Lõputööd avalikuks

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Vasta
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Lõputööd avalikuks

Postitus Postitas Doktor »

Lugege selle teema viimast postitust. :!:
Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

Praegu on nii et Sisekaitse lõputööd on sisekaitse raamatukogus vaatamiseks olemas... ja hetkel peaks olema ka osad spetsialistide lõputööd siin olemas.
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Praegu on nii et Sisekaitse lõputööd on sisekaitse raamatukogus vaatamiseks olemas... ja hetkel peaks olema ka osad spetsialistide lõputööd siin olemas
Seda nüüd küll. Ja küllap see on ka õige koht, kuhu paberil olevat kokku korjata. Rohkem rõhusin ma sellele, et tööd võiksid kodulehelt laetavad olla. Tõmbad "peedeeeffi" omale tööjaama või rüperaali ja loed. Milleks informatsiooni varjata? Kui tahad võid kirjapandut edasi arendada. Ma nagu teaks, et Päästekoolist on siin ka külalisi ehk vastate...
Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo »

kuna iga töö on autori intellektuaalne omand siis võib selle allalaetava osaga raskeks minna + arvan et kõigil autoritel pole oma töösid enam digitaalselt alles ja nende ümbertrükkimine oleks suhtkoht raske (jooniseid jms.)
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.
Sirgo
Postitusi: 4
Liitunud: 21:20, 17 01 2006
Asukoht: Aravete
Kontakt:

Postitus Postitas Sirgo »

Kristo kirjutas:kuna iga töö on autori intellektuaalne omand siis võib selle allalaetava osaga raskeks minna + arvan et kõigil autoritel pole oma töösid enam digitaalselt alles ja nende ümbertrükkimine oleks suhtkoht raske (jooniseid jms.)
Neid lõputöid tuleb koolidest küsida. SP VII lõputööd peaksid kül kenasti kõik ühel plaadil olema. Kahjuks ei oska öelda kas ka teiste kursuste tööd elektrooniliselt on?? :(
Sport massidesse ja ... igasse koju :)
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Küsiks veelkorra, et kas mõni "Päästekoolik" saaks seda mõttearendust kommenteerida :?:

Autoriõigustest ka. Igasugustest autoriõigustest armastavad jahuda meelelahutuse korporatsioonid. Õigemini nende suuvoodriteks olevad autorikaitse ühingud. Põhjus on lihtne. Raha. Selge ja sula. Ei ole vähematki lootust, et päästjal õnnestuks oma lõputööga raha teenida. Seega teeksin ma küll ettepaneku igasuguste autorikaitse vahenditega rivitult lasta. Las inimesed laadivad ja loevad. Arendavad edasi kui soovivad ja kui neid arendajaid ikka leidub. See nagu oma moodi tunnustuski, et su töö teistega samal rea ripub. :)
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Lõputööd avalikuks

Postitus Postitas Doktor »

See teema on siin vaikselt juba aastapäevad seisnud. Mõni aeg tagasi võtsin teema uuesti üelsse ja toimus väike nihe. Kontakteerusin Päästekooliga ning asedirektori lahkel loal sain nimekirja kõikidest lõputöödest, mida koolis eales on tehtud. Esialgu lootsin, et õnnestub saada ka elektroonilised koopiad. Paraku informeeriti mind, et e- vormis lõputöid Päästekoolis ei ole. Põhimõtteliselt võib neid ka skanneerida, kuid selleks on mul igapäevaselt vaja söötajga skannerit, mida mul ei ole. Kallis osta ka. Nimekiri on nähtav Google Docs vahendusel järgmisele lingile vajutades
http://spreadsheets.google.com/ccc?key= ... aT1E&hl=en

Järgnevalt on mul üleskutse. Riputa oma lõputöö Päästjate Foorumisse. Nii saavad kõik lugeda Sinu uurimust ja läbi selle saab kogu päästjate kogukond targemaks. Dokument tuleb foorumisse lugeda "nagu see on" põhimõttel. Midagi peale dokumendi formaadi ei muudeta. Ülesse paneksin tööd pdf (Portable document format) formaadis, kuivõrd see formaat on universaalsem kui MS Office erinevad versioonid. Dokument jääb foorumisse kõigile lugeda ja maha laadida.

Kui mõni foorumi liige soovib seda teha, siis võta enne ühendust Doktoriga privaatsõnumi kaudu ja saada see mulle. Kui keegi mitte foorumi liige loeb seda ja soovib sama teha, siis mine Doktori profiili leheküljele. Leia sealt e- posti aadress ja saada talle kiri. Lõputööde tarvis teen täiendava kasutajakonto, nii et foorumikasutajanime ja loo autorit ei saa kokku viia.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Lõputööd avalikuks

Postitus Postitas Doktor »

Unustasin, et kolledži lõputööde nimekiri on siin

http://www.sisekaitse.ee/raamatukogu/index.php?id=760
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Lõputööd avalikuks

Postitus Postitas Doktor »

Järgnevalt lasen pisut auru välja.

Ühesõnaga kirjutasin ma Sisekaitseakadeemia raamatukogule kirja küsisin kas ehk on võimalik nende lugejaks saada. Raamatukogu päringus on saadaval e- dokumendid, mida oleks väga huvitav lugeda. Paraku sain järgneva vastuse
SKA raamatukogu lugejaks registeeritakse dokumendi alusel õiguslikku suhet akadeemiaga või akadeemia koostööpartneritega omavad isikud.
Heh ja mis dokument see niisugune on? Üldiselt aga on olukord mõnevõrra imelik. Tartu Ülikooli Raamatukogu lugejaks võib saada igaüks. Rõhutan igaüks. Tule ja loe ja ole õnnelik. Juurdepääs antakse teadusandmebaasidele, saad tellida raamatuid teistest raamatukogudest jne. Ühesõnaga võid prillid "läbi" lugeda. Sisekaitseakadeemia seevastu käsib kirjutada oma õpilastel lõputöö, võtab selle endale raamatukokku ja lamab kõhuli otsas. Kurvastavalt tekib mõte, et see raamtukogu ei vääri akadeemia raamatukogu nimetust. Akadeemia kui idee on alati tähendanud avatud mõtlemist, ideede levitamist ja vaba juurdepääsu informatsioonile.

See pole ainult minu isiklik pirin. Palju räägitakse vabatahlikust tuletõrjest. Kust peaks entusiastlik vabatahliku tuletõrjega tegeleja võtma oma huviala jaoks infot? Kuivõrd Sisekaitseakadeemia raamatukogu peetakse üleval riigi rahaga, siis ei leia ma ühtegi mõistlikku põhjust, miks peaks sinna juurepääsu piirama. Samasuguse loogikaga ei tohiks inimesi ka Riigiarhiivi lasta.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Lõputööd avalikuks

Postitus Postitas Doktor »

Ahjaa, veelkord. Mehed, palun annetage foorumisse laadimiseks oma lõputööd. Informatsiooni jagamine on kogukonna loomise üks põhilisi samme. %%-
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Lõputööd avalikuks

Postitus Postitas Andreas.R »

Doktor kirjutas:Järgnevalt lasen pisut auru välja.

Ühesõnaga kirjutasin ma Sisekaitseakadeemia raamatukogule kirja küsisin kas ehk on võimalik nende lugejaks saada. Raamatukogu päringus on saadaval e- dokumendid, mida oleks väga huvitav lugeda. Paraku sain järgneva vastuse
SKA raamatukogu lugejaks registeeritakse dokumendi alusel õiguslikku suhet akadeemiaga või akadeemia koostööpartneritega omavad isikud.
Ruumi kokkuhoiu mõttes kustutasin ülejäänud tekstiosa millega olen 100% nõus! :cry: Lisaks sellele smile´le lisan siia mõtteliselt kõik smile´d mis näitavad negatiivsust!
Viimati muutis Andreas.R, 23:16, 01 10 2009, muudetud 1 kord kokku.
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Lõputööd avalikuks

Postitus Postitas Doktor »

Avaldan siinkohal ka väikse täpsustuse.

Nagu ütles Päästekooli asedirektor, siis kohapeale võib lugema minna igaüks ja minu info, et lugejaks ei võeta ei ole lõpuni õige. Tõsi ta muidugi on ja siinkohal tervitused Väike- Maarjasse. Doktor tunnistab, et avaldas ebatäpset infot.

Minu eelneva jutu mõte oli selles, et raamatukogu otsingutes on nähe viited e- dokumenditele sh lõputöödele, millele võiks olla veebikaudne juurdepääs. Tegemist on siiski ainas sellise profiiliga raamatukoguga Eestis.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist