Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Vasta
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

raitp kirjutas:Tere kaasvõitlejad!

Tahtsin kirjutada nendest kellest siiamaani pole keegi tahtnud kirjutada,nimelt esimese astme komandodest.Kuulun ka ise sellesse madalasse seltskonda.Selle 24/72 ralliga saavutasime selle,et see 24h mis oli meil juba enne (tänu sellele saime me tunduvalt vävem palka) muudeti see ka veel meie jaoks hullemaks.Teie võitsite vähemalt sellega et saate poole vähem tööl käia,meie aga võitsime selle et saame aastas vähemalt 8 korda rohkem tööl käia.Teie hoidsite sellega raha kokku,meie peame oma tunduvalt väiksema palga eest rohkem tööl käima(võimalik et mõni mees peab selle pärast töölt ära minema ,sest raha lihtsalt ei jätku).
Kirjutan sellel teemal selle pärast,et kommentaare lugedes keegi isegi ei maini esimese astme komandosid.``Seda on kohe tore näha et arvestatakse kõigiga``.Ametiühingusse astudes arvasin ma et nüüd seistakse ka minu huvide eest,aga juba viimased koosolekud Türil näitasid seda ,et kui ma ise poleks kisa tõstnud siis poleks kellelegi meeldegi tulnud need esimese astme komandod.
Viimaste sündmuste valguses olen ma jõudnud järeldusele,et AÜ-st pole mul erilist kaitset ega tuge loota ja ma kaalun tõsiselt peatada oma kuulumise AÜ-sse.

Palju õnne Teile 24H saavutamise puhul!!!!
Loodame et koondamistega läheb paremini.

Rait Pakkonen
Koeru PK
Usaldusisik
Ei raatsi sellest postitusest midagi maha tõmmata - kõik on oluline ja õige. Tunnistan ausalt, et ei näinud seda ohtu enne! Ka mitte läbirääkimiste laua taga! Teil omal oli see kindlasti komandos selgeks arutatud - lihtsalt eeldan, et esimene grupp mõtles sellele kas tõesti siis mingit muutust kahest tunnist ei tule!? Või uinutas see 22+2=24/72 ka teid nii palju, et põhiline mõtlemise koht oli vaid see, et miks meie peame andma ja midagi vastu ei saa? Minuni jõudis see teadmine Teie kaotusest peale läbirääkimiste lõppu kui kodu poole sõitsin. Kuigi olin koos Ramon´iga PA variandi vastu jäi meie häältest väheks, et see pakkumine tagasi lükata. Tegelikult usun, et neil (min+ PA) oleks olnud võimatu seda pakkumist siis nii vastu võtta sest mäletate kuidas nad rõhutasid, et I grupp ei tohi kuidagi kannatada... Kardan, et midagi tagantjärele vaidlustada ei õnnestu - kohtus öeldakse, et ise tahtsite... Ja allkirjastatud eelleping on pea sama hea kui kehtiv... Ja kahest tunnist - juhul kui tulebki see muudatus seadusesse (aga praegu ettepanekut ei ole ja muudatuste aeg on läbi!!! ehk kuidas siis tuleb - hea küll - üks võimalus veel on aga jällegi - mis ma ikka seletan). Ja veel kord: Eesti Vabariigis kehtib põhiseadus ja lepinguid sõlmitakse kehtivate seaduste alusel mitte "vb. kunagi PA sõnul kehtima hakkava järgi"... Nii tahaks uskuda, et kõikide reformide tulemusel ei ole päästest lahkunud mõtlevad päästjad! Aga jah - on ju võimalik ja tõenäoline, et nad lihtsalt ei raiska oma aega siin...
Rene kirjutas:kuule Rait,
Aga selge on see, et AÜ võitleb praegu selle nimel, et ei tuleks koondamisi ja see peaks juba vägagi esimese astme kommandosid puudutama.
Milline a/ü? Kas see kes diivanil vedeleb ja 800-900 eek palka saab? Krt. Rene, mis me oleme üksteise kõri kallal! Kõik oleme löögi all... Mida rohkem te tülis olete seda lihtsam... Tahaks nii paljudele asjadele vastata aga ehk mõistate, et ma ei saa seda hetkel teha... Peaks kohe kuskile kellaaegselt salvestama, et pärast ei öeldaks, et ähh! tagantjärele on hea tark olla...
Abiteenistuja
Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Ivo »

Mina
Ivo Paulus
Tõin Teile 24
On ta siis 22/2 või mingi muu summa.
Kui ei meeldi
Siis
On võimalikud erisused
Regiooniti hääleti Põhi, Ida- Lõuna - poolt
Reinberg Lääne esindaja - peausaldusisik vastu
Taul (sitt 24) poolt (Hääl ei loe. kuna on puhkusell)
Aga komandode erisusi pole
Nii, et Lääs jääb 12
Võidelge oma võitlemised ära
(Tahate näha, ma surun selle12 Teile ministeeriumis läbi)
Ivo
Samas, Lääne keskkomandod ja opid tahavad 24 - mis teil toimub? Kes Teie eest otsustab?
Ivo
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Andreas.R »

Revolutsioon õgib oma lapsed...

Ma ei väidagi Ivo´le vastu, et midagi oleks kuidagi teistmoodi olnud - vast ehk niipalju, et Põhi jagunes kaheks. Seega kaks delegatsiooni liiget jäid kindlaks Türil vastu võetud käitumisjuhistele. Paluks mitte külvata meeste hulgas segadust, et nad sellega olid 24h vastu. Otse vastupidi - nad olid 24/72 poolt kus kõik tunnid on tööaja sees ja tundidest kaks tasustatud 25%´ga. PA variandi vastuvõtmise järel saadi ühtemoodi aru, et see pakkumine on lepingutingimusi halvendav (juristi palvel otsustati siiski kasutada sõna kitsendav).

Võid täitsa rahulik olla - keegi ei võta Sult seda medalit, et just Sina tõid meile selle graafiku. Kuigi Sa ei ütelnud minu mäletamist mööda kohtumise jooksul mitte ühtegi lauset... Ilmselt olid teinud siis eeltööd ja kohtumine oli vaid vormistamise küsimus...

Keda ma siis esindan? Olen siiamaani ikka öelnud, et Türi PK´d. Kunagi ei ole väitnud, et olen Lääne peausaldusisik. Seda tegid siin Sina. Jah, kandidaadina olin selleks küll üles seatud aga olen juba mõni aeg tagasi teavitanud Kalle´t sellest, et taandan enda kandidatuuri...

Loodan väga et, selleks,et mind mõistetaks ei pea ma hakkama kirjutama kahe-kolmesõnaliste lausetega...

Andreas
Abiteenistuja
vahur
Postitusi: 1
Liitunud: 19:26, 02 12 2009
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas vahur »

Tänu Ivo agarusele PA sai seda, mida neil just kõige rohkem vaja oli. Ületundide probleem on lahendatud, raha kokku hoitud ja on võimalus mehi koondada. 22+2/72, kusjuures 2 tundi ei lähe tööajaarvestusse on kõige halvem varjant, mis üldse tulla oleks saanud. 160 tundi orjatööd aastas. Türi III ajal oli Ivo vait, ei rääkinud mingit juttu 12 tunni kirjutamisest päästeseadusesse. Nüüd on enda õigustamiseks hea küll.
Toetan igati Andreast. Paulusest sai aga Saulus.
Vahur Lihulast.
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas ipi »

vahur kirjutas: Türi III ajal oli Ivo vait, ei rääkinud mingit juttu 12 tunni kirjutamisest päästeseadusesse. Nüüd on enda õigustamiseks hea küll.
Türi III aeg ei teadnud usaldusisikutest seda asja keegi. Teada saadi sellest pärast seda.
marks
Postitusi: 25
Liitunud: 13:22, 19 10 2009
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas marks »

Timberg ja teised pealikud itsitavad praegu pihku ,et asi toimib mehed on üksteise kõrikallal :cry: .Oleks tore kui tõmbaks natuke tagasi üksteise mahatõmbamise ja õigustamise ei vii meid kusagile ,asi kisub inetuks oodake ära ja kui kõik läheb nagu läheb siis otsustame kas teeme meestele välja või ei, pole mõtet kakelda siin omavahel oleme kõik üheasja eest väljas.
valuts
Postitusi: 126
Liitunud: 09:43, 07 07 2007
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas valuts »

Kas keegi on selle nii öelda uue valvegraafiku ka paberile pannud :?: Kuidas need tunnid paika pannakse :?:
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Raido Haas »

.................................
Viimati muutis Raido Haas, 18:27, 23 11 2021, muudetud 1 kord kokku.
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Siim »

http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=186663&w=1 natukene sarkastiline kõige praegu toimuva taustal selline töökuulutus. PR osas peaks PA-l ja keskustel küllalt töötajaid olema.
ffw
Postitusi: 15
Liitunud: 10:21, 05 04 2008
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas ffw »

Kas 90+20 inimese koondamine hõlmaks siis 90 ne päästja-vanempäästja ja 20ne meeskonnavanemas?Jutukeste järgi 5 suletavat komandot minu arvestustega annabki 20 ametniku(ATS seaduse järgi on meeskonnavanem ametnik)?
manivald
Postitusi: 48
Liitunud: 09:55, 06 04 2007
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas manivald »

raitp kirjutas:Tere kaasvõitlejad!

Tahtsin kirjutada nendest kellest siiamaani pole keegi tahtnud kirjutada,nimelt esimese astme komandodest.Kuulun ka ise sellesse madalasse seltskonda.Selle 24/72 ralliga saavutasime selle,et see 24h mis oli meil juba enne (tänu sellele saime me tunduvalt vävem palka) muudeti see ka veel meie jaoks hullemaks.Teie võitsite vähemalt sellega et saate poole vähem tööl käia,meie aga võitsime selle et saame aastas vähemalt 8 korda rohkem tööl käia.Teie hoidsite sellega raha kokku,meie peame oma tunduvalt väiksema palga eest rohkem tööl käima(võimalik et mõni mees peab selle pärast töölt ära minema ,sest raha lihtsalt ei jätku).
Kirjutan sellel teemal selle pärast,et kommentaare lugedes keegi isegi ei maini esimese astme komandosid.``Seda on kohe tore näha et arvestatakse kõigiga``.Ametiühingusse astudes arvasin ma et nüüd seistakse ka minu huvide eest,aga juba viimased koosolekud Türil näitasid seda ,et kui ma ise poleks kisa tõstnud siis poleks kellelegi meeldegi tulnud need esimese astme komandod.
Viimaste sündmuste valguses olen ma jõudnud järeldusele,et AÜ-st pole mul erilist kaitset ega tuge loota ja ma kaalun tõsiselt peatada oma kuulumise AÜ-sse.

Palju õnne Teile 24H saavutamise puhul!!!!
Loodame et koondamistega läheb paremini.

Rait Pakkonen
Koeru PK
Usaldusisik
Mitmeid kordi on sellele küsimusele tähelepanu pööratud. Ei saa öelda, et enne ei tulnud selle peale. Kui soovitakse ignoreerida siis ka ignoreeritakse neid I grupi komandosid. Ju siis jäi nende hääl teile nõrgaks. Ainuke võimalus seda probleemi kuidagi leevendada oleks ühtlustada I ja II grupi komando palga astmeid. Aga tundub et seda enam teha ei jõua ja I grupi komandodele lüüaksegi käega - ah las olla, küll vait jäävad.
pets 96
Postitusi: 49
Liitunud: 14:02, 08 07 2007
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas pets 96 »

Tahaks siia lisaks öelda etme kõik soovisime süüa praadi aga PA pakub suppi sest kõigile praadi ei jätku :roll:
Tark ei torma
LGP
Postitusi: 1
Liitunud: 22:19, 01 12 2009
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas LGP »

Olen küll uus AÜ-s ning olin esimest korda Türi III kohtumisel kuid kui kõiki asjaolusid arvestada siis on kokkuvõttes raske öelda mis on õige või vale. Kahju on sellest, et ühing millel tegelikult suur jõud, ei suutnud välja jätta kahte vaba tundi, mis küll tasustatakse kuid kokkuvõttes tähendab see järjekordset palgalangust ning uut võimalust inimesi koondada. Ja ei mõista ma, mis mõte oli üldse hääletada kui tulemus on nii või teisiti teine. Kas tõesti inimesed on 24-tunnisest graafikust nii pimestatud, et isegi unustasid mis varem Türil oli hääletusega vastu võetud, et tasuta tööd ei tee. Usun, et PA on ise samuti huvitatud, et meil 24h töökorraldus oleks, küsimus oli lihtsalt selles, kes seda rohkem vajab või isegi nõuab. Kui oleksime suutnud jääda rahulikuks ning serveerida, et 24h töögraafik on teisejärguline siis oleks tõenäosus ka suurem olnud, et 2h vaba aega poleks sisse surutud. Kui kakluseks läheb ja üks pool ütleb, et ära näkku löö sest muidu sa võidad, siis just sinna ju lüüaksegi.

Loodan südamest, et 2h vaba aega kirjutati sisse tähtajalise punktina, vastasel korral jääb see tõenäoliselt sinna igavesti. Selge on see, et AÜ-l on raske seista kõigi eest võrdselt, kuna inimesed on erinevad ning soovid koos nendega, kuid lähtuda tuleks sellegipoolest põhimõtetest, mis kahjustaks vähem suurema grupi huvisid. Näiteks pole ju mõtet rääkida sellest, et keegi peab tööle sõitma väga väga kaugelt, mis tegelikult ju ei puuduta kõiki, vaid teatud rühma, mis on selgelt vähemuses, kuid kui rääkida ühe kuu tasuta töötamisest aastas siis see puudutab küll kõiki. Neile kes kaugelt sõidavad ja mind kividega loopida tahavad võin öelda, et minu vahetusest käib mees 100 kilomeetri kauguselt tööl ning pole kordagi nurisenud, vaid oleks pigem nõus olnud 12h graafikuga kui tasuta tööd tegema. Olen kindel, et 2h vaba aja sisse toomine võinuks küll tulla 24h graafikusse, kuid mitte nüüd MASU ajal ja sellise hinnaga. Oleks võinud ju eeldada või nõuda, et sellega kaasneks palgatõus, mitte langus nagu pragusel hetkel see sisse toodi. Eks aeg näitab mis meid ees ootab ning tuleb loota, et ei tehtud karuteenet oma kolleegidele, kelleks võin ka ise osutuda kui koondamispaber näppu pistetakse.
Ei tea küll täpseid tagamaid või pikema aja PA plaane kuid selge on see, et lihtsalt niisama seda 2 vaba aja tundi sisse ei surutud. Kas mitte ei tähenda kahe vaba aja tunni sisse toomine, et nüüd teeme 100% asemel sama raha eest 110% tööd ning selle tõttu peaks PA juba kokku hoidma korraliku kopika. Minu arust tähendab see ikkagi ainult koondamisteadet, kuid küsimus on vaid millal. Mõni päev tagasi said Pirital paar voolikubaasi meest koondamisteated juba kätte. See oligi PA-l juba ammu plaanis nagu 100 päästja koondaminegi. Eks näis mis tulevik toob ning loodame, et aja jooksul poliitika kaugeneb riigi sisejulgeolekust distantsini kus selle töötajad ning kõik riigi elanikud saavad rahulikult ning turvaliselt ennast tunda.

Kuigi kõrged ametnikud ning poliitikud väidavad et Andrease näljastreigi plaan oli olematu tähtsusega ning ei oleks muutnud midagi, tahan öelda, et minu silmis on see mees just kõige suurema tänu ära teeninud ning võimalik et just tema aktsioonid on hetkel päästnud koondamislaine, kuid jällegist võib öelda, eks aeg näitab. On näha tendentsi „Üks kõige eest“, kuid kaduma on läinud „Kõik ühe eest“. Loodame, et sellised mehed ka kunagi tippu jõuavad ning samal ajal pead ei kaota.

Ervin Ambach
Pirita komando
fidel00
Postitusi: 4
Liitunud: 09:07, 17 09 2006
Asukoht: lääs
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas fidel00 »

LGP kirjutas:Olen küll uus AÜ-s ning olin esimest korda Türi III kohtumisel kuid kui kõiki asjaolusid arvestada siis on kokkuvõttes raske öelda mis on õige või vale. Kahju on sellest, et ühing millel tegelikult suur jõud, ei suutnud välja jätta kahte vaba tundi, mis küll tasustatakse kuid kokkuvõttes tähendab see järjekordset palgalangust ning uut võimalust inimesi koondada. Ja ei mõista ma, mis mõte oli üldse hääletada kui tulemus on nii või teisiti teine. Kas tõesti inimesed on 24-tunnisest graafikust nii pimestatud, et isegi unustasid mis varem Türil oli hääletusega vastu võetud, et tasuta tööd ei tee. Usun, et PA on ise samuti huvitatud, et meil 24h töökorraldus oleks, küsimus oli lihtsalt selles, kes seda rohkem vajab või isegi nõuab. Kui oleksime suutnud jääda rahulikuks ning serveerida, et 24h töögraafik on teisejärguline siis oleks tõenäosus ka suurem olnud, et 2h vaba aega poleks sisse surutud. Kui kakluseks läheb ja üks pool ütleb, et ära näkku löö sest muidu sa võidad, siis just sinna ju lüüaksegi.

Loodan südamest, et 2h vaba aega kirjutati sisse tähtajalise punktina, vastasel korral jääb see tõenäoliselt sinna igavesti. Selge on see, et AÜ-l on raske seista kõigi eest võrdselt, kuna inimesed on erinevad ning soovid koos nendega, kuid lähtuda tuleks sellegipoolest põhimõtetest, mis kahjustaks vähem suurema grupi huvisid. Näiteks pole ju mõtet rääkida sellest, et keegi peab tööle sõitma väga väga kaugelt, mis tegelikult ju ei puuduta kõiki, vaid teatud rühma, mis on selgelt vähemuses, kuid kui rääkida ühe kuu tasuta töötamisest aastas siis see puudutab küll kõiki. Neile kes kaugelt sõidavad ja mind kividega loopida tahavad võin öelda, et minu vahetusest käib mees 100 kilomeetri kauguselt tööl ning pole kordagi nurisenud, vaid oleks pigem nõus olnud 12h graafikuga kui tasuta tööd tegema. Olen kindel, et 2h vaba aja sisse toomine võinuks küll tulla 24h graafikusse, kuid mitte nüüd MASU ajal ja sellise hinnaga. Oleks võinud ju eeldada või nõuda, et sellega kaasneks palgatõus, mitte langus nagu pragusel hetkel see sisse toodi. Eks aeg näitab mis meid ees ootab ning tuleb loota, et ei tehtud karuteenet oma kolleegidele, kelleks võin ka ise osutuda kui koondamispaber näppu pistetakse.
Ei tea küll täpseid tagamaid või pikema aja PA plaane kuid selge on see, et lihtsalt niisama seda 2 vaba aja tundi sisse ei surutud. Kas mitte ei tähenda kahe vaba aja tunni sisse toomine, et nüüd teeme 100% asemel sama raha eest 110% tööd ning selle tõttu peaks PA juba kokku hoidma korraliku kopika. Minu arust tähendab see ikkagi ainult koondamisteadet, kuid küsimus on vaid millal. Mõni päev tagasi said Pirital paar voolikubaasi meest koondamisteated juba kätte. See oligi PA-l juba ammu plaanis nagu 100 päästja koondaminegi. Eks näis mis tulevik toob ning loodame, et aja jooksul poliitika kaugeneb riigi sisejulgeolekust distantsini kus selle töötajad ning kõik riigi elanikud saavad rahulikult ning turvaliselt ennast tunda.

Kuigi kõrged ametnikud ning poliitikud väidavad et Andrease näljastreigi plaan oli olematu tähtsusega ning ei oleks muutnud midagi, tahan öelda, et minu silmis on see mees just kõige suurema tänu ära teeninud ning võimalik et just tema aktsioonid on hetkel päästnud koondamislaine, kuid jällegist võib öelda, eks aeg näitab. On näha tendentsi „Üks kõige eest“, kuid kaduma on läinud „Kõik ühe eest“. Loodame, et sellised mehed ka kunagi tippu jõuavad ning samal ajal pead ei kaota.

Ervin Ambach
Pirita komando

ühe kuu jooksul 100 km kauguselt u 15 korda tööl käia......karm :shock:
likööri endale ajju süstimas....;)
Raido Haas
Postitusi: 34
Liitunud: 11:31, 02 06 2008
Asukoht: Kohila PK
Kontakt:

Re: Töökorraldus 2010 [Kõik 2010 palgad/24h?/koondamised?]

Postitus Postitas Raido Haas »

.........................................
Viimati muutis Raido Haas, 18:28, 23 11 2021, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist