PEALTNÄGIJA

Suletud
tehnik
Postitusi: 15
Liitunud: 08:45, 26 01 2006
Asukoht: Lääne- Viru
Kontakt:

PEALTNÄGIJA

Postitus Postitas tehnik »

Kes suudaks selgitada miks Päästeamet käitub just nii nagu ta käitub. Vaadake või viimaseid "Häireid" ja viimast ilmunud infolehte. Igas teises kirjutab Hr. Raidma, et info ei liigu ja info moondub. See on juba aastaid tuttav jutt, aga mida on ette võetud? Miks siis info ei liigu. Toimuvast reformist teavad siiani vaid ainult üksikud.
Miks ütleb peadirektori asetäitja Hr. Tammsalu "Õhtulehes", et loodab päästjate adrenaliininäljale ja missioonitundele. See on otsene näkku sülitamine. Kes annab talle selleks õiguse.
Miks vassib päästekooli esindaja teles öeldes, et õppegrupid saadakse kokku, mis sest et raskustega. Kas 10 inimest vabariigi peale on siis piisav kogus, et saada haritud päästjad komandodesse. Kuidas on lood tegelikult?
Mida loodetakse praeguse reformiga. Üks eesmärk on teada, vabaneda vanadest juhtidest ja loomulikult nendest, kes oma peaga mõelda julgevad. Uued juhid vajavad vaid käsku täitvaid roboteid.
Kas on eelpool toodus midagi valet, tõestage.
Miks on aga päästjad argpüksid kes lasevad oma pähe istuda? :evil:
Kord majja ja palk mehe tasku
kukekas
Postitusi: 41
Liitunud: 17:54, 05 02 2006
Kontakt:

Postitus Postitas kukekas »

See et reform tundub olevat mittevajalikest ja tülikatest töötajatest vabanemiseks on õige.Järvamaal tehti ühele komandopealikule nii ärtust ära et öeldi ainukeseks põhjuseks et ta on konfliktne inimene ja lohutuseks pakuti töökohta Pärnus.Loomulikult ta seda vastu ei võtnud.Nii et konfliktsed inimesed,kui julgete suud lahti teha ja oma õiguste eest seista siis arvestage sellega.Päästeametis on täielik infosulg ja stagnatsioon.
Vana pealik
Postitusi: 52
Liitunud: 10:34, 25 01 2006
Asukoht: Järva
Kontakt:

Eetikast ja aususest

Postitus Postitas Vana pealik »

Päästeameti kodukal on eetikakoodeks. Mõned väljavõtted Igal päästetöötajal on õigus ametkonna siseselt öelda välja oma arvamus, juhtida tähelepanu ebakõladele ja rääkida kaasa ametkonda puudutavate otsuste langetamisel
Päästetöötaja on alati valmis oma tegevusest aru andma, lähtub juhtimisotsuste tegemisel läbipaistvuse põhimõttest, langetab otsuseid, mis on üheselt mõistetavad kõigi jaoks ning selgitab nende tagamaid võimalikult paljudele, keda need otsused puudutavad

Kas nii tehakse on küsimus?
Ausus on hinnas
Tiit
Postitusi: 1
Liitunud: 12:42, 06 02 2006
Asukoht: Väike-Maarja
Kontakt:

Vastus pealtnägijast Tehnikule

Postitus Postitas Tiit »

Lugedes Tehniku sisu- ja mõttetihedat postitust pean vajalikuks vastata selles osas, mis puudutab päästekooli esindaja vassimist avalik-õiguslikus televisioonis, täpsemalt 02.02. 2006 "Aktuaalses kaameras"

Esiteks: Kontrollides uudislõigu üle, võin vastata, et minupoolt öeldu kinnitas tõsiasja, et viimastel (täpsemalt kahel) vastuvõtul päästekooli on olnud õpperühmade täitumisega probleeme. Lisasin ka korduvalt mõtte, et rasked ajad on vaja üle elada.

Teiseks:Uudislõigu sissejuhatusest peale oli domineeriv informatsioon, et õpperühmade täitumisega on probleeme, sest väike palk ja muud tegurid ei taga piisavalt motivatsiooni.
Lause, et SKA päästekolledž ja päästekool on siiani suutnud komplekteerida õpperühmad, kuigi kerge pole see olnud, ütles välja ajakirjanik (uudisloo autor).

Kolmandaks: Päästekooli esindaja, minu isikus ei maininud kordagi, et õpperühmad saadakse täis. Minu poolt väljaantava informatsiooni põhisuund oli sellele, et täitumisega on tõsiseid probleeme aga tööd on vaja edasi teha ja rasked ajad vaja lihtsalt üle elada.

Kokkuvõtteks: Tehniku poolt välja öeldud info päästekooli esindaja vassimise kohta ei ole tõestatud ja seega ei vasta tõele. Päästekool ei vassi ja ei ilusta antud omapoolsete kommentaaridega kuidagigi hetkeolukorda päästesüsteemis.
Päästekooli asi on koolitatda võimalikult hästi tulevasi päästjaid, päästespetsialiste jne. Päästekool ei tegele ametkondliku poliitikaga ei suuremas ega väiksemas mastaabis.

Vastus küsimusele: kuidas on lood tegelikult? Hetkel õpib päästekoolis vastalustanud TP XIX õpperühmas 17 õpilast, SP VIII õpperühmas 11 õpilast. Äsja lahkusid erialasele praktikale teenistustesse RS 050 õpperühm päästekolledžist 18 üliõpilast ja TP XVIII 6 õpilast. Toimub päästekorraldajate päästealane algväljaõppekursuse II moodul. Toimuvad jooksvalt alarmsõidukijuhi kursused ja välja on kuulutatud kutseeksami eelsed tasanduskursused päästetöödes ja meditsiinis. Täpsem info: http://www.v-maarja.ee/rescueschool/ .

Olen nõus, et 10 inimest on vähe tagamaks haritud päästjate olemasolu vabariigi kõikides komandodes. Vastuseks nii palju, et SKA päästekolledži päästekool ei ole harilik üldhariduskool, kuhu võivad õppima saada absoluutselt kõik soovijad. Päästja peab vastama konkreetsete nõuetele nii füüsiliselt kui ka vaimselt, millest Tehnik loomulikult aru saab.

Olen nõus vastama Tehniku edaspidistele kaebustele ja etteheidetele. Kuid enam mitte tingimustes, kus üks pool on anonüümne.

Teised kõnealused teemad Tehniku pöördumises ei puuduta SKA päästekolledži päästekooli je ei leia antud juhul kommenteerimist.

Lugupidamisega,
Tiit Piiskoppel
Päästekooli
päästetööde õppetooli juhataja-lektor
tiit.pk@v-maarja.ee
lühi: 835
kuulaja
Postitusi: 1
Liitunud: 16:45, 06 02 2006
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Imede- ime

Postitus Postitas kuulaja »

Vaatasin minagi seda AK uudist ja kuna inimesele jääb meelde see, mida ta kõige esimesena kuuleb siis sain minagi aru, et asi nagu toimib. Aga nüüd loe hoopis muud. Mul kui kodanikul tekib küsimus. Lp. Tiit, väidate, et päästekool ei ole harilik kool ja päästjad pole harilikud inimesed vaid "võimetega". Kuid tehke mulle siis selgeks, kui teie kooli lõpetab mingi 20 - 25 nägu aastas ja päästjaid on ajakirjanduse andmetel ligikaudu 2500 siis, mis aastaks saavad olema meil võimetega päästjad komandodes. Needki vähesed lõpetajad lasevad enamikus vist varsti jalga.
Teiseks ma ei usu, et sõjaväelased mingid "ohmud" on, aga sõjavägi oli sunnitud "võimete" latti alla laskma.
Kellega te neid tulekahjusid kustutama hakkate kui suudate iga aasta saata igasse maakonda 1 (lugeda ühe) koolitatud inimese.
Vaatasin huvi pärast ka Sisekaitseakadeemia lehte ja veendusin, et teil on ikka midagi päris mäda kui kõrgkoolist tuleb rohkem juhte kui Väike- Maarjast töötegijaid. Viie aasta pärast te kõik juhite, aga kes kurat minu maja kustutab ??? :evil:
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Imede- ime

Postitus Postitas janark »

kuulaja kirjutas:Vaatasin minagi seda AK uudist ja kuna inimesele jääb meelde see, mida ta kõige esimesena kuuleb siis sain minagi aru, et asi nagu toimib. Aga nüüd loe hoopis muud. Mul kui kodanikul tekib küsimus. Lp. Tiit, väidate, et päästekool ei ole harilik kool ja päästjad pole harilikud inimesed vaid "võimetega". Kuid tehke mulle siis selgeks, kui teie kooli lõpetab mingi 20 - 25 nägu aastas ja päästjaid on ajakirjanduse andmetel ligikaudu 2500 siis, mis aastaks saavad olema meil võimetega päästjad komandodes. Needki vähesed lõpetajad lasevad enamikus vist varsti jalga.
Teiseks ma ei usu, et sõjaväelased mingid "ohmud" on, aga sõjavägi oli sunnitud "võimete" latti alla laskma.
Kellega te neid tulekahjusid kustutama hakkate kui suudate iga aasta saata igasse maakonda 1 (lugeda ühe) koolitatud inimese.
Vaatasin huvi pärast ka Sisekaitseakadeemia lehte ja veendusin, et teil on ikka midagi päris mäda kui kõrgkoolist tuleb rohkem juhte kui Väike- Maarjast töötegijaid. Viie aasta pärast te kõik juhite, aga kes kurat minu maja kustutab ??? :evil:
Minupoolne palve on, et kuulaja esiteks loeks uuesti Tiidu postituse, siis oma postituse läbi ja ehk leiab ning teeb mõned muudatused selles. Ja peale seda täidaks korrektselt ära oma profiili, sest nagu ka kasutaja Tiit ütles, ei vasta ta anonüümsetele postitustele.


Siia ka kõnesolev etv uudisteklipi aadress -> http://www.etv24.ee/index.php?0&popup=video&id=307
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

miks foorumi kasutaja kuulaja arvab et Väike-Maarja Päästekoolist või Sisekaitseakadeemiast oleneb, palju tuleb meie süsteemi uusi töötajaid (olgu nad siis juhid või "reatuletõrjujad") või palju nendesse õppe asutustesse kedagi õppima läheb (siiani ei ole Eestis pandud seadusega kohustuseks õppida kutsekesk-, või kõrgharidust)

Teadmiseks kuulajale et ei Sisekaitseakadeemia ega Päästekool ei maksa meile palka, ja ...
Viie aasta pärast te kõik juhite, aga kes kurat minu maja kustutab ???
... kui kõik kes tänasel päeval veel tuld kustutavad otsustavad et nad lähevad Sisekaitseakadeemiasse õppima ja saavad juhtideks (sest usu või mitte aga siin süsteemis saavad juhid samuti kobedamat palka nagu erasektoriski) ning tuletõrjujaid enam kuskilt tööle ei tule siis, ära solvu, ei tulegi keegi sinu maja kustutama sest ei ole "reatuletõrjujaid", sest neile ei maksta palka mis neid tööle kutsusks või tööl hoiaks ...

kui sa nyyd aru saad miks me kõik halame

PS! muide miks kuulaja ei tööta tuletõrjes ???
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
tehnik
Postitusi: 15
Liitunud: 08:45, 26 01 2006
Asukoht: Lääne- Viru
Kontakt:

Vassimisest

Postitus Postitas tehnik »

Härrased Tiit ja teised. Sõna vassimine tundub teile solvamine, kuid peate tunnistama endalegi, et numbritest ju ei räägitud. Miks?. Kas sellepärast, et kooli peaks võtma x õpilast, aga läbi suurte raskuste saate Y õpilast ja seda isegi peale aega kui on korraldatud täiendav konkurss. Lugege tänast (teisipäevast) Delfi portaali ja saate isegi aru, mis ja kuidas tehakse uudis. "Ajakirjanik ütles" - sellel ei ole enam mingit tähtsus, uudis on teele läinud. Aga kes ajakirjanikule enne ütles?? See, et rasked ajad peate üle elama on õige sest vanasti teil gruppide täituvusega probleeme ei olnud. Nüüd need siiani iga grupiga aina paisuvad.
Miks aga anonüümne. Äkki sellepärast, et pärast juhtub jälle nii nagu mõnega on juhtunud süsteemis. See tund on läbi :roll:
Kord majja ja palk mehe tasku
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

Tehnikule:

1. mis need numbrid siin loevad kas 20 asemel 10 või 100 asemel 50 täituvus jääb ikka 50%
2. saa sina kah aru, et ei päästekool, sisekaitseakadeemia ega tiit ei ole syydi meie praeguses olukorras.
3. lugesin need delfi kommid läbi ja ei saa aru mis see siia praegusesse teemasse puutub (või on see lihtsalt võrdlus moment sinu jaoks et näe seal delfis lahmivad kah suvalt miks mina siis ei või)
4. saa aru et tiit ei lähe yle eesti käima ukselt uksele ja kysimas et ega keegi ei tahaks tuletõrjujaks õppima tulla , meil näe pole kuskilt enam kedagi võtta
5. paljud tuletõrjujad on juba koolitatud ja vanemaid mehi eriti ei tõmba see kool ja paljud on äraootaval seisukohal.

ja ennetades sinu järgmist kysimust vastan: ei ma ei ole päästekooli, sisekaitseakadeemia ega tiidu kaitseingel, lihtsalt tundub et sa ikka ei loe siin vastuseid läbi ja tahad lihtsalt kellegipeale viha väljavalada. ära siis vala eks ...
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
tehnik
Postitusi: 15
Liitunud: 08:45, 26 01 2006
Asukoht: Lääne- Viru
Kontakt:

Selgitus

Postitus Postitas tehnik »

Pole mina soovitanud delfi komme lugeda vaid uudist ennast. Keegi pole süüdistanud Tiitu tekkinud olukorras. Minu viide oli küllalt selge, et antud loo puhul saavad päästeametnikud üht moodi aru, aga tavaline inimene hoopis teistmoodi. Kui ikka öeldakse uudistes, et grupid saadakse täis (mis sest, et läbi raskuste) siis nii inimene seda võtab. Tegelikult ju gruppe täis ei saada. See, et kooli ei taheta minna on viimaste aastate probleem ja mõnetigi tekitatud päästekooli enda poolt. Kui keegi loeb minu teema algatust siis päästekooli osa oli ainult üks selles teemas. Millegipärast ei puuduta keegi Alo Tammsalu juttu ja muud sellist.
NB! Pole mingit põhjust viha välja valada kui iga arutelu on viha valamine siis ei teki mingit arutelu ja jõuame ikka sinna, et on kaks arvamust - minu arvamus ja vale arvamus. Jõudu viljandi meestele :twisted:
Kord majja ja palk mehe tasku
Kristo
Postitusi: 57
Liitunud: 19:20, 30 01 2006
Asukoht: PEPK KLK
Kontakt:

Mõtlemisainet kuulajale

Postitus Postitas Kristo »

Sinu õnneks luban ma et mitte kõik kes lõpetavad Sisekaitseakadeemia Päästekolledzi ei lähe kontoritööle- vaid loodavad anda oma panuse operatiivtööle. Peale selle on mõningates maakondades lugu ka selline et kõrgharidusega ei pakuta atraktiivseid töökohti ning inimesed kasutavad võimalust jääda operatiivtööle ning tegeleda selle kõrvalt millegi muuga
Don't fight a battle if you don't gain anything by winning.
speyactilus
Postitusi: 61
Liitunud: 12:11, 06 02 2006
Asukoht: Viljandi KK
Kontakt:

Postitus Postitas speyactilus »

Tehnikule:

Eks nad jah püüavad ikka ilustada seda olukorda rahvasilmade jaoks, või enda jaoks et tõdeda nagu polekski asi nii hull. Räägivad et oh suured reformid, moka otsast poetavad nii ridade vahele et meil jah natuke on inimesi puudu aga pole ullu palgad kohe kohe tõusevad (palga jutt on vist alati old et kohe tõuseb) ja rahvas vaatab oh seal ikka midagi toimub äkki läheb paremaks ... polegi rohkem vaja et rahvast natuke vaigistada :roll:
Mina ei kuuluta ainumast tõde ...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist