Kõik koos, nagu üks mees e. 2006 hilissuvisest palgatõusust

Siin siis sellest mida meil taskus ei ole.
talpasra
Postitusi: 4
Liitunud: 15:55, 24 03 2006
Asukoht: Kunda
Kontakt:

Postitus Postitas talpasra » 12:27, 08 09 2006

Mati Raidma direktoriks olekuaeg on päästeteenistus tammund paigal.Mees oskab ainult naeratada TV ekraanil ja medaleid jagada ning kehitada õlgu, et raha ei ole kuigi ta seda pole küsinudki, ja kui on siis häbelikult maha vaadates ja mokaotsast.Küsimus suurele ringile;kas Raidma peaks tagasi astuma või tuleb meil selleks teda aidata?
Rambo

jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

udujutt

Postitus Postitas jaan kaera » 10:39, 09 09 2006

võib-olla oleks nüüd õige aeg, et meie lpeetud päädirektor teeks ka suu lahti ja mainiks moka otsast - kellele peame sügava kummarduse tegema selle eest, et meie palgamõnitus nii eduka jätku on saanud...!!??
me lähme rukist lõikama...

Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos » 09:45, 11 09 2006

Lp arutlejad!

Selleks, et päästeteenistuse eelarve kasvaks, ei piisa ainuüksi meie probleemide teadvustamisest. Kas keegi veel arvab, et Eestimaal leidub inimene, kes pole kuulnud päästeteenistuse alarahastamisest? Kas arvate, et riigijuhid ei ole sellest kuulnud? See töö ei ole tegemata. Eelarve kasvatamisel ei ole ainuüksi teavitustööga midagi peale hakata. Vaja on ka muid vahendeid - selliseid mis survestavad. See on päästealal olnud tagasihoidlik, sest vastutavad riigiteenistujad ei saa tegeleda survestamisega. Seega ärge süüdistage Päästeametit ametiühingu tegemata töös!!!
Ühe asutuse jaoks rahade küsimisel ei saa AÜ ja PA olla konkurendid nagu siin foorumis valitsevad meeleolud näitavad. See on sama, mis oma toas teise nurka sittumine. Kõik päästeteenistujad, sõltumata sellest, millist kanalit keegi eelarve kasvatamiseks kasutab, peaksid ühise edu nimel seisma samade väärtuste eest. Viimane, mida teha, on otsida vaenlasi omade hulgast. Uskuge, et meil on neid niigi piisavalt.

Kahtlemata on AÜ edu aluseks suur liikmete arv ja selle eelduseks tulemuslik tegutsemine. Tulemuslikkuse tõestamiseks ärge keegi palun inimesi eksitage ega oma asutuse vastu üles keerake. Rääkige inimestega (ka ülemused on inimesed). Eksitamise all pidasin silmas siin alafoorumis kajastatavaid numbreid. Otsige oma eelmise aasta plakatid üles ja vaadake sellel olevaid rahataotlusi. Päästeteenistusele nõudsite juurde 10, mitte 20 miljonit. Selle kohta ka välja võte vastavast ajalehest.

16.11.2005 Postimees
Riigiteenistujad nõuavad Toompeal kõrgemat palka.
(...)
Päästetöötajate palgatõusuks on vaja lisaks vähemalt 10 miljonit krooni, kuna praegu kavandatud 30,8 miljonist kroonist eraldatakse 5,6 miljonit demineerijatele ja 5 miljonit 2006. aasta aprillis toimuvale päästeteenistuse reformile.
(...)

Selle aasta lisaeelarvest on palkade tõstmiseks lubatud 16 miljonit (selle on Mati Raidma ka ajakirja Häire 112 värskes numbris välja öelnud). Kui ruudolf06 väidab, et AÜ ei käinud lisaraha küsimas ja seega ei ole süüdi, et seda ei antud, siis küsin, et kes siis veel süüdi on? Palju paremini oleks kõlanud, kui AÜ oleks sellele rahale veel midagi juurde suutnud võidelda.

Väga loodan, et päästeteenistus suudaks tegutseda ühiste eesmärkide nimel ja meil ei tekiks sisemist võitlust.

Margo Klaos

ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 » 16:59, 11 09 2006

hr.Margo Klaos.kui teie arvates on ametiühing nüüd selles süüdi,et ei osalend rahaküsimises ja eelmine kord olime süüdi selles,et küsisime aga mitte niipalju kui vaja siis selgituseks:eelmine kord me teadsime palju te olite küsinud ja arvutus näitas,et ei jätku sellest mis küsiti ,siis üritasime mitte raha vähemaks kaubelda(see tuleb ka välja ju ilusti sellest lausest,"et veel lisaks")vaid veel 10 milj.lisaks küsida aga läks nagu alati.selle korra kohta siis niipalju,et kui käisite tõrvandis,siis ütlesite ,et seekord on juhtkonnal juba rauad tules ja mingisugune selline aktsioon võiks selle jälle vussi keerata ,seda oli rõõm kuulda ning kuna ka alguses lubadused olid ju suured nii valitsuse kui ka meie juhtide poolt,siis jäigi selline asi tegemata.nüüd siis ametiühingu tegemata tööst.riigilt raha väljakauplemine-eelarve numbrite pakkumine ja nende läbisurumine pole nüüd küll a/ü töö.selleks on ikka juhtkond kui aga juhtkond annab näiteks teada,et mehed meile tahetakse tünga teha ja raha mitte eraldada siis ma arvan et kõik mehed oleks nõus juhtkonda piketiga toetama.a/ü ja juhtkonna koostöö on minu nägemust mööda =0.ja enne ei juhtu selle kohapealt midagi kui tahtmine on mõlemapoolne.info peab liikuma mõlemat pidi.edu kõigile päästeameti töötajatele äkki on järgmises elus meil kõigil parem.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995

Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Postitus Postitas Kristo » 22:54, 12 09 2006

nii palju kui minu kõrvu jõudis öeldi selleaastasel tinaplönnide jagamisel kellegi härra siseministri poolt et 2007 võite palgatõusust vaid unistada......
et 2008 vast ikka saab juurde......


kuidagi tundub mulle et sellist juttu oleks nagu kuskil ka varem kuulnud ja mitte ainult 1 kord
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.

helvety
Postitusi: 6
Liitunud: 11:38, 05 09 2006
Asukoht: Märjamaa
Kontakt:

Postitus Postitas helvety » 10:17, 13 09 2006

Pole mõtet sinna Toompeale vist plakatitega vehkima minna. Lükkame avaldused lauale ja las siis ametnikud jooksevad voolikutega ringi. See on ikka narr küll riigi käest raha kerjata, kui siiani pole midagi kohale jõudnud ei hakkagi jõudma...
Ainuke töö mis toidab on söömine...

jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

eelmisele

Postitus Postitas jaan kaera » 14:53, 13 09 2006

esimeseks postituseks oled küll väga haleda alatooni valinud. iseasi kui sa kellegi suuvooder oled, siis jõudu. homme aga peame kohal olema, sest uppuja päästmine on ka uppuja enda asi. märjamaa mehed - ärge laske saba jalge vahele ja ärge sealkandile häbi tehke. minu tuttavad päästjad on kõik julged poisid.
me lähme rukist lõikama...

kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Postitus Postitas kert. » 17:31, 13 09 2006

Margo Klaos kirjutas:...Selleks, et päästeteenistuse eelarve kasvaks, ei piisa ainuüksi meie probleemide teadvustamisest. Vaja on ka muid vahendeid - selliseid mis survestavad....
Kas see tähendab, et nagu tavaliselt, peab midagi totaalselt p**** minema või mõnel härral-pumba-juures-olijal Meid vaja minema, et miskit muutuma hakkaks :roll:

Ivo
Postitusi: 143
Liitunud: 21:17, 07 02 2006
Asukoht: Lilleküla Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Ivo » 20:50, 13 09 2006

Jään mõnes mõttes Hr. Klaosega eriarvamusele.
Esiteks olukorra teadvustamine. Minuteada pole ajakirjanduses juhtkonna poolt kirjutatud ühtegi kolumni, mis argumenteeriks hetkeseisu. Kogu rasket olukorda paiskavad meediasse ikkagi tavalised päästjad, kelle seisukohti siis bürooametnikud kinnitavad. Samas iga natukese aja tagant ilmub politseijuhtide arvestatavaid artikleid, mis pole lihtsalt virisemine vaid statistikal põhinev argumenteeritud ülevaade politsei hetkeseisust ja tulevikuvisioonidest. Kui ma ükskord pöördusin analoogse jutuga Päästeametisse sain ma vastuse, et meil on asjalikumatki teha kui leheveergudel vaielda.
Mis puutub AÜ liikmelisusesse, siis olen paarist kohast kuulnud, et ei julge teiega liituda - äkki järgnevad sanktsioonid (puudutab Lääne - regiooni).
Ja pole vaja kedagi kellegi vastu häälestada, kuna kõik on juba sellele lainele häälestunud. Mõtlemapanev - kas pole?
Aga see selleks. Vaatame, kuidas homne pikett sujub.
Ivo

helvety
Postitusi: 6
Liitunud: 11:38, 05 09 2006
Asukoht: Märjamaa
Kontakt:

Re: eelmisele

Postitus Postitas helvety » 14:44, 14 09 2006

jaan kaera kirjutas:esimeseks postituseks oled küll väga haleda alatooni valinud. iseasi kui sa kellegi suuvooder oled, siis jõudu. homme aga peame kohal olema, sest uppuja päästmine on ka uppuja enda asi. märjamaa mehed - ärge laske saba jalge vahele ja ärge sealkandile häbi tehke. minu tuttavad päästjad on kõik julged poisid.
Märjamaa mehed olid täiesti esindatud :P ....esimestena kohal.

Ei tahtnud nüüd, et esimesest postitusest kohe hädavarese mulje jääks :shock: aga see on minu isiklik arvamus ja ma loodan et mul on siin õigus ka seda siin välja öelda :? ja ei ole ma ka kellegi suuvooder.
Ainuke töö mis toidab on söömine...

jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

pikett

Postitus Postitas jaan kaera » 14:49, 14 09 2006

tore,et oli kohaletulijaid. kena, vaikne piketikene. linnuke kirjas. vaikides möödaastunud tähtsad ministrid, räuskav lumpenipresident lang ja midagi sosistav rahaminister sõerd, kähku uksest sissekaduv meite mees laanet jne. meite mees ei teinud oma mehi nägemagi - suvine sõda ju selja taga ja järgmine kaugel. tagatipuks tore laaneti pöördumine kodulehel - kehva tööd teete vennad. kes tahab, lasku jalga - palka juurde niikuinii ei saa - see alles pikas perspektiivis plaanis. ise olete ameti valinud koos kehva palgaga, ise olete süüdi. head teed pole teid s...u vajagi! no mis seals ikka, tuleb hakata asju pakkima -igasugusel ingligikannatusel on piirid. härrad ministrid - minu pärast võite järgmisel suvel ise voolikuid vedada, võtke raidma mati ka punti!!! edu kõigile!!!
P.S. ametiühingul on veel arenguruumi pikettide korraldamisel!
me lähme rukist lõikama...

montgo
Postitusi: 12
Liitunud: 09:24, 24 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas montgo » 15:00, 14 09 2006

Usun, et hr Kaera pidas silmas hr Klaos´e postitust.

Doktor
Postitusi: 1305
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor » 15:05, 14 09 2006

tagatipuks tore laaneti pöördumine kodulehel - kehva tööd teete vennad.
Et millest jutt käib :?:
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.

janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas janark » 15:21, 14 09 2006

Doktor kirjutas:
tagatipuks tore laaneti pöördumine kodulehel - kehva tööd teete vennad.
Et millest jutt käib :?:
Hea kolleeg,

eile, 13. septembril, kogunesid siseministeeriumi kutsel Muraste
piirivalvekooli ühisarutelule politsei, piirivalve ja päästeameti
peadirektorid, personali-, finants- ja avalike suhete juhid ning
regioonide juhid. Saime kokku, et üheskoos üle vaadata lähisaastateks
prognoositav personalikulu ja sellega kaasnev sissetulekute kasv.

2005. aastaks, mil asusin ametisse, ei olnud sisejulgeoleku valdkonnale
eelarvekasvu planeeritud. Intensiivse selgitustöö tulemusena kujunes
olukord aga selliseks, et valitsus ja poliitikud mõistsid valdkonna
olulisust ning oli võimalik alustada läbirääkimisi tulevikuks
planeeritavast eelarvekasvust. Arvestades seda, et meie organisatsioonid
– politsei, pääste ja piirivalve – on erineva suurusega ja asusid
palgaskaalal erineval lähtepositsioonil, kujunesid ka saavutatud
tulemused summades erinevaks. Meie eesmärk praegu on saavutada olukord,
kus kõik sisejulgeoleku valdkonna ametikohad oleks omavahel võrreldavad.
See on saavutatav ametikohtade hindamise tulemusena. Politsei ja
piirivalve on hindamistega alustanud, ka päästel tuleb see protsess
lähiajal ette võtta.

Eelarve kujunemist vaadakem laiemas plaanis. Palgafondi kasvu numbri
tõlgendamisel peame silmas isikkoosseisu arvu – asutustel on need
erinevad, summa tuleb jagada töötajate arvuga. Vaadakem ka pikemat
perspektiivi – näiteks politseile 2007. aastaks planeeritav summa on
näiliselt suur, kuid jälgides prognoose aastani 2010 on üldine tase
ühtlustumas. Teen ettepaneku, et rääkides personalikulu kasvust,
tugineme mõistele maksustatav tulu. See on aasta keskmine sissetulek,
mis koosneb erinevatest tulumaksuga maksustatavatest komponentidest
jagatuna 12-ga (seal sees on kõik seadusest tulenevad ühekordsed ja
regulaarsed lisatasud, preemiad). Palga ja kogu maksustatava tulu
võrdlusest on ajendatud mitmed möödarääkivused. Maksustatav tulu on ka
see, mida pakub teie organisatsioon palgale lisaks, mida teise valdkonna
töötajatel tuleb ise osta, näiteks majutus, toitlustus, transport jms.

Eelarve kasvuga ja töötajate sissetuleku tõstmisega tuleb meil silmas
pidada, et ühiskond esitab meile ka kõrgemaid nõudmisi. Peame arvestama
sellega, mida inimesed meilt ootavad ja kuidas neid ootusi täita. Meie
poolt osutatav teenus tuleb muuta veelgi kvaliteetsemaks. Kuid
kvaliteetset teenust suudab ühiskonnale pakkuda vaid rahulolev töötaja.

Palganumbrit ainukese motivaatori ja rahulolu tagajana ei tohiks üle
tähtsustada. Ametit valides on igaüks teinud olulise otsuse. Mõistagi
ootab ta eelkõige seda, et amet ära toidaks, kuid ootab ka võimalusi
arenguks ja eneseteostuseks. Niimoodi võib palk kujuneda lihtsustatud
ettekäändeks rahulolematuseks või ebakvaliteetse teenuse pakkumiseks.
Nüüd aga on meil olemas palgatõusu perspektiiv ning meil tuleb hakata
keskenduda eesmärkidele ja saavutustele.

Meie eesmärk on tugevdada sisejulgeoleku valdkonda – maksame hea töö
eest, mitte lahkumise peatamiseks. Käesoleval ajal on palgatingimuste
parandamisel tehtud rõhuasetus sellele, et operatiivtasandi palgatõusu
osakaal peaks olema tuntavaim. Osa inimese sissetulekust peaks
moodustama tulemustasu, samas ei ole hea lahendus põhipalga hoidmine
liiga madalal. Igal töötajal on mingi vajaduste piir, mille ulatuses ta
tahab ennast kindlustatuna tunda ning selle osa peaks katma põhipalk.

Eilsel nõupidamisel tõi Sisekaitseakadeemia rektor Priit Männik välja
olulise tõsiasja. Tuleb tõdeda, et meie negativistlik palgateema
käsitlus on laia avalikkuse ees kaasa aidanud ühiskonna ja poliitikute
tähelepanu juhtimisele sisejulgeoleku valdkonna olulisusele ning
finantseerimise vajadusele. Samas on see sama negativism tekitanud
kõhedust noortes, kes on sel sügisel jätnud just madala palga tõttu
huvipakkuva ameti valimata. Nüüdseks oleme saavutanud perspektiivi
sisejulgeoleku valdkonna palkade tõusuks ning on viimane aeg mõtelda
tõsiselt sellele, kuidas kujundada oma ametitest kaasaegsed ja edukad
organisatsioonid, mis oleksid noortele nende tulevase ameti valikul
väljakutseks.

Sisejulgeoleku valdkonna arendamine vajab kõigi teie panust.

Kalle Laanet
Siseminister

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist