Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Vasta
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kert. »

kalifa kirjutas:...päästeteenus peab olema valmis signaali saabudes koheselt reageerima...
Aga palun ütle, kuidas on see võimalik, kui tavaoludes 15 minutilise sõidu kaugusel olevasse kohta kohale jõudmine võttis aega 2 tundi (ei ole täpne vaid hinnanguline aeg), kuna kohati oli nähtavus 10 meetrit enamuse ajast 2-3 meetrit.

Väga ebameeldiv oli lugeda artiklit, kus kirjeldati 15 tunni läbielamisi lumevangi, kuigi olin kirjeldatud tingimustes kohale jõudnuna leidnud "sündmuskohalt" mahajäetud autod.
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

kert. kirjutas:
Aga palun ütle, kuidas on see võimalik, kui tavaoludes 15 minutilise sõidu kaugusel olevasse kohta kohale jõudmine võttis aega 2 tundi (ei ole täpne vaid hinnanguline aeg), kuna kohati oli nähtavus 10 meetrit enamuse ajast 2-3 meetrit.

Väga ebameeldiv oli lugeda artiklit, kus kirjeldati 15 tunni läbielamisi lumevangi, kuigi olin kirjeldatud tingimustes kohale jõudnuna leidnud "sündmuskohalt" mahajäetud autod.
Minu teada lähim komando asub Kundas, kust kaugus tõesti vist 15 km ringis, samas oli ju Viru-Nigulasse tee sõidetav!
Jutt ei olegi niipalju samal ööl selle ummiku lahti harutamisest, mille õige aeg magati maha, sest "oli kindlasti esimene
selline olukord" Padaorus, päästvat rasketehnikat oli võimatu leida, kuna puudusid kontaktid ja lepingud, kogunevat liiklusvoolu ei suudetud operatiivselt mujale suunata jne.
Minu nägemuses oleks pidanud sinna siiski ühe lahingmasina kohale saatma, et oleks kontakt hädaolukorras viibivate inimestega, samuti olid olemas ka helistajate kontaktid.
On täiesti ime, et seal katusteni lumme mattunud kolonnis mõni seltskond auto mootori töötamise tõttu vingumürgitusse ei surnud! :shock:
Lahingmasinal on kaasas ka vastavalt riietunud meeskond, kes oleks kasvõi hommikuni kõndinud piki kolonni ja suhelnud abivajajatega, et olukord oleks kontrolli all, samas oleks kindlasti leidunud ka 2 meetrise lükkamislaiusega kopp, kes ummiku otstest oleks kasvõi kergsõidukeid hakanud välja aitama, neil pole ju kõike eluks vajalikku kaasa, nagu rekkajuhtidel.
Kõige rohkem paneb mind imestama see juhtkonna ükskõiksus, mis peale signaale ohust inimeste tervisele, jätab sündmuse hommikuni KÕIGEVÄGEVAMA meelevalda.
Elan ka ise linnast väljas ja sain samal õhtul õnneks kella 23-ks linnast koju!
mõtetes olen veel Teiega!
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas ipi »

kalifa kirjutas: Lahingmasinal on kaasas ka vastavalt riietunud meeskond, kes oleks kasvõi hommikuni kõndinud piki kolonni ja suhelnud abivajajatega, et olukord oleks kontrolli all, samas oleks kindlasti leidunud ka 2 meetrise lükkamislaiusega kopp, kes ummiku otstest oleks kasvõi kergsõidukeid hakanud välja aitama, neil pole ju kõike eluks vajalikku kaasa, nagu rekkajuhtidel.
Kõige rohkem paneb mind imestama see juhtkonna ükskõiksus, mis peale signaale ohust inimeste tervisele, jätab sündmuse hommikuni KÕIGEVÄGEVAMA meelevalda.
Sellest vastavast riietusest polnud absoluutselt kasu, kuna 2 tundi ja riided olid meestel läbimärjad. Lisaks veel väga vali tuisk, mis meesetel silmadesse tuli ning silmad valusaks tegi. (õhtulgi olid silmad punased peas) (ka kiivri klaas ei aidanud, sest lumi tuli alt üles ja ikkagi silma. Aidanud oleks ainult motomeeste prillid)
Teadmiseks Rakverest oli seal masin olemas, millest oli suht vähe kasu kuna ainus liikumismasin oli seal Bandwagn.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Paneksin ka ühe viite, mis ilmekalt iseloomustab valitsevat ükskõiksust: http://www.postimees.ee/?id=356029
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Eelmisele aastale sai siis joon alla vähe teises teemas: viewtopic.php?f=4&t=828 :shock:
Uuel aastal aga tulemas uued mured ja kahjuks paremuse poole ei paista asjad liikuvat.
Olen pea algusest saadik huviga jälginud saadet "Keskpäevatund", mis algul oli päris positiivse joonega, viimasel ajal aga tase tugevalt langenud! Seal esineb üks ärimees Tartust, kes juba aastaid püüab kohe päästjate teema tekkimisel kas metsapõlengute-, üleujutuste- või lumetormiga seoses väita, et mõttetult palju on meil palgal päästjaid!! :shock:
Kui võimul oleva erakonna toetaja peab seda küsimust oma südameasjaks, siis valitseb nähtavasti ka neis ringkondades üldiselt selline mentaliteet.
Kui Mati Raidma läks riigikokku, tekkis päästjatel lootus, et ehk hakatakse nüüd päästeala arendama, paraku sai eelisarenduse vaid Tema enese reklaam välismisjonidel ja tõsteti uuele tasemele välisabis osalemine. Päästjatele aga sai osaks pidevad reformid: regioonid, 12-tunnised katsetused, tugiteenuse kaotamine jne.
Ootan huviga viimase "Häire 112" netiversiooni: http://www.rescue.ee/5619 , kus saaks siis aastate jooksul neid ajakirju lehitsedes näha meie tublide juhtide enesereklaame lugedes, milline peata olek tegelikult juhtkonnas valitseb, pidevalt püütakse midagi arendada, samas väheneb eesti elanike turvalisus, pikeneb päästjate kohale jõudmise aeg jne. Viimane näide siis plaan kaotada osades komandodes paakautodel autojuht ja asendada see koduses valves oleva juhiga, kes peaks suutma välja sõita 10-15 min. jooksul.
Sõites Jüri asulas Aruküla poole, jääb tee äärde pea täielikult maha põlenud rehealusega talumaja, mis 2 korda sai ühe öö jooksul süütatud. Sõitsin sinna välja 1,5 tonni veega Assaku autoga ja mida arvata sellise veega kohale jõudes, kas kustutada maja või päästa kõrvalhoonet? :oops: Kesklinna auto jõudis 20 min. hiljem.
Huvitaval kombel on selliste plaanide propageerijad ise endised rühmapealikud, kes juhtkonna suurel soosingul üritavad komandode mehitatust parandada, sündmuse lõpp tagajärgedele mitte mõeldes. On olnud juba juhuseid, kus majast välja pääsenud hoone omanik tuleb päästjale kallale, sest tema maja ei kustutata nähtava tulemuslikkusega! Sündmused on erinevad ja ei saa kasutada sama taktikat põlengutel linnas ja maal.
Viimase ministri ajal on märgata ka päästerahade kaasamist poliitikasse, eelisarenduse sai Ida rgioon, pidevalt oli minister ka ehitussündmustel kohal, sest vaja ju valijatele meelde jääda, samas muidugi tuli seal ka komandosid sulgeda, ma loodan, et see ei ole ununenud valijatel. Suhtumine, et päästeala pole inimestele prioriteet, ütleb selle ütleja kohta nii mõndagi.
Suur usaldus päästjate suhtes on meeste ennast salgava tööga välja teenitud, mitte ministri ja juhtkonna kokkuhoiu tulemus. Nagu viimased nädalad näitavad, pole rahast puudus, vaid päästeala ei saa kuidagi kujuneda sponsoriks.
Olemegi nüüd jõudnud uue eesmärgi ette, kuidas saaks muuta valitsuse suhtumist siseturvalisuse valdkonda. Need üksikud aktsioonid ja ajakirjanduse hetkeline tähelepanu on väheke päästjate olukorda parandanud, kuid soov kokku hoida sellelt valdkonnalt pole muutunud. Tuleb astuda jõulisemaid samme.
Toetus päästjate piketile Raua tänaval näitas inimeste poolehoidu! Eesti ei koosne ainult ettevõtjatest ja investoritest! :roll:

Uueks võimaluseks arenguid muuta, on toetada PÄÄSTJA ANDREAS REINBERGI kandideerimist riigikogu uude koosseisu üksikkandadaadina! :shock:

Elades Harjumaal, ei õnnestu mul küll isiklikult seda teostada, samas on ka meil siin sarnase mõtlemisega üksikkandadaat LEO KUNNAS, keda toetades annan ka oma panuse selle muutuse realiseerumisse!

Pidage seda nüüd poliitiliseks või mitte, aga igal inimesel on loomuses otsida võimalusi olukorra parandamiseks! :-|
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas Andreas.R »

Kalifal tuline õigus: Kunnast tuleb toetada! Tal on Ansipiga vastamisi minnes niigi raske! Kes teenib ise Harju- ja Raplamaa komandodes või kelle sõbrad on sealkandis - Eesti edasikestmisele lootvad mehed/naised saavad nendest väärtustest lähtuvalt vaid Kunnase poolt hääletada. Olen temaga isiklikult kohtunud ja seepärast võin nii väita! Näitame, et pritsimeestest oleneb jälle midagi! :cool:
Abiteenistuja
sosku
Postitusi: 334
Liitunud: 20:42, 21 12 2006
Asukoht: Tln.
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas sosku »

kalifa kirjutas:Viimane näide siis plaan kaotada osades komandodes paakautodel autojuht ja asendada see koduses valves oleva juhiga, kes peaks suutma välja sõita 10-15 min. jooksul.
Sõites Jüri asulas Aruküla poole, jääb tee äärde pea täielikult maha põlenud rehealusega talumaja, mis 2 korda sai ühe öö jooksul süütatud. Sõitsin sinna välja 1,5 tonni veega Assaku autoga ja mida arvata sellise veega kohale jõudes, kas kustutada maja või päästa kõrvalhoonet? :oops: Kesklinna auto jõudis 20 min. hiljem.
täpsemlt saab sellest lugeda siit:
http://www.pepk.ee/index.php?menuID=562
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Viimasel ajal on hakanud meedias ilmuma kriitilisi märkusi päästeteenistuse suutlikuse teemadel.
Oli Haapsalu põlengu puhul juttu väiksest koosseisust ( nüüd siis saab väljasõitvast isikkoosseisust 1MV+2AJ+2TP välja panna kaks suitsusukelduslüli), aga eks sündmuse protokoll kajasta seda täpsemalt, seal peaks olema ju fikseeritud välja toodud kannatanute arv ja aeg.
28. veebruari 2011.a. ETV saates "Terevisioon" oli põlengu ohvrite kommentaar päästeteenistuse olukorra kohta. Leiate lõigust, mis algab 28 minutil.
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=114739
Uue komando hoone avamine ei pidurda sellise elanikkonna suhtumise arenemist, mille algus oli Ülemiste järvel ja Padaorus! :oops:
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Päästevaldkonnas hakkab vesi vähe virvendama! :shock:
Täna Kuku raadios siis riigikaitsekomisjoni liige hr. Anvelt ja nüüd ETV uudistes ka hr. Mõis võtsit teemaks päästevaldkonna liigse ülejuhtimise ja suure kontoripoole, mis takistab päästjatel palka tõsta! :shock:
Käib pidev arendus, analüüs ja omadele soojade kohtade sättimine, tegelik olukord on teisejärguline ja mulle hakkab vägisi tunduma,et sellise olukorra soosija on meie endine peadirektor riigikogus! :oops: , kellel siis vajalike muudatuste tarvis "kintsu kraabitakse", et saada luba uue osakonna loomiseks või kontoripoole koosseisu suurendamiseks.
Selle suure päästeala eelarve poole pealt peaks vaatama palgakulu "teenuse" juhtimisele ja tegelikule teostamisele, samas on teistes inimsõbralikumates riikides ka teised päästeala rahastamise kanalid, mida meil ei ole peetud vajalikuks luua ja nii lähevadki suured summad otse ministeeriumi realt.
Tehnika remondi- ja kütuse kulud on ajanud suureks kindlasti ka need lõputud õppused, kus üsna sageli ka pool Tallinna tühjaks jääb, maakomandoest rääkimata. Keegi võiks siin ressursi kasutamise analüüsi läbi viia, kuni juhtkonna king ei pigista, neil suht savi, kui aga pigistama hakkab, eks siis nuiame juurde! :-x ja oli ju Padaoru sündmuse juures näha, kuidas kulusid kirjeldatakse.
Ma väga loodan,et Saku komando ametlikul sulgemisel(vabatahtlikele üleandmisel) selgub ka see otsustaja, kelle poliitiline otsus "vett vedama läks" ja paljudel asumisele saadetutel närvirakke hävitas! Eks mullegi ajad tagasi pakuti sinna siirdumise võimalust, endise Saku sovhoosi töötajana oleksin ka kohalikke tundnud, kuid poliitiliselt sündinud ebaratsionaalne komando ja teadmatus tuleviku suhtes välistas sinna siirdumise. :oops:
mõtetes olen veel Teiega!
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas tulehull »

Tere.Olen küll nüüdseks juba kõrvaltvaataja,kuid püüan ikka asjadega kursis olla.Minu teada eraldatakse ennetusele järjest suuremaid summasid ja suurendatakse pidevalt personali,kuid mida ei ole see on tulemus.Eelmise aasta tulesurmade arv on juba tublisti ületatud ja lisa tuleb kahtlemataveel,sest õige ahjukütmise aeg alles tuleb.Kas ikka ainult ennetusest aitab ,või on vaja ikka rohkem päästjaid.Mida arvate lugupeetud endised kaasvõitlejad.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

2011.a. on siis mööda saanud, võtaks kõrvalt vaatajana selle kokku! :oops:
Selle aasta kurvemaks sündmuseks kujunes kindlasti Haapsalu lastekodu põleng, mis näitas ilmekalt, et päästevõimekuse jaotus kaugetes komandodes jääb saabumisega kiiretel sündmustel hiljaks, hukkunud on selleks ajaks välja kantud ja maja ahelvareks põlenud!
2011.a. sai tuntava rahasüsti SMIT(ministeeriumi IT osakond), kes pidi arendama arvuti juhtimisel sündmuste arvestust ja kiiremat reageerimist. Ilmeka näitena nendest arendustest sai 26.-27.detsembri 2011.a. torm, mille tagajärjed päästeametis võttis ilmekalt kokku Järvamaa OP. 27.detsembri 2011.a. "Reporteris", http://kanal2.ee/vaatasaateid/Reporter?videoid=4586 ,vaadake saadet alates 8. minutist.
Piisava kontrolli puudumisel toimuvad asekantsleri alluvuses katse-eksitus meetodil "liivakasti mängud", mille vead ilmnevad koheselt vähe kriitilisema olukorra tekkimisel! :shock:
Ma loodan, et uuel aastal saab kogemustel põhinev areng määravaks ja utoopilised otsused töötatakse täiendavalt "akadeemilistes ringkondades" läbi, mitte ei hakata kaotuste hinnaga seda praktikas katsetama! :razz:
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Olen siin Soome ajakirjanduses jälginud ühe "pommilaeva" seikluseid Kotka sadamas ja sealt lahkumist http://www.hs.fi/kotimaa/R%C3%A4j%C3%A4 ... 5552831201 , kus avalikult räägiti 160 tonni lohakalt lastitud lõhkeaine ja 69 Patriot raketi leiust Soome tolli poolt, nende mahalaadimisest, kapteni vastutusele võtmisest valedokumentidega(pürotehnilised ained) ja lohakalt lastitud kauba veo eest, laeva uuesti laadimisest, selleks ajaks sadamasse kilomeetrise turvaala moodustamisega ja laeva lahkumisest Soomest suunaga Tallinnasse tankima.
Nüüd otsides netis laevade seirelehel leidsingi sama aluse lõhkeaine ja rakettidega laadituna seismas Muuga sadama reidil!
Kas meie kriisiennetuse strateegia ka selliseid ohte ette näeb, kus tavaliste kaubalaevadega ja valede dokumentidega liiguvad rahulikult "pommilaevad" ja arvatavasti sisenevad ka Muuga sadamasse!
Hakka või tõega uskuma neid rootsi laeva ja kaaberdamise jutte! :shock:
Pommilaev 1.jpg
(727.31 KiB) Pole veel allalaaditud

Ka Delfis sama jutt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=63744372#
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

On jälle aeg selg sirgu lüüa ja heita näolt rahulolu mask! :oops:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=63939177#

Täna siis kogunesid AÜ eestvõttel tööliste esindajad miitingule:
Ametiühingte pikett Kanutiaias 18.02.2012.a..jpg
(290.9 KiB) Pole veel allalaaditud
et avaldada meelt valitsuse järjest süveneva sotsiaalkaitse likvideerimise- ja elanikkonna elukeskkonda halvendava poliitika vastu.
AÜ üleskutse.jpg
(302.25 KiB) Pole veel allalaaditud
Läksin siis ise ka kohale, kuigi praegu enam AÜ ei kuulu, samas need eluvaldkonnad puudutavad ka mind ja eks ole isegi pidanud seaduse alusel maksma neid töötuskindlustuse makseid, millest pea võimatu midagi tagasi saada! :shock:
Sellistel aktsioonidel osaletakse kohusetundest ja kohale tullakse solitaarsuse põhimõttel, sest üksteist toetades saavutame tulemuse, eraldi meid eriti ei arvestata. Oli siis üle kümne bussi inimestega kaugemalt, kohalikud tulid eraldi gruppidena, näha oli kaevureid, energeetikuid, raudteelasi, transporditöötajaid- kõnesid pidasid lisaks tööstuse töötajate AÜ, meremeeste AÜ ja keskliidu esindajad, kus neljal korral mainiti ka päästjaid, neist kõige ilmekamalt ehk kaasa tundes päästjatele, kes pidid suhtlema "ras... lõu.." endise siseministri Pomerantsiga.
Minu pettumus oli suur, et miitingult puudusid nii ROTALi- kui ka päästjate esindajad. Kas tõesti pole see temaatika päästjatele tähtis, samas on töö kaotuse võimalus selles valdkonnas üsna tõenäoline ja töötuse korral kompensatsioonid kuluvad ju ära.
Vaadates neid kohal olnud delegatsioone ja nende kasutatavat eraldussümboolikat, soovitaks päästjate ametiühingule erkpunaseid helkurvesti tüüpi veste, kus rinnal ja seljal oleks organisatsiooni nimi, seljal aga veel A5 formaadis kiletasku takjaga kinnitamise võimalus, mida vajadusel saaks sõnumi edastuseks kasutada.
On kuulda, et ka tulevikus on plaanis protestiaktsioone eri paigus korraldada, kus ma loodan näha ka päästjate esindajaid. Ainult ise teisi toetades me saame loota vajalikul hetkel ka teiste toele!
Need paar tuhat, kes täna kohal olid, läksid rahulikult busside peale ja sõitsid tagasi, samas suuremal hulgal siia saabudes ja bussis eelnevalt külmarohtu võttes, võivad need nõudmiste esitajad ka toompea poole suunduda! Ma loodan, et valitsusel tuleb ennem mõistus pähe ja loobutakse teerulli poliitikast.
mõtetes olen veel Teiega!
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Päästetööst loobunute üldised arvamused/ettepanekud

Postitus Postitas kalifa »

Päästesüsteem on siis jõudnud tasemele, kus "järjekorrad uste taga" on otsa saanud ja madalapalgalisi päästjaid siis puudu: http://www.ohtuleht.ee/471509
Ilmunud ka ameti kodulehele http://www.rescue.ee/434 eelmise aasta palganumbrid, kus nimekirjades näpuga järge ajades ja uute struktuurimäärustega võrreldes, leiab vangerduste ulatuse ja "piiritu lojaalsuse" rahalise mõõte! :shock:
Minule jääb küll selline mulje, et päästjate arvelt kokku hoides, on lisaraha kanditud ministeeriumi, päästeameti- ja häirekeskuse juhtkonna lisa töötajate palkamiseks, sest sealne suutlikus on ju tähtsam.
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist