Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Kõigest mis tuleb pähe kui oled kaua tööst eemal olnud või pritsimajja liiga kauaks jäänud.
Suletud
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

... nüüd kui ta meil kõigil omal nahal juba kaks nädalat tunda on? Arvatavasti suurem hulk vastajaid leiab (nagu arvata ja eelmise aasta mõttevahetustest järeldada), et on ikka kehva küll. Lohutuseks kolleegidele - Lõunas veel topelt kehvem. Nn. lühike variant.
Siin öises vahetuses operatiivset valmisolekut tagades on tekkinud ketserlik mõte natuke statistikat teha: kui suur osa isikkooseisust (Lõunas) sooviks töötada "pika", M.K.´e mõistes "puhkuse graafiku alusel"? Asja selguse ja lihtsuse mõttes ehk ei hakkakski arutama eri vahetuste + ja - (a´la: "lühikeses" ei ole iial ühtegi täiesti vaba nädalavahetust või, et: ei oska "pikas" 4 vaba päevaga midagi peale hakata). Ehk ei ole ka kõige parem mõte mingisuguse hääletustabeli ülesriputamine - alati jääb võmalus, et parteikontorite serverid pannakse "sobivalt" hääletama... Seega kutsun üles eelkõige M/K Keskkomandode (võimalik suurim valim) aktiivsemaid mehi viima endi keskel veelkordselt läbi küsitlus,: kes "pika" (PPÖÖVVVV) poolt?, - vastu?, "SAVI"!. Kui saate teada ka ülejäänud maakonna meeste arvamuse - seda parem! Ja siis kõik need numbrid ilusti siia ülesse! Katsun nad millalgi kokku rehkendada ja kui kriitiline mass ikka suurelt (väga loodan [-o< ) ületatud on siis saab olukorra muutmiseks ehk ka miskit ette võtta! Ja kõigepealt muidugi loodame, et foorumis reg. kasutajatena või külalistena viibivad otsustajad vajalikud järeldused teevad...

Jõudu tööle!

P.s. Palun heatahtlikult suhtuda minu esimesse katsesse foorumi tegevuses osaleda! :oops:
Abiteenistuja
pets 96
Postitusi: 49
Liitunud: 14:02, 08 07 2007
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas pets 96 »

lõuna variant mulle sobib , sest kaks ööd järjest väljas olla on raske .ei jõua sull riidedki kuivada kui tuleb uuesti selga ajada aga 24 oli parem .
Tark ei torma
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

pets 96 kirjutas:lõuna variant mulle sobib , sest kaks ööd järjest väljas olla on raske .ei jõua sull riidedki kuivada kui tuleb uuesti selga ajada aga 24 oli parem .
Muidugi loodame, et 24 veel kunagi tagasi tuleb, kui mitte ennem siis ilmselt koos süsteemi erastamisega, mille suunas kõik tundub liikuvat... :twisted: Tuleb üllatusena, et Põltsus puudub vahetusriiete fond - küsige julgesti, peaks neid ikka olema - mehi ju palju ära läinud - ka töökohtade optimeerimisega kaotatud "hingedele" mõeldud varustus peaks kuskil rippuma...
"12 tunni küsitlusest" võib jääda mulje, et miskit ei toimu. Tegelikkuses asi palju lootustandvam. Selgus küll praktilise välitöö e. ühe komando külastuse tulemusel fakt, et foorumit väga just ei loeta. Seega leidsin peaaegu kõigist Lõuna 12 tunni komandodest tugiisikud kellele meili teel koostööpakkumise tegin. Kindluse mõttes helistasin paari päeva pärast (s.o. täna) üle, et kas arvamusi kogutakse... Selgus, et paljud ka oma isiklikku meilboksi suht harva külastavad. Nüüd aga peaks olema sõna ringi käimas ja varsti näha ka mis sellest võrsunud on mida hr. Pihl vastu talve külvas... Ei taha kuidagi arvamusi kallutada aga tõsiasi on see, et Viljandimaal seni saabunud vaid pikka varianti pooldavad hääled (tõsi - üks mees soovis oma arvamuse enda teada jätta - selline õigus meie vabas riigis täiesti olemas!).
Veel Petsile: tõenäosusteooria järgi on kahe suure sündmuse järjestikune toimumine muidugi väike (aga mitte välistatud) ja seda statistikat peaksid Sa oma majast leidma. "Kindralite" jutu järgi oli ka 24 tundi raske, ometigi saime hakkama... :roll:
Abiteenistuja
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Margo Klaos »

Kas saan õigesti aru, et soovid lihtsalt teemat päevakorras hoida ja inimestes segadust tekitada? 2008 a kohta on otsused tehtud ja töökorraldused kinnitatud. Kui sul on häid ideid, kuidas töökorraldust parandada, siis on need alati oodatud. AÜ esindajatega, kuhu kuuluvad iga maakonna usaldusisikud, on kokku lepitud, et töögraafiku toimimise hindamiseks saame kokku siis, kui on mida hinnata - so 3- või 6-kuulise perioodi järel. Seejärel on võimalik arutada kokkuleppeid tuleviku (so 2009) suhtes. Ühe lahendusena on võimalik veel sel aastal soovi korral võtta kasutusele Viljandi meeste pakutud lühikese graafiku versioon 2 - öise ja päevase vahetuse järjestus graafikus omavahel ringi vahetada. See teeks 2 puhkepäeva mugavamalt kasutatavaks.
Parema meelega loeks siit foorumist just konstruktiivset arutelu töögraafikute kohta. Muide Lõuna-Eestis on selle aasta esimese 22 päevaga olnud juba 8 korda, kui õhtuse vahetuse üleandmise-vastuvõtmise ajal (kell 20.00) on meeskonnad olnud sündmusel. Seega on jätkatud töötamist ka peale kella 20.00. Lõpetav meeskond on enamikel juhtudest depoosse tagasi ja sealt koju saanud enam kui tund aega peale tööpäeva ametlikku lõppu. Sellistel juhtudel ei ole õigust inimest järgmisel hommikul kell 8.00 tööle kutsuda. Muide just Viljandimaa Tööinspektsioon nõudis meilt selle kohta eraldi kirjalikku kinnitust, et töötajatele on garanteeritud töövahetuste vaheline puhkeaeg vähemalt 11 tundi.

Margo Klaos
ruudolf06
Postitusi: 145
Liitunud: 19:08, 05 02 2006
Asukoht: TÕRVANDI
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas ruudolf06 »

ei oska uue korra kohta veel midagi öelda,algus on suht harjumatu aga ka mitte eriti hull..seadused ongi selleks,et neid täita.see puudutab ka seda 11 vaba tundi.nüüd oleks õige aeg küsida kuidas käituda sellises olukorras härrade Tammesalu ja Karafini käest,kes olid selle süsteemi agarad pooldajad ja igal koosviibimisel rääkisid kui hea süsteem hakkab nüüd olema.
Viimati muutis ruudolf06, 16:00, 23 01 2008, muudetud 1 kord kokku.
e.torro lihtne pritsumees aastast 1995
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Tervitused mehed!Kas keegi oskab mulle öelda mis toimub PEPK selle uue graafikuga.Kas on nii et mehed peavad käima vabadel päevadel koolitustel(kaks päeva) või on see puhas loba?On mehi kes tahavad nüüd hakata streikima siin LEPK selle lühikese variandi vastu.Tahaksin saada infot selle pika variandi kohta.
kert.
Postitusi: 121
Liitunud: 21:43, 15 05 2006
Asukoht: Põhjas...
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas kert. »

VÄIKE PIGI kirjutas:Kas on nii et mehed peavad käima vabadel päevadel koolitustel(kaks päeva) või on see puhas loba?
Pole kuulnud ega käinud. Samas võib ka kuulmine vahest alt vedada :)
Ma arvan, et sel aastal olen ma juba rohkem kordi väsinuna tööle läinud, kui kogu eelnenud 4 aasta jooksul. :roll:
Seni on ainukeseks positiivseks momendiks see, et kõik vahtkonnad saavad omavahel kokku. :wink:
Sadagu või tõrva, kui kõlavad kellad, siis sõidame välja...
VÄIKE PIGI
Postitusi: 73
Liitunud: 21:39, 11 07 2007
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas VÄIKE PIGI »

Jõudu ametivennad.Olge head ja rääkige kuidas tundub teile see pikk variant kas on sellest ka midagi rohkem kasu ja kas selle võrra saab ka kõrvaldtööd teha.Saan muidugi aru et teil on 4 vaba päeva järjest.Meil on siin LEPK on lühike variant st. päev siis 24 vaba, öö ja siis 48 vaba.Kas teil ei teki probleeme töö-ja puhkeaja seadusega pahuksisse minekuga?
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

1217 XXI 3 ... NENDE VASTAS SEISID VÕITLUSKORRAS SAKALASED KOOS LEMBITU NING TEISTE VANEMATEGA. NEED PANID VAPRASTI VÕIDELDES KAUA VASTU... Ilmselt ei ole meie hulgas just palju neid, kes Lembitu linnusel on käinud.? Mind on sinna paaril korral tõmmanud. Nii ka üleeile hilisõhtul, kui siis linnamäel seisin ja üle Eestimaa lumise metsa talvist vaikust vaatasin. Tea kas on võimalik, et Lembitu ise igiammustel aegadel üle nüüd juba minu talu maade on astunud (mis asuvad Lõhaverest linnulennul 8 km. kaugusel) ja nii pärandanud selle kanguse mis jõuga pealesurutud otsustega vaikides leppida ei lase... Vb. vaatab vana ise taevastelt jahimaadelt/lahinguväljadelt seda meie väikest võitlust muigega pealt...? Aga aitab lüürikast, sest see ei ole siin minu blogi ja ei sooviks saada adminnidelt märkust teemast möödarääkimise pärast... :wink:
Kõigepealt tahaksin tänada hr. M.K. postituse eest. Rõõmuga võib tõdeda, et lugemus seeläbi oluliselt kasvas/intensiivistus. Samas näitab see ka, et meile lihtsurelikele on oluline, et meiega kuidagigi (v.a. käskkirja vormis) suheldakse.
Alustan siis algusest: ei hr. M.K. te ei saanud õigesti aru - ei soovi teemat lihtsalt päevakorras hoida ja segadust tekitada. Remargi korras võib öelda, et segadust tekitas see kes alustas 24 h lammutamist. Teema püstituse tingis majas valitsev frustreerunud meeleolu ja lootusetuse tunne. See, et meie arvamust täielikult ignoreeriti. Et teada saada kas me mitte ainukestena siin Viljandis rahulolematud ei ole (Teie väide meiega kohtudes oli ju, et nt. Võru ja Tartu on lühikese variandi toetajad vaid Viljandi ajab vastu) selleks see väike gallup. AÜ´ga sõlmitud kokkuleppest teame vaid seda mis öeldud sellkohases teates. Kas oli neil ka võimalus valvegraafiku valikul sõna sekka öelda ja kui nüüd selgub, et üldine meelsus tugevalt lühikese vastu, siis keda nad veel paele iseenda esindasid? Mõistagi ei ole Päästeteenistuses võimalik kuni teatud tasemeni (näit. korraldused sündmusel) järgida demokraatiat ja arvamuste paljusust aga otsustesse, mis muudavad oluliselt sadade meeste (+ pered) elu oleks soovinud suurema ringi kaasamist... Seega minu hea idee töökorralduse parandamiseks - pikk graafik!
Nüüd natukene Teie meelt parandavat konstruktiivset arutelu: mismoodi kiirendada sündmusel töötava meeskonna väljavahetamist tuleks ehk kõigepealt uurida pika graafikuga töötavatelt meestelt, kuidas neil. Sest seadusega vastuollu minna ei saa. Minu nägemuses jääb siin paljugi sõltuma RP, MV ja OP´i kiirest tegutsemisest: valvesse saabuv pealik (jne) peaks kas veidi varem või vähemalt majja saabudes saama koheselt informatsiooni sündmuse kulu kohta ja vajadusel viivitamatult välja sõitma (mitte jääma ootama, et ehk nad varsti tulevad või siis "teeme enne kiire kohvi...") Samas, sündmust lõpetav meeskond peab töötama 100% efektiivsusega sündmuse lõpuni ja pöörduma kohe tagasi, mitte "nokitsema veel veidi", et jõuda depoosse tagasi ajaks kui ületund jookseb või siis viimasel minutil, et varustuse komplekteerimine ja pesu jääks tööle saabunud meestele...! Need näited on minu poolt meelevaldselt koostatud ja ei ole seotud ega vihja kuidagi kellegi saamatusele või mis veel hullem - pahatahtlikult tegevusele. Kui kolm ülejäänud regiooni suudavad töötada seadust rikkumatta siis usun, et seda suudaksime ka meie... 24 h likvideerijatele veel selline tagantjärele tarkus: vähemasti Viljandis on aastaid analüüsitud väljasõite ja -eagu ning õhtune valvevahetus jääb just kriitilisse vahemikku nii, et ei ole midagi imestada 22/8 üle.
Et mõista kuidas võib valesti aru saada oskuslikult koostatud teatest tsiteeriksin viimast lõiku Teie kirjast. Osundan: "Muide just Viljandimaa Tööinspektsioon nõudis meilt kirjalikku kinnitust, et töötajatele on garanteeritud töövahetuse vaheline puhkeaeg vähemalt 11 tundi". Esmapilgul lugedes tundub ju ilus nende hoolitsus meie heaolu pärast aga kui sellesse lausesse süüvida... Miks peaks nad seda (ja veel eraldi) nõudma kui Päästeameti esitatud summeeritud tööaja tingimustest peaks ju selgelt nähtuma, et meil on väikseim vahe 24 h.? Mina näiteks ei tule poest torti ostes mõttele küsida, et ega seal juhuslikult heeringat sees ei ole! Seega ilmselt näeb seadus ette, et taotleja ise viitab selle nõude (11h) täitmisele, ilma milleta Tööinspektsioon ei saa seadusest tulenevalt tingimusi kinnitada. Järelikult oli PA jur. osakond teinud näpuka, mille parandamise nõudele võis Tööinspektsioon tähelepanu juhtida...
Selline siis minu positiivne programm! 8)

Tänan kõiki kes viitsisid läbi lugeda ja eraldi pean õhtupalvusel meeles neid kes kaasa mõtlevad! [-o<

Hr. Pigi. Esiteks - minu arust ei saa ükski seadus teid vabal päeval kohustada tööülesandeid täitma (vb. eksin)! #-o Uurige kes ajab sellist loba - meie hulgas on provokaator!
Teiseks - teisel töökohal käimise pärast võiksite lõpetada muretsemise - hakkame ju saama palka mis selle vajaduse ellimineerib! :wink:

Jõudu!
Abiteenistuja
Margo Klaos
Postitusi: 75
Liitunud: 09:30, 20 04 2006
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Margo Klaos »

Mina ei näe siin muud kui segaduse tekitamist. Seda on ka komandodes toimuv allkirjade kogumine. 2008. a kohta on teema lukus ja otsused tehtud. Kollektiivseid läbirääkimisi töökorralduse teemal ei peeta allkirjade kogumise kaudu. Siseminister on sõlminud AÜ-ga kollektiivlepingu, millega on AÜ-le antud töögraafikute kokkuleppimise teemal selleks aastaks võimalus kaasa rääkida ja esindada antud asutuse töötajaid.
Andreas. Kui leiad, et sinu soontes voolab liidri veri ja et isegi vana Lembitu sind oma silmaga on ära kaenud, siis kasuta see eelis ära. Liitu AÜ-ga (kui sa seda veel teinud ei ole) ning kui ka teised sinus sama näevad, mida sa ise, siis valitakse sind kindlasti usaldusisikuks ning sellega kaasneb ka võimalus suuri tegusid korda saata.
See eelnev oli heatahtlik tögamine läbi su enda kasutatud lüürika.

Tartut ja Võrut kui lühikese graafiku toetajat ei ole ma maininud. Vastupidi. Viljandis käies tõin esile, et Tartus oli sel teemal päris tõsine diskussioon. Ütlesin, et ei ole kuskil eriti pika graafiku vastaseid näinud (üksikud tõsimeelsed). Juurde võin kinnitada, et Viljandi komandos käies, kuhu tulin spetsiaalselt graafikutest rääkima, ei tulnud pikk graafik põhimõtteliselt jututeemakski.

Aga ettepanek töötava meeskonna kiiremaks väljavahetamiseks vajab natuke laiemat arutelu. Kas peab olema eesmärk võimalikult kiire meeskonna väljavahetamine? Leian, et päästetööde juhil on õigus otsustada, kas laseb lõpetava meeskonna ära või kasutab töö kiiremaks korraldamiseks suuremat sündmuskohal olevat isikkoosseisu. Selle õiguse annab Päästeseadus. Pikemalt sündmuskohal töötatud aeg makstakse lahkuvale meeskonnale välja, kuid päästetööde juhil on õigus kasutada kõiki inimesi.

NB! Kuivõrd tööinspektsiooniga kooskõlastati üleminekut 6-kuulise tööajaarvestuse perioodile, siis oli tegemist mõneti teemavälise küsimusega, mida Viljandi inspektsioon siiski pidas vajalikuks üle küsida.

Margo Klaos
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas jaan kaera »

klaos on jälle ülbama hakanud! luban Sull
me lähme rukist lõikama...
jaan kaera
Postitusi: 133
Liitunud: 17:37, 06 04 2006
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas jaan kaera »

tere. vabandan, arvuti mängis vingerpussi, nagu klaos siin seda üritab. luban Janarkile, et üsna pea avaneb Sul teistkordne võimalus, ristidega (suurepärane variant) ühte kommentaari redigeerida.
jõudu ja jaksu, mehed!!!
me lähme rukist lõikama...
Kasutaja avatar
kalifa
Postitusi: 928
Liitunud: 06:37, 17 02 2006
Asukoht: endine Harjumaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas kalifa »

jaan kaera kirjutas:tere. vabandan, arvuti mängis vingerpussi, nagu klaos siin seda üritab. luban Janarkile, et üsna pea avaneb Sul teistkordne võimalus, ristidega (suurepärane variant) ühte kommentaari redigeerida.
jõudu ja jaksu, mehed!!!
Mina sooviksin selle kommentaari algteksti ka näha, ehk saadad mulle koopia privaatsõnumiga. Seniks kõike head!
mõtetes olen veel Teiega!
Andreas.R
Postitusi: 536
Liitunud: 17:26, 09 01 2008
Asukoht: Alates 01.03.08 endine Viljandi KK, hetkel Türi PK
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas Andreas.R »

Hr. M.K. Tänan soovituskirja eest aga ilmselt ei ole AÜ´l minuga midagi peale hakata. Märkasin küll paraadmundrite nimekirja silmitsedes, et üks hiljuti veel kunagiselt Saksamaalt alguse saanud töölisliikumise tegelane liikunud uuele ametipostile. Nüüd kus rasked läbirääkimised uue graafiku üle ja vist ka välja võideldud miinimumtöötasu meestele (mälu järgi ütlen aga justkui niiviisi oli ühest teatest võimalik lugeda) tulebki minna rahulikumale tööle... Loodetavasti ei ole see kuidagi eelnenud tegudega seotud (piibliloost teame analoogina 30 hõbeseekli juhtumit!) [-X . Samas jäi arusaamatuks kuidas saab miinimumtasu tagamist nimetada võiduks läbirääkimistel!? Mina sooviks ikka jätkata madalaimal võimalikul ametikohal ja lepin sellega, et mulle jagatakse asjalikke korraldusi, mida siis jumala auks ja ligimese kaitseks täita saan... Lembitut jälle mängu tuues - ei maininud omaarust küll, et kuidagi kedagi juhtida tahaks, pigem ikka seda, et olen üks paganast mühakas kes teistele lihtsatena tunduvatest asjadest kuidagi aru ei saa... Ja kuna ka vastused kipuvad mitte kõige otsekohesemad olema, seda enam raskustesse sattun #-o
Küsin siis päris otse (hoolimata sellest, et töögraafik on lukus!): miks ei võinud ka Lõuna minna Pikale graafikule. Kas meie katsealusteks muutmine oli kõrgemalt (üle Teie pea) korraldatud? Selleks, et oleks reaalses elus võimalik jälgida mõlema variandi töötamist. Isiklikult pean seda kõige tõenäolisemaks põhjuseks.
Arvatavast oskan mälu järgi enamvähem kirja panna ka Teiepoolsed põhjendused (oleme neid ju kuulnud ja lugenud), milledele koheselt lisaksin ka omapoolse "positiivse programmi", kui lubate!?
1. Seadusest tulenev nõue 11 tunni puhkeaja kohta. vrs. aga ülejäänud kolm ju suudavad täita. Minu eelmises postituses käsitletud just valvevahetusi sündmustel n.ö. pika graafiku eripärast tulenevalt, et saaks mehe järgmine päev tööle lubada.
2. Koolitus plaan oli/on juba paigas. vrs. Tahaks uskuda, et koolituse inimesed tunnevad "lõika/kleebi" võimlusi ja asi oleks olnud lihtsalt kohendatav. Muidugi tuli nüüd ka öötundideks midagi mõelda, sellest vist tingitud ka nt. riietumisele kulunud 2 teooria ja 2 praktika tundi. Raske õppustel - kerge lahingus...
3. 12 ja 24 mehed jätkavad päevases vahetuses samas rütmis. vrs. Minu arust ei ole mingit vahet milline meeskond sinuga sündmusel koos töötab - kõik on ühtemoodi hea väljaõppega. Naljaga pooleks võib öelda, et pigem on öösi kõhe tunne kui mingi võõras tont ligi hüppab! :lol:
4. Komando pealikud saavad oma alamustega harva kokku. vrs. Usun, et minu pealik ei pahanda, kui Teile ütlen, et ta tihtipeale meid ka laup., pühap. ja õhtupoolikul klassi kamandab, et uutest korraldustest ja informatsioonist teada anda. Minu meelest võiks ta selle eest siis ka juba palka saada, ehk oleks vb. mõistlik panna ka sellel tänuväärsel kohal töötavad mehed paindlikumalt tööl käima ( niigi ju käivad ja ilmselt omast ajast).

Küllap oli veel midagi - hetkel ei meenu. Oma kirjaski mainite, et ei ole kuskil eriti pika graafiku vastaseid näinud (üksikud tõsimeelsed). Milles oli siis ikkagi põhjus, tehke kivipallurile selgeks. Koosolek mida mainite (olin ka ise ennast pingiservale mahutanud) kujunes tõesti plaanitust pea kaks korda pikemaks ja usun, et oskame hinnata meile pühendatud aega. Samas aga tundub, et mäletame siingi sündmust veidi erinevalt: Teie konkreetne ja lõplik seisukoht oli, et tuleb lühike vahetus ja mingile arutelule ei ole mõtet aega kulutada...

Olete korduvalt märkinud, et graafik on lukus. Miks siis ikkagi nii häirib, et mehed oma arvamuse välja ütlevad? Meil ju ometi on põhiseaduslik õigus arvamust avaldada? Ja kas Te ei arva, et parem on ikkagi pinge kuhugile välja päästa (kes päästja päästab :wink: ) kui seda endas vinduda lasta?

Seda teemat avades oli veidi teine eesmärk aga ega seegi paha pole, et asi sellise suuna on võtnud. Seoses sellega on mul ettepanek teemat laiendada (kui muidugi moderaatorid lubavad - keegi juba räägib mingist ristsitamisest - sry. ei saa aru), et nagu siin juba varemgi küsitud - kuidas siis seal ülejäänud kolmes on? Kuidas seadust täidate jne.?
Lugejate arv päris suureks paisunud, ehk ka mõni tammsaare nende hulgas!?

Jõudu ja rahulikku ööd
Abiteenistuja
janark
Postitusi: 330
Liitunud: 17:19, 17 01 2006
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Kuidas meeldib uus kord (12 h) ...

Postitus Postitas janark »

jaan kaera kirjutas:tere. vabandan, arvuti mängis vingerpussi, nagu klaos siin seda üritab. luban Janarkile, et üsna pea avaneb Sul teistkordne võimalus, ristidega (suurepärane variant) ühte kommentaari redigeerida.
jõudu ja jaksu, mehed!!!
Ma saan aru küll, millest sa räägid, kuid mina pole su postitusi kunagi iksidega redigeerinud :P
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist