Operatiivsõidukijuhtide kvaliteet

Operatiivsõidukite juhtimine, olukorrad liikluses ja maastikul. Juhtimisvõtted.
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas sosku »

"Krimi" saates näidati seda intsidenti. Õnnetusse sattus Tartu 1-2, ehk siis Barbara. Esimesena startinud Teele mahtus Kreenholmi poe juurde pargitud kaubaautost puhtalt mööda, talle järgnenud B. aga mitte. Vigastused on juhipoolsel küljel ja värvikriimustuste laadi.
Süüdi jääb suure tõenäosusega päästeauto juht. Loodetavasti ei pea mees kogu kahju omast taskust kinni taguma. Tobe lugu kokkuvõttes.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas kalifa »

Nägin ka ise seda lõiku, eks viga oli liiga kiires ümberpõikelt tagasi lõikamises. Hea, et ukserulood terveks jäid! Sündmuselt tagasi sõites võiks tegeleda enesekindluse arendamisega, vaadata küljepeeglist, kui täpselt ja napilt suutsin pöördel kõnniteenurgast mööduda või kitsastel linnaradadel(joonte vahe 2,8m.) otse sõites, kui täpselt ma suutsin raja keskel paikneda- see tõstab enesekindlust ja aitab vältida selliseid apsakaid! :roll:
Ise sõites veel suurema Volvoga, vaatan ka pöörde vastassuunalisse peeglisse, et mitte ära rihtida kõrvalrajal pööret sooritavat sõiduautot.
Tallinna poolt siis tervitused klipis nähtud tuttavatele meestele ja rahulikku!
mõtetes olen veel Teiega!
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas Sarka »

Nägin asja televiisori vahendusel,küsimus:Kas kaubaauto ikka peatus/parkis sellisel lõigul õigesti?Vot ei näinud märke hästi.
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas Klamber »

Kisub jälle kuidagi jahumiseks. Kindlasti peab olema ettevaatlik aga tihti pole midagi parata, sellepärast neid kutsutaksegi õnnetusteks.
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas kalifa »

Peab vist vabariiklikud päästeautojuhtide kutsemeisterlikkuse võistlused ellu kutsuma, siis tekib juhtidel huvi ka enda sõiduoskuseid parandada! :razz:
Olen algõppes näinud neid juhi kandidaate, kes sõiduautoga on kõvad mehed, aga päästeautot pöördega garaazi uksest sisse ei saa, ega alarmsõit ei paranda juhi oskuseid, vaid esitab juhile kõrgendatud nõudmised! :roll:
mõtetes olen veel Teiega!
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas anttil »

See peaks olema tegelikult päästekeskustele õpetuseks koolituse ja seda puudutavate küsimuste lahendamises.

Olen rääkinud juba pikemat aega, et meie alarmsõiduki juhtide koolitamises on midagi väga valesti. Raiutakse nagu silmaklappidega libedasõitu, kus auto ei ole nii või naa juhitav ja sõltub heast õnnest. Samas jäetakse täiesti tähelepanuta see, mis teeb autojuhist autojuhi. Liikluses ei ole kõik asjaolud laestvõetavad. Samas saab need asjaolud lakke panna.
Antti
tel. 58279009
estfire112
Postitusi: 23
Liitunud: 21:36, 17 01 2008
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas estfire112 »

Üks mu vana hea sõber-rekkamees korrutab ala-lõpmata oma tarka lauset: "heaks autojuhiks ei ole võimalik saada,
ega õppida, heaks autojuhiks sünnitakse ja kõik eeldused heaks liiklejaks saamisel, aga saadakse juba emapiimaga". :cool:
Tundub lihtne ja loogiline.
Pärnu
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Autojuhtide koolitus

Postitus Postitas anttil »

Lääne- Eestis käib autojuhtide koolitus täie hooga. Mis toimub mujal eestis?
Antti
tel. 58279009
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: Autojuhtide koolitus

Postitus Postitas Doktor »

anttil kirjutas:Lääne- Eestis käib autojuhtide koolitus täie hooga. Mis toimub mujal eestis?
Järsku on võimalik programmi lugeda?
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Autojuhtide koolitus

Postitus Postitas anttil »

Tegelikult on programm suuresti ette kirjutatud. Olen ise seda täiendanud ja improviseerinud. Kahjuks on materjal nii mahukas, et seda ei saa saata vaid Lääne poolt algallikast.

Aga improviseerinud olen sellistel teemadel:

kiirusel üle 25 km/h ei ole suur päästeauto enam eriti juhitav ja rusikaga vastu rinda taguvast autojuhist saab tegelikult reisija
ligi 100 % autojuhte ei tunne elamentaarset LS/LE
autojuhid ei oska kasutada tulesid
autojuhtidel pole aimugi, mida kuuleb ja näeb tavaliikleja
autojuhid( eriti kiirabiautojuhid) ei oska kasutada sireeni ja vilkureid
sõidutaktika ja trajektooride valik ( suuremate tänavate näitel)
päästes on jätkuvalt pohhuistlikke autojuhte
autojuhid ei kasuta turvavööd, aga võiksid sellele mõelda
ollakse kinni 20 aastat vanades mõttemallides
autojuhid peaks tegelema rohkem enesekontrolliga ja harjutama mõttega sõitmist

Kõige sellega olen tegelenud alarmi koolitusel. Kõike eeltoodut on võimalik kahtlejatele tõestada väga lihtsate vahenditega. Iseküsimus on asja mõttest arusaamine ja enda sõiduvigade hilisem tunnistamine.

Tegelikult ma tean, et ma olen kõige siin räägitu eest hukule määratud ja varsti tuleb minugi aeg oodata avalikku hukkamist. :YMPRAY:
Antti
tel. 58279009
kukekas
Postitusi: 41
Liitunud: 17:54, 05 02 2006
Kontakt:

Re: Autojuhtide koolitus

Postitus Postitas kukekas »

Pärnus käib alarmsõiduki koolitus võibolla täiega aga Järvamaal on osadel meestel need paberid juba üle aasta aegunud ja pole nagu ülevalt poolt kuulda et midagi tulemas oleks.Kui mingi laks käib siis kes vastutab? Ikka see kes pulkade taga on .Usinasti aga kästakse OPISESSE ümberistumisega paagijuhte kirja panna.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas kalifa »

Paneks ka mõned tähelepanekud endisest libedasõidu koolitaja kogemusest!
Jääd on nüüd saadud teha küll kõikjale, kuhu vaja, kuid seda tuleb ka hooldada ja korras hoida, muidu see pidu on lühike.
Enne uue vee peale kastmist oleks soovitav soolalaigud kokku koristada, samuti ei mõju hästi vee kastmine lume peale, see muudab jää hapraks ja hakkab pragunema. Enne sula tulekut oleks vaja need äärtes olevad kõrged vallid madalamaks lükata-pealt kaugemale trügida, et peale sula jääksid autodel vastu lund pidurdajaks ikka rattad, mitte ei sõidetaks esinurkasid sodiks- kevade poole läheb veekihi jää peale tekkimisel veel eriti libedaks- siis ei aita ka ABS enam juhitavust veoautol taastada!!
Kaua saavad libedust nautida need, kas jääraja hooldusse on panustanud! :razz:
mõtetes olen veel Teiega!
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas anttil »

Tegelikult on see libadasõit kusagilt pliiatsist välja imetud. Me ei saa rääkida libedasõidust tegelikult enne, kui meie autojuhid on selgeks teinud ja õppinud elementaarse autosõidu. Ja peale selle on veel tegelikult LS, mida meie autojuhid tegelikult ei tea.

Alles pärast seda saame rääkid libedasõidust.

Kui tahate, hukake mind minu sõnade eest. Samas jään ma endale ja oma väljaöeldud sõnadele kindlaks ja tean, mida suust välja ajan. Katseliselt tõestatud aastaid iseenese peal ja nüüd erinevate koolituste käigus.
Antti
tel. 58279009
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas kalifa »

Jätame selle Tehnikakõrgkooli teoreetikute jutu sinna seinte vahele! :cry:
Olles olnud selle täiendkoolituse alguse juures ja filminud ka selle filmi Soomes, mida nüüd piraatlikult kogu vabariigis levitatakse, oli juttu ka autojuhtide koolitusest Kuopio Päästekoolis. Sinna võetakse õppima vaid C-kat. omavad õpilased ja seejärel on põhjalik täiendkoolituse programm, mis sisaldab sõitu erinevates teeoludes ja ka näiteks maastikusõitu ja vintsimist.
Kui on kellelgi soovi seda rakendada, siis algõppe programmis palun, jätaks ikka kogenud juhid täiendkoolituse juurde ja püüaks nüüd teisel täiendkoolitusel edasi minna, mitte sama koolitust uuesti teha! :razz:
mõtetes olen veel Teiega!
anttil
Postitusi: 242
Liitunud: 21:43, 07 02 2006
Asukoht: Pärnu päästekomando
Kontakt:

Re: Operatiivjuhtide kvaliteet

Postitus Postitas anttil »

See, mida mina rääkisin ei ole Tehnikakõrgkooli teoreetikute jutt vaid elust enesest võetu ja Lääne- Eesti autojuhtide koolitusel kogutu.
Antti
tel. 58279009
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist