Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Operatiivsõidukite juhtimine, olukorrad liikluses ja maastikul. Juhtimisvõtted.
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas anttil »

Viimasel ajal on saanud meie teenistuses kasvavaks trendiks Kupjaga tankirünnakute sooritamine.
Küll räägitakse libedast teest, küll ristmikule ettesõitmisest.
Niipalju kui mina tean ei põhjusta ühtegi liiklusõnnetust ei libe tee, ega muu faktor. Ainult see, mis jääb rooli ja istme vahele. Räägin seda lolli järjekindlusega oma õpilastele, kes alles õpivad sõitma....... ja nii päevast päeva.

Midagi on mäda meie süsteemis autojuhtidega kui me ei suuda ise väljakutsele sõites tagada kaasliiklejate ohutust.

Kallid autojuhid minu käest on õpilased palju küsinud, et miks Päästeteenistuse autojuhid ei taha asulates sireeni kasutada. Lastakse korraks väike törts vahetult ristmikel või natukene enne seda, tekitatakse ääretult liiklusohtlik olukord , siis lülitatakse sireen välja ja kimatakse üle ristmiku. Et salakõrv ei kuuleks, silm seletaks. See, mida teised kaasliiklejad kuulevad, näevad, tunnevad ei koti kedagi. Kui te oleks ise sellisel ristmikul õpilase kõrval siis te näeksite tõelist paanikat ja segadust, mida selline käitumine tekitab teistes juhtides.

Samas on endalgi imelik ja naljakas vaadata tagaistmelt autojuhti, kes sõidab üks käsi rooli peal ja teine kõrgel üleval sireenilülitil. Nagu kahju oleks, sellest et teised Sind kuulevadja samuti ohutult liigelga tahavad
Antti
tel. 58279009
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Võiks ju nendest "Äpardustest" teisi ka teavitada.
Eks see kupja juhtimine ole paras illusioonisõit, kus seespool tundub kõik ilus ja turvaline, samas juhtimise seisukohalt on masin halvemini juhitav, kui pole tegemist igapäevaselt nelikveolisega sõitva juhiga.
Tean ise juhust, kus ei saadud ristmikul pidurdamisega ja pööramisega hakkama, õnneks läks sõit otse põllule ja ei käinud üle katuse, nelikvedu võimaldas pärast ise ka teele välja tulla.
Sireeni kasutuses antud autol tuleb olla kindlasti hoolivam, sest ei paista vilkurid ja värvikombinatsioon liikluspidist nii hästi välja.
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas kalifa »

Olin siis täna 3 tunni jooksul Pärnu kesklinnas tööl ja harjumusest ikka vaatasin sireenide suunas.
Peale kella 10.25 ehmatasid mind tõsiselt , kui mööda Pikka tänavat sõitvatel päästeautodel hakkasid ootamatult umbes 100 m enne fooriga ristmikku tööle sireenid, 2 autot lähestikku üksteise järel ja mõlemal üks sireeni toon, samas tund aega hiljem oli kaugelt kuulda sireeni ja vaadates lähenes kiirabi kaugemalt ristmikult ja andis pidevalt sireeni.
Ma ei hakkaks siin arutlema, kas veevedamise õppusele peab läbi linna vilkuritega kihutama, kuid sireeni kasutamise koha pealt võiks mõningaid järeldusi asjaosalised siiski teha, ehk vaadata ka alarmsõidu õppematerjalid uuesti üle!
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas Andreas.R »

Teemapüstitus õige ja küllap nii mõnigi meist võiks tõesti oma käitumisharjumusi muuta... Nii enda kui kaasliiklejate turvalisuse huvides... 8)

Naljaga pooleks: kas Sa kalifa nägid seal tagapingil ka anttil´i üle autojuhi õla piilumas. Ja küsimus anntil´e: kas Pärnus on nii palju autojuhte, et osad teises reas istuvad? Või oled kaaned ajutiselt hoiule andnud? :shock:
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas Doktor »

Mul on selline tunne, et ainus mees, kellel on kontakte kõrgema sfääriga on janark. Ole hea ja ütle edasi neile, kes tellivad autosid
  • Kas keegi palun k... võtaks telliks pritsiautodele sireenid, mida saab lülitada roolilt. Autostereodele müüakse lausa kaugjuhtimispulte.
  • Anttil sireenide kasutamise kriitika on õigustatud, kuid tuletan meelde, et sireenide lülitite asendid on kõigis uutes masinates ebamugavad ja nõuavad õigeks lülituseks paneelile vaatamist. Teiste sõnadega siis liikluse vaatamise katkestamist.
  • Eraldi häda on veel ergonoomika. Ma olen küll küllalt pikk (1,90 ja looduse poolt ka üsna pikad käed), kuid ka mul on ülemisse sahtlisse sõidu ajal ebamugav küünitada.
  • Ka vanemates masinates, kus on kasutusel manuaalkastid on sireenide lülitamine ebamugav. Siinkohal saab ainult soovitada natuke pealehakkamist. Lüliti käigukangile viimine ei ole nii suur ja keeruline töö. See ei nõua ka rohkelt raha. 4m juhet ja lüliti.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas anttil »

Olen koolitajana sireenideja tulede vilgutamise koha pealt sõna võtnud, aga mulle on nüüdseks selgeks saanud lihtne tõde: lollid õpivad targad teavad isegi. Isiklikult mulle tundub, et enne asi ei muutu kui uuem ja noorem põlvkond peale kasvab. Vanad mehed raiuvad nagu rauda, miks ma rumal inimeseloom peaksin tarkadega vaidlema????

Iseasi kas uus ja kallis päästeauto on õige koht katsetamiseks.


Andreas
Ei ma ei ole kaasi ära andnud. Tulin üleeile puhkuselt. Täna sõitsin Kilingi - Nõmme paagiga Jaagupis õppusel.
Jätkuvalt on minu liikumisvahendiks töö ajal Pärnu 11. Aeg- ajalt kui noored juhid tööl on istun ka tagapingis. Ja päris hea meelega( tahaks ka kuidagi kasulik olla ja noortega sammu pidada). :oops:

Kui tuled Pärnusse ja näed pooleldi päri pooleldi vastassuunas liikumas Pärnu autot millel: vilkurid+sireen (pidev ja muutuva tooniga)+ vilkuvad lähi/kaugtuled siis suure tõenäosusega olen see mina.
Antti
tel. 58279009
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas Doktor »

anttil kirjutas:Olen koolitajana sireenideja tulede vilgutamise koha pealt sõna võtnud, aga mulle on nüüdseks selgeks saanud lihtne tõde: lollid õpivad targad teavad isegi. Isiklikult mulle tundub, et enne asi ei muutu kui uuem ja noorem põlvkond peale kasvab. Vanad mehed raiuvad nagu rauda, miks ma rumal inimeseloom peaksin tarkadega vaidlema????

Iseasi kas uus ja kallis päästeauto on õige koht katsetamiseks.


Andreas
Ei ma ei ole kaasi ära andnud. Tulin üleeile puhkuselt. Täna sõitsin Kilingi - Nõmme paagiga Jaagupis õppusel.
Jätkuvalt on minu liikumisvahendiks töö ajal Pärnu 11. Aeg- ajalt kui noored juhid tööl on istun ka tagapingis. Ja päris hea meelega( tahaks ka kuidagi kasulik olla ja noortega sammu pidada). :oops:

Kui tuled Pärnusse ja näed pooleldi päri pooleldi vastassuunas liikumas Pärnu autot millel: vilkurid+sireen (pidev ja muutuva tooniga)+ vilkuvad lähi/kaugtuled siis suure tõenäosusega olen see mina.
Koolkondade erinevus on vist päris suur kui sa selliste asjadega nii selgelt eristud. Tekib juba mõte, et Pärnus ülepea sireeni ei kasutata.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas Doktor »

Doktor kirjutas:
anttil kirjutas:Olen koolitajana sireenideja tulede vilgutamise koha pealt sõna võtnud, aga mulle on nüüdseks selgeks saanud lihtne tõde: lollid õpivad targad teavad isegi. Isiklikult mulle tundub, et enne asi ei muutu kui uuem ja noorem põlvkond peale kasvab. Vanad mehed raiuvad nagu rauda, miks ma rumal inimeseloom peaksin tarkadega vaidlema????

Iseasi kas uus ja kallis päästeauto on õige koht katsetamiseks.


Andreas
Ei ma ei ole kaasi ära andnud. Tulin üleeile puhkuselt. Täna sõitsin Kilingi - Nõmme paagiga Jaagupis õppusel.
Jätkuvalt on minu liikumisvahendiks töö ajal Pärnu 11. Aeg- ajalt kui noored juhid tööl on istun ka tagapingis. Ja päris hea meelega( tahaks ka kuidagi kasulik olla ja noortega sammu pidada). :oops:

Kui tuled Pärnusse ja näed pooleldi päri pooleldi vastassuunas liikumas Pärnu autot millel: vilkurid+sireen (pidev ja muutuva tooniga)+ vilkuvad lähi/kaugtuled siis suure tõenäosusega olen see mina.
Koolkondade erinevus on vist päris suur kui sa selliste asjadega nii selgelt eristud. Tekib juba mõte, et Pärnus ülepea sireeni ei kasutata.
Kui juba küsimiseks läks.
Ütled oma oponendile, et hoia sireen sees. Tema vastu, et ei hoia. Sa ütle, et heli liigub 330 m/s (so 1188 km/h). Pritsiauto liigub linnas ca 16 m/s (60 km/h). Las põhjendab, kuidas sellest vahest üle saada. Nii info kiiredastamise mõttes.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas sosku »

täiendus:
Tõenäoliselt Nõmme-1x ! Masin vist eriti kannatada ei saanud, sest täna olid mõlemad Nõmme Teeled ilustasti garaazis seismas.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=32596549


Täna hommikustes liiklusuudistes teatati, et kusagil Mustamäel oli avarii päästeautoga (kahjuks ei täpsustatud, millisega) ja sõiduautoga. Esimene ületas ristmikku punase tulega, töötasid sireen ja vilkurid ning teine rohelisega. Kannatada sai sõiduautos olnud inimene.
Teb keegi midagi täpsustada selle sümdmuse kohta?
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas pealikk »

Nõmme 11 põrkas kokku :roll:
....kui kellad tulevad...siis on minek!!!
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas sosku »

Õnnetus kiirabiga.
Mida targemad mehed arvavad 03:45 kaadrisse ilmuva teise kiirabi autojuhi käitumisest? Kas sellises situatsioonis ei oleks mõistlik lasta sireenil kogu aeg töötada? Nagu näha, siis kaasliiklejad vahivad kõrvale ja ei märka tagant tulevat alarmsõidukit.
http://www.youtube.com/watch?v=ES9czGuNcHs
alexs95
Postitusi: 29
Liitunud: 02:26, 09 11 2009
Asukoht: Tallinn.
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas alexs95 »

minumeelest võiks linnas liikudes koguaeg sireenid sees olla sest kui ikka mõni op auto sulle seljataha "hiilib" ja järsku sireenid peale paneb siis... :razz:
Ärge mõistke hukka imelikena tunduvate küsimuste eest :D
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas mrali »

Eks see homme ilmselt ole kõikjal onlainmeedias, aga Kesklinna 41 sattus täna õhtul Sõpaka-Vilde ristil avariisse. Sattusin tagajärgi nägema - masin mõneks ajaks arvelt maas - parem esinurk (stange, tuli, astmelauad, porilaud jne) suht sees. Vastane, VW Passat vist mahakandmisele. Paar kehvavõitu pilti sai seebikaga ka pimedas teha...
Manused
IMG_0674_ed.jpg
(475.46 KiB) Pole veel allalaaditud
IMG_0676_ed.jpg
(381.51 KiB) Pole veel allalaaditud
IMG_0673_ed.jpg
(373.69 KiB) Pole veel allalaaditud
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas Andreas.R »

Pildi järgi vaadates jääb süüdi... :cry:
Abiteenistuja
mrali
Postitusi: 254
Liitunud: 16:59, 20 03 2008
Asukoht: Tallinn-Läänemaa
Kontakt:

Re: Õnnetused päästeautodega/ jällegi sireeni kasutamisest

Postitus Postitas mrali »

Andreas.R kirjutas:Pildi järgi vaadates jääb süüdi... :cry:
Delfis rohkem pilte: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=63753800#

Kohapeal ja piltidelt on näha, et Scania tuli otse Sõprusest. Autode vigastusi vaadates tundub , et VW keeras rohelise fooriga Vildest tulles redelile ette ja kokkupõrge viskas sõiduautole tiiru peale.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist