Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Vasta
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Vastuseks VÄIKE PIGI´le: ma arvan, et ei ole saladus. Päris üksikasju detailidena ehk lahti rääkima ei hakka ja rõhutaksin siinkohal, et see on asjade seis sellisena nagu mina seda näen. Milles tagasiminek? II kohtumine lõppes ühises seisukohaga, et 24/72 on idee poolest vastuvõetav mõlemale läbirääkimiste osapoolele. Viimasel kohtumisel aga hakkas jälle otsast peale promo 17+7/48 poolt... Selles nägin tagasiminekut. Kuidas siis ometigi ühele peaeesmärkidest lähemale jõudsime? Meile tutvustati uut hübriidi: 21+3/72. I variandi puhul tuleb kindlasti läbi viia koondamisi: mehi lihtsalt jääb üle. Teine on peaaegu juba 24/72 aga sisaldab veel siiski +3 valveaega. Kindlalt sai edastatud meie ühine seisukoht, et 24/72 oleks päästjate nägemus töögraafiku kohapealt... PA on esialgses kokkuhoiukavas ette näinud 88h vabade tasustamata päevade väljavõtmise mis annaks vajaliku kokkuhoiu palkade senisel tasemel hoidmiseks (tõsi - sissetulek kuus veidi väheneks - iga mees saab oma osa ise välja arvutada). Samas säiliks astmepalk mis vabade päevade võtmise vajaduse ära langedes annaks endise sissetuleku automaatselt tagasi. Nüüd on küsimus selles kas oleme kõik valmis need vabad päevad (ca 1 päev kvartalis) välja võtma!? Infoks niipalju, et adminn pool (ei oska muud moodi öelda - kontori väljendit nad ka ei talu) on PA juhtkonna sõnul selleks valmis. Neile tähendaks see siis 11 päeva aastas... Veel! Kas oleksime vajaduse tekkides valmis hoopis radikaalseks sammuks - juhul kui takistuseks saab see, et võimekus selle ühe vaba vahi väljavõtmisel ikkagi oluliselt langeb ja PA ei saa seda lubada - töötama kolm vahti aastas TASUTA!? Mõelgem sellele... Usun, et see tõstaks meie reitingu avalikuse silmis 100%´le... :cool: Kõige lihsam meile oleks muidugi kui PA lõpuks tunnistaks avalikusele, et seoses nii suurte kärbetega meie võime tagada samaväärne teenus langeb ja seda just tasustamata vaba päeva võrra...
Abiteenistuja
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas ruudolf06 »

eelmises artiklis norm seletused asjal ainult üks asi ei kõlba siia.see reitingu asi tuletab väga nõukogude aega meelde,et teeme mehed ükskõik mida,aga oleme esikaanel.mehed sellise suhtumise valguses oleme me sellises meeste seisus nagu praegu,et kui ei tohiks siis ikka teeme ära,kuna mida meist muidu inimesed arvavad.vot see on küll väga vale suhtumine.kuni ka meie poolt selline pakasuhha toimub,pole meil lootagi sellist avaliku teavitust nagu politsei tegi,et sellise raha eest rohkem ei saa.edu teile läbirääkimistes aga selliseid asju ei teha selleks,et kellegi silmis hea välja näha.kui selline vabade päevade asi on selleks,et kedagi ei koondata või põhipalga numbreid ei vähendata,siis on see asi õigustatud.edu teile
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Lähtume läbirääkimistel Türil vastu võetud otsustest. Mingit "Potjomkini küla" reitingu tõstmiseks ei ehitata... Muidugi oleks õige kui amet tunnistaks - kui raha ei ole siis halveneb selle võrra pakutav teenus. Praegu jälgitav suhtumine, et päästja peab taas kastanid tulest välja tooma - ennas kasvõi ära rebestades - pigem tõstame veel võimekustki! :shock:
Abiteenistuja
Kohila

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Kohila »

Mulle ja paljudele teistele kaaskondlastele on jäänud ikkagi selgusetuks, kuidas see 3 tunnine valveaeg välja näeb. Sellest ma sain aru, et seda vist ei tasustata. Aga mismoodi kujutatakse ette, et ma 3 tundi lihtsalt komandos istun kui mulle selle eest raha ei maksta? Võin ma siis omal vabal valikul mõni hommiku 3tundi hiljem komandosse tulla ja olla ennem seda koduses valves? Ei ole sellest valveaja mõistest nagu väga hästi aru saanud. Ehk seletate kuidas PA seda näeb?
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Kohila kirjutas:Mulle ja paljudele teistele kaaskondlastele on jäänud ikkagi selgusetuks, kuidas see 3 tunnine valveaeg välja näeb. Sellest ma sain aru, et seda vist ei tasustata. Aga mismoodi kujutatakse ette, et ma 3 tundi lihtsalt komandos istun kui mulle selle eest raha ei maksta? Võin ma siis omal vabal valikul mõni hommiku 3tundi hiljem komandosse tulla ja olla ennem seda koduses valves? Ei ole sellest valveaja mõistest nagu väga hästi aru saanud. Ehk seletate kuidas PA seda näeb?
Meie kohtumistel on PA juhid korduvalt viidanud sellele, et nad meie foorumit külastavad - nüüd on neil hea võimalus kõigile seletada mis loom see valveaeg on... :cool:
Abiteenistuja
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas manivald »

ruudolf06 kirjutas:eelmises artiklis norm seletused asjal ainult üks asi ei kõlba siia.see reitingu asi tuletab väga nõukogude aega meelde,et teeme mehed ükskõik mida,aga oleme esikaanel.mehed sellise suhtumise valguses oleme me sellises meeste seisus nagu praegu,et kui ei tohiks siis ikka teeme ära,kuna mida meist muidu inimesed arvavad.vot see on küll väga vale suhtumine.kuni ka meie poolt selline pakasuhha toimub,pole meil lootagi sellist avaliku teavitust nagu politsei tegi,et sellise raha eest rohkem ei saa.edu teile läbirääkimistes aga selliseid asju ei teha selleks,et kellegi silmis hea välja näha.kui selline vabade päevade asi on selleks,et kedagi ei koondata või põhipalga numbreid ei vähendata,siis on see asi õigustatud.edu teile
Esimene asjalik ja mõistlik jutt siin teemas!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Kas manivald mitte ei tunne muret, et ühing seekord püstitatud eesmärgid saavutab? :-|
Abiteenistuja
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Doktor »

Alustan nagu mul kombeks mõistukõnest ja tuletan meelde vana head veini valmistamise tarkust. Kui panna lusikatäis solki veinivaati on tulemuseks solk ja kui panna lusikatäis veini solgivaati on ikka tulemuseks solk. Mõnda asja lihtsalt ei kokku ei sega. Nii nagu ka toiduõli õnnestub ainult jõuga vette pihustada. Minu arusaamist mööda ei ole ka juhtkonna huvides korraldada töö-, valve- ja puhkeaja pudru. Kuigi juhtkond on ennekõike päevase tööajaga organiseeritud ei peaks nemad alahindama töövahetusega töötaja õigust inimlikule töökorraldusele. Töölepinguseadus ütleb meile sõnaselgelt järgnevat.
Kui töötaja ja tööandja on kokku leppinud, et töötaja on tööandjale kättesaadav tööülesannete täitmiseks väljaspool tööaega (valveaeg), tuleb töötajale maksta tasu, mis ei või olla väiksem kui 1/10 kokkulepitud töötasust.
Osundage palun tähelepanu asjaolule, et valveaeg on aeg kui töötaja on kättesaadav väljaspool tööaega. Kohustades töötaja viibima valveajal töökohas e päästja mõistes komandos saavutame üsna omanäolise olukorra. Töötaja viibib tööandja juhtimise ja kontrolli all valveajal. Valveajal ei saa töötaja tulenevalt seadusest olla tööandja juhtimise ja kontrolli all. Sellisel juhul on tal tööaeg. Töölepingu seadus võimaldab töötajal olla vaid ühes ajas korraga. Vägisi tundub, et see ettepanek on nagu punaseks värvitud kivi. Neelad alla ja polegi maasikas.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Mõtlemisainet päästjatele

Postitus Postitas anttil »

Tere foorumlased, kiibitsejad ja muidu huvilised. Lugupeetud läbirääkijad.

Vaadates lähemalt töökorralduse ja läbirääkimiste kulgu 24/72 teemal kutsun kõiki päästjaid ja otsustajaid üles mõtlema võimalusele vähendada norm töötundide arvu kuus X tunni võrra. See tähendaks: autod on endiselt komplekteeritud; meeskonna suurused ei muutu; teenuse kvaliteet ei halvene; päästjad saavad lisa vaba valve, mis vähendab raskel ajal tööle käimise kulutusi. Tuletan teile meelde, et sellega väga suurt palgakaotust ei tule, kuna me kõik saame ju konkreetset kuupalka; säiluvad töökohad.
Samas palun kaaluda võimalust lahendada norm. tundide alandamine nii, et ei väheneks otseselt näiteks Häirekeskuse, menetlejate koormus, kuna see halvendaks teenuse kvaliteeti.
Mina päästjana olen praegu valmis tegema selle nimel järeleandmisi. Kutsun teid kõiki sellele mõtlema.
Me ei saa ju taguda endale rusikaga vastu rinda ja ainult nõuda. Selleks, midagi saavutada (ka elus) tuleb aeg- ajalt teha kompromisse. Siis saab ka vastaspool teha kompromisse. Vastasega silmitsi seistes tasub austada ka neid, kelle vastas me seisame. Eelkõige elementaarne lugupidamine härrased!
Anname meie päästjad täna natukene järgi, teeme omapoolse kompromissi. OK saame natukene vähem palka, aga muu jääb ju samaks, lisaks saame 24/72 graafiku. Häirekeskus saab teha oma tööd vähendamata kvaliteeti.

Kõik selle saame ju panna kirja kollektiivlepingusse. Uskuge mind see tasub pikas perspektiivis ära. Ajades oma jäika poliitikat saavutame selle, et Päästeamet lõpetab läbirääkimised, kõik jääb samaks, aga tuleb koondamine.
Antti
tel. 58279009
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Mõtlemisainet päästjatele

Postitus Postitas Andreas.R »

Väljavõte ühest teisest teemast: "Esitasime PA´le omapoolsed konkreetsed lahendused kuidas praegusest "masust" läbi tulla sama isikkoosseisu ja astmepalgaga... Et tegemist oli seni sisuliselt käsitlemata võimalustega võtsid direktorid aega järelemõtlemiseks. Üldjoontes suhtuti esmapilgul mõistvalt." ja küsimus siit anttil´e - kes selle pöördumise Sulle ette kirjutas...? :shock:
Abiteenistuja
Kohila

Re: Mõtlemisainet päästjatele

Postitus Postitas Kohila »

antill ma ei jaga absoluutselt sinu arvamust. Päästes on selline tore komme ja Läänes kohe eriti võibolla ka mujal aga ise töötan Läänes seega tean meie olukorda kõige paremini. Kui ollakse nõus tegema hetkelisi kompromisse ok ma teen, tulen vastu siis automaatselt ülemused arvavad, et nii peabki olema ja hakkatakse igal pool seda nõudma. Näiteks meeskonnavanem peab olema autojuhiga ühes isikus kuna üks teatud komando niimodi koguaeg teeb. Minu arust oleme meie päästjad pidanud koguaeg tegema järeleandmisi ülemuste kapriisidele, hoopis loogilisem, et PA ka meie soovidele ka vastu tuleks. Mitte ei tõmbaks poliitilise surve ees kõrvu lonti nagu on viimastel aastatel välja kujunenud. PA peab ka aru saama, et kuskilt jookseb valuline piir kus päästjad ei keera silmi maha vaid hakkavad hambaid näitama. Ehk siis tahavad seda mida nad on ausa tööga välja teeninud. Tööle vastavat palka ja töökorraldust. Puhtalt minu isiklik arvamus.
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Mõtlemisainet päästjatele

Postitus Postitas ipi »

anttil kirjutas:Tere foorumlased, kiibitsejad ja muidu huvilised. Lugupeetud läbirääkijad.

Vaadates lähemalt töökorralduse ja läbirääkimiste kulgu 24/72 teemal kutsun kõiki päästjaid ja otsustajaid üles mõtlema võimalusele vähendada norm töötundide arvu kuus X tunni võrra. See tähendaks: autod on endiselt komplekteeritud; meeskonna suurused ei muutu; teenuse kvaliteet ei halvene; päästjad saavad lisa vaba valve, mis vähendab raskel ajal tööle käimise kulutusi.
Kuidas ei muutu, kui sa annad vaba vahetuse igale mehele juurde?
Suures komandos pole see probleem, kuid II grupi komandos kus on vahetuses 3-4 meest kukus see number vähemalt 3-l korral kvartalis 4 asemel 3-ni, mõnel erandjuhul isegi 2-ni.
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Re: Mõtlemisainet päästjatele

Postitus Postitas manivald »

Andreas.R kirjutas: ja küsimus siit anttil´e - kes selle pöördumise Sulle ette kirjutas...? :shock:
Jube huvitav kuidas igas asjas nähakse tonte või mingeid taustajõudusid, tekib küsimus, et kas isiklikest kogemustest?
Kohila

Re: Mõtlemisainet päästjatele

Postitus Postitas Kohila »

Ipi sa räägid puhast kulda. Juba praeguste normtundidega, räägin oma komando näitel, võib 3 liikmelised vahetused kuus kokku lugeda 2 käe sõrmedel. Viies aga normtunnid veel allapoole tekib olukord kus 15liikmeline komando on kuus mingi teatud aja lihtsalt kinni ja on lahti reedest teisipäevani. Korra on meil sellińe olukord olnud ja kas siis see on normaalne?
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas anttil »

Nii sõbrad, Anttile ei ole võimalik midagi kõrgemalt poolt ette öelda. Ta kuulab ära mõlema poole arvamused (oma aruga) ja üritab sellest selekteerida olulisema välja. Antti on üritanud jääda neutraalselt kahe poole vahele.
Palun öelge targad targemad ja kõige targemad kuidas suhtute teie graafikusse 21+3/ 72. Mõnes mõttes on hundid söönud ja lambad terved. Erilisi koondamisi ei tule, saame sama palka edasi.
Antti
tel. 58279009
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist