12h vahetuste korraldus (P+P+Ö+Ö jne. jne...)

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
tukitorkja
Postitusi: 1
Liitunud: 12:21, 18 10 2007
Kontakt:

graafik

Postitus Postitas tukitorkja »

Arusaamatuks jääb see et jutt oli üle eestilisest ühtsest graafikust.Aga nüüd teevad regijoonid ikka seda mis nemad tahavad.Ja meil pärnu teeb ikka nii kuidas juhtkonnal parem .Tean et antsime kõik nõusoleku 12h,päev -12h päev-12 h öö-12 h öö aga juhtkond käis ja ütles et neile see ei istu ega meeldi ja tuleb 12h päev -12 h öö ja 2 vabapäeva.Kas tõesti tõrjujatega ei arvestata ,ainult vaatavad kuidas neile parem ja ökonoomsem.Palganumbrid niigi kõik erinevad ja keegi oska õelda miskit.
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka »

Sa vaata mis Klaos selle 2+2+4 kohta kirjutas ja sa saad aru,miks see ei meeldi direktoritele.Kui tsiteerida V.I.Leeninit"n.....a,n.....a,n.....a"aga see kehtib ainult valve meeste kohta.
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Margo Klaos »

Mida ma olen kirjutanud 2+2+4 kohta?
pealikk
Postitusi: 177
Liitunud: 18:04, 17 01 2006
Asukoht: ex PEPK
Kontakt:

Postitus Postitas pealikk »

Neil päästeametis on kõik ära otsustatud,see muu kysitlus oli niisama PAKASUHA....hästi panevad
heiki
Postitusi: 3
Liitunud: 09:07, 23 10 2007
Asukoht: Tallinna-kant
Kontakt:

Postitus Postitas heiki »

Kas te, mehed, ei oska siis asja laiemalt näha? Esiteks- see väide ei vasta tõele, et kõik valisid selle päev-päev-öö-öö- 4 vaba. Suht palju mehi pooldab ka seda: päev-öö-2 vaba... kuna, kui eksisteerib selline isik sinu elus nagu teine tööandja, siis tema üldjuhul ei sooviks, et töömees 2 päeva järjest kusagil ära on.

Aga selle laiemalt nägemise osas- kui läheks loosi see variant- päev-päev- öö-öö- 4 vaba, siis tekkib aegajalt vahemik, kui komandopealik ei kohta ühte vahtkonda 17 päeva! Ja mitte ainult komandopealik...
Oma firmat pidades küll sellega nõus ei oleks, et personal 17 päeva teeb, mida heaks arvab.

Eks oma särk ole ikka lähemal, kuid süsteemi heast südamest perse keerata ka ei saa ju!
Kui kiunumisest väsinud, siis puhkan ja kiunun jälle edasi!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Ma nii huvi pärast küsin, et kas keegi päästjatest on kuulnud küsitlusest mis väidetavalt läbi viidi selgitamaks 12h graafikute eelistusi? Rääkige ka millises keskuses see korraldati. Tartus käis Tamsalu koos LõEPK päästetöödeteenistuse juhi asetäitajaga. Kui tuli jutuks 12h graafik, siis asetäitja rääkis mingist suurest küsitlusest. Ja et enamus oli muidugi juhtkonnaga ühel nõul, aga see jutt ei olnud just väga veenev. Seepärast uuringi, kas ehk järsku läks nii nagu alati? Teeseldi demokraatiat ja tegelikult tehti nii nagu kontorile mugavam
Viimati muutis Doktor, 12:39, 31 10 2007, muudetud 1 kord kokku.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Aga selle laiemalt nägemise osas- kui läheks loosi see variant- päev-päev- öö-öö- 4 vaba, siis tekkib aegajalt vahemik, kui komandopealik ei kohta ühte vahtkonda 17 päeva! Ja mitte ainult komandopealik...
Oma firmat pidades küll sellega nõus ei oleks, et personal 17 päeva teeb, mida heaks arvab.
Aga see muidugi ei ole oluline, et päästjatel tekivad sellised kuud, kus ei ole vaba mitte ühtegi pikka nädalavahetust st. R+L+P!?

Mis puutub 17 päevasesse "nägemis vabasse perioodi", siis tänapäeval on olemas e- post, mobiiltelefonid. Väga hästi töötavad ka teadetetahvlid jmt. Juhul kui on tahtmist infot edastada, siis saab seda väga hästi teha. Mina olen esmajoones kogenud, et puudub tahe infot edastada ja muidugi ka arvuti kasutamise oskus. Asi jõuab lihtsa usalduseni. Sa oled lihtsalt kehv juht kui sa ei saa oma töötajaid 17 päevaks omapäi jätta.

Kuivõrd juhtkond oli tingimusteta 12h poolt, siis võivad nad ise mõelda kuidas oma tööd korraldada, päästjate elu ei pea veelgi rohkem pea peale pöörama.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
avokask
Postitusi: 22
Liitunud: 11:19, 26 10 2007
Asukoht: Eestimaal
Kontakt:

Postitus Postitas avokask »

Räägitakse - ühele meeldib ema, teisele tütar aga minu naabrimehele meeldivad mõlemad ja ka veel ema/tütre naabrinaine, kellega tal laps on... Uskuge - 12-tunnisele TÖÖREZHIIMILE üleminekuga kas TULEB HARJUDA või tutvuda põhjalikult Eesti Vabariigi töölepingu seaduse VIIMASE VERSIOONI §§ 14-18, 64, 82, ...., et saada teada OMAD VÕIMALUSED. Mis puutub aga võimalikesse töörezhiimi ajavariantidesse, loe esimest lauset uuesti. Igatpidi kaotan ma nonde variantide puhul OMA AEGA JA RAHA NIIPALJU, ET KAVANDATAV PALGATÕUS JÄÄB SISULISELT O L E M A T U K S! Kui küsitakse, miks, tuleb võtta paber ja pliiats: 1. lisaajakulu tööle/töölt sõiduks; 2. lisaraha küttele/piletile, 3. lisaraha lisaTOIDULE, 4. saamata jääv raha kaotatud LISATÖÖKOHAST - neid saab/võib veel kuidagi välja rehkendada. Esimest lauset aga põhjalikumalt analüüsides - naabrimehele maksmiseks enam EI JAGU! Rääkimata teatrisse või oma lapselapse sünnipäevale minekust - selleks pean naiselt RAHA küsima....
Sarka
Postitusi: 95
Liitunud: 14:46, 23 10 2006
Kontakt:

Postitus Postitas Sarka »

Loll nagu ma olen,seletage mulle ära kust kohast tuleb see 17 päeva omapead,ilma mingit ülemust nägemata?2+2+4 saan mina 6 päeva ,kui ei kohtu,sest kui õhtust vahetust hommikul vahetad on ju mõni asjapulk (tööpäeval) ju ikka kohal.Palun tehke mulle puust ja punaseks,kust tuleb see arv 17.
tulehull
Postitusi: 125
Liitunud: 11:59, 10 02 2006
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas tulehull »

Asi on selles,et pealikud tulevad tööle,mitte vahetuse üleandmise ajal, vaid siis kui ärkavad ja öigeks peavad.Sellest ongi see 17 päeva küsimus,muud ei midagi.
heiki
Postitusi: 3
Liitunud: 09:07, 23 10 2007
Asukoht: Tallinna-kant
Kontakt:

Postitus Postitas heiki »

Õite "teravad pliiatsid" siin :D
Kui kiunumisest väsinud, siis puhkan ja kiunun jälle edasi!
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Postitus Postitas Doktor »

Sarka kirjutas:Loll nagu ma olen,seletage mulle ära kust kohast tuleb see 17 päeva omapead,ilma mingit ülemust nägemata?2+2+4 saan mina 6 päeva ,kui ei kohtu,sest kui õhtust vahetust hommikul vahetad on ju mõni asjapulk (tööpäeval) ju ikka kohal.Palun tehke mulle puust ja punaseks,kust tuleb see arv 17.
Just, just Sarka ma ise ka jupp aega imestasin. Küllap uue korra järgi antakse lõpetavale vaetusele käsk hommikul minema hiilida.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
Doktor
Postitusi: 1307
Liitunud: 14:24, 11 01 2006
Asukoht: Kuni Nov ' 07 Tartu Keskkomando
Kontakt:

Re: 12h vahetuste korraldus (P+P+Ö+Ö jne. jne...)

Postitus Postitas Doktor »

Nüüd peaks regioonides kõik selge olema. Millistele skeemidele Eesti päästekeskused üle lähevad? Kirjutage oma keskusest. Eriti idapoolsed inimesed, teist on vähe kuulda.
Olukord on pisut keerulisem kui esialgu tundub.
ipi
Postitusi: 87
Liitunud: 10:11, 07 10 2007
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: 12h vahetuste korraldus (P+P+Ö+Ö jne. jne...)

Postitus Postitas ipi »

Idas on kasutusel nn "pikk vahetus" ppöövvvv.
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: 12h vahetuste korraldus (P+P+Ö+Ö jne. jne...)

Postitus Postitas kalifa »

See vahetuse korraldus vist kirjutati kollektiivlepingusse sisse- ei antud väikedirektoritele omaloomingu võimalust, samas saavad nad nüüd oma keskusest tulevate graafikutega vahetused segamini paisata, kaob ära see õlatunne suurtel sündmustel!
mõtetes olen veel Teiega!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist