suitsusukeldumine ja valve alakomplekteeritud meeskonnaga

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Tere!Lp.Kert...pöördun sinu poole vastu küsimusega..."näide meie igapäevasest elust TK töö piirkondades...me töötame kahe seaduse alusel...nendeks on päästeseadus ja suitsusukeldumise eeskiri(ohutustehnika sellisel puhul)siis kuidas käituda...põleb maja,jõudes kohale on koos suur hulk inimesi-pealtvaatajaid....ja meeskond kes kohale tuleb on 1+1...1+2...järgmine abi jõuab alles u 20min...saame teada,et inimene,sed võivad olla sees...nüüd kas teeme eeskirja järgi ja ootame abi(linna mehed ei saa sellest aru...kuid kui me nii teeksime...sööksid kohalolijad meid sõna otseses mõttes ära...või peksaks auto-mehed puru...nii on muide ka juhtunud)või lähemegi sisse üksi-kahekesi...midagi pole teha ja ma usun,et ükski tuletõrjuja ei jää mõtlema kui temalt loodetakse abi...et kas minna sisse või mitte...MINNAKSE! jah see on keelatud,hullumeelsus jne....kuid see on reaalne olukord.
vot asi on ka nii...mis jällegi linnades puudub....maal on iga kaela kandev mees nn tuletõrjuja....ja jalgpalli ning tule kustutamist oskab iga-üks õpetada-kommenteerida-teha....ja tihti läheb väga suur aur meeste tööst kõrvaliste isikute eemale hoidmiseks,sõna otseses mõttes kõrvaliste isikute takistamiseks,et nad ei tuleks ja kisuks valimatult autost asju jne.jah...nüüd öeldakse,et kutsuge politsei...kutsumegi...aga kohale jõuavad nad kas 0,5h möödudes või siis kui tukid veel tossavad....või vedage lint ümber...küsin KELLEGA...kes veel seda jõuab teha?ja nt OP või HK ei saatihti aru...et kui sellise pisikese meeste arvuga seda tööd teha...pole võimalik,et MV iga natukese aja pärast vastab mob telefonile...ja annab inffi,sest ka MV on täiesti rakkes....ja teatavasti läbi kiivri ja suka telefoniga rääkida ei saa...kaku kõik ära,et saada öelda miskit-või kuulata korraldusi....siis jälle tagasi panna,et hetke pärast jälle ära võtta.....sest käsijaamad sündmuskohalt ei võimalda Hk suhtlemist...ja iga sõna pärast pole võimalik auto juurde joosta.
Selline on elu.....kuid ma olen selle elukutse valind,mulle see meeldib ja teen nii kaua kui veel vähegi jätkub jõudu-kannatust-tervist ja mõistmist ning loodan,et ka MEIL KÕIGIL PRITSIMEESTEL LÄHEB ELU PAREMAKS.edu mehed!
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

eelkõneleja jutt vastab täpselt tõele.kustutatakse-sukeldutakse üksi,kahekesi jne eirates kõiki kehtivaid eeskirju ja ka kõige põhilisemat seadust,et inimese elu ei päästeta teise inimese elu arvelt.aga kui sõidad välja 1+1, siis kes luurab ja kes käib ja hindab olukorda(pole ju kedagi auto töötab omapead ja mehed teevad kõik mis võimalik.kuigi eksamitel kui sellist juttu räägid siis et nii ei ole võimalik jne.et kiri ütleb teisiti.tänu sellele,et töö tehakse ära koosseisuga alla igasugu arvestuse ei ole hulga aastaid tegeldud pritsumehe ameti reklaamiga ja kohtade täitmisega(samuti ka palgarahade riigilt juurdeküsimisega)praegu on siis viljad käes.koos suitsuanduri kampaaniaga võiks meie juhtkond ka inimestele rääkida,et meil kehtivad ka eeskirjad jne.või siis saata igale suuremale tulekahjule pressiesindaja,kes sõdib ja seletab rahvale mis toimub.mitte nii,et peale kustutuse pead sa kuulama mihuke jobu sa oled ja miks ei jõua sa üksi kolmest kohast korraga kustutada ja mis teist sittadest üldse kasu on kui aint kahekesi tulete.ja ega ei muutu ka enne midagi,kui midagi juhtub(annaks jumal et ei juhtuks).edu teile.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Tundub,et ruudolf ja reinuvader on tõelised pritsumehed.Ka meil on seis kehva võitu,1+2 javahel 1+1.Töid tuleb aga teha,suitsusukeldumist ja kustutamist.Enne suuri reforme oli asi normaalne,siis oli valvemeeskond 1+3 ja isegi vahel 1+4.Tänase seisuga oleme kukkunud esimesse gruppi ja see ütleb palju.Meie vallast käib Viljandisse pritsumeheks 6 noormeest,meile nad tulla ei taha sest palga vahe on ca 2000EEKIi,Väike-Maarja päästekoolis õppija ca 1700EEKi vähem,kui kolmanda gruppi õppur.Kes tuleb selliste vahede puhul meile tööle,nõuded samad ja tööd pidevalt,vahe on aga palgalehel.Kui midagi ei muutu siis sõidab meeskond välja 1+1 või 0+1.Me oleme vaprad-teeme sukeldust ,kustutame tuld,ja raporteerime ülemustele,et kõik on kontrolli all. Riskides eludega,enda ja kannatanu omaga,rikkudes seadust oodates päeva millal lõppeb esimesse gruppi kukutatud meeste aladnamine.Esimese grupi mehed hoiame kokku,siis oleme tugevad.
Remm
Postitusi: 20
Liitunud: 22:58, 01 02 2006
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Remm »

Aga milline peaks välja nägema hargnemine 1+0 meeskonnaga (tugikomando)? Pakkuge variante. Kuna meestel kõik tunnid lõhki, siis rohkem mehi lihtsalt välja panna ei saanud. Polnud kedagi lihtsalt võtta. Või oli ta nüüd 0+1 "meeskond", kes seda nüüd täpselt mäletab.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Selle asja juures on oluline ka avalikustamine. Pildistage teenistusraamatust leheküljed maha ja pange ülesse.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Doktor kirjutas:Selle asja juures on oluline ka avalikustamine. Pildistage teenistusraamatust leheküljed maha ja pange ülesse.
No ja mis see päästab?
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

kalju kirjutas:
Doktor kirjutas:Selle asja juures on oluline ka avalikustamine. Pildistage teenistusraamatust leheküljed maha ja pange ülesse.
No ja mis see päästab?
Tjah, kas see midagi päästab- vaevalt, aga vähemalt ei ole tegemist jutu tasemel asjaga. Jutt ja tõendid ikka käsikäes.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
reinuvader
Postitusi: 77
Liitunud: 09:33, 23 03 2006
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas reinuvader »

Lp:Doktor....mis mõte on pildistamisel,huvitav kelle jaoks ja kus sa neid pilte näitad?huvitav ongi see,et tean mina-teavad teised ja olen üsna kindel teavad ka KP;Op,Hk...et olukord on hull...ja mis siis...surm ju ka ei võta sealt kus ei ole.tahan öelda seda,et iga hommiku täidan mina ja seda teevad ka teised Mv-Rp....nn OVA...ja selle kinnitab maakonna Op ja seda näeb ka häirekas....vaadake natuke seda hommikust ova aruannet e koosseise.....enamus komandosi võiks võtta kohe arvelt maha...või mitte neid arvesse panna,sest mitte ükski eeskiri,ohutus teh,hargnemiste õpetused jne...ei ole tehtud meeskonnale 0+1 või 1+1...või kui mõni on...näidake mulle ka,tahaks kohe huviga lugeda,sest ise samas olukorras...saaks ka teada kuidas oleks ÕIGE käitumine.
tahakski küsida...huvitav kas suitsusukeldus eeskiri enam ei kehtigi ning kui kehtib siis kuidas või kes vastutab kui miskit juhtub?(tean juba ette kes vastutab...see vaene mv kes esimesena kohale jõuab....kuid südametunnistus ei lase kohal passida ja oodata abi....kui inimesed on sees)
oh jah...kurat küll tahaks kirjutada ka midagi head selle meie süsteemi kohta....üle viskab juba see hala....aga oleks mõni hea asi?äkki keegi teab...rõõmustage teisi ka!?
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

reinuvader kirjutas:oh jah...kurat küll tahaks kirjutada ka midagi head selle meie süsteemi kohta....üle viskab juba see hala....aga oleks mõni hea asi?äkki keegi teab...rõõmustage teisi ka!?
Keila komando saab esmaspäevast uue ja hea rühmapealiku?
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Keila komando saab esmaspäevast uue ja hea rühmapealiku?
Võib-olla ikka endise ja hea!
Rõõmustav on see, et esimene Nõmmele antud Man jälle vist arvesse saanud, veereb Tallinnas meeskonnaga ringi!
mõtetes olen veel Teiega!
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Postitus Postitas ruudolf06 »

küsiti siin ,mis on meie süsteemis head,siis vastaks sellele,et hea on see,et komandodes mehed abivalmid ja nende peale võid alati kindel olla.olenemata jaburdustest,mis tehakse ülevalpool ei jäta su meeskonnakaaslased sind ega ühtegi abivajajat hätta.sellise asjaga saavad küll vähesed firmad kiidelda.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalifa »

Sellise töösse suhtumise peale päästeameti juhtkond mängibki, paneme väiksed koosseisud, likvideerime meeste juurdevõtmise võimaluse, tõstame palka ka vaid pisut, et saaks näidata palgatõusu- küll kõik saab tehtud, mehed rabelevad ikka välja.
Olen sellest ka eelnevalt siin foorumis rääkinud ja eks mehed, kelle meeskonnakaaslastel on see juhtunud, teavad lisaks kirjutada- jutt kehtivast kindlustusest, millega on kindlustatud töö juures juhtuvad õnnetused! Kui läheb hüvitise taotlemiseks, siis on see seadustest kinnipidamine, öige varustuse ja isiklike kaitsevahendite kasutamine väga uurimise all, sest kindlustusseltsid ei soovi mitte seda üsna kopsakat kompensatsiooni välja maksta!
See, et mõned siinkirjutajad ei kujuta nii väikse koosseisuga põlengule reageerimist ette, tuleneb sellest, et keskkomandos on miinimumarvestus 1+3 ja paremal juhul sellise koosseisuga arves veel kaks põhiautot, komando ise ka kõrgemas palgagrupis- elu hoopis teine, seal saab rühmapealik luurele raporteerida ja siis raadio teel masinas olevatele meestele hargnemise korraldused anda!
Hakkavad vist tagasi tulema ajad, kus komando pealik sõidab suurematele sündmustele tema väljasõidupiirkonnas kohale, et oma mehi toetada ja häirekeskusega suhelda, kahe mehe korral sellist võimalust kustutuse kõrvalt ei teki, sellega ollakse häirekeskuses ka harjunud, kuid sündmuse ja lisajõudude vajaduse info paraku hilineb, mis tingib nii mõnelgi korral vee puudusel tulekahju käest ära mineku, seda maa piirkondades, kus hüdrantide võrk ja surve nendes on vilets.
Siit ka väike soovitus Teile: ärge jätke sündmuse kohta infot raadiojaama andmata, sest eetrit kuulavad ka teised, kes mõtetes juba hakkavad ennast valmis panema, et teile appi tulla, kes tõstab lahingriided paagile ümber, kes vaatab kaardil koha valmis.
mõtetes olen veel Teiega!
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Postitus Postitas kert. »

Vaat milline teema sellest nüüd tuli :)
Ega ma arvanudki, et keegi lisajõude ootama jääb, kui näha, et kiirelt tegutsedes saab veel midagi ära teha. Ka linnas juhtub, et alati ei saa "reegleid" täiel määral järgida.
Mis komandopealike päästetöödele kaasamisse puutub, siis kas selle asja idee pole mitte op korrapidajate vähendamine/kaotamine? :roll:
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
kalju
Postitusi: 206
Liitunud: 09:19, 13 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kalju »

Ei usu, tunned pealikku, kes on nõus öösel ennast välja ajama? :)
P.S. "maapealikud", ärge ennast nüüd tagajalgadele ajage!
Madala palgaga surmani välja! (Muidugi mitte minu surmani)
Klamber
Postitusi: 66
Liitunud: 12:56, 15 09 2006
Asukoht: Lõunas....
Kontakt:

Postitus Postitas Klamber »

Reinuvader on kirjeldanud täpselt ühte minu sündmust...... loomulikult läksime sisse..
Sõjaga ja rahuga Teile meeldib jahuda!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist