Õppimine Sisekaitseakadeemias

Kuidas õppida, millal õppida, mida õppida, kust õppida, kus õppida ja milleks õppida?
Vasta
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas Klamber »

Kas poleks igati mõistlik kui langetataks pisut õppemaksu, seoses raskete aegadega! Või mis Te arvate :!:

Õppelaenu pole eriti mõistlik võtta, sest riik enam ei maksa kinni laenu põhiosa.
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas anttil »

Miks te kõik tahate hullult sinna sisekaitseakadeemiasse minna??

Mida te selle haridusega hiljem peale hakkate?? Varsti on juba tõrjujad kah päästealase kõrgharidusega. Saaks siis vähemalt inseneri kutse.

Mujal saab ju ka täiesti tasuta õppida.



Ise TTK II kursuse Auto/Liikluse üliõpilane. Tulevane insener. Riigi raha eest.



:oops:
Lasin nüüd kõrvad lonti ja vaatan, mis edasi saama hakkab.
%-(
Antti
tel. 58279009
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas valuts »

Ega haridus mööda külge maha ei jookse :D Ja mis puutub õppemaksu siis see võiks väiksem olla küll :roll:
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas Doktor »

Mis õppemaks? Kas riigieelarvelisi kohti enam polegi? :-\
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas Klamber »

anttil kirjutas:Miks te kõik tahate hullult sinna sisekaitseakadeemiasse minna??

Mida te selle haridusega hiljem peale hakkate?? Varsti on juba tõrjujad kah päästealase kõrgharidusega. Saaks siis vähemalt inseneri kutse.

Mujal saab ju ka täiesti tasuta õppida.



Ise TTK II kursuse Auto/Liikluse üliõpilane. Tulevane insener. Riigi raha eest.



:oops:
Lasin nüüd kõrvad lonti ja vaatan, mis edasi saama hakkab.
%-(

"Varsti on juba tõrjujad kah päästealase kõrgharidusega" väga ülbelt öeldud!!!!Aga mis on selles halba, et tõrjujatel , nüüd siiski päästjatel, on kõrgharidus???? Ja see mida keegi õppida tahab on ikkagi igaühe enda otsustada. Ju ikkagi mingi huvi on kui õpitakse!

Loomulikult on olemas ka riigieelarvelised kohad, kuid mina pean silmas eelarveväliseid kohti. Ja point miks selle teema algatasin on siiski see, et oleks ju hea kui arvestataks päästjate üha süveneva raske majandusliku olukorraga! Kui juba kord on alustatud õpinguid siis peaks ka lõpuni käima. Kurb on, et riik pole huvitatud (või ei näita seda välja) haritud teenistujatest.
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas Doktor »

Palju aastane õppemaks on?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas Klamber »

Doktor kirjutas:Palju aastane õppemaks on?
21 000.-
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas anttil »

Esiteks:
Ei ma ei ole ülbe. Lihtsalt mõistus ja praktiline meel toovad ühe keskmisest asisema inimeselooma maa peale. :lol:

Mulle öeldi väga kõrgel tasemel paar aastat tagasi, et minu vaimsed ja isiksuse võimed ei küüni Sisekaitseakadeemia suunamiskirjani. Et tõrjuja haridus ongi minu jaoks maksimum.
Vabandust, et vana asja kurdan ja üles korjasin. See ei ole taotluslik, lihtsalt mõtteainet nendele, kes on kutsutud ja seatud otsustama teise inimese saatuse ja võimaluste üle.

Teiseks:
Minu teada kaugõppes ei ole riigieelarvelisi õppekohti.(võib-olla ma eksin). Aga näeb keegi võimaluist pere ja töö kõrvalt kümme aastat peale keskkooli neli aastat päevases õppes õppida.

Kolmandaks:
Tundub, Sisekaitseakadeemia on ennast teatud mõttes devalveerinud. Vaadates kõrvalt seda kuidas ja mida tehakse( loe õpitakse ja õpitut hiljem rakendatakse)
Mulle isiklikult on jäänud mulje, et akadeemia koolitab nii autoinsenere/projekteerijaid kui pedagooge ja kõike seda, mis jääb nende vahele. Tuletan Teile siinjuures meelde, et asi, mis sobib kõigeks ei sobi teatavasti millekski.
Kõigile on ju teada fakt, et lihtne päästja on süsteemis mitte keegi. Tal võib isegi õigus olla, ta võib ju olla ka oma ala tõeline spetsialist. AGA ta on lihtne päästja (vaadates oma erialast lähtuvaid päästeteemalisi ettevõtmisi teenistuses ja erinevaid tehnilisi küsimusi/lahendusi). Kraaksub see päästja, mis ta kraaksub. Alguses proovitakse asju ikka lahendada omamoodi. Ja kui see ei õnnestu hakatakse otsima teisi lahendusi (tihti need, mis alguses ära põlati)
Neljandaks:
Ikkagi jääb mulle selgusetuks, mida hakkab lihtne päästja peale akadeemia kõrgharidusega. Rääkige mulle sellest palun lähemalt. Istub ja ootab millal kontoris vabaneb esimene vaba kõrgharidust nõudev töökoht? Aga kool on ju läbi, raha on makstud. Ja kasu?? Ärge öelge, et teile seal majandust ja ökonoomiat ei õpetata.


Võimalus on õppida mõnes teises kõrgkoolis riigi raha eest, saada endale tasuta kõrgharidus erialal, mis huvitab või mida saab hiljem otseselt teenistusega siduda ning siis hiljem minna ja teha läbi spetsialisti kursus Väike-Maarjas.

Ise nagu ma ütlesin õpin Tallinna tehnikakõrgkoolis Autotehnika eriala II kursusel. Kaugõppes, riigi raha eest. Töötan lihtsa päästjana ja plaanin seda ka hiljem edasi teha. Olen 100% kindel, et ma saan oma koolis õpitut ka oma töös kasutada. Saan tegelikult juba praegu.

Viiendaks:
Kõige selle peale ütlete te kõik kooris, et ma olen kade. Ei. Ma ei ole kade, mul on kahju sellest mehest, kes maksab oma hariduse eest meeletu raha, aga peale selle haridusega hakata pole midagi. Mõtelgem nüüd natukene realistlikult ja majanduslikult.

Lõpuks taandub kõik ikkagi igaühe vabale tahtele ja rahakoti paksusele.

Nüüd tuli küll ilgelt pikk ja segane jutt. Aga seda mida ma öelda tahtsin sai välja öeldud.

Tsiteerides klassikuid:

``Aga te mõelge, mõelge``
Antti
tel. 58279009
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas Sarka »

PABER,kulla mees ,PABER maksab tänapäeval(kahjuks)
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas anttil »

Kas siis minu kõrgharidus saaduna mõnest teisest kõrgkoolist ei maksa päästesüsteemis midagi.
Antti
tel. 58279009
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas Sarka »

See juba oleneb sinu ja sinu ülemuse(te) läbisaamisest ja nende nägemusest sinu vajalikusest.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Õppimine Sisekaitseakadeemias

Postitus Postitas kalifa »

Seal akadeemias käibki kuulekate jüngrite kasvatamine, kes teavad, et töö kaotades pole selle haridusega eriti kuhugi minna. Sinna ei soovitata selliseid, kes on eelnevalt näidanud, et omavad oma arvamust, mis paraku pole alati ülemuste arvamus.
Kui kandideerida kõrgharidust nõudvale kohale, siis eelistatakse kindlasti süsteemis sees olnud inimest, kuid on ka erandeid ja paraku on need erandid viinud vähemalt inimeste vahelisi suhteid paremaks!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist