhu tuleksid alamgaleriid suursündmuste puhul, kus oleks rohkem, kui paar pilti.
*Alamgalerii "Sündmused" oleksid sellised väiksemad juhtumised ja seigad (kass puu otsa, väike kulupõleng v.m.s)
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas pealikk »

....mõni liiklusõnnetus ka eraldi teema
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

pealikk kirjutas:....mõni liiklusõnnetus ka eraldi teema
Jah, kui pilte on ja sündmus on väärt eraldi galeriid, pole probleemi! :!:
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

http://galerii.estrescue.eu/

Nii, esmaspäeval-teisipäeval muutub see aadress galerii.komando.eu-ks, kuid seni võite juba registreeruda, lisada pilte j.m.s huvitavat teha (kommenteerida näiteks).

Meeldivat kasutamist =D>

Nii teeks kerge soovitusliku kirja ka kõigile, kes hakkavad pilte ülesse laadima.
Faili ülesse laadides järgige, et nimes poleks TÄPITÄHTI, lisaks vaadake oma pilguga üle pildi kvaliteet ning siis alustage ülesse laadimisega.

Faili pealkirja läheb sõiduki kutsung/komando nimetus v.m.s
Lisainfos (järjesikuses): sõiduki mark
kuupäev
pildistamise asukoht

Komandopildi lisamisel pole marki otseloomulikult vaja.
Viimati muutis Siim, 12:26, 09 03 2009, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: galerii.komando.eu - päästegalerii

Postitus Postitas kalifa »

Naljakad juhtumised on kuidagi imeliku kirjapildiga!
Kuidas saab neid pilte administreerida, kes saab neid sealt kustutada- võib olla, et näiteks mina panen siin komando pildi üles, keegi aga teeb parema, kes saab need siis vahetada.
Omal ajal oli päästeteenistuses aastaraamat, kus kõik autod, komandod ja meeskonnad peal, eks sellise koostamine käib juhtkonnal juba üle jõu, isegi Häiret ei suudeta 4 numbrit välja anda- siin võiks siis midagi sarnast kokku panna, kindlasti vabatahtlikkuse alusel.
mõtetes olen veel Teiega!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: galerii.komando.eu - päästegalerii

Postitus Postitas Siim »

kalifa kirjutas:Naljakad juhtumised on kuidagi imeliku kirjapildiga!
Kuidas saab neid pilte administreerida, kes saab neid sealt kustutada- võib olla, et näiteks mina panen siin komando pildi üles, keegi aga teeb parema, kes saab need siis vahetada.
Hmm...ma leian, et ühest autost ei pea üks pilt olema. Samas ühe nurga alt mitu pilti on jama, kuid (eest-tagant-külje pealt v.m.s), ühesõnaga kuskil kolm pilti (max) autost on see mis me ülesse laadiksime. Seda siis tehnikagaleriist.

Kui nüüd näiteks komando pilt on sama nurga alt, kui eelnev ja tõesti parem, siis lihtsalt asendame selle vanaga, aga kui näiteks on teise nurga alt või teisest küljest hoopis, siis olgu kasvõi mitu tükki!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: galerii.komando.eu - päästegalerii

Postitus Postitas Andreas.R »

Head naistepäeva! meie adminnidele! :P Sain selle teema alt teada, et pilte (ja ülespildistatud dokumente) enam foorumisse lisada ei saa! Huvitav miks nad ei vaevunud ise sellest piisavalt märkamist väärselt teatama! Adminnid ahju! Kuidas ma siis nüüd hr. M.K´le saan tõestada, et üks meist ei ole lammas, järelikult teine on!?
Kas mõistsin õigesti, et nn. aastaraamatut seoses kehvade aegadega ei tule? Kas siis komandodele lisaks riputame üles ka meeskonnad/rühmad?
Abiteenistuja
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist