Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Sai siis ekraanilt ka ära nähtud, et peadirektoril ikka tervisega jamad, huvitav, kes andis pressiesindajale korralduse musta hakata valgeks rääkima, aga eks sellest inimesest on aastatega ka kõrgelt makstud suuvoodri maine kujunenud.
Ma hakkan küll kahtlema, kas minister ja peadirektor üldse vabatahtlike olukorda hoomavad- küsiks, kus on need vabatahtlikud Haljalas, Aseris, Imaveres, olid ju mehed, ruumid, tehnika! Olen selline huviline, kes oma raha eest või juhuse tahtel satub vabatahtlike juurde- küll seisavad kaks autot lumehanges, veest ei juttugi, küll on auto kusagil suvilate vahel, samas tuleb inimene peale tööd alles kell 19.00 arvele! Kas selline on siis turvalisuse tulevik?
Võiksin ka vabatahtlik olla, aga valvesse minekuks iga kord 100 krooni kütuse raha kulutada, teades, et OP. korrapidajal pole õigust vabatahtlikku masinat igas olukorras välja saata, muutub see vist mõttetuks kulutuseks!
mõtetes olen veel Teiega!
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas ipi »

kalifa kirjutas: Ma hakkan küll kahtlema, kas minister ja peadirektor üldse vabatahtlike olukorda hoomavad- küsiks, kus on need vabatahtlikud Haljalas, Aseris, Imaveres, olid ju mehed, ruumid, tehnika! !
Haljala ja Aseri ei olnud päris vabatahtlikud organisatsioonid, vaid vallale kuuluvad tuletõrjeüksused. Haljala läks kinni, kuna vald ei soovinud enam tuletõrjet rahastada.
Aseri pandi kinni kuna päästekeskus ei olnud nõus täielikult Aseri komandot üleval pidama ja tõmbas oma osaluse samasuguseks nagu mujal keskuse piirkonnas valla abikomandodel on, mille peale Aseri vallavalitsus otsustas selle komando sulgeda.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

:-x Kahjuks olen kaugel ja ei saa palju kirjutada, aga mulle tundub, et peadirektori ja muude kõrgemate juhtide "töehetk" hakkab varsti paistma- nii süüdimatut juttu pole kaua lugenud. Kas pöörasite tähelepanu, kes lükatakse koondamise teoks tegemisel tanki- regioonide peale jääb otsus!
Mulle tundub, et see päästeameti juhtkond eksisteerib ainult enda ülalpidamise pärast, köik muu on juba allapoole kanditud!
Kaardilt on hästi näha, kui lahja see valmisolek on- Mustika põleng tömbas põhja pea tühjaks. Minu arvates mängib kõrgem juhtkond väga palju saatusega- mina seda kaua ei teeks!
Viimati muutis kalifa, 11:43, 01 01 2010, muudetud 1 kord kokku.
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

ILUSAT JA RAHULIKKU UUT 2010 AASTAT TEILE SIIS VEELKORD!
Täna on siis asunud päästekomandod tööle uue ja mõnes mõttes vana korra kohaselt. Tundub, et on saabunud sõjaväe kord, kui lugeda kehtima hakanud käskkirja: http://www.rescue.ee/5163:34636437_109251:1
Hea on muidugi tõdeda, et need vabad tunnid arvestatakse päeva ajast: http://www.rescue.ee/5163:34636437_109035 mis ei vähenda öötundide lisatasu ja pisike kompensatsioon ka veel palgale lisaks! :oops:
Samas tuleks nüüd jätkata ühtselt õiguste kaitsmist, sest varsti peaks saabuma "tõehetk".
Ma väga loodan, et need ühtsuses kahtlejad vaatavad oma komandost kaugemale ja saavad aru, et niimoodi edasi lohisedes ei saa praeguses eesti majandusruumis jätkusuutlik olla, vabatahtlikkus on hea külaelus, mitte aga tõsisel inimeste turvalisuse tagamisel.
Ma arvan, et tuleb jätkata aktiivset kontakti ajakirjandusega, sest see vassimine, mis juhtkonna poolt levitatakse, eksitab eesti elanike arusaamu päästeteenistusest ja "päästeteenusest".
Ärgu see väike mõtisklus TEIL rikkugu tuju vaid olgu alguseks sellel aastal toimuvatele muutustele! :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Ei taha küll ära sõnada, kuid päevakorda tulevad viimaste aastate ehitiste ehitusvead, mis praegu maha sadanud lume raskuse all võivad varinguid põhjustada.
Ehk vaataks üle tegutsemise ja varingute abivahendid otsiks välja, siis saab kiirelt ja efektiivselt tegutseda! :roll:
mõtetes olen veel Teiega!
Siim
Postitusi: 282
Liitunud: 00:49, 16 08 2007
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Siim »

kalifa kirjutas:Ei taha küll ära sõnada, kuid päevakorda tulevad viimaste aastate ehitiste ehitusvead, mis praegu maha sadanud lume raskuse all võivad varinguid põhjustada.
Ehk vaataks üle tegutsemise ja varingute abivahendid otsiks välja, siis saab kiirelt ja efektiivselt tegutseda! :roll:
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=207500
jõmm
Postitusi: 50
Liitunud: 09:27, 28 04 2006
Asukoht: tartumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas jõmm »

Tule taevas appi!
Kuidas saab ühtses päästesüsteemis olla erinevad päevakorrad.Põhjas on kohvipausid, lõunasöök ja õhtusöök aga Lõunas 12.00-13.00 ja 18.00-19.00 tööpäevasisene vaheaeg, kohvipausid puuduvad, esmane mainitud einestamine koos puhkepausiga 00.30-01.00 ja erinevusi veel.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Nii vaikseks kõik on jäänud...!
Kuid juhtkond ajab oma rada vaikselt edasi, nõupidamisel 26.01.2010.a. päevakorraga: http://www.rescue.ee/5163:34636437_111876:1 arutati eelnõud: panen siia kaasa lingi, http://www.rescue.ee/5163:34636437_111985:2
kustkohast jälle midagi selgub, kasvõi komandode remondi kohta, abipäästjate koolituse kohta jne.
2009.a. töötulemused on arutlusel: http://www.rescue.ee/5163:34636437_111682:2, sellest kokkuvõte: http://www.rescue.ee/5163:34636437_111682:1
Põhja regioon raporteerib järgnevalt: http://www.rescue.ee/5163:34636437_111886:1

Komandosid pannakse ka korda! http://www.rescue.ee/5163:34636437_110972:2 :shock:
http://www.rescue.ee/5163:34636437_110972:1

Mina olen aru saanud, et järjekord on tööle soovijatest ukse taga, aga nagu näha, pole põhjas suudetud komandosid vastavalt lubadustele komplekteerida! :oops:
Põhja komplekteeritus 01.doc
Põhja-Eesti komandode komplekteeritus.
(183.86 KiB) Allalaaditud 206 korda
Eks igaüks saab ise ka neid lehti avalikult lehelt otsida, aga tekkis kohe selline soov Teile see lihtsamaks teha! :razz:
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Kõrvaltvaatajal tekkis selline küsimus: Kas on õigustatud majanduslikult kitsal ajal hakata renoveerima Raua tn. tuletõrje torni, mis otseselt ei ole enam päästeteenusega seotud ja ka keskkonnasõbraliku programmiga ei haaku ning uuesti ümber ehitama renoveeritud Erika tn. hoonet, et luua juurde koolitus- ja arendusosakondade pindasid?
Päästeameti kulutused Raua+Erika.xls
(15.97 KiB) Allalaaditud 196 korda
Selle 18 miljoni krooni eest saaksid nii mõnedki komandod veel normaalsematesse tingimustesse aga eks juhtkonna särk ole ikka kõige lähem! :cry:
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Oleme vist väga rikkaks saanud, et juba kingitusi jagame:
http://www.postimees.ee/?id=295916
Kui seda konteinerit sisustasin, siis ei leitud paari tuhandet töörahaks, nüüd aga kingime Venemaale! :oops:
Sai ka ära nähtud selle asjapulga nägu, kes rahaga ümber ei oska käia! Eks siis teab, kelle nööbist kinni võtta, kui aasta viimastel kuudel kitsaks läheb! :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Sarka »

Jumala õige tegu.Vana kola Venemaale,reservfondist/välisminist raha tagasi ja selle eest uued voolikud ,pumbad ja armatuur asemele.1,5 milli eest saab nii mõnegi asja osta.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Sarka kirjutas:Jumala õige tegu.Vana kola Venemaale,reservfondist/välisminist raha tagasi ja selle eest uued voolikud ,pumbad ja armatuur asemele.1,5 milli eest saab nii mõnegi asja osta.
Huvitav, kas "Kamsa" panite ka siis kaubaga kaasa!! :shock:
Mina hõiskaks siis, kui nende abistamistega ei kaasneks palgafondi ja komandeeringu rahade ülekulu, mis jälle tingib päästjate palga kinni külmutamist aasta lõpukuudel!
Huvitaval kombel on välisabile minemise kuupäevadel käskkirjad ka päästeametis, mis eeldab ka lähetusraha maksmist, mis eelarvest! :shock:
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Hakkavad vist uue aasta prioriteedid välja tulema, kavatsused lihtrahva arvel kärpida(Avinurme), kuna raha ei jätku, samas on raha jagada lennujaamale, kes niigi oma ülesanded koheselt soovib Põhja meeste kaela suruda, kutsudes sealt abi.
Minister Partsi plaan võiks aasta lõpu kollektiivlepingu arutlustel jutuks tulla, kui raha puudusest räägitakse! :cool:

http://uudised.err.ee/index.php?06215838

2011.a. eelarves antakse ka päästeteenistusele vähe raha juurde, investeeringuid veel lisaks, arusaamatuks jääb liiga suur arenduse osakaal, milleks arendada süsteemi, mida samas kokku kuivatatakse! :shock:
http://www.fin.ee/riigieelarve-2011
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Aasta siis saab varsti läbi ja jälle päevakorral kollektiivleping, kus reaalsetele päästjatele tahetakse kohta kätte näidata! :oops:
Ehk tuletaks eelmist aastat meelde siinse foorumi teema abil: viewtopic.php?f=13&t=729
Ajaviiteks võrdlesin ka selle aasta ja tulevase aasta eelarvet ning panin tähele, et päästeala eelarve on suurenenud väheke, kõige rohkem on juurde pandud ministeeriumi arendusele ehk SMIT-ile, ei kujuta küll ette, millega selline hulk inimesi seal tegeleb, et ligi kolmandiku päästeameti eelarvest suudab ära kulutada, samas oma tegelikke funktsioone riigihangetega edasi delegeerides, eks on üks soe koht hämara raha peitmiseks loodud. Sama selle pressiesindaja ametiga! Kusagilt lugesin, et neid pidi oma 15 ametis olema, välja on suutnud sellel aastal anda vaid ühe ajakirja, kiireid uudiseid Tallinnas edastavad Peeter ja Ants, suurematele sündmustele sõidavad ka vabariigi pressiesindajad kohale aga siis vist tähtsam kiiresti "Blondiiniga" linna peale kimama minna kõrvalteelt avariiohtlikult välja pöörates. Raadiosaade "Päästeminutid" on aga kujunenud tavaliseks kommertsaateks, mis päästealaga seotud vaid saatejuhtide põhitöö kaudu, teemad aga sõltuvalt reklaami hetke vajadusest.
Olles kuulnud ka Pärnu mnt. ühiselamus 8 tunnistest suitsusukeldumisõppustest, lugedes päästetöödel juhtunud vigastustest ja siia juurde veel kauplemine valitsuse tasemel hukkunu omastele hüvitise väljamaksmiseks,tuleb AÜ esindajatele anda uute huvisuundade vihjeid- tuleb hakata seisma ka päästesüsteemi töötajate tervisekaitse eest, ega lõputult saa enda tervise nimel ohvreid tuua- seda enam, et tervise halvenedes visatakse ju ukse taha, kui mittevajalik! :oops:
Milleks siis valitseb selline olukord, et ei suuda päästesüsteem normaalselt funktsioneerida? :shock:
Hakkasin siin kokku lugema neid "kõrgeltharitud juhte", kes ministeeriumist alates ja regioonide kontoritega lõpetades midagi planeerivad, arendavad, kontrollivad ja kavandavad, kellele iga projekti puhul lisatakse veel nõunik ja assistent- kas tõesti on kogu süsteem nii keeruliseks muutunud, et osakonna juhataja ei suuda enam olukorda hallata, või on see võim nii pähe löönud, et ei ole enam paslik ise midagi koostada. On neid kõige kõrgemaid käinud ka igasugu koolitustel ja seminaridel oma tarkust üles näitamas, aga praktilistele küsimustele vastata ei osata, järelikult on eeskiri, käskkiri või seadus valmis tehtud, tegelikku olukorda mitte teades ja nii tuleb neid parandusi, täiendusi või muutuseid jätkuva voona ülevalt alla! Oma hetketujude ja reisisoovide rahuldamiseks on loodetavasti ka tuleva aasta eelarves suudetud kõrvale panna rohkem miljoneid, kui päästjad selle 2 tunni tasumiseks vajaksid. Tuleb ikka juhtkonnal endale teadvustada, et meie riigi rahaline seis ei võimalda käia kõikidel koolitustel ja messidel, mida maailmas korraldatakse! :shock:
Ehk peaks ka päästesüsteemi korrastamiseks kutsuma kokku välisekspertide komisjoni sarnaselt haiglate reformiga, kes siis prioriteedid paika paneks ja ebaolulised funktsioonid-ametikohad süsteemist kõrvaldaks, sest meil siin Maarjamaal sellist tarka komisjoni kokku panna pole võimalik- see akadeemia esimeste lendude ringkaitse lämmatab kõik kohapealsed katsed.
Natuke võõraid palgaandmeid uurides selgus, et ministeerium on nagu unustanud peadirektori ja ka enda palga eelmisel aastal masu olukorras kärpimata, samas on päästetöötaja kaotanud sissetulekus kontoripoolel ligi 10% ja operatiivpoolel ligi 30%- kuidas saab selliseid silmakirjalikkuse näiteid eirata! :shock:
Üks huvitav seminar oli akadeemias, kus ridade vahelt anti mõista, et oma eesti päästjate nappuse korral võib kõne alla tulla ka odavamate päästjate sissetoomine välismaalt- otse küll ei öeldud, aga selline rektori visioon oli raadiousutluses. :shock:

Paberil on meil siin kõik nii ilus: http://www.valitsus.ee/failid/Turvalisu ... aastal.pdf

Lugesin eelarve seletusest,et uus kriteerium päästevaldkonnas on tagada efektiivse abi kohalejõudmine 85 % eesti elanikest hiljemalt 15 min. jooksul. Elan Harku vallas, elanikke üle 11 000, Lilleküla ei jõua selle ajaga ka valla keskusse(Tabasalu laululava põleng-sõiduaeg 17 min.), tagapool olevatest piirkondadest rääkimata!
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

"Monika" järeldused! :oops:
Ma ei hakka siin viiteid tegema selle lumetormi meediakajastustele, kuid teatud järeldused peab siseministeerium ja päästeamet siiski tegema.
Pidasin siseturvalisuse asekantslerit ja turvalisusametkondade juhte siiski südametunnistusega inimesteks, kuid antud tuisu arengud demonstreerisid ilmekalt, et suuremate juhtide tööpäev lõpeb kell 17 ja siit edasi tulevad lahendused ja abi uuel päeval, kui kontoris on tööpäev alanud! :shock:
Igasugused hoiatused ja kodus püsimise soovitused ei pane eesti teedel elu seisma, vaid vähendab ehk hätta sattunute hulka, samas teave teele lumevangi jäänud inimeste kohta oli ju õhtul edastatud. Täiesti küüniline oli jätta sajad inimesed ilmastiku meelevalda üle 12 tunni- vaid lumevangis olnud inimeste vastastikune abivalmidus ja õnnelik juhus võimaldasid kõige hullemaid tagajärgi vältida.
Igasugune järgmise päeva ministi kohalolek ja kõikvõimalikud meetmed ei muuda olematuks seda ministeeriumi ja ametite juhtide ükskõiksust ja suutmatust operatiivselt ohule reageerida ja meetmeid tarvitusele võtta.
Ma leian, et igasugune ilmastiku "monitoorimine ja olukorra jälgimine" jäägu ilmateadustajate tööks, sisejulgeolek ja päästeteenus peab olema valmis signaali saabudes koheselt reageerima kaasates kasvõi kodust erakorraliselt välja kutsutavaid lisajõude!
Mida peavad inimesed arvama päästeteenusest, mis jätab suure hulga inimesi pooleks ööpevaks teadmatult ootama ja lootma, et meile tullakse appi, me ju teatasime! :oops:
Uued tuisud ja tormid on tulekul ja inimesed siiski loodavad, et ...
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist