Päästjad ja ennetustöö

Õnnetuste ärahoidmise teemadel.
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Re: Päästjad ja ennetustöö

Postitus Postitas Sarka » 18:44, 15 10 2009

Jutt jumala õige või,siis tasustada kuidagi seda vahtkondade poolt tehtavat ennetusttööd a la käisite koolis pakasuuhal,tegite hindele 5,saate kamba peale x krooni ühekordset lisatasu.Kui kunagi oli komandopealikel lisaraha käsutada ,said paljud asjad tehtud ja hästi tehtud(ma mõtlen need,mida vahtkonna omad otseselt ei pidanud tegema).Kes "viitsis" see võis ju veel hea kopika lisa teenida,aga sellise suhtumisega,et mis nad seal "magavad" las teevad seda ja toda,kaugele ei jõua või jõuad,aga millise kvaliteediga.

merxu
Postitusi: 8
Liitunud: 15:22, 11 10 2009
Kontakt:

Re: Päästjad ja ennetustöö

Postitus Postitas merxu » 19:18, 18 10 2009

Aga selge... Suur tänu neile, kes mulle vastasid ja oma arvamust jagasid. Olen nüüdseks juba midagi kokku kirjutanud ja esitan selle õppejõule.
Tänud!!!

Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Päästjad ja ennetustöö

Postitus Postitas Doktor » 01:16, 21 10 2009

Mis mind selle ennetuse puhul teatud mõttes häirib on asjaolu, et ennetustegevuses ei ole järjepidevust. Täiesti naeruväärne on uskuda, et ühekordne kampaania toob mingit tulu. Kui ühekordne kampaania tooks kestva tulu, siis me ei näeks aina korduvaid pesuseebi telereklaame. Järjepideva ennetustöö korraldamine on aga raske ettevõtmine. Palju lihtsam on kampaaniaid korraldada, sest teenistusel tuleb peaaegu ainult raha välja käija. Reklaamid kujundavad kunstnikud ja organiseerivad agentuurid. Paralleeli toon jätkuva HIV nakatumise ennetamisega Eestis. Eestis oli HI viirusesse nakatumise puhang aastal 2000. Teatud mõttes võib öelda, et sellel aastal tabas laiem avalikkus sh sots min ära, et odavam on ennetada kui ravida. Tänaseks oleme jõudnud sinnani kus keskkooli lõpetajate põlvkonnad on tõesti teadlikud. See aga tähendab seda, et neile on pea kogu põhi- ja keskkooli sellest räägitud. Aasta muuseas on praegu 2009. Tagasi tuleohtuse juurde. Eelneva näite põhjal saab võib- olla öelda, et teadlikuse kasv võtab 10 a. Ehk saab ka öelda, et teadlikuse kasv tuleb esile ühe põlvkonna täisealiseks saamisega. Tulemused ei tule üleöö.

Minu arvates ei saa päästjad ennetusega tegeleda vahis oldud ajal, sest see halvendab valmisolekut. Päästjad võiksid motiveeriva lisatasu eest tegeleda sellega vabal ajal. Kedagi ei pea sundima, aga vastastikusel kokkuleppel tööandjaga saab selle ilusti korraldada ja igast komandost leiaks mehe või kaks, kes sellega tegeleda soovib. Amet paneb kokku standardse programmi. Väike käsiraamat ja film on vist juba valmis. Vähemalt Tartu komandos on isegi data projektor olemas. Regiooni peale 1..2 inimest kes kontakte vahendavad ja küllap asi liikuma hakkab. Minu pakutu on muidugi raske käivitada. :roll:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.

Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Päästjad ja ennetustöö

Postitus Postitas Andreas.R » 08:22, 21 10 2009

Ootame siis kõik merxu´le selle töö eest head hinnet... Ise ei saa ma praktilise kogemuse puudumise tõttu tuua näiteid elust... Saan vaid vahendada teiste kolleegide meelsust ja see on üldiselt negatiivne - palju paraleele nõukogude miilitsa ja el. pirni pessa keeramisega: kes hoiab pirni, kes keeravad tooli, kes käib vastassuunas, et toolil seisjal pea ringi käima ei hakkaks... Lisaks veel pealik kes lisab üritusele väärikust (ja kohati kasutab seda ära enda promoürituseks enne valimisi) + veel ennetusenäitsik...
Minu isiklik arvamus on, et selline töö oleks tulnud hanke korras tellida väljaspoolt (rahastatud muudest vahenditest) ja meie süsteem oleks toetanud vaid teavitusega... Tegevpäästjana näen veel ühte ja hetkel kulusid tootvat puudust - inimestele ei ole piisava põhjalikkusega seletatud anduri tööpõhimõtet! Eelkõige pean silmas seda mis juhtub kui on möödunud aasta anduri paigaldamisest - sagenevad väljakutsed toiteallika tühjenemisest põhjustatud valehäirete tagajärjel... Tundub ka, et odavamad andurid on n.ö. ühekordsed - kui mingil põhjusel "üürgama" hakkavad siis ei aita mingi hooldus ega patarei vahetus - tuleb minema visata... Umbes nagu "libahelkurid"...
Abiteenistuja

merxu
Postitusi: 8
Liitunud: 15:22, 11 10 2009
Kontakt:

Re: Päästjad ja ennetustöö

Postitus Postitas merxu » 20:54, 13 11 2009

Tere jälle :).
Ja aitäh kõigile, kes mu küsimusele vastasid ja nii abivalmilt seda arutasid. Töö on kaitstud ja vaid 1 punkt jäi maksimumist puud! Suur aitäh Teile!!!

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline